Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Buty z obcasem Thomasa do nauki chodzenia

, gdzie można kupić?
> , gdzie można kupić?
kasiaaaaa
czw, 14 sty 2010 - 17:22
Jak w temacie. Nie wiem, gdzie ich szukać. Jutro wybieram się do Krakowa, ale miasto wielkie, a ja kompletnie nie wiem, gdzie takie buty można kupić. Raczej w sklepie ortopedycznym, czy np. w galeriach w dobrych sklepach z obuwiem dla dzieci? Czy ktoś się gdzieś z nimi spotkał?
kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post czw, 14 sty 2010 - 17:22
Post #1

Jak w temacie. Nie wiem, gdzie ich szukać. Jutro wybieram się do Krakowa, ale miasto wielkie, a ja kompletnie nie wiem, gdzie takie buty można kupić. Raczej w sklepie ortopedycznym, czy np. w galeriach w dobrych sklepach z obuwiem dla dzieci? Czy ktoś się gdzieś z nimi spotkał?

--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
basiau
czw, 14 sty 2010 - 18:26
A Ty tak sama z siebie z tym obcasem chcesz obuwie kupić czy to może zalecenie ortopedy?

Moje córki pierwsze kroki stawiały w skarpetach z abs.
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post czw, 14 sty 2010 - 18:26
Post #2

A Ty tak sama z siebie z tym obcasem chcesz obuwie kupić czy to może zalecenie ortopedy?

Moje córki pierwsze kroki stawiały w skarpetach z abs.

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
sdw
czw, 14 sty 2010 - 19:21
Obcas Thomasa ma za zadanie korygować wady, Wiesz o tym, prawda? Jeśli dziecko jest zdrowe nie ma podstaw, by wcikać je w jakiekolwiek buty, by nauczyło się chodzić. Najlepiej będzie jej boso lub w miękkich skarpetkach/rajstopkach z abs, np.

Kasiuuu, nic tak dobrze nie rozwija mięśni, jak cwiczenia. A stopy też są umięśnione. Zakładając zdrowemu dziecku sztywne buty za kostkę, z wyprofilowanym obcasem, sprawisz, że mięśnie, miast pracować, rozleniwią się. I w efekcie zamiast pomóc, zaszkodzisz.

Jeśli Ci bardzo zależy na butach, kup Gucie.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post czw, 14 sty 2010 - 19:21
Post #3

Obcas Thomasa ma za zadanie korygować wady, Wiesz o tym, prawda? Jeśli dziecko jest zdrowe nie ma podstaw, by wcikać je w jakiekolwiek buty, by nauczyło się chodzić. Najlepiej będzie jej boso lub w miękkich skarpetkach/rajstopkach z abs, np.

Kasiuuu, nic tak dobrze nie rozwija mięśni, jak cwiczenia. A stopy też są umięśnione. Zakładając zdrowemu dziecku sztywne buty za kostkę, z wyprofilowanym obcasem, sprawisz, że mięśnie, miast pracować, rozleniwią się. I w efekcie zamiast pomóc, zaszkodzisz.

Jeśli Ci bardzo zależy na butach, kup Gucie.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
niewidzialna
czw, 14 sty 2010 - 20:34
Moja córka nosiła buty z obcasem Thomasa ale tylko z zalecenia ortopedy, który ustala wysokość. Kupowałam buty ortopedyczne a później jakiekolwiek spełniające odpowiednie warunki a szewc dorabiał owy obcas.

Naukę chodzenia dzieci rozpoczynały w skarpetkach z abs i bucikach Lemigo...ale nie wiem czy jeszcze są na rynku.
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
SkÄ…d: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post czw, 14 sty 2010 - 20:34
Post #4

Moja córka nosiła buty z obcasem Thomasa ale tylko z zalecenia ortopedy, który ustala wysokość. Kupowałam buty ortopedyczne a później jakiekolwiek spełniające odpowiednie warunki a szewc dorabiał owy obcas.

Naukę chodzenia dzieci rozpoczynały w skarpetkach z abs i bucikach Lemigo...ale nie wiem czy jeszcze są na rynku.

--------------------
TakaSobieJedna



semi
czw, 14 sty 2010 - 20:38
Lemigo sÄ…, jak najbardziej:)
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post czw, 14 sty 2010 - 20:38
Post #5

Lemigo sÄ…, jak najbardziej:)

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

kasiaaaaa
czw, 14 sty 2010 - 21:04
Trochę mnie zszokowałyście.

Buty takie poleciła mi kupić lekarka, ale moja córka nie ma żadnych wad, ma normalne, zdrowe nóżki.
Na początku zakładałam jej takie specjalne skarpety do nauki chodzenia, grubsze z gumową stopką, ale jak widziałam, jak wykrzywia stopy jak np. wstaje, to mi ciarki po plecach latały. Boję się, że sobie pokrzywi nóżki.

Poważnie nie kupować jej tych butów? icon_neutral.gif Najlepsze są skarpetki?
kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post czw, 14 sty 2010 - 21:04
Post #6

Trochę mnie zszokowałyście.

Buty takie poleciła mi kupić lekarka, ale moja córka nie ma żadnych wad, ma normalne, zdrowe nóżki.
Na początku zakładałam jej takie specjalne skarpety do nauki chodzenia, grubsze z gumową stopką, ale jak widziałam, jak wykrzywia stopy jak np. wstaje, to mi ciarki po plecach latały. Boję się, że sobie pokrzywi nóżki.

Poważnie nie kupować jej tych butów? icon_neutral.gif Najlepsze są skarpetki?

--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
niewidzialna
czw, 14 sty 2010 - 22:38
jeśli masz wątpliwości porozmawiaj z ortopedą, będziesz pewniejsza, a może lekarce chodziło o takie, mają niewielki obcas Thomasa, wiele mam kupuje takie buciki profilaktycznie bo mają usztywnioną kostkę, profilowaną wkładkę, są ze skóry i łatwo dobrać dzieciom nawet z bardzo wysokim podbiciem, my mamy takie wiązane, kupowałam je dzieciom tylko z zalecenia lekarza. Moja córka nosiła je do pierwszej klasy podstawówki i była z nich zadowolona bo nie było jej gorąco w stopy nawet latem. Dodam że takie buciki kosztują od około 80zł.
Ale jeśli ortopeda zaleca taki obcas wtedy szewc tudzież inny człowiek poprawiający buciki ścina cały obcas i robi na nowo całą podeszwę.

Ten post edytował niewidzialna czw, 14 sty 2010 - 22:42
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
SkÄ…d: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post czw, 14 sty 2010 - 22:38
Post #7

jeśli masz wątpliwości porozmawiaj z ortopedą, będziesz pewniejsza, a może lekarce chodziło o takie, mają niewielki obcas Thomasa, wiele mam kupuje takie buciki profilaktycznie bo mają usztywnioną kostkę, profilowaną wkładkę, są ze skóry i łatwo dobrać dzieciom nawet z bardzo wysokim podbiciem, my mamy takie wiązane, kupowałam je dzieciom tylko z zalecenia lekarza. Moja córka nosiła je do pierwszej klasy podstawówki i była z nich zadowolona bo nie było jej gorąco w stopy nawet latem. Dodam że takie buciki kosztują od około 80zł.
Ale jeśli ortopeda zaleca taki obcas wtedy szewc tudzież inny człowiek poprawiający buciki ścina cały obcas i robi na nowo całą podeszwę.

--------------------
TakaSobieJedna



Mika
czw, 14 sty 2010 - 23:20
CYTAT(kasiaaaaa @ Thu, 14 Jan 2010 - 21:04) *
Trochę mnie zszokowałyście.

Buty takie poleciła mi kupić lekarka


zmień lekarkę
jak Ci jeszcze powie,że dziecko ma teraz płaskostopie z miejsca złóż skargę
Wiolontela napisała wszystko co najważniejsze
im bardziej usztywnisz dziecku stop,tym słabsze będą mięśnie
niby skąd "leczenie" chodzeniem po piachu,trawie czy dywanikowych "jeżykach" icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 14 sty 2010 - 23:20
Post #8

CYTAT(kasiaaaaa @ Thu, 14 Jan 2010 - 21:04) *
Trochę mnie zszokowałyście.

Buty takie poleciła mi kupić lekarka


zmień lekarkę
jak Ci jeszcze powie,że dziecko ma teraz płaskostopie z miejsca złóż skargę
Wiolontela napisała wszystko co najważniejsze
im bardziej usztywnisz dziecku stop,tym słabsze będą mięśnie
niby skąd "leczenie" chodzeniem po piachu,trawie czy dywanikowych "jeżykach" icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
A.L.

Go??







post piÄ…, 15 sty 2010 - 07:26
Post #9

niewidzialna, jakie te buty brzydkie 43.gif
A.L.

Go??







post piÄ…, 15 sty 2010 - 07:27
Post #10

a wiecie, ze teraz juz sie wcale nie zaleca butow z usztywniona kostka. Moja pediatra mnie wrecz zjechala jak o to zagadnelam.
Melon od zawsze na boso albo w skarpetach z absem lata.
Mrówa
piÄ…, 15 sty 2010 - 08:53
CYTAT(Mika @ Thu, 14 Jan 2010 - 23:20) *
zmień lekarkę
jak Ci jeszcze powie,że dziecko ma teraz płaskostopie z miejsca złóż skargę
Wiolontela napisała wszystko co najważniejsze
im bardziej usztywnisz dziecku stop,tym słabsze będą mięśnie
niby skąd "leczenie" chodzeniem po piachu,trawie czy dywanikowych "jeżykach" icon_wink.gif

Dokładnie. Olo śmigał w sakrpetach z abs-ami. Miszy musiałam kupić kapcie bo mieszkamy w innym miejscu teraz i podłoga jest tu pieruńsko zimna. Efekt jest taki, że Misza bez kapci nie bardzo umie chodzić. Po pierwsze bo się przyzwyczaił, po drugie mam wrażenie, że właśnie mięśnie ma słabsze i mu czasem nóżki "uciekają" tak jakby sobie skręcał kostkę. Ortopeda kazał ćwiczyć stopę bez kapci ale zaznaczył, żeby nie chodził boso (bez skarpetek) po bardzo twardych powierzchniach jak płytki czy parkiet bo to nie jest naturalne dla stopy (w przeciwieństwie do wspomnianej trawy czy piasku).

Ten post edytował Mrówa pią, 15 sty 2010 - 08:55
Mrówa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,212
Dołączył: nie, 09 gru 07 - 07:52
Skąd: północ
Nr użytkownika: 17,157




post piÄ…, 15 sty 2010 - 08:53
Post #11

CYTAT(Mika @ Thu, 14 Jan 2010 - 23:20) *
zmień lekarkę
jak Ci jeszcze powie,że dziecko ma teraz płaskostopie z miejsca złóż skargę
Wiolontela napisała wszystko co najważniejsze
im bardziej usztywnisz dziecku stop,tym słabsze będą mięśnie
niby skąd "leczenie" chodzeniem po piachu,trawie czy dywanikowych "jeżykach" icon_wink.gif

Dokładnie. Olo śmigał w sakrpetach z abs-ami. Miszy musiałam kupić kapcie bo mieszkamy w innym miejscu teraz i podłoga jest tu pieruńsko zimna. Efekt jest taki, że Misza bez kapci nie bardzo umie chodzić. Po pierwsze bo się przyzwyczaił, po drugie mam wrażenie, że właśnie mięśnie ma słabsze i mu czasem nóżki "uciekają" tak jakby sobie skręcał kostkę. Ortopeda kazał ćwiczyć stopę bez kapci ale zaznaczył, żeby nie chodził boso (bez skarpetek) po bardzo twardych powierzchniach jak płytki czy parkiet bo to nie jest naturalne dla stopy (w przeciwieństwie do wspomnianej trawy czy piasku).

--------------------
"Prawa ręka to jest ta ... jak się śpi na brzuchu to od ściany" KMN
użytkownik usunięty

Go??







post piÄ…, 15 sty 2010 - 09:48
Post #12

CYTAT(A.L. @ Fri, 15 Jan 2010 - 07:27) *
a wiecie, ze teraz juz sie wcale nie zaleca butow z usztywniona kostka. Moja pediatra mnie wrecz zjechala jak o to zagadnelam.
Melon od zawsze na boso albo w skarpetach z absem lata.

Mają mieć usztywniony zapiętek, a nie sztywną kostkę. Gucie takie są.

Arwena.
piÄ…, 15 sty 2010 - 09:52
CYTAT(jully @ Fri, 15 Jan 2010 - 09:48) *
Mają mieć usztywniony zapiętek, a nie sztywną kostkę. Gucie takie są.

Ja się przymierzam do zakupu Guci i przez moment zwątpiłam czy słusznie. Znaczy Gucie jak najbardziej?
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post piÄ…, 15 sty 2010 - 09:52
Post #13

CYTAT(jully @ Fri, 15 Jan 2010 - 09:48) *
Mają mieć usztywniony zapiętek, a nie sztywną kostkę. Gucie takie są.

Ja się przymierzam do zakupu Guci i przez moment zwątpiłam czy słusznie. Znaczy Gucie jak najbardziej?

--------------------
everybody lies
Edytkax
piÄ…, 15 sty 2010 - 10:02
Myślę, że tu nawet nie chodzi o to czy but brzydki czy nie jeśli ma pomóc. Ja mogępowiedziećod siebie, ze wszystkie te buty mają okropnie sztywną podeszwę. Mój syn musi mieć buty ortopedyczne i póki co znalzałam tylko jednej firmy porządne buty, reszta to masakra już lepiej kupować porządne bartki.
Edytkax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 746
Dołączył: nie, 12 gru 04 - 15:19
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,410

GG:


post piÄ…, 15 sty 2010 - 10:02
Post #14

Myślę, że tu nawet nie chodzi o to czy but brzydki czy nie jeśli ma pomóc. Ja mogępowiedziećod siebie, ze wszystkie te buty mają okropnie sztywną podeszwę. Mój syn musi mieć buty ortopedyczne i póki co znalzałam tylko jednej firmy porządne buty, reszta to masakra już lepiej kupować porządne bartki.

--------------------
Edyta - mama Wiktora i Weroniki
https://www.DlaWiktora.pl
użytkownik usunięty

Go??







post piÄ…, 15 sty 2010 - 10:40
Post #15

CYTAT(Arwena. @ Fri, 15 Jan 2010 - 09:52) *
Ja się przymierzam do zakupu Guci i przez moment zwątpiłam czy słusznie. Znaczy Gucie jak najbardziej?

Tak. Byliśmy w sobotę u świetnego ortopedy i polecał. Mówił jeszcze, że kiedyś krążył mit, że podeszwa ma być twarda, a to nieprawda (a w przypadku mojego syna tym bardziej, bo ma coś co potocznie nazywa się człowiek guma icon_smile.gif ) podeszwa ma być miękka, czyli Gucie i jedno i drugie spełniają.
użytkownik usunięty

Go??







post piÄ…, 15 sty 2010 - 10:43
Post #16

O właśnie co do tego co napisała Edytax, to ortopeda też nam powiedział, że czasami te buty niby świetne do chodzenia, kupowane w sklepach ortopedycznych sprawdzają się dużo gorzej od dobrych butów tradycyjnych, np. Hugo ma spełniające wszystkie wymogi Timberlandy, niestety takie ciepłe na zimę z futerkiem adidasy okazały się mieć zbyt sztywną podeszwę. Niestety nie znalazłam jeszcze ciepłych na te -15, które miałyby tę podeszwę miękką.
niewidzialna
piÄ…, 15 sty 2010 - 11:09
CYTAT(A.L. @ Fri, 15 Jan 2010 - 07:26) *
niewidzialna, jakie te buty brzydkie 43.gif


ano niestety, w sumie wśród butów ortopedycznych które miałam do wyboru te były najładniejsze, ale tylko te sznurowane i skórkowe, poza tym jest jeszcze wybór kolorów, jeśli w sklepie nie mieli takiego jaki chcieliśmy, zamawiałam sobie, co prawda sprzedawca kręcił nosem ale byłam uparta, bo córa nosiła je cały rok więc chociaż kolor musiał się jej podobać.... najważniejsze że nogi się wyprostowały
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
SkÄ…d: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post piÄ…, 15 sty 2010 - 11:09
Post #17

CYTAT(A.L. @ Fri, 15 Jan 2010 - 07:26) *
niewidzialna, jakie te buty brzydkie 43.gif


ano niestety, w sumie wśród butów ortopedycznych które miałam do wyboru te były najładniejsze, ale tylko te sznurowane i skórkowe, poza tym jest jeszcze wybór kolorów, jeśli w sklepie nie mieli takiego jaki chcieliśmy, zamawiałam sobie, co prawda sprzedawca kręcił nosem ale byłam uparta, bo córa nosiła je cały rok więc chociaż kolor musiał się jej podobać.... najważniejsze że nogi się wyprostowały

--------------------
TakaSobieJedna



Agnieszka*
pon, 18 sty 2010 - 21:26
Bylismy u ortopedy i zalecił buty ortopedyczne - poszłam zobaczyłam. Sztywne , wysokie... i brzydkie
W tym samy prawie czasie w przedszkolu była pani rehabilitantka i sprawdzała nóżki dzieci

Porozmawiałam z nią i była bardzo przeciwna tym butom. Zapytała mnie tak : a jak by pani chodziło się w butach narciarskich w środku lata?

I to fakt, stopa sztywna, mięsnie nie pracują

Kupiłam tylko wkładki supinujące, na płaskostopie
Agnieszka*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 831
Dołączył: śro, 14 sty 04 - 08:50
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 1,330




post pon, 18 sty 2010 - 21:26
Post #18

Bylismy u ortopedy i zalecił buty ortopedyczne - poszłam zobaczyłam. Sztywne , wysokie... i brzydkie
W tym samy prawie czasie w przedszkolu była pani rehabilitantka i sprawdzała nóżki dzieci

Porozmawiałam z nią i była bardzo przeciwna tym butom. Zapytała mnie tak : a jak by pani chodziło się w butach narciarskich w środku lata?

I to fakt, stopa sztywna, mięsnie nie pracują

Kupiłam tylko wkładki supinujące, na płaskostopie

--------------------


AnWoj
piÄ…, 22 sty 2010 - 09:06
A ja chciałabym zapytać w jakich butkach-kapciach chodzą po domu Wasze 4-5 latki?
AnWoj


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 663
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 10:32
SkÄ…d: gdzieÅ› tam...
Nr użytkownika: 23,937




post piÄ…, 22 sty 2010 - 09:06
Post #19

A ja chciałabym zapytać w jakich butkach-kapciach chodzą po domu Wasze 4-5 latki?
katiek
piÄ…, 22 sty 2010 - 09:31
Kinga śmigała w Danielach, później w szmaciakach zwoltexu z wkładką antypotną albo rewexu z wkładką skórzaną. teraz lata w góralskich z futerkiem w środku, ale ma 7,5 roku.
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post piÄ…, 22 sty 2010 - 09:31
Post #20

Kinga śmigała w Danielach, później w szmaciakach zwoltexu z wkładką antypotną albo rewexu z wkładką skórzaną. teraz lata w góralskich z futerkiem w środku, ale ma 7,5 roku.
> Buty z obcasem Thomasa do nauki chodzenia, gdzie można kupić?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 17:09
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama