Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Kuracja witaminowa :)

> 
kasiarybka

Go??







post czw, 03 kwi 2003 - 09:34
Post #1

W całej palecie kosmetyków dostępnych na naszym rynku, znależć możemy także Kremy witaminowe.
Powinnyśmy je wybierać bardzo ostrożnie, jak tabletki w aptece.
Multikremy są uniwersalne, dobre dla każdego i to bardzo ważne, ale dostarczaja skórze wszystkiego po trochu, czyli niestety w małych dawkach.
Zaspokajają jedynie minimum potrzeb.
To wystarcza kobietom których skóra jest w dobrej kondycji.
Jeśli Twoja skóra jest szorstka, szara, zaczerwieniona lub przesuszona, lepiej pomogą koncentraty witamin.
WITAMINA A-odmładza.
Potrzebujesz jej jeśli zauważyłaś , że skóra wiotczeje, przybywają Ci zmarszczki.Witamina A występuje w kemach pod nazwą retinol, pobudza produkcję kalogenu.
Drobne zmarszczki znikają, skóra się wygładza i odmładza się o kilka lat.
WITAMINA B5-nerwosol dla skóry
Jest niezastąpiona, jeśli skóra czerwieni się z byle powodu, szczypie i swędzi.
Ukoi każde podrażnienie a w dodatku nawilży intensywnie.W kosmetykach występuje pod postacią pantenolu.
Najwięcej jest jej w preparatach do opalania.
Można je stosować z powodzeniem przez cały rok, jeśli skóra ma tendencję do podrażnień.
WITAMINA C-opoka
Sięgnij po nią j, jeśli za dużo pracujesz, za mało śpisz i nie masz czasu na odpoczynek.
Rozjaśnia i rozświetla szarą skórę, i przygotowuje ją do lata, ponieważ komórki nasycone witaminą C lepiej bronią się przed słońcem i zanieczyszczeniami.
WITAMINA E-wit młodości i urody.
Chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych.Latem gdy ultrafiolet jest najbardziej niebezpieczny , jej dodatkowa porcja przyda się każdej z nas.
WITAMINA H-ładuje wyczerpane baterie
Jest idealna dla pań które używają silnych kosmetyków odmładzających, albo pilingów.
Wzmacnia ona naturalne mechanizmy obronne skóry, nawilża, nawet koi podrażnienia.
WITAMINA K-zwalcza niechciane rumieńce, zapobiega pękaniu naczynek krwionośnych.
Ważne jest o jakiej porze stosuje się poszczególne witaminy.Po pierwsze dlatego, że-
Retinol nakłada się tylko wieczorem, ponieważ witamina A jest skórze potrzebna najbardziej właśnie w nocy, gdyż podczas snu skóra intensywniej odmładza się niż w dzień.
Po drugie-retinol jest silny iale nietrwały i szybko rozkłada się pod wpływem światła.Mozna zwiękrzyć moc witamin używając jeszcze innych produktów, tkj. Serum (nakładaj pod makijaż.....zawsze).
Doskonale służy im także towarzystwo kwasów owocowych, które usuwają warstwę martwych komórek i otwierają drogę witaminom znajdującym się w kremach.
Wszystko to będzie odnosiło pożądany skutek jeśli uzbroimy się w cierpliwość i będziemy upiększać się wytrwale, codziennie i konsekwentnie.
Oprócz kuracji witaminowo-kremowej, nasz organizm bardzo potrzebuje odnowić się od środka.....ale to już odrębny temat....na następny post
Pozdrawiam cieplutko, wiosennie......KasiaRybka
AgaMamaTrojaczk...
czw, 03 kwi 2003 - 11:01
Dobra, dobra, Kasia no to teraz proszę o propozycję preparatu typu wszystko ma czyli wódka i przepitka w jednym i tanio, taniutko... Pozdrowionka od wymęczonej cery Agi icon_redface.gif icon_wink.gif icon_redface.gif
AgaMamaTrojaczk...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 104
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:40
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 282




post czw, 03 kwi 2003 - 11:01
Post #2

Dobra, dobra, Kasia no to teraz proszę o propozycję preparatu typu wszystko ma czyli wódka i przepitka w jednym i tanio, taniutko... Pozdrowionka od wymęczonej cery Agi icon_redface.gif icon_wink.gif icon_redface.gif

--------------------
Agnieszka zachwycona mama trojaczków: Jakuba, Łukasza, Michała ur. 26-06-2002
user posted image
kasiarybka

Go??







post czw, 03 kwi 2003 - 11:08
Post #3

Energizing Morning Cream-firma Clarins.
Stosunkowo niedrogi i ma prawie cały alfabet icon_smile.gif A,B5, D, E, F, H, K.
Najlepiej byłoby gdyby Twoją twarz zobaczyła kosmetyczka, pomogłaby Ci dobrac krem dla Twojego rodzaju cery.....takjest najbezpieczniej .
Pozdrawiam...KasiaRybka
Anuk
czw, 03 kwi 2003 - 12:56
Rybuś,
No właśnie, taki mam problem stale i stale..... Na dłoniach mam suchą skórę i ..... nie mam czasu ani pamięci aby coś stosować systematycznie.

Co z takim "upiorkiem" jak ja?


icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Anuk
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post czw, 03 kwi 2003 - 12:56
Post #4

Rybuś,
No właśnie, taki mam problem stale i stale..... Na dłoniach mam suchą skórę i ..... nie mam czasu ani pamięci aby coś stosować systematycznie.

Co z takim "upiorkiem" jak ja?


icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Anuk

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
Malgosia 2

Go??







post czw, 03 kwi 2003 - 14:11
Post #5

Kasiu,
Bardzo zainteresowal mnie Twoj post o kremach.
Czy moglabys polecic cos konkretnego?
Mam 29 lat i bardzo sucha skore, szczegolnie na policzkach.
Wiekszosc kremow momentalnie wsiaka w moja skore i mam uczucie silnego "sciagania" skory. Zeby temu zapobiec musze kremowac twarz dosc czesto, a nie zawsze jest to mozliwe - wiadomo praca icon_biggrin.gif .
Zgodnie z Twoja porada bylam u kosmetyczki, ale krem ktory mi polecila (Mineraly z serii Dax Cosmetix) rowniez nie spelnia moich oczekiwan.
Licze na Twoja fachowa porade. Z gory dziekuje i pozdrawiam.
kasiarybka

Go??







post czw, 03 kwi 2003 - 16:13
Post #6

Małgosiu icon_smile.gif
Nie wiem czy kiedykolwiek słyszałaś o firmie kosmetycznej ARTISTRY,jest to (moim zdaniem), najlepsza firma kosmetyczna w Polsce (zaznaczam, że to jest moje prywatne zdanie ).
Dystrybutorem tej firmy jest inna firma o nazwie AMWAY (tą nazwę napewno słyszłaś icon_smile.gif ).
Produkują kosmetyki najwyższej jakości, przebadane alergologicznie i oftamologicznie, nieuczulające. Nawet najbardziej wymagające klientki są zadowolone .
Kosmetyków tej firmu używam już dobrych kilka lat i nie zamierzam przestać.
Dla Twojej cery polecałabym cały zestaw do codziennej pielęgnacjicery suchej.
W kład tego zestawu wchodzi:
Krem oczyszczający
Jest bardzo łagodny, nie zawiera mydła ( mydło bardzo wysusza ), Zmywa makijaż, zawiera w sobie kojacy rumianek.
Tonik odświerzający
Ma postać mlecznego płyny, nawlża, tonizuje, ma w swoim składzie naturalne kwasy owocowe, składniki lipidowe,i nawilżające, które lekko napinają skórę, zatrzymuje w skórze wilgoć, zmiękcza, ma w sobie również wyciąg z rumianku.
Ochronny krem nawilżający SPF 15
Zawiera rumianek oraz wyciąg z pestek winogron, który chroni przed wolnymi rodnikami. Ma w swoim składzie filtr przeciwsłoneczny SPF 15, zawiera również wit. AiE.Ma matrycę hydrolipidową, która posiada właściwości nawilżające i wygładzające oraz zapobiega utracie wilgoci.
Poleciłabym Ci jeszcze bardzo specjalny krem tej samej firmy [color=red]Krem regenerująco odżywczy na noc[color].
Krem ten wzbogacony jest witaminami AiC, zawiera też koenzym Q10
Enzym Q10 znajduje się w każdej komórce naszego ciała i jest niezbędny do życia, ponieważ zapewnia komórce potrzebną energię.
Ponieważ tylko do ok. 25 roku życia nasz organizm produkuje wystarczające ilości enzymu Q10 , więc potm musimy dostarczać go skórze w postaci koenzymy Q10.
Wszytskie te kosmetyki są w 100 % naturalnie wytwarzane, wiem, bo wypróbowałam je na własnej skórze i jestem bardzo zadowolona z efektóe.
Oczywiście wszystko ma swoją cenę, te produkty nie należą do najtańszych, ale daje sobie rękę uciąć za ich działanie, jeśli będą używane codziennie i konsekwentnie.
Wszyskie są bardzo wydajne....ja swój krem używam ok. 7,8 miesięcy icon_smile.gif
Jeśli chciałabyś dowiedzieć się ich ceny zapraszam na priv..icon_smile.gif
Daddy
czw, 03 kwi 2003 - 16:25
Kasiu Droga!

Mam strasznie wysuszoną skórę rąk, co jest efektem czestego ich mycia do operacji i zakładania rekawiczek cirurgicznych talkowanych. Codziennie kilkakrotnie myję ręce. Wyglada to tak - szoruję je szczotka kilka minut po same łokcie, potem spłukuję i wcieram płyn odkażający na bazie alkoholu, a na to wszystko zakładam rękawiczki, które od srodka posypane są talkiem. Ten talk i te płyny myjace wysuszaja strasznie skórę. Czasami nawet wieczorem rece mnie szczypią i łuszczy się naskórek (fuuujj... ohyda... wiem! icon_mad.gif )

Poradź mi proszę jakiś sposób, żeby dbać o te moje suche rączki. Tylko musi to być mega-power, bo zwykłe kremy nawilżające do rąk sobie nie radzą.

Z góry dziękuję

wysuszony Daddy
Daddy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 16:52
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 264




post czw, 03 kwi 2003 - 16:25
Post #7

Kasiu Droga!

Mam strasznie wysuszoną skórę rąk, co jest efektem czestego ich mycia do operacji i zakładania rekawiczek cirurgicznych talkowanych. Codziennie kilkakrotnie myję ręce. Wyglada to tak - szoruję je szczotka kilka minut po same łokcie, potem spłukuję i wcieram płyn odkażający na bazie alkoholu, a na to wszystko zakładam rękawiczki, które od srodka posypane są talkiem. Ten talk i te płyny myjace wysuszaja strasznie skórę. Czasami nawet wieczorem rece mnie szczypią i łuszczy się naskórek (fuuujj... ohyda... wiem! icon_mad.gif )

Poradź mi proszę jakiś sposób, żeby dbać o te moje suche rączki. Tylko musi to być mega-power, bo zwykłe kremy nawilżające do rąk sobie nie radzą.

Z góry dziękuję

wysuszony Daddy

--------------------
Bardzo fajny Tata...
kasiarybka

Go??







post czw, 03 kwi 2003 - 16:48
Post #8

Cześć Daddy icon_smile.gif)))
Ciesze się, że mnie "odwiedziłeś".
Mam taki naprawdę rewelacyjny krem-odżywkę do rąk, ale nie znajdziesz jej w sklepie.....jeśli chcesz mogę Ci ją wysłać....tylko, że wiesz ona jest taka specjalna i troszki kosztuje: "Maseczka intensywnie nawilżająca"....cena....100 zł.Maseczka ta posiada matryce hydrolipidową ktora REWELACYJNIE zatrzymuje wilgoć. Jest niesamowicie wydajna....wystarczy troszkę do posmarowania dłoni i już po tygodniu używania widać efekty.Jest w opakowaniu-200ml.
Mam też superowy balsam do całego ciała, cudownie nadaje się do rąk i jest troszkę tańszy, ale też rewelacyjny "Balsam nawilżający do rąk i ciała" opakowanie 400 ml. cena 80 zł.
To z takich naprawde super, super, z wyższej półki, ale rewelacyjnych i dających prawdziwe efekty icon_smile.gif Mogę Ci je podesłać jak się zdecydujesz, za pobraniem icon_smile.gif
Jeśli nie to to polecam Ci jeszcze Vichy "Krem nawilżający", ale jego cena jest bardzo zbliżona....
Daddy, nie mam więcej pomysłów , ponieważ na naszym rynku nie ma więcej naprawde dobrych kremów nawilżających icon_sad.gif
Kiedyś kobiety używały tylko kremów tłustych, bo taki był trend....icon_smile.gif
Mozesz mi zaufać i jeśli potrzebujesz naprawdę rewelacyjnego nawilżenia to pomyśl o moich propozycjach icon_smile.gif
W celu ustalenia szczegółów zapraszam na priv icon_smile.gif
Nu (mama.marcina...
pon, 07 kwi 2003 - 14:43
Kasiu icon_smile.gif
zainteresował mnie ten krem nawilżający z SPF 15; czy on ma też ochronę przed UVA?
I czy można gdzieś jakieś próbki dostać? Ile kosztuje?

Daddy, ja na wiecznie-przesuszone w zimie łapska stosuje solcokerazol - przepisany przez dermatologa. Może Ci też przypasuje?

pozdrawiam
Nu (mama.marcina...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 10:49
Skąd: W-wa
Nr użytkownika: 463




post pon, 07 kwi 2003 - 14:43
Post #9

Kasiu icon_smile.gif
zainteresował mnie ten krem nawilżający z SPF 15; czy on ma też ochronę przed UVA?
I czy można gdzieś jakieś próbki dostać? Ile kosztuje?

Daddy, ja na wiecznie-przesuszone w zimie łapska stosuje solcokerazol - przepisany przez dermatologa. Może Ci też przypasuje?

pozdrawiam
myszka75

Go??







post pon, 12 maj 2003 - 15:37
Post #10

Kasiu, może jestem infantylna, ale zastanawia mnie stosowanie retinolu w kosmetykach a ciąża. Mogę spokojnie stosować takie kremy? Mam podobne wątpliwości jeśli chodzi o składniki kremów antycellulitisowych.... Trochę się boję. Różnie się mówi na ten temat. Pozdrawiam.

myszka, z dzidziusiem w brzuszku
kasiarybka

Go??







post pon, 12 maj 2003 - 19:44
Post #11

Kochana Myszko, zadałaś bardzo ważne pytanie.
Zdania na temat retinolu są bardzo podzielone jeśli chodzi o jego skuteczność w walce ze zmarszczkami.
Jedni twierdzą, że jest to rewelacyjny środek zapobiegający starzeniu się skóry, drudzy, że skóra leczona retinolem wygląda młodziej tylko dlatego, że jest lekko nabrzmiała , więc drobne zmarszczki stają się niewidoczne.
Jednak wszyscy mają jedno zdanie jeśli chodzi o używanie retinolu w ciąży ABSOLUTNIE NIE !
Z lekarskiego punktu widzenia wiadomo, że retinoidy stosowane w okresie ciąży mogą spowodować poważne uszkodzenia płodu.
Tak samo jest z matkami karmiącymi.
Kremy antycelulitisowe mają w swoim składzie retinol...więc jeśli jesteś w ciąży daj sobie z nimi spokój, tak będzie bezpieczniej.
Aneczka
czw, 24 lip 2003 - 22:26
CYTAT(Daddy)
Kasiu Droga!

Mam strasznie wysuszoną skórę rąk, co jest efektem czestego ich mycia do operacji i zakładania rekawiczek cirurgicznych talkowanych. Codziennie kilkakrotnie myję ręce. Wyglada to tak - szoruję je szczotka kilka minut po same łokcie, potem spłukuję i wcieram płyn odkażający na bazie alkoholu, a na to wszystko zakładam rękawiczki, które od srodka posypane są talkiem. Ten talk i te płyny myjace wysuszaja strasznie skórę. Czasami nawet wieczorem rece mnie szczypią i łuszczy się naskórek (fuuujj... ohyda... wiem! icon_mad.gif )

Poradź mi proszę jakiś sposób, żeby dbać o te moje suche rączki. Tylko musi to być mega-power, bo zwykłe kremy nawilżające do rąk sobie nie radzą.

Z góry dziękuję  

wysuszony Daddy


Hej Daddy, mój mąż ma różne dziwne rzeczy na rękach po tych wszystkich świnstwach chirurgicznych. Np. po niektórych mydłach i preparatach do odkażania ma wysypkę, po innych mu się skóra łuszczy. Duża część tych zmian super idzie na sterydy, więc to pewnie jednak uczuleniowe.
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 534

GG:


post czw, 24 lip 2003 - 22:26
Post #12

CYTAT(Daddy)
Kasiu Droga!

Mam strasznie wysuszoną skórę rąk, co jest efektem czestego ich mycia do operacji i zakładania rekawiczek cirurgicznych talkowanych. Codziennie kilkakrotnie myję ręce. Wyglada to tak - szoruję je szczotka kilka minut po same łokcie, potem spłukuję i wcieram płyn odkażający na bazie alkoholu, a na to wszystko zakładam rękawiczki, które od srodka posypane są talkiem. Ten talk i te płyny myjace wysuszaja strasznie skórę. Czasami nawet wieczorem rece mnie szczypią i łuszczy się naskórek (fuuujj... ohyda... wiem! icon_mad.gif )

Poradź mi proszę jakiś sposób, żeby dbać o te moje suche rączki. Tylko musi to być mega-power, bo zwykłe kremy nawilżające do rąk sobie nie radzą.

Z góry dziękuję  

wysuszony Daddy


Hej Daddy, mój mąż ma różne dziwne rzeczy na rękach po tych wszystkich świnstwach chirurgicznych. Np. po niektórych mydłach i preparatach do odkażania ma wysypkę, po innych mu się skóra łuszczy. Duża część tych zmian super idzie na sterydy, więc to pewnie jednak uczuleniowe.

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
i.
sob, 08 lis 2003 - 19:17
Kasiurybko przypomnij mi proszę jakie witaminy i mikroelementy powinnam zażywać żeby poprawić stan swoich paznokci, które łamią się i rozdwajają icon_cry.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post sob, 08 lis 2003 - 19:17
Post #13

Kasiurybko przypomnij mi proszę jakie witaminy i mikroelementy powinnam zażywać żeby poprawić stan swoich paznokci, które łamią się i rozdwajają icon_cry.gif
kasiarybka

Go??







post czw, 13 lis 2003 - 20:09
Post #14

Ilka, koniecznie witaminy z grupy B...czyli B comlex.
Popróbuj też maseczek na dłonie i paznokcie, powinny być wpostach przyklejonych na naszym forum:) (czyli wyżej) icon_smile.gif
kasiarybka

Go??







post czw, 13 lis 2003 - 20:10
Post #15

Ilka, znalazłam dla Ciebie opis tych maseczek na dłonie:)

AKSAMITNE DŁONIE I PIĘKNE PAZNOKCIE

Z siemienia lnianego.
Przywraca gładkość skórze podrażnionej i popękanej.
Przepis:2 łyżki siemienia lnianego zalej połową litra mleka. Gotuj na wolnym ogniu, aż powstanie lekki kleik. Gdy nieco ostygnie, obłóż nim dłonie na 5-10 min. Spłucz ręce w letniej wodzie.

Mleczno-ziemniaczana
Łagodzi podrażnienia i wygładza spierzchniętą skórę.
Przepis:duży ziemniak ugotuj w mundurku. Obierz go i rozgnieć na papkę z 4 łyzkami ciepłego mleka. Obłóż nią dłonie na 15 min. Zdejmij maseczkę, umyj dłonie chłodną woda i wklep krem.
i.
czw, 13 lis 2003 - 22:47
Dziękuję Ci bardzo Kasiu icon_biggrin.gif wypróbuję.
Wyczytałam, że jeszcze powinnam zażywać cynk - tylko nie wiem jaki - organiczny czy nieorganiczny icon_rolleyes.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post czw, 13 lis 2003 - 22:47
Post #16

Dziękuję Ci bardzo Kasiu icon_biggrin.gif wypróbuję.
Wyczytałam, że jeszcze powinnam zażywać cynk - tylko nie wiem jaki - organiczny czy nieorganiczny icon_rolleyes.gif
Asiula
śro, 23 lis 2005 - 11:21
Kasieńko- Rybeńko,

zamierzam zabrać się za swoje "dolne parie" po ciąży i porodzie. Czy w tej kwestii tez możesz udzielić porady?

Zamierzam "oddtłuścić" biodra, uda i łydki. Mam też cellulit, który juz troche jest widoczny.
Niestety profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetycznych odpadają bo nie dam rady ( 2 dzieci + praca), więc postanowiłam zrobić coś w domu sama.
Moje pytanie o zastosowanie kosmetyków - czy według Ciebie powinnam zastosować kosmetyki wyszczuplająco /modelujące czy typowe dla walki z cellulitem, czy to bez znaczenia ( plus oczywiście jakies ćwiczenia i domowy masaż)?
Dzięki , pozdrawiam
Asiula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 132
Dołączył: pon, 07 lis 05 - 13:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,997




post śro, 23 lis 2005 - 11:21
Post #17

Kasieńko- Rybeńko,

zamierzam zabrać się za swoje "dolne parie" po ciąży i porodzie. Czy w tej kwestii tez możesz udzielić porady?

Zamierzam "oddtłuścić" biodra, uda i łydki. Mam też cellulit, który juz troche jest widoczny.
Niestety profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetycznych odpadają bo nie dam rady ( 2 dzieci + praca), więc postanowiłam zrobić coś w domu sama.
Moje pytanie o zastosowanie kosmetyków - czy według Ciebie powinnam zastosować kosmetyki wyszczuplająco /modelujące czy typowe dla walki z cellulitem, czy to bez znaczenia ( plus oczywiście jakies ćwiczenia i domowy masaż)?
Dzięki , pozdrawiam

--------------------
Asiula - Mama Kuby (4l.) i Mateusza (2l.)
i.
śro, 23 lis 2005 - 19:21
Ja nie Kasia, ale wypowiem się.
Moim zdaniem kosmetyki na rozstępy pozytywnie oddziaływują na psychikę, ale na cellulit nie icon_wink.gif
Polecam masaże szczotką pod prysznicem, a czym się nasmarujesz potem nie ma znaczenia. Masaże trzeba robić codziennie, bo jak się zaprzestaje to cellulit wraca (nie chce przez to powiedzieć, że masownie likwiduje całkowicie te przypadłość).
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post śro, 23 lis 2005 - 19:21
Post #18

Ja nie Kasia, ale wypowiem się.
Moim zdaniem kosmetyki na rozstępy pozytywnie oddziaływują na psychikę, ale na cellulit nie icon_wink.gif
Polecam masaże szczotką pod prysznicem, a czym się nasmarujesz potem nie ma znaczenia. Masaże trzeba robić codziennie, bo jak się zaprzestaje to cellulit wraca (nie chce przez to powiedzieć, że masownie likwiduje całkowicie te przypadłość).
joaba
czw, 24 kwi 2008 - 13:27

Asiula ja polecam szczypanki-bierzesz goracy prysznic i po nim tak jak podszczypujesz miejsca z celulitem -wyczytałam ,że to ujędrnia,poprawia ukrwienie.
joaba


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,326
Dołączył: wto, 20 gru 05 - 22:06
Skąd: Szczecin
Nr użytkownika: 4,346




post czw, 24 kwi 2008 - 13:27
Post #19


Asiula ja polecam szczypanki-bierzesz goracy prysznic i po nim tak jak podszczypujesz miejsca z celulitem -wyczytałam ,że to ujędrnia,poprawia ukrwienie.

--------------------




Agulka 75
pią, 23 maj 2008 - 10:29
Ja dorzucę artykuł o minerałach który niedawno ukazał się na onecie - może komuś się przyda icon_smile.gif

Doskonale wiesz, że są niezbędne dla zdrowia i urody. Ale warto też wiedzieć, po które konkretnie sięgnąć, by wzmocnić to, co wymaga szczególnej troski. I gdzie je znaleźć.

1. Na lśniące włosy

Jeśli wypadają, koniecznie dostarcz im cynku. Przy regeneracji zniszczonych włosów warto sięgnąć po krzem. Gdy zaś są matowe i rozdwajają się, oznacza, że brakuje im siarki. Ona daje włosom piękny połysk i ochronę.


2. Na twarde kości

Za ich prawidłową budowę odpowiadają przede wszystkim cztery minerały: wapń, fosfor, magnez i krzem. Pierwsze trzy tworzą coś w rodzaju twardej siatki krystalicznej, która zapewnia kościom siłę i trwałość. Dlatego, jeśli nie chcesz mieć problemów z układem kostnym, koniecznie zadbaj o to, by właśnie tych minerałów nie zabrakło w twojej diecie. Aby mieć pewność, że dawki wapnia, fosforu i magnezu są przyswajane (z jelita do krwi), dostarczaj organizmowi boru. Najwięcej znajdziesz go w świeżych warzywach i owocach oraz orzechach. Brak boru powoduje, że wapń i magnez są wydalane razem z moczem, co grozi demineralizacją kości i ich podatnością na złamania.

3. Na sokoli wzrok

Nasze oczy, przemęczone pracą przed komputerem czy oglądaniem telewizji, potrzebują szczególnej ochrony i zastrzyku minerałów. Przede wszystkim pamiętaj o dostarczeniu im wapnia. To on uczestniczy w prawidłowym przekazywaniu bodźców wzrokowych do mózgu. Za ostrość widzenia odpowiadają zaś sód i potas. Z kolei selen tworzy coś w rodzaju osłony, która zabezpiecza oko przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego.

4. Na silne mięśnie

Aby były mocne i prawidłowo funkcjonowały, potrzebują przede wszystkim wapnia. Ten minerał przewodzi bowiem impulsy nerwowe pobudzające kontrolowane ruchy mięśni. Warto pamiętać też o żelazie. To dzięki niemu dostarczany jest do mięśni tlen konieczny do ich poruszania się. Jeśli zaś często łapią cię skurcze, oznacza to, że brakuje ci magnezu. Słabość mięśni świadczyć może o niedoborze fosforu.

5. Na zgrabną figurę

Martwisz się, że w niektórych miejscach (najczęściej na udach, pośladkach i brzuchu) odkłada ci się tłuszczyk? Wolałabyś, żeby został jak najszybciej spalony, a najlepiej w ogóle nie dotarł do komórek tłuszczowych, by je wypełnić? Dlatego pamiętaj o dostarczaniu organizmowi chromu, który odpowiada za prawidłową przemianę tłuszczową. Ale nie tylko on. Aby proces ten przebiegał sprawnie, potrzebny jest też jod, który wspomaga spalanie tłuszczu, a także magnez, który je przyspiesza. Żelazo natomiast dostarcza do komórek tlen - niezbędny składnik w procesie spalania.

6. Na mocne zęby

Najważniejsze dla nich są wapń, fosfor i magnez. Te pierwiastki są podstawowym budulcem zębów i podtrzymujących je kości. To dzięki nim zęby są mocne i odporne na działanie próchnicy. Pamiętaj też o cynku, borze i solach fluoru (fluorkach) - minerały te dobrze chronią masę kostną.

7. Na zdrowe serce

Codziennie bije nawet 100 tysięcy razy! Dlatego potrzebuje ochrony i regulacji pracy, które dają mu minerały. Zwłaszcza wapń, magnez, fosfor, potas i sód (w parze pełnią ważną rolę w procesie kurczliwości serca). Pamiętaj też o miedzi - reguluje poziom cholesterolu i zapobiega chorobom serca.

8. Na młodą skórę

Jeśli chcesz długo cieszyć się zdrową, jędrną skórą, dostarczaj organizmowi cynku. Bierze on udział w powstawaniu tkanki łącznej i kolagenu, które odpowiadają za właściwe napięcie skóry. Jeśli chcesz na dłużej zachować młodość, koniecznie sięgnij po selen. Ochrania on skórę przed działaniem wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia. Siarka zapewnia jej niezbędne nawilżenie, natomiast miedź nada odcień lekkiej, delikatnej opalenizny. Nie zapominaj też o krzemie, zwłaszcza gdy masz ziemistą i matową cerę.

Najlepsze źródła

Oto lista pierwiastków i produktów, które w nie obfitują.

* Fosfor - żółtka jajek, orzechy, otręby, warzywa strączkowe, czerwone mięso, ryby (pstrąg, tuńczyk)
* Magnez - pestki dyni, orzechy włoskie, gorzka czekolada, banany, koper, natka pietruszki, biała fasola
* Potas - ziemniaki, kapusta, sałata, groch, fasola, brokuły, awokado, pieczywo pełnoziarniste, mleko
* Siarka - jajka, sery, mleko, ryby, mięso
* Wapń - sery żółte, orzechy laskowe, migdały, tłuste mleko, żółtko jajka, kapusta, szpinak, koper włoski, czekolada
* Cynk - czerwone mięso, drób, imbir, groszek, żółtko jajka, pieczywo razowe, kasze, pomidory, ryby
* Krzem - produkty roślinne, brokuły, przetwory mleczne, poziomki
* Miedź - pieczywo pełnoziarniste, orzechy, suszone owoce, wątróbka, pomidory, ziemniaki
* Selen - ryby morskie, przetwory zbożowe, kukurydza, jaja, mięso, wątróbka
* Sód - oliwki, rzodkiewka, sałata, brokuły, ser żółty, ryby, szynka, mleko pełne
* Żelazo - czerwone mięso, wątróbka, szpinak, pietruszka, kakao, żółtko jajka

Potrzebujesz ich więcej, gdy:

* 1. Jesteś w ciąży. Wtedy w organizmie wzrasta zapotrzebowanie przede wszystkim na wapń (szczególnie w trzecim trymestrze), magnez, fosfor, cynk i chrom.
* 2. Dużo ćwiczysz. Dostarczaj organizmowi zwłaszcza chromu, magnezu, potasu.
* 3. Palisz papierosy. Jedz produkty bogate w wapń, wanad, potas, magnez.
* 4. Jesteś po sześćdziesiątce. Potrzebujesz wapnia, żelaza, potasu, magnezu, cynku.

Źródło: Naj nr 20-21/2008
Agulka 75


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 809
Dołączył: nie, 06 mar 05 - 21:33
Skąd: Żwaków
Nr użytkownika: 2,812




post pią, 23 maj 2008 - 10:29
Post #20

Ja dorzucę artykuł o minerałach który niedawno ukazał się na onecie - może komuś się przyda icon_smile.gif

Doskonale wiesz, że są niezbędne dla zdrowia i urody. Ale warto też wiedzieć, po które konkretnie sięgnąć, by wzmocnić to, co wymaga szczególnej troski. I gdzie je znaleźć.

1. Na lśniące włosy

Jeśli wypadają, koniecznie dostarcz im cynku. Przy regeneracji zniszczonych włosów warto sięgnąć po krzem. Gdy zaś są matowe i rozdwajają się, oznacza, że brakuje im siarki. Ona daje włosom piękny połysk i ochronę.


2. Na twarde kości

Za ich prawidłową budowę odpowiadają przede wszystkim cztery minerały: wapń, fosfor, magnez i krzem. Pierwsze trzy tworzą coś w rodzaju twardej siatki krystalicznej, która zapewnia kościom siłę i trwałość. Dlatego, jeśli nie chcesz mieć problemów z układem kostnym, koniecznie zadbaj o to, by właśnie tych minerałów nie zabrakło w twojej diecie. Aby mieć pewność, że dawki wapnia, fosforu i magnezu są przyswajane (z jelita do krwi), dostarczaj organizmowi boru. Najwięcej znajdziesz go w świeżych warzywach i owocach oraz orzechach. Brak boru powoduje, że wapń i magnez są wydalane razem z moczem, co grozi demineralizacją kości i ich podatnością na złamania.

3. Na sokoli wzrok

Nasze oczy, przemęczone pracą przed komputerem czy oglądaniem telewizji, potrzebują szczególnej ochrony i zastrzyku minerałów. Przede wszystkim pamiętaj o dostarczeniu im wapnia. To on uczestniczy w prawidłowym przekazywaniu bodźców wzrokowych do mózgu. Za ostrość widzenia odpowiadają zaś sód i potas. Z kolei selen tworzy coś w rodzaju osłony, która zabezpiecza oko przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego.

4. Na silne mięśnie

Aby były mocne i prawidłowo funkcjonowały, potrzebują przede wszystkim wapnia. Ten minerał przewodzi bowiem impulsy nerwowe pobudzające kontrolowane ruchy mięśni. Warto pamiętać też o żelazie. To dzięki niemu dostarczany jest do mięśni tlen konieczny do ich poruszania się. Jeśli zaś często łapią cię skurcze, oznacza to, że brakuje ci magnezu. Słabość mięśni świadczyć może o niedoborze fosforu.

5. Na zgrabną figurę

Martwisz się, że w niektórych miejscach (najczęściej na udach, pośladkach i brzuchu) odkłada ci się tłuszczyk? Wolałabyś, żeby został jak najszybciej spalony, a najlepiej w ogóle nie dotarł do komórek tłuszczowych, by je wypełnić? Dlatego pamiętaj o dostarczaniu organizmowi chromu, który odpowiada za prawidłową przemianę tłuszczową. Ale nie tylko on. Aby proces ten przebiegał sprawnie, potrzebny jest też jod, który wspomaga spalanie tłuszczu, a także magnez, który je przyspiesza. Żelazo natomiast dostarcza do komórek tlen - niezbędny składnik w procesie spalania.

6. Na mocne zęby

Najważniejsze dla nich są wapń, fosfor i magnez. Te pierwiastki są podstawowym budulcem zębów i podtrzymujących je kości. To dzięki nim zęby są mocne i odporne na działanie próchnicy. Pamiętaj też o cynku, borze i solach fluoru (fluorkach) - minerały te dobrze chronią masę kostną.

7. Na zdrowe serce

Codziennie bije nawet 100 tysięcy razy! Dlatego potrzebuje ochrony i regulacji pracy, które dają mu minerały. Zwłaszcza wapń, magnez, fosfor, potas i sód (w parze pełnią ważną rolę w procesie kurczliwości serca). Pamiętaj też o miedzi - reguluje poziom cholesterolu i zapobiega chorobom serca.

8. Na młodą skórę

Jeśli chcesz długo cieszyć się zdrową, jędrną skórą, dostarczaj organizmowi cynku. Bierze on udział w powstawaniu tkanki łącznej i kolagenu, które odpowiadają za właściwe napięcie skóry. Jeśli chcesz na dłużej zachować młodość, koniecznie sięgnij po selen. Ochrania on skórę przed działaniem wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia. Siarka zapewnia jej niezbędne nawilżenie, natomiast miedź nada odcień lekkiej, delikatnej opalenizny. Nie zapominaj też o krzemie, zwłaszcza gdy masz ziemistą i matową cerę.

Najlepsze źródła

Oto lista pierwiastków i produktów, które w nie obfitują.

* Fosfor - żółtka jajek, orzechy, otręby, warzywa strączkowe, czerwone mięso, ryby (pstrąg, tuńczyk)
* Magnez - pestki dyni, orzechy włoskie, gorzka czekolada, banany, koper, natka pietruszki, biała fasola
* Potas - ziemniaki, kapusta, sałata, groch, fasola, brokuły, awokado, pieczywo pełnoziarniste, mleko
* Siarka - jajka, sery, mleko, ryby, mięso
* Wapń - sery żółte, orzechy laskowe, migdały, tłuste mleko, żółtko jajka, kapusta, szpinak, koper włoski, czekolada
* Cynk - czerwone mięso, drób, imbir, groszek, żółtko jajka, pieczywo razowe, kasze, pomidory, ryby
* Krzem - produkty roślinne, brokuły, przetwory mleczne, poziomki
* Miedź - pieczywo pełnoziarniste, orzechy, suszone owoce, wątróbka, pomidory, ziemniaki
* Selen - ryby morskie, przetwory zbożowe, kukurydza, jaja, mięso, wątróbka
* Sód - oliwki, rzodkiewka, sałata, brokuły, ser żółty, ryby, szynka, mleko pełne
* Żelazo - czerwone mięso, wątróbka, szpinak, pietruszka, kakao, żółtko jajka

Potrzebujesz ich więcej, gdy:

* 1. Jesteś w ciąży. Wtedy w organizmie wzrasta zapotrzebowanie przede wszystkim na wapń (szczególnie w trzecim trymestrze), magnez, fosfor, cynk i chrom.
* 2. Dużo ćwiczysz. Dostarczaj organizmowi zwłaszcza chromu, magnezu, potasu.
* 3. Palisz papierosy. Jedz produkty bogate w wapń, wanad, potas, magnez.
* 4. Jesteś po sześćdziesiątce. Potrzebujesz wapnia, żelaza, potasu, magnezu, cynku.

Źródło: Naj nr 20-21/2008
> Kuracja witaminowa :)
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 10:52
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama