Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Przychodzi kurator rodzinny do domu i.....

> 
m4rusia
czw, 18 lis 2010 - 09:07
no własnie.... i co może??

A pytam bo przy okazji złożenia przez mojego męża wniosku o uregulowanie kontaktów z jego dziećmi zaczał nas taki kurator własnie odwiedzać. Facio jest w sumie.... nijaki. On nic nie może, On nie ma prawa, On tego nie wie.... I takie tam. Odnosze wrazenie, że jest bo jest. Ot etat w sądzie ma i na tym koniec. Był kilka razy. Zawsze trafiał, że mojego M w domu nie było (przychodził bez uprzedzenia więc nie mógł wymagać, że ktokolwiek będzie w domu). Wtedy przeprowadzał wywiad ze mną. Co mnie zastanowiło pytał tez o moją Wiktorię (sprawa jej nie dotyczy przecież)- gdzie się uczy, w której klasie, kto jest wychowawczynią... Facet nigdy nie łaził mi po chałupie, ne zaglądał do garów, do lodówki. Po prostu przychodził, pogadał i wychodził.
Ale miałam kiedyś taką sytyację:
Złozyłam w styczniu 2004 sprawę o znęty p-ko mojemu męzowi (Exiowi). Dłuuuugoooo nic i cisza aż tu nagle pod koniec kwietnia dostaje wezwanie na sprawę .... o ograniczenie władzy rodzicilskiej mojemu mężowi. W przeddzień rozprawy w przedpołudniowych godzinach przychodzi ... Pani Kurator. Od progu z ryjem (dosłownie) na mnie, że co ja sobie wyobrażam, że jest godz 11.00 a ja śpię jeszcze, w domu nie ma obiadu i takie tam. Tłumaczę kobiecie, że wróciłam 3 godz temu z nocnej zmiany, odprowadziłam dziecko do przedszkola i śpię. Obiad będę gotować po południu. Dziecko jada w przedszkolu wszystkie posiłki to głodne nie będzie jak wróci. Nieważne. Jestem złą matką, koniec i basta. Na drugi dzień ide do sądu (sama bo mąz nie dostał wezwania na rozprawę o ogr jemu władzy) a tam sędzina z tekstem, że P Kurator (flanelcia powiem co by nie uzywac określenia szm..a) wystapiła z wnioskiem o ....ograniczenie władzy również mi. Nooo myslałam, że zemdleję. Nie przesadze jak powiem, że chyba całe życie przeleciało mi przed oczami. Zaczęłam płakac normalnie i tłumaczyć co zaszło podczas wywiadu. Sędzina odrzuciła wniosek kuratorki i władze ograniczono tylko mojemu byłemu. Swoja drogą to ciekawe, że sprawy o znety nikt jeszcze nie tyknał (odbyła się pół roku potem) a On miał ograniczona władze na przemoc w rodzinie. Dziwne jak dla mnie.
Owa Pani kurator przyszła jakis czas potem jeszcze z Panem ze straży miejskiej (nie wiem dlaczego z asysta) i sprawdzała co ugotowałam na obiad i co mam w lodówce. Oczywiście wszystko było jak się nalezy, jak w normalnej rodzinie, gdzie codzień jest obiad, posprzątane i zrobione są zakupy. Zastanawia mnie tylko co by było jakbym znowu miała nocna zmianę. Tu flanelcia trafiła na moje popołudniówki akurat. Moje szczęście chyba icon_smile.gif

I teraz tak. znalazłam ustawe o kompetencjach kuratorów https://lex.pl/serwis/du/2003/1064.htm ale nigdzie nie jest napisane, że można przyjśc posiedzieć pogadać tylko (jak robi ten kurator co dozoruję sprawę o kontakty teraz) ani, że mozna grzebać w garach komuś. Regulują to jakies inne przepisy?? A jakie wy macie doświadczenie z tą komórka sądową??

edit: błąd

Ten post edytował M4R7U6H4% czw, 18 lis 2010 - 09:09
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post czw, 18 lis 2010 - 09:07
Post #1

no własnie.... i co może??

A pytam bo przy okazji złożenia przez mojego męża wniosku o uregulowanie kontaktów z jego dziećmi zaczał nas taki kurator własnie odwiedzać. Facio jest w sumie.... nijaki. On nic nie może, On nie ma prawa, On tego nie wie.... I takie tam. Odnosze wrazenie, że jest bo jest. Ot etat w sądzie ma i na tym koniec. Był kilka razy. Zawsze trafiał, że mojego M w domu nie było (przychodził bez uprzedzenia więc nie mógł wymagać, że ktokolwiek będzie w domu). Wtedy przeprowadzał wywiad ze mną. Co mnie zastanowiło pytał tez o moją Wiktorię (sprawa jej nie dotyczy przecież)- gdzie się uczy, w której klasie, kto jest wychowawczynią... Facet nigdy nie łaził mi po chałupie, ne zaglądał do garów, do lodówki. Po prostu przychodził, pogadał i wychodził.
Ale miałam kiedyś taką sytyację:
Złozyłam w styczniu 2004 sprawę o znęty p-ko mojemu męzowi (Exiowi). Dłuuuugoooo nic i cisza aż tu nagle pod koniec kwietnia dostaje wezwanie na sprawę .... o ograniczenie władzy rodzicilskiej mojemu mężowi. W przeddzień rozprawy w przedpołudniowych godzinach przychodzi ... Pani Kurator. Od progu z ryjem (dosłownie) na mnie, że co ja sobie wyobrażam, że jest godz 11.00 a ja śpię jeszcze, w domu nie ma obiadu i takie tam. Tłumaczę kobiecie, że wróciłam 3 godz temu z nocnej zmiany, odprowadziłam dziecko do przedszkola i śpię. Obiad będę gotować po południu. Dziecko jada w przedszkolu wszystkie posiłki to głodne nie będzie jak wróci. Nieważne. Jestem złą matką, koniec i basta. Na drugi dzień ide do sądu (sama bo mąz nie dostał wezwania na rozprawę o ogr jemu władzy) a tam sędzina z tekstem, że P Kurator (flanelcia powiem co by nie uzywac określenia szm..a) wystapiła z wnioskiem o ....ograniczenie władzy również mi. Nooo myslałam, że zemdleję. Nie przesadze jak powiem, że chyba całe życie przeleciało mi przed oczami. Zaczęłam płakac normalnie i tłumaczyć co zaszło podczas wywiadu. Sędzina odrzuciła wniosek kuratorki i władze ograniczono tylko mojemu byłemu. Swoja drogą to ciekawe, że sprawy o znety nikt jeszcze nie tyknał (odbyła się pół roku potem) a On miał ograniczona władze na przemoc w rodzinie. Dziwne jak dla mnie.
Owa Pani kurator przyszła jakis czas potem jeszcze z Panem ze straży miejskiej (nie wiem dlaczego z asysta) i sprawdzała co ugotowałam na obiad i co mam w lodówce. Oczywiście wszystko było jak się nalezy, jak w normalnej rodzinie, gdzie codzień jest obiad, posprzątane i zrobione są zakupy. Zastanawia mnie tylko co by było jakbym znowu miała nocna zmianę. Tu flanelcia trafiła na moje popołudniówki akurat. Moje szczęście chyba icon_smile.gif

I teraz tak. znalazłam ustawe o kompetencjach kuratorów https://lex.pl/serwis/du/2003/1064.htm ale nigdzie nie jest napisane, że można przyjśc posiedzieć pogadać tylko (jak robi ten kurator co dozoruję sprawę o kontakty teraz) ani, że mozna grzebać w garach komuś. Regulują to jakies inne przepisy?? A jakie wy macie doświadczenie z tą komórka sądową??

edit: błąd

--------------------

Posty w temacie
M4R7U6H4%   Przychodzi kurator rodzinny do domu i.....   czw, 18 lis 2010 - 09:07
Mama Mateo   Ja miaÅ‚am raz kuratorkÄ™ w domu - przed sprawÄ… o...   czw, 18 lis 2010 - 15:22
jaAga*   U mnie też byÅ‚a raz, przed sprawÄ… o pozbawienie...   czw, 18 lis 2010 - 15:35
MamaJulki   ja to znam od tej drugiej strony koleżanka siÄ™ s...   czw, 18 lis 2010 - 15:39
M4R7U6H4%   MamaJulki to o czym piszesz to sa kuratorzy spoÅ‚e...   czw, 18 lis 2010 - 16:18
MamaJulki   a no to mnie oÅ›wieciÅ‚aÅ› :nie widze rzeczywiÅ›c...   czw, 18 lis 2010 - 16:24
Silije   A jak w domu obiadu ani skÅ‚adników na obiad nie ...   czw, 18 lis 2010 - 16:45
A.L.   Odbieraja. A jak jeszcze policza bmi dzieci i wyjd...   czw, 18 lis 2010 - 16:56
Silije   Odbieraja. A jak jeszcze policza bmi dzieci i wyjd...   czw, 18 lis 2010 - 16:58
A.L.   To jeszcze gorzej.   czw, 18 lis 2010 - 17:00
M4R7U6H4%   dziewczyny może to i Å›mieszne siÄ™ wydaje ale uw...   czw, 18 lis 2010 - 17:35
Mama Mateo   Opinia kuratora zostaje wÅ‚Ä…czona do akt i jak pÃ...   piÄ…, 19 lis 2010 - 14:26
maja2006   Ja miaÅ‚am ostatnio babÄ™ z opieki spoÅ‚ecznej,bo ...   piÄ…, 19 lis 2010 - 19:52
M4R7U6H4%   u mnie w ogóle nie robili problemu z tego tytuÅ‚u...   piÄ…, 19 lis 2010 - 20:59
mirka25k1   U mnie byla kuratorka, też nie zapowadaÅ‚a swojej...   sob, 20 lis 2010 - 22:59
M4R7U6H4%   Chyba siÄ™ skuszÄ™ o przeczytanie takiej opinii. C...   nie, 21 lis 2010 - 09:31
Aguutka   Martucha Twój mąż ma prawo wglÄ…du do akt, bo s...   nie, 21 lis 2010 - 10:35
Mat Ko Ma   To ja trafiÅ‚am na samych fajnych kuratorów :) Pi...   pon, 22 lis 2010 - 22:35
M4R7U6H4%   Druga wizyta - w maju tego roku, przed sprawÄ… o o...   wto, 23 lis 2010 - 09:18
inezz   witam dziewczyny, bardzo mi przykro,ze mieliscie d...   Å›ro, 24 lis 2010 - 20:07
agnese   maja - to, że masz sprzet w domu nie jest powodem...   Å›ro, 24 lis 2010 - 21:02
M4R7U6H4%   SÄ… kuratorzy i ... KURATORZY.... ObyÅ›my w razie ...   czw, 25 lis 2010 - 09:27
maja2006   ta kobieta nie jest kuratorem,ona jest z opieki sp...   czw, 25 lis 2010 - 22:12
M4R7U6H4%   chyba bardziej chodziÅ‚o o to, że jak masz np odz...   piÄ…, 26 lis 2010 - 09:48
> Przychodzi kurator rodzinny do domu i.....
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 06:35
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama