Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Doradżcie, gdzie założyć konto??

> 
tysia24
wto, 24 lip 2007 - 12:33
Dziadkowie chcą założyć konto swojemu wnusiowi i zbierać dla niego pieniążki 06.gif ,troszkę wczoraj pobiegaliśmy po bankach i mam mega mętlik w głowie,może ktoś zdoła mi co nieco rozjaśnić...
A więc,
w PKO wygląda to tak,że oprocentowanie wynosi tylko 0,10% i 5.40zł.(więc w skali roku troszkę się tego nazbiera 32.gif) kosztuje miesięczne utrzymanie konta,
w Banku MILLENIUM konto może być założone na dziecko od 13roku życia,więc odpada,
w Spółdzielczym Banku Gdaśskim,minimalna wpłata to 500zł.więc też nie bardzo 32.gif ,
a w PEKAO S.A,przy likwidacji konta zabierają 19%,przy założeniu wpłata wynosi 300zł i niby nie kosztuje nic utrzymanie konta i wpłaty nie mogą być niższe od kwoty,którą się zadeklarowało przy zakładaniu
ehhhh no i co dalej? blagam.gif icon_razz.gif
tysia24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 720
Dołączył: nie, 03 gru 06 - 23:03
SkÄ…d: woj.pomorskie
Nr użytkownika: 8,856

GG:


post wto, 24 lip 2007 - 12:33
Post #1

Dziadkowie chcą założyć konto swojemu wnusiowi i zbierać dla niego pieniążki 06.gif ,troszkę wczoraj pobiegaliśmy po bankach i mam mega mętlik w głowie,może ktoś zdoła mi co nieco rozjaśnić...
A więc,
w PKO wygląda to tak,że oprocentowanie wynosi tylko 0,10% i 5.40zł.(więc w skali roku troszkę się tego nazbiera 32.gif) kosztuje miesięczne utrzymanie konta,
w Banku MILLENIUM konto może być założone na dziecko od 13roku życia,więc odpada,
w Spółdzielczym Banku Gdaśskim,minimalna wpłata to 500zł.więc też nie bardzo 32.gif ,
a w PEKAO S.A,przy likwidacji konta zabierają 19%,przy założeniu wpłata wynosi 300zł i niby nie kosztuje nic utrzymanie konta i wpłaty nie mogą być niższe od kwoty,którą się zadeklarowało przy zakładaniu
ehhhh no i co dalej? blagam.gif icon_razz.gif

--------------------
TYSIA i CYPRIANEK

użytkownik usunięty

Go??







post wto, 24 lip 2007 - 12:51
Post #2

To może niech mu lepiej założą jakiś fundusz
np. coÅ› takiego https://www.lukasbank.pl/oferta_fundusz_sodd.asp
albo to
https://www.ike.edu.pl/42.260.0.0.1.0.shtml
Zwykły rachunek w banku przynosi niewielkie odsetki, a długoterminowe oszczędzanie w funduszach jest bardzo opłacalne, oczywiście jeśli tak jak rozumiem ma to być na przyszłość dla młodego a nie na teraz.Poszukaj
agabr
wto, 24 lip 2007 - 13:13
Zdecydowanie fundusz nie rachunek.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post wto, 24 lip 2007 - 13:13
Post #3

Zdecydowanie fundusz nie rachunek.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
Ewelinek
wto, 24 lip 2007 - 15:37
podpisuję się pod koleżankami! icon_biggrin.gif

A w PKO BP to niech siÄ™ ugryzÄ…! Mam ich po dziurki w nosie!!!! 21.gif 21.gif 21.gif
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
SkÄ…d: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post wto, 24 lip 2007 - 15:37
Post #4

podpisuję się pod koleżankami! icon_biggrin.gif

A w PKO BP to niech siÄ™ ugryzÄ…! Mam ich po dziurki w nosie!!!! 21.gif 21.gif 21.gif
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 24 lip 2007 - 17:55
Post #5

Ja też wybrałabym fundusz. Zresztą chyba coś takiego założymy wkrótce naszym dzieciakom.
kamami
wto, 24 lip 2007 - 18:35
Przy zakładaniu rachunku dla dziecka w funduszu trzeba pamiętać, że wpłacane tam pieniądze są praktycznie nie do ruszenia, aż do ukończenia przez dziecko 18 lat. Trzeba dokładnie przeczytać regulamin, ile rocznie może umorzyć jego prawny opiekun, bo powyżej tej kwoty potrzebna jest zgoda sądu.
kamami
kamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 765
Dołączył: sob, 03 kwi 04 - 13:22
Nr użytkownika: 1,634




post wto, 24 lip 2007 - 18:35
Post #6

Przy zakładaniu rachunku dla dziecka w funduszu trzeba pamiętać, że wpłacane tam pieniądze są praktycznie nie do ruszenia, aż do ukończenia przez dziecko 18 lat. Trzeba dokładnie przeczytać regulamin, ile rocznie może umorzyć jego prawny opiekun, bo powyżej tej kwoty potrzebna jest zgoda sądu.
kamami

--------------------
Michał (2001) Marek (2003)
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 24 lip 2007 - 20:22
Post #7

Kamami, dzięki za informację. Ja o tym nie wiedziałam.
tysia24
wto, 24 lip 2007 - 21:28
Bardzo dziękuję za pomoc!!!!!!!!! Nie miałam pojęcia o funduszach, a dziadkom zależy, żeby systematycznie oszczędzać. Miałam tylko nadzieję, że gdyby były bardzo potrzebne, można ruszyć te pieniążki przed pełnoletnością dziecka icon_sad.gif
tysia24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 720
Dołączył: nie, 03 gru 06 - 23:03
SkÄ…d: woj.pomorskie
Nr użytkownika: 8,856

GG:


post wto, 24 lip 2007 - 21:28
Post #8

Bardzo dziękuję za pomoc!!!!!!!!! Nie miałam pojęcia o funduszach, a dziadkom zależy, żeby systematycznie oszczędzać. Miałam tylko nadzieję, że gdyby były bardzo potrzebne, można ruszyć te pieniążki przed pełnoletnością dziecka icon_sad.gif

--------------------
TYSIA i CYPRIANEK

Sabina

Go??







post wto, 24 lip 2007 - 21:28
Post #9

Jesteśmy zadowoleni z eMbanku - internetowy, świetne zarządzanie kontem, wady: długo się czeka na różne rzeczy, np. karta, umowa, i bank WBK, świetne zarządzanie one line
i internetowo, czeka się na wszystko normalnie, karta 2 tyg itd, oprocentowanie i dostępność kredytów też jest atrakcyjna. (choć nie pamiętam w tej chwili jaki to procent) Oba polecam.
Odradzam PKO BP 21.gif

Nordea - ma opłacalne kredyty icon_smile.gif
irminka2
śro, 25 lip 2007 - 08:11
W niektórych bankach sa konta oszczędnościowe, na które wpłacasz kiedy chcesz i ile chcesz, tak samo z wypłatą (bez utraty odsetek). W ING Bank Śląski oprocentowanie takiego konta to dziś 3,5(jak zakładałam było więcej).
Reklamuje się mocno Polbank z takim samym kontem, wyżej oprocentowanym niż ING, ale oni z kolei nie mają gwarantowanego funduszu bankowego(czy jak to tam sie zwie) czyli ,jakby bank splajtował to z pieniedzy figa.

Irmina
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post śro, 25 lip 2007 - 08:11
Post #10

W niektórych bankach sa konta oszczędnościowe, na które wpłacasz kiedy chcesz i ile chcesz, tak samo z wypłatą (bez utraty odsetek). W ING Bank Śląski oprocentowanie takiego konta to dziś 3,5(jak zakładałam było więcej).
Reklamuje się mocno Polbank z takim samym kontem, wyżej oprocentowanym niż ING, ale oni z kolei nie mają gwarantowanego funduszu bankowego(czy jak to tam sie zwie) czyli ,jakby bank splajtował to z pieniedzy figa.

Irmina
(nie)dzielna
śro, 25 lip 2007 - 13:57
Jeśli zdecydowałabyś się jednak na konto a nie fundusz to ja polecam LukasBank e-konto, oprocentowanie 3% a jest to zwykły ROR i prowadzenie konta nie kosztuje kompletnie nic.
(nie)dzielna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,208
Dołączył: sob, 28 sty 06 - 14:17
SkÄ…d: Leszno
Nr użytkownika: 4,745




post śro, 25 lip 2007 - 13:57
Post #11

Jeśli zdecydowałabyś się jednak na konto a nie fundusz to ja polecam LukasBank e-konto, oprocentowanie 3% a jest to zwykły ROR i prowadzenie konta nie kosztuje kompletnie nic.

--------------------
Alicja ur. 17.12.2006

zdj?cia Lusi: https://www.flickr.com/photos/lusinkowo/
myszka
śro, 25 lip 2007 - 14:19
CYTAT(kamami @ wto, 24 lip 2007 - 20:35) *
Przy zakładaniu rachunku dla dziecka w funduszu trzeba pamiętać, że wpłacane tam pieniądze są praktycznie nie do ruszenia, aż do ukończenia przez dziecko 18 lat. Trzeba dokładnie przeczytać regulamin, ile rocznie może umorzyć jego prawny opiekun, bo powyżej tej kwoty potrzebna jest zgoda sądu.
kamami


My założyliśmy fundusz (Aegon) z przeznaczeniem w przyszłości dla dziecka, ale na moje nazwisko.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post śro, 25 lip 2007 - 14:19
Post #12

CYTAT(kamami @ wto, 24 lip 2007 - 20:35) *
Przy zakładaniu rachunku dla dziecka w funduszu trzeba pamiętać, że wpłacane tam pieniądze są praktycznie nie do ruszenia, aż do ukończenia przez dziecko 18 lat. Trzeba dokładnie przeczytać regulamin, ile rocznie może umorzyć jego prawny opiekun, bo powyżej tej kwoty potrzebna jest zgoda sądu.
kamami


My założyliśmy fundusz (Aegon) z przeznaczeniem w przyszłości dla dziecka, ale na moje nazwisko.

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 25 lip 2007 - 16:57
Post #13

CYTAT(myszka @ śro, 25 lip 2007 - 16:19) *
My założyliśmy fundusz (Aegon) z przeznaczeniem w przyszłości dla dziecka, ale na moje nazwisko.

No właśnie można np. w Mbanku założyć fundusze na nazwisko np. mamy, a przeznaczenie będzie na dziecko. Ja sobie takie fundusze nabywam i w razieczego mogę je dość szybko wypłaić.
szantrapa
nie, 29 lip 2007 - 10:07
My narazie mamy dla Olki konto oszczędnościowe dodatkowe do naszego konta w ING. Z konta w ING jestem bardzo zadowolona, oddziału banku nie widziałam od roku, wszystko robię przez net i kartą.
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post nie, 29 lip 2007 - 10:07
Post #14

My narazie mamy dla Olki konto oszczędnościowe dodatkowe do naszego konta w ING. Z konta w ING jestem bardzo zadowolona, oddziału banku nie widziałam od roku, wszystko robię przez net i kartą.

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
sklepowa
wto, 07 sie 2007 - 11:19
Zdecydownaie mbank. Konto internetowe - ogólnie super jak jest dostęp do netu. Wszystko można kontrolować!
sklepowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 39
Dołączył: śro, 23 maj 07 - 11:17
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 14,500




post wto, 07 sie 2007 - 11:19
Post #15

Zdecydownaie mbank. Konto internetowe - ogólnie super jak jest dostęp do netu. Wszystko można kontrolować!
agnecha
wto, 07 sie 2007 - 18:58
tysia a myślałaś o koncie oszczędnościowym?
np w KredytBanku jest prowadzone bezpłatnie, można raz w miesiącu wypłacić pieniażki bez prowizji, druga i następna wypłata niestety kosztuje [ale w końcu konto jest do oszczedzania a nie wypłacania kasy icon_wink.gif]
jeżeli na dłuższy czas chcesz ulokować kase to może jakiś fundusz?
agnecha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 691
Dołączył: czw, 05 paź 06 - 13:32
Skąd: Ostrołęka
Nr użytkownika: 7,834

GG:


post wto, 07 sie 2007 - 18:58
Post #16

tysia a myślałaś o koncie oszczędnościowym?
np w KredytBanku jest prowadzone bezpłatnie, można raz w miesiącu wypłacić pieniażki bez prowizji, druga i następna wypłata niestety kosztuje [ale w końcu konto jest do oszczedzania a nie wypłacania kasy icon_wink.gif]
jeżeli na dłuższy czas chcesz ulokować kase to może jakiś fundusz?

--------------------
> Doradżcie, gdzie zaÅ‚ożyć konto??
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 08:22
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama