Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Italia po raz kolejny

, Piza, Livorno, Florencja
> , Piza, Livorno, Florencja
ania_411
nie, 03 lis 2013 - 11:27
Jako, ze na wakacjach tunezyjskich dzieciaczki ostro daly nam popalic 29.gif, postanowilismy sie z mezem odkuc i wybrac sie na wekend tylko we dwoje 06.gif
Poniewaz oboje przepadamy za dobra pizza i lubimy aktywnie spedzac wolny czas padlo na Wlochy.
lecimy za dwa tygodnie do Pizy, hotel chce zarezerwowac w Livorno nad samym morzem no i w planach mamy jeszcze odwiedzic Florencje.

a teraz pytania do Was: kto byl i podpowie, na co zwrocic uwage planujac taka wycieczke? wiem, ze konieczny bedzie wynajem auta, bo jest za duzo miejsc do zobaczenia i nie ma czasu na komunikacje miejska. co jest jeszcze warte zobaczenia, oprocz krzywiej wierzy oczywiscie;) no i w samej florencji-dokad pojsc i co odwiedzic?

zastanawiam sie jeszcze, jak pozbyc sie poczucia winy, ze dzieci zostaja same w domu.....tzn nie same, z babcia z kotra zostaja tez jak my jestesmy w pracy.....ale same wiecie, to nasz pierwszy raz bez dzieci. jak sie wyluzowac i beztrosko spedzic ten wekeend?

Ten post edytował ania_411 nie, 03 lis 2013 - 11:28
ania_411


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,631
Dołączył: pią, 26 gru 08 - 14:15
Skąd: Prümzurlay
Nr użytkownika: 24,317

GG:


post nie, 03 lis 2013 - 11:27
Post #1

Jako, ze na wakacjach tunezyjskich dzieciaczki ostro daly nam popalic 29.gif, postanowilismy sie z mezem odkuc i wybrac sie na wekend tylko we dwoje 06.gif
Poniewaz oboje przepadamy za dobra pizza i lubimy aktywnie spedzac wolny czas padlo na Wlochy.
lecimy za dwa tygodnie do Pizy, hotel chce zarezerwowac w Livorno nad samym morzem no i w planach mamy jeszcze odwiedzic Florencje.

a teraz pytania do Was: kto byl i podpowie, na co zwrocic uwage planujac taka wycieczke? wiem, ze konieczny bedzie wynajem auta, bo jest za duzo miejsc do zobaczenia i nie ma czasu na komunikacje miejska. co jest jeszcze warte zobaczenia, oprocz krzywiej wierzy oczywiscie;) no i w samej florencji-dokad pojsc i co odwiedzic?

zastanawiam sie jeszcze, jak pozbyc sie poczucia winy, ze dzieci zostaja same w domu.....tzn nie same, z babcia z kotra zostaja tez jak my jestesmy w pracy.....ale same wiecie, to nasz pierwszy raz bez dzieci. jak sie wyluzowac i beztrosko spedzic ten wekeend?

--------------------



marghe.
czw, 07 lis 2013 - 14:41
Livorno nie jest najpiękniejsze, poszukałabym noclegu gdzie indziej. Poza tym to spory kawałek od Florencji (prawie 100 kilometrów).
W Pizie poza Piazza dei Miracoli (gdzie między innymi stoi krzywa wieża) nie ma dużo do oglądania.
Za to na Florencję warto przeznaczyć cały dzień.. albo i więcej.
Pytanie czy chcecie zwiedzać też muzea..
Potem napiszę Ci co trzeba zobaczyć icon_smile.gif

Toskania jest przepięknym regionem. Z masą urokliwych miast i miasteczek.
Napisz co Was interesuje, jak lubicie spędzać czas to podpowiem coś więcej.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 07 lis 2013 - 14:41
Post #2

Livorno nie jest najpiękniejsze, poszukałabym noclegu gdzie indziej. Poza tym to spory kawałek od Florencji (prawie 100 kilometrów).
W Pizie poza Piazza dei Miracoli (gdzie między innymi stoi krzywa wieża) nie ma dużo do oglądania.
Za to na Florencję warto przeznaczyć cały dzień.. albo i więcej.
Pytanie czy chcecie zwiedzać też muzea..
Potem napiszę Ci co trzeba zobaczyć icon_smile.gif

Toskania jest przepięknym regionem. Z masą urokliwych miast i miasteczek.
Napisz co Was interesuje, jak lubicie spędzać czas to podpowiem coś więcej.
ania_411
piÄ…, 08 lis 2013 - 12:38
marghe. wybralam livorno na nocleg bo uwielbiam hotele z widokiem na morze;)

przylatujemy w piatek rano, caly dzien mamy na pize i livorno a w sobote chcielismy wybrac sie do florencji. 100km nie jest problemem, lubimy jezdzic i podziwiac widoki. muzea nie za bardzo nas interesuja, jak juz to jakas fajna katedra, starowka, zakupy;)
ania_411


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,631
Dołączył: pią, 26 gru 08 - 14:15
Skąd: Prümzurlay
Nr użytkownika: 24,317

GG:


post piÄ…, 08 lis 2013 - 12:38
Post #3

marghe. wybralam livorno na nocleg bo uwielbiam hotele z widokiem na morze;)

przylatujemy w piatek rano, caly dzien mamy na pize i livorno a w sobote chcielismy wybrac sie do florencji. 100km nie jest problemem, lubimy jezdzic i podziwiac widoki. muzea nie za bardzo nas interesuja, jak juz to jakas fajna katedra, starowka, zakupy;)


--------------------



marghe.
wto, 12 lis 2013 - 16:54
Florencja to w zasadzie cała jest starówką icon_wink.gif. Co do zakupów to nie pomogę, bo od tej strony tego akurat miasta nie znam.
Taka katedra Wam wystarczy? icon_wink.gif

obok (lewy dolny róg zdjęcia) stoi przepiękne Baptysterium (jeśli czytałaś Inferno Dana Browna to powinnaś skojarzyć co nieco. Chociaż książka kiepska icon_wink.gif )

Co do widoku, to może lepsze by było Viareggio?
Chociaż ja akurat fanką nadmorskiej częsci Toskanii nie jestem

Darowałabym sobie zwiedzanie Livorno a skupiła na Pizie i okolicach - np taka Lucca jest ładna
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 12 lis 2013 - 16:54
Post #4

Florencja to w zasadzie cała jest starówką icon_wink.gif. Co do zakupów to nie pomogę, bo od tej strony tego akurat miasta nie znam.
Taka katedra Wam wystarczy? icon_wink.gif

obok (lewy dolny róg zdjęcia) stoi przepiękne Baptysterium (jeśli czytałaś Inferno Dana Browna to powinnaś skojarzyć co nieco. Chociaż książka kiepska icon_wink.gif )

Co do widoku, to może lepsze by było Viareggio?
Chociaż ja akurat fanką nadmorskiej częsci Toskanii nie jestem

Darowałabym sobie zwiedzanie Livorno a skupiła na Pizie i okolicach - np taka Lucca jest ładna
ania_411
wto, 12 lis 2013 - 18:33
woow! już nie mogę się doczekać! pedze drukować bilety na samolot i odkurzyc walize:)
ania_411


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,631
Dołączył: pią, 26 gru 08 - 14:15
Skąd: Prümzurlay
Nr użytkownika: 24,317

GG:


post wto, 12 lis 2013 - 18:33
Post #5

woow! już nie mogę się doczekać! pedze drukować bilety na samolot i odkurzyc walize:)

--------------------



marghe.
śro, 13 lis 2013 - 12:24
Jedź i baw się dobrze.
I wracaj zakochana we WÅ‚oszech jak ja icon_wink.gif

marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 13 lis 2013 - 12:24
Post #6

Jedź i baw się dobrze.
I wracaj zakochana we WÅ‚oszech jak ja icon_wink.gif

ania_411
śro, 13 lis 2013 - 13:20
dzieki! obiecuje jakies fajne foty po powrocie:)
ania_411


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,631
Dołączył: pią, 26 gru 08 - 14:15
Skąd: Prümzurlay
Nr użytkownika: 24,317

GG:


post śro, 13 lis 2013 - 13:20
Post #7

dzieki! obiecuje jakies fajne foty po powrocie:)

--------------------



ania_411
pon, 18 lis 2013 - 13:41
wrocilismy, bylo cudownie! pogoda dopisala, nie padalo i za mocno nie grzalo, w sam raz na zwiedzanie:) nie umiem pieknie pisac, dlatego wkleje tylko zdjecia z opisami.


Piza

Piza

widok na Toscanie ze malej wioseczki na wzgorzu San Miniato (po drodze z LiVorno do Florencji)

a to juz Florencja icon_smile.gif wysokie budynki, waskie uliczki, Katedra Santa Maria del Fiore ukazala nam sie doslownie w ostatniej chwili!

jest tak w i e l k a ze nie sposob sfotografowac ja jednym ujeciem!

Posag Dawida

Most Ponte Vecchio

Zapierajacy dech w piersiach widok, panorama Florencji ze wzgorza San Miniato al Monte


jeszcze raz Ona, sprawia wrazenie, jakby wyrosla spod ziemi!

Livorno, portowe miasteczko, na morzu bylo dosc tloczno od statkow, promow i kutrow rybackich:)

z hotelu mielismy widok na wyspe Gorgona.


czuje ogromny niedosyd, wiem ze wszystkiego nie zobaczylismy. wiem, ze kiedys tam wrocimy:)

Ten post edytował ania_411 pon, 18 lis 2013 - 13:54
ania_411


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,631
Dołączył: pią, 26 gru 08 - 14:15
Skąd: Prümzurlay
Nr użytkownika: 24,317

GG:


post pon, 18 lis 2013 - 13:41
Post #8

wrocilismy, bylo cudownie! pogoda dopisala, nie padalo i za mocno nie grzalo, w sam raz na zwiedzanie:) nie umiem pieknie pisac, dlatego wkleje tylko zdjecia z opisami.


Piza

Piza

widok na Toscanie ze malej wioseczki na wzgorzu San Miniato (po drodze z LiVorno do Florencji)

a to juz Florencja icon_smile.gif wysokie budynki, waskie uliczki, Katedra Santa Maria del Fiore ukazala nam sie doslownie w ostatniej chwili!

jest tak w i e l k a ze nie sposob sfotografowac ja jednym ujeciem!

Posag Dawida

Most Ponte Vecchio

Zapierajacy dech w piersiach widok, panorama Florencji ze wzgorza San Miniato al Monte


jeszcze raz Ona, sprawia wrazenie, jakby wyrosla spod ziemi!

Livorno, portowe miasteczko, na morzu bylo dosc tloczno od statkow, promow i kutrow rybackich:)

z hotelu mielismy widok na wyspe Gorgona.


czuje ogromny niedosyd, wiem ze wszystkiego nie zobaczylismy. wiem, ze kiedys tam wrocimy:)

--------------------



marghe.
śro, 20 lis 2013 - 16:10
Musisz wrócić, chociażby po to, żeby zobaczyć oryginalnego Dawida icon_wink.gif
Ten to kopia.

I zwiedzić dziesiątki miasteczek otaczających Florencję. I nie tylko Florencję
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 20 lis 2013 - 16:10
Post #9

Musisz wrócić, chociażby po to, żeby zobaczyć oryginalnego Dawida icon_wink.gif
Ten to kopia.

I zwiedzić dziesiątki miasteczek otaczających Florencję. I nie tylko Florencję
kasiakowa06
czw, 04 lip 2019 - 13:14
Ale zazdroszczę! Fajna wycieczka tylko we dwoje. Też mi się taka marzy. Może kiedyś w końcu się uda.

-----
ceny wynajmu
kasiakowa06


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 26
Dołączył: czw, 04 lip 19 - 09:20
Nr użytkownika: 53,166




post czw, 04 lip 2019 - 13:14
Post #10

Ale zazdroszczę! Fajna wycieczka tylko we dwoje. Też mi się taka marzy. Może kiedyś w końcu się uda.

-----
ceny wynajmu
> Italia po raz kolejny, Piza, Livorno, Florencja
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 13:06
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama