Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Czy szpinak miał swój wątek?

> 
paulap
pią, 15 kwi 2011 - 09:20
Bo z pewnością na to zasługuje. Jeśli nawet miał to dawno i z pewnością teraz mu przykro.
Proszę zauważyć, że wątek na tym podforum zakłada osoba, która do gotowania ma tak dwie lewe ręce, że z pewnością nie potraficie sobie tego wyobrazić.
Jednak moja nagła miłość do szpinaku okazała się tak wielka, że jestem w stanie chyba nawet przemóc swoją leworęczność, względnie wydrukować Wasze pomysly na szpinak i wysłać mężu listem poleconym.

Poproszę o pomysły jak go wykorzystać <szpinak nie męża>.
paulap


Grupa: Administratorzy
Postów: 4,017
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 15:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 213

GG:


post pią, 15 kwi 2011 - 09:20
Post #1

Bo z pewnością na to zasługuje. Jeśli nawet miał to dawno i z pewnością teraz mu przykro.
Proszę zauważyć, że wątek na tym podforum zakłada osoba, która do gotowania ma tak dwie lewe ręce, że z pewnością nie potraficie sobie tego wyobrazić.
Jednak moja nagła miłość do szpinaku okazała się tak wielka, że jestem w stanie chyba nawet przemóc swoją leworęczność, względnie wydrukować Wasze pomysly na szpinak i wysłać mężu listem poleconym.

Poproszę o pomysły jak go wykorzystać <szpinak nie męża>.

--------------------
Kaszanka
pią, 15 kwi 2011 - 09:24
Szpinak kocham icon_smile.gif Robię tradycyjnie: szpinak, czosnek, jajko; robię z makaronem i z wędzonym łososiem; cannelloni ze szpinakiem; spaghetti ze szpinakiem. Używam i mrożonego rozdrobnionego i ostatnio przełamałam się i używam w całości, okazał się przepyszny jednak 06.gif
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post pią, 15 kwi 2011 - 09:24
Post #2

Szpinak kocham icon_smile.gif Robię tradycyjnie: szpinak, czosnek, jajko; robię z makaronem i z wędzonym łososiem; cannelloni ze szpinakiem; spaghetti ze szpinakiem. Używam i mrożonego rozdrobnionego i ostatnio przełamałam się i używam w całości, okazał się przepyszny jednak 06.gif
paulap
pią, 15 kwi 2011 - 09:35
Kaszanna, Ty mnie naprawdę przeceniasz.
Ja muszę mieć w punktach co z nim robić. Niemalże z informacją gdzie w sklepie kierować się, żeby zakupić icon_wink.gif

Wczoraj jadłam pizzę ze szpinakiem świeżym. takiego jeszcze w sklepie nie widzialam, albo nie wiem jak toto wyglada, ale była oczywiście pyszna.
paulap


Grupa: Administratorzy
Postów: 4,017
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 15:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 213

GG:


post pią, 15 kwi 2011 - 09:35
Post #3

Kaszanna, Ty mnie naprawdę przeceniasz.
Ja muszę mieć w punktach co z nim robić. Niemalże z informacją gdzie w sklepie kierować się, żeby zakupić icon_wink.gif

Wczoraj jadłam pizzę ze szpinakiem świeżym. takiego jeszcze w sklepie nie widzialam, albo nie wiem jak toto wyglada, ale była oczywiście pyszna.

--------------------
Kaszanka
pią, 15 kwi 2011 - 09:43
06.gif Jaki punkt sklepu to zależy czy chcesz mrożony czy świeży. Najszybciej idzie z mrożonym, bo już wypatroszny jest icon_wink.gif Wrzucasz do garnka czy na patelnię trochę masła, czosnek i potem szpinak. Na małym ogniu dojdzie do siebie, trzeba mieszać oczywiście. A potem kwestia co chcesz - wrzucasz do makaronu albo dodajesz jajka i robisz taka zaklepkę szpinakową.
Nad świeżym trzeba popracować, ja wycinam te twarde części bo lubię jak mi szpinak się rozpływa w ustach i potem blanszujesz.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post pią, 15 kwi 2011 - 09:43
Post #4

06.gif Jaki punkt sklepu to zależy czy chcesz mrożony czy świeży. Najszybciej idzie z mrożonym, bo już wypatroszny jest icon_wink.gif Wrzucasz do garnka czy na patelnię trochę masła, czosnek i potem szpinak. Na małym ogniu dojdzie do siebie, trzeba mieszać oczywiście. A potem kwestia co chcesz - wrzucasz do makaronu albo dodajesz jajka i robisz taka zaklepkę szpinakową.
Nad świeżym trzeba popracować, ja wycinam te twarde części bo lubię jak mi szpinak się rozpływa w ustach i potem blanszujesz.
anita
pią, 15 kwi 2011 - 10:15
teraz w "sklepie dla najbiedniejszych" można kupić świeży, obrany piękny szpinaczek w listkach, na pewno jest dużo smaczniejszy niż mrożony
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post pią, 15 kwi 2011 - 10:15
Post #5

teraz w "sklepie dla najbiedniejszych" można kupić świeży, obrany piękny szpinaczek w listkach, na pewno jest dużo smaczniejszy niż mrożony
Ciocia Magda
pią, 15 kwi 2011 - 10:18
Ja wczoraj robiłam pizzę ze szpinakiem - patrz paulapie, gwiazdy krzyżują nasze ścieżki 06.gif . Na ciasto pizzowe daje się sos pomidorowy, w małej ilości, na to szpinak w liściach - może być świeży, albo mrożony w liściach (ja mam taki Bonduelle), ale już przygotowany na patelni, podgrzany na oliwie - oprócz tego czosnek, boczek (niekoniecznie), ser zwykły oraz ser lazur czy tam rokpol. Uwielbiam taką pizzę, moja nie była tak dobra jak ta od Luigiego, ale to było pierwsze podejście.

Oprócz tego szpinak lubię zapieczony - do paćki szpinakowej (zdecydowanie wolę szpinak w liściach niż taki przemielony na jednorodną masę) dodaję czosnek, sól, gałkę muszkatołową, oliwę, parmezan, na wierzch znowu parmezan i do pieca.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pią, 15 kwi 2011 - 10:18
Post #6

Ja wczoraj robiłam pizzę ze szpinakiem - patrz paulapie, gwiazdy krzyżują nasze ścieżki 06.gif . Na ciasto pizzowe daje się sos pomidorowy, w małej ilości, na to szpinak w liściach - może być świeży, albo mrożony w liściach (ja mam taki Bonduelle), ale już przygotowany na patelni, podgrzany na oliwie - oprócz tego czosnek, boczek (niekoniecznie), ser zwykły oraz ser lazur czy tam rokpol. Uwielbiam taką pizzę, moja nie była tak dobra jak ta od Luigiego, ale to było pierwsze podejście.

Oprócz tego szpinak lubię zapieczony - do paćki szpinakowej (zdecydowanie wolę szpinak w liściach niż taki przemielony na jednorodną masę) dodaję czosnek, sól, gałkę muszkatołową, oliwę, parmezan, na wierzch znowu parmezan i do pieca.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
paulap
pią, 15 kwi 2011 - 10:31
No dobra, nawet rozumiem co do mnie piszecie.

Anita, czy Ty piszesz mnie o Biedronce?

Nie rozumiem też za bardzo jak przygotowany na oliwie na patelni ten szpinak... tak na chwile tylko, tak? <rany, ale wstyd, nic nie umiem>

Ja taki zmiażdżony tez lubię właściwie. Każdy lubię.
A czy znacie jakiś przepis taki śniadaniowy? Jakaś pasta na kanapki czy coś?
paulap


Grupa: Administratorzy
Postów: 4,017
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 15:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 213

GG:


post pią, 15 kwi 2011 - 10:31
Post #7

No dobra, nawet rozumiem co do mnie piszecie.

Anita, czy Ty piszesz mnie o Biedronce?

Nie rozumiem też za bardzo jak przygotowany na oliwie na patelni ten szpinak... tak na chwile tylko, tak? <rany, ale wstyd, nic nie umiem>

Ja taki zmiażdżony tez lubię właściwie. Każdy lubię.
A czy znacie jakiś przepis taki śniadaniowy? Jakaś pasta na kanapki czy coś?

--------------------
Ciocia Magda
pią, 15 kwi 2011 - 10:38
przygotowany tzn. że w przypadku świeżego nie są to sztywne surowe liście, a w przypadku mrożonego zbrylone kawałki mrożonki - tylko tyle icon_biggrin.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pią, 15 kwi 2011 - 10:38
Post #8

przygotowany tzn. że w przypadku świeżego nie są to sztywne surowe liście, a w przypadku mrożonego zbrylone kawałki mrożonki - tylko tyle icon_biggrin.gif

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
myszka
pią, 15 kwi 2011 - 10:50
Paulapie, Ty kpisz, czy masz zapędy masochistyczne?

Rozumiem, że zależy Ci na uczcie dla podniebienia, więc nie wiem, po co się wygłupiasz z tą dociekliwością. Wydrukuj i daj Leniwemu. On na pewno nie zapyta, jak się blanszuje na patelni.

Popiłuj sobie lepiej paznokcie.

myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post pią, 15 kwi 2011 - 10:50
Post #9

Paulapie, Ty kpisz, czy masz zapędy masochistyczne?

Rozumiem, że zależy Ci na uczcie dla podniebienia, więc nie wiem, po co się wygłupiasz z tą dociekliwością. Wydrukuj i daj Leniwemu. On na pewno nie zapyta, jak się blanszuje na patelni.

Popiłuj sobie lepiej paznokcie.



--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
paulap
pią, 15 kwi 2011 - 11:03
Myszo, Ty umiesz mnie do pionu postawić icon_smile.gif
Masz rację. Dam Leniwemu, ale najpierw muszę wiedzieć co chcę.

Piłować paznokci nie, ale w tym czasie kąpiel z bąbelkami, albo jakieś inne spa. Tak, dobry pomysł.
paulap


Grupa: Administratorzy
Postów: 4,017
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 15:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 213

GG:


post pią, 15 kwi 2011 - 11:03
Post #10

Myszo, Ty umiesz mnie do pionu postawić icon_smile.gif
Masz rację. Dam Leniwemu, ale najpierw muszę wiedzieć co chcę.

Piłować paznokci nie, ale w tym czasie kąpiel z bąbelkami, albo jakieś inne spa. Tak, dobry pomysł.

--------------------
renata19750702
pią, 15 kwi 2011 - 13:09
To jeszcze moje popisowe ze szpinakiem:

na 500g(opakowanie) makaronu penne potrzebne:
1 opakowanie mrożonego szpinaku ewentualnie świeży (u mnie na zad.... trudno kupić ten ostatni)
3 ząbki czosnku
1 szklanka śmietanki 12 lub 18%
1 podwójna pierś z kurczaka
1 duża cebula
100 g sera pleśniowego koniecznie z niebieską pleśnią (ja używam lazura)
gałka muszkatołowa (szczypta)
sól, pieprz
oliwa

Na odrobinie oliwy odparować szpinak mrożony. W międzyczasie pokrojoną w paseczki pierś z kurczaka podsmażyć na oliwie, ściągnąć z patelni i na tej samej oliwie poddusić cebulkę pokrojoną w piórka. Odparowany szpinak przyprawić 3 ząbkami czosnku (posiekanymi lub zmiażdżonymi), solą i pieprzem. Dusić 1 minutę. Następnie dodać cebulę i kurczaka , poczekać 3 minuty i wlać śmietankę i dodać szczyptę gałki muszkatołowej. Wymieszać, poczekać aż smaki się połączą. W międzyczasie ugotować w osolonej wodzie penne, odcedzić, połączyć z sosem, dodać lazur z niebieską pleśnią pokrojony w kostkę, podgrzewać przez chwilę, ewentualnie jak zajdzie potrzeba, to jeszcze podprawić i można jeść. U mnie smakuje wszystkim.

Mogę jeszcze podać na naleśniki ze szpinakiem i serem białym zapiekane w piekarniku icon_smile.gif

Ten post edytował renata19750702 pią, 15 kwi 2011 - 13:09
renata19750702


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,546
Dołączył: wto, 05 cze 07 - 09:52
Skąd: podkarpackie
Nr użytkownika: 14,764




post pią, 15 kwi 2011 - 13:09
Post #11

To jeszcze moje popisowe ze szpinakiem:

na 500g(opakowanie) makaronu penne potrzebne:
1 opakowanie mrożonego szpinaku ewentualnie świeży (u mnie na zad.... trudno kupić ten ostatni)
3 ząbki czosnku
1 szklanka śmietanki 12 lub 18%
1 podwójna pierś z kurczaka
1 duża cebula
100 g sera pleśniowego koniecznie z niebieską pleśnią (ja używam lazura)
gałka muszkatołowa (szczypta)
sól, pieprz
oliwa

Na odrobinie oliwy odparować szpinak mrożony. W międzyczasie pokrojoną w paseczki pierś z kurczaka podsmażyć na oliwie, ściągnąć z patelni i na tej samej oliwie poddusić cebulkę pokrojoną w piórka. Odparowany szpinak przyprawić 3 ząbkami czosnku (posiekanymi lub zmiażdżonymi), solą i pieprzem. Dusić 1 minutę. Następnie dodać cebulę i kurczaka , poczekać 3 minuty i wlać śmietankę i dodać szczyptę gałki muszkatołowej. Wymieszać, poczekać aż smaki się połączą. W międzyczasie ugotować w osolonej wodzie penne, odcedzić, połączyć z sosem, dodać lazur z niebieską pleśnią pokrojony w kostkę, podgrzewać przez chwilę, ewentualnie jak zajdzie potrzeba, to jeszcze podprawić i można jeść. U mnie smakuje wszystkim.

Mogę jeszcze podać na naleśniki ze szpinakiem i serem białym zapiekane w piekarniku icon_smile.gif

--------------------
Maria Katarzyna ,Jan Aleksander


Dziś wiem, życie cudem jest. Co chcę, mogę z niego mieć, jak dźwięk słyszę jego głos, co dzień pragnę bardziej go.
joa133
pią, 15 kwi 2011 - 14:53
paulap jedyne na co musisz uważać przy szpinaku to solenie.. bardzo mało, bo inaczej nie pomoże nic a nic, doprawiam odrobiną soli, kosztuję- znowu dosypuję soli -przesolony szpinak nie da się uratować (ew dodając kolejną partię nie przyprawionego szpinaku)
joa133


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,675
Dołączył: wto, 15 wrz 09 - 15:28
Nr użytkownika: 29,117




post pią, 15 kwi 2011 - 14:53
Post #12

paulap jedyne na co musisz uważać przy szpinaku to solenie.. bardzo mało, bo inaczej nie pomoże nic a nic, doprawiam odrobiną soli, kosztuję- znowu dosypuję soli -przesolony szpinak nie da się uratować (ew dodając kolejną partię nie przyprawionego szpinaku)

--------------------
Julka (25.04.2006) & Sebastian (20.05.2008) & Łucja (05.02.2012) & Joa
marghe.
pią, 15 kwi 2011 - 17:28
U nas szpinak głownie na surowo.
Ewentualnie poddany bardzo delikatnej obróbce cieplnej.
Interesuje?
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pią, 15 kwi 2011 - 17:28
Post #13

U nas szpinak głownie na surowo.
Ewentualnie poddany bardzo delikatnej obróbce cieplnej.
Interesuje?
paulap
pią, 15 kwi 2011 - 17:57
tak.
paulap


Grupa: Administratorzy
Postów: 4,017
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 15:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 213

GG:


post pią, 15 kwi 2011 - 17:57
Post #14

tak.

--------------------
Sali_M
sob, 16 kwi 2011 - 11:48
Uwielbiam makaron ze szpinakiem (chociaż w mojej rodzinie tylko ja go lubię icon_wink.gif)
Makaron (np. świderki, albo długi do spaghetti), szpinak (mrożony) gotujemy z masłem, czosnkiem, kwaśną śmietaną (oczywiście odpowiednio przyprawiony) i mieszamy z makaronem. Na górę starty ser. Jak dla mnie to pychotka, ale mojemu mężowi nie przejdzie szpinak przez usta. icon_wink.gif
Sali_M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 360
Dołączył: sob, 12 lut 11 - 14:31
Skąd: śląskie
Nr użytkownika: 35,806




post sob, 16 kwi 2011 - 11:48
Post #15

Uwielbiam makaron ze szpinakiem (chociaż w mojej rodzinie tylko ja go lubię icon_wink.gif)
Makaron (np. świderki, albo długi do spaghetti), szpinak (mrożony) gotujemy z masłem, czosnkiem, kwaśną śmietaną (oczywiście odpowiednio przyprawiony) i mieszamy z makaronem. Na górę starty ser. Jak dla mnie to pychotka, ale mojemu mężowi nie przejdzie szpinak przez usta. icon_wink.gif

--------------------
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




semi
nie, 17 kwi 2011 - 21:52
moja ulubiona wersja to szpinak +feta+ czosnek+ kkawśna śmietana przegotowane do naleśników i zapieczone pod żółtym serem. Mniam. do tego kefir. a naleśniki koniecznie z pietruszką-tzn. do ciasta naleśnikowego wrzucam pietruszkę.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post nie, 17 kwi 2011 - 21:52
Post #17

moja ulubiona wersja to szpinak +feta+ czosnek+ kkawśna śmietana przegotowane do naleśników i zapieczone pod żółtym serem. Mniam. do tego kefir. a naleśniki koniecznie z pietruszką-tzn. do ciasta naleśnikowego wrzucam pietruszkę.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

Orinoko
pon, 25 kwi 2011 - 14:32
Marghe dzięki za przepis na sałatkę ze szpinaku z pomidorami suszonymi - mniam!
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
Skąd: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post pon, 25 kwi 2011 - 14:32
Post #18

Marghe dzięki za przepis na sałatkę ze szpinaku z pomidorami suszonymi - mniam!

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
Graz
wto, 24 maj 2011 - 02:20
Dwa moje ulubione sposoby na szpinak:

Makaron ze szinakiem i Gorgonzolą
gotujesz makaron - przepis na opakowaniu icon_smile.gif, na patelni rozmrażasz szpinak lub blanszujesz świeży, dodajesz 10 dk Gorgonzoli, która sie ładnie rozpuszcza. jak smak za ostry/intensywny - mozna dodać troche śmietany. MOzna smak wzbogacic startym czosnkiem. Soli mało lub wcale. Pieprz wskazany.
Mieszasz z kluchami (po odcedzeniu! 06.gif )
MOzna posypac parmezanem. Pyszka!


Surówka pt. Szpinak pomidory boczek
(bardzo prosta, a zobaczysz paulapku, przy najbliższym spotkaniu po stopach mnie będziesz całować)

Poszarpane liście świeżego szpinaku
pomidory w kostkę albo półksiężyce lub koktailowe na pół
skwarki z boczku - boczek kroisz (lub kupujesz w lidlu pokrojone skwarki) i smazysz na patelni, wytapia sie tłuszcz, skwarki robią się chrupiace
doprawić octem balsamicznym, oliwa z oliwek, solą i pieprzem

skwarki można dodać ciepłe (to opcja zalecana)



Podawac z grzankami albo z czym kto chce
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post wto, 24 maj 2011 - 02:20
Post #19

Dwa moje ulubione sposoby na szpinak:

Makaron ze szinakiem i Gorgonzolą
gotujesz makaron - przepis na opakowaniu icon_smile.gif, na patelni rozmrażasz szpinak lub blanszujesz świeży, dodajesz 10 dk Gorgonzoli, która sie ładnie rozpuszcza. jak smak za ostry/intensywny - mozna dodać troche śmietany. MOzna smak wzbogacic startym czosnkiem. Soli mało lub wcale. Pieprz wskazany.
Mieszasz z kluchami (po odcedzeniu! 06.gif )
MOzna posypac parmezanem. Pyszka!


Surówka pt. Szpinak pomidory boczek
(bardzo prosta, a zobaczysz paulapku, przy najbliższym spotkaniu po stopach mnie będziesz całować)

Poszarpane liście świeżego szpinaku
pomidory w kostkę albo półksiężyce lub koktailowe na pół
skwarki z boczku - boczek kroisz (lub kupujesz w lidlu pokrojone skwarki) i smazysz na patelni, wytapia sie tłuszcz, skwarki robią się chrupiace
doprawić octem balsamicznym, oliwa z oliwek, solą i pieprzem

skwarki można dodać ciepłe (to opcja zalecana)



Podawac z grzankami albo z czym kto chce

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

beata1104
pią, 27 maj 2011 - 08:17
Podsażam kiełbaske z cebulką na patelni, wrzucam do garnka do tego świerzy szpinak ( umyty i pokrojony dość grubo ) kilkanaście min. gotuję dodając przyprawy do smaku (wegeta, pieprz) . Na koniec wbijam kilka jajek i gotowe. Zjadamy z chlebkiem

Prosto szybko i smacznie icon_razz.gif
beata1104


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,631
Dołączył: pon, 10 lis 08 - 11:12
Skąd: Wałbrzych
Nr użytkownika: 23,490




post pią, 27 maj 2011 - 08:17
Post #20

Podsażam kiełbaske z cebulką na patelni, wrzucam do garnka do tego świerzy szpinak ( umyty i pokrojony dość grubo ) kilkanaście min. gotuję dodając przyprawy do smaku (wegeta, pieprz) . Na koniec wbijam kilka jajek i gotowe. Zjadamy z chlebkiem

Prosto szybko i smacznie icon_razz.gif

--------------------
Wojtek 06-04-09
Adam 05-11-02
> Czy szpinak miał swój wątek?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 19 kwi 2024 - 03:55
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama