Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

alergia a zaparcia?

> 
misia27
czw, 20 lis 2008 - 09:30
mam pytanie czy alergia pokarmowa może się objawiać zaparciami?od kad pamietam gdy tylko przeszłam z karmienia piersią na mleko modyfikowane zaczoł się problem zaparć dziś syn ma 4 i pól latka i nadal ma zaparcia nieraz przechodzi na jakiś czas dostaje rózne syropy landocif debridad do tego priobiotyki oczywiście owoce błonnik ale nie na długo to pomaga,niewiem czy to ma jakiś związek ale pogarsza się gdy zje coś z nabiałów...miał ktoś podobnie?
misia27


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 31
Dołączył: nie, 02 lis 08 - 11:37
Nr użytkownika: 23,334




post czw, 20 lis 2008 - 09:30
Post #1

mam pytanie czy alergia pokarmowa może się objawiać zaparciami?od kad pamietam gdy tylko przeszłam z karmienia piersią na mleko modyfikowane zaczoł się problem zaparć dziś syn ma 4 i pól latka i nadal ma zaparcia nieraz przechodzi na jakiś czas dostaje rózne syropy landocif debridad do tego priobiotyki oczywiście owoce błonnik ale nie na długo to pomaga,niewiem czy to ma jakiś związek ale pogarsza się gdy zje coś z nabiałów...miał ktoś podobnie?
Agnieszka(mamaMi...
czw, 20 lis 2008 - 09:53
Mieszkowa alergia pokarmowa wlasnie objawia sie zaparciami, nigdy biegunka.
Z Twoich obserwacji wynika, ze przyczyna problemu jest bialko zwierzece - moze wiec dobrze byloby to zbadac?
Wtedy bedziesz miec pelny obraz sytuacji.
Ja czekam az Mieszko skonczy 3lata, i wtedy tez zrobimy testy z krwi.
Bo jak do tej pory uczulacze okreslilam sama, na bazie doswiadczen, wlasnie obserwacji...
Powodzenia!!
Pozdrawiam
Agnieszka(mamaMi...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 657
Dołączył: wto, 07 sie 07 - 17:01
Skąd: Pruszków-Toruń-Płońsk
Nr użytkownika: 15,702

GG:


post czw, 20 lis 2008 - 09:53
Post #2

Mieszkowa alergia pokarmowa wlasnie objawia sie zaparciami, nigdy biegunka.
Z Twoich obserwacji wynika, ze przyczyna problemu jest bialko zwierzece - moze wiec dobrze byloby to zbadac?
Wtedy bedziesz miec pelny obraz sytuacji.
Ja czekam az Mieszko skonczy 3lata, i wtedy tez zrobimy testy z krwi.
Bo jak do tej pory uczulacze okreslilam sama, na bazie doswiadczen, wlasnie obserwacji...
Powodzenia!!
Pozdrawiam

--------------------
Aga, mama Mieszka (ur.5stycznia2006r-3350g,54cm)

* * *
www.pajacyk.pl
www.okruszek.org.pl
"Dla wszystkich starczy miejsca, pod wielkim dachem nieba" E.Stachura
misia27
sob, 22 lis 2008 - 12:29
dzieki za odpowiedz a na co jest uczulone twoje dziecko?czy jesli mu te produkty odstawisz to zaparcia mijaja?
misia27


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 31
Dołączył: nie, 02 lis 08 - 11:37
Nr użytkownika: 23,334




post sob, 22 lis 2008 - 12:29
Post #3

dzieki za odpowiedz a na co jest uczulone twoje dziecko?czy jesli mu te produkty odstawisz to zaparcia mijaja?
Agnieszka(mamaMi...
sob, 22 lis 2008 - 13:12
Prwdopodobnie na bialko zwierzece i morele.
Tak, jak ograniczam te produkty, to kupy przewaznie normalnieja.
Lecz czasem nawet jak nie je produktow z bialkiem, to i tak bywaja zaparcia.
Np. jak w przedszkolu bylo cos ciezkostrawnego - zaparcie murowane.
Takze oprocz ograniczania staram sie tez pilnowac,aby potrawy byly lekkie, gotowane, lub z pary, albo pieczone
(np. dzis dorsz posolony i posypany suszona bazylia owijam folia alum. i ziuu na kwadrans do rozgrzanego piekarnika, mniam icon_wink.gif).
Ograniczam te uczulacze, ale nie rezygnuje z nich tak calkowicie, bo stuprocentowej pewnosci nie mam.
Licze na to,ze wlasnie badania rozjasnia nam sytuacje:)
Pozdrawiam
Agnieszka(mamaMi...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 657
Dołączył: wto, 07 sie 07 - 17:01
Skąd: Pruszków-Toruń-Płońsk
Nr użytkownika: 15,702

GG:


post sob, 22 lis 2008 - 13:12
Post #4

Prwdopodobnie na bialko zwierzece i morele.
Tak, jak ograniczam te produkty, to kupy przewaznie normalnieja.
Lecz czasem nawet jak nie je produktow z bialkiem, to i tak bywaja zaparcia.
Np. jak w przedszkolu bylo cos ciezkostrawnego - zaparcie murowane.
Takze oprocz ograniczania staram sie tez pilnowac,aby potrawy byly lekkie, gotowane, lub z pary, albo pieczone
(np. dzis dorsz posolony i posypany suszona bazylia owijam folia alum. i ziuu na kwadrans do rozgrzanego piekarnika, mniam icon_wink.gif).
Ograniczam te uczulacze, ale nie rezygnuje z nich tak calkowicie, bo stuprocentowej pewnosci nie mam.
Licze na to,ze wlasnie badania rozjasnia nam sytuacje:)
Pozdrawiam

--------------------
Aga, mama Mieszka (ur.5stycznia2006r-3350g,54cm)

* * *
www.pajacyk.pl
www.okruszek.org.pl
"Dla wszystkich starczy miejsca, pod wielkim dachem nieba" E.Stachura
monilka
wto, 25 lis 2008 - 19:57
Misia moja Ola jest ogólnie uczulona i to objawia się w zasadzie wysypką.
Z zatwardzeniami męczy się praktycznie cały czas. Raz jest lepiej, raz gorzej..ale praktycznie nie wiem co znaczy bigunka u dziecka. Pomaga jej praktycznie tylko duphalac. Podawany przez około trzy tygonie przynosi poprawę. I lepiej jest około miesiąca. Potem znowu zaparcia wracają.
Alergolożka mówiła , że to najprawdopodnie na tle alergicznym, ale alergenu który by wywoływał zaparcia nie udalo się znaleźć.
monilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,306
Dołączył: pią, 18 maj 07 - 00:18
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 14,364




post wto, 25 lis 2008 - 19:57
Post #5

Misia moja Ola jest ogólnie uczulona i to objawia się w zasadzie wysypką.
Z zatwardzeniami męczy się praktycznie cały czas. Raz jest lepiej, raz gorzej..ale praktycznie nie wiem co znaczy bigunka u dziecka. Pomaga jej praktycznie tylko duphalac. Podawany przez około trzy tygonie przynosi poprawę. I lepiej jest około miesiąca. Potem znowu zaparcia wracają.
Alergolożka mówiła , że to najprawdopodnie na tle alergicznym, ale alergenu który by wywoływał zaparcia nie udalo się znaleźć.
misia27
wto, 02 gru 2008 - 15:53
dawno mnie tu nie bylo....pediatra poleciła mi syrop debridad na uregulowanie ale bieże już ze dwa tygodnie i nie widze żadnej poprawy,kupuje mu różne pestki dyni,słonecznika nawet nasiona siemienia lnianego mu wciskałam bo takiego pażonego nie chce ale jak narazie nie ma poprawy
misia27


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 31
Dołączył: nie, 02 lis 08 - 11:37
Nr użytkownika: 23,334




post wto, 02 gru 2008 - 15:53
Post #6

dawno mnie tu nie bylo....pediatra poleciła mi syrop debridad na uregulowanie ale bieże już ze dwa tygodnie i nie widze żadnej poprawy,kupuje mu różne pestki dyni,słonecznika nawet nasiona siemienia lnianego mu wciskałam bo takiego pażonego nie chce ale jak narazie nie ma poprawy
LilySnape
czw, 01 sty 2009 - 14:08
Mój synek, gdy miał kilka miesiecy, miał skazę białkową i częste zaparcia po zwykłym mleku modyfikowanym. Przeszły mu, gdy zmieniliśmy mleko na Bebilon Pepti.

Teraz ma rok i 7 miesięcy i nadal nie mogę podawać mu zwykłego mleka, sera żółtego, jogurtów, bo od razu ma problemy skórne, zaparcia albo bolesne wzdęcia.

Przy zaparciach u starszego dziecka może poskutkuje jedzenie z dużą ilością błonnika? Dużo warzyw, owoców?
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
SkÄ…d: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post czw, 01 sty 2009 - 14:08
Post #7

Mój synek, gdy miał kilka miesiecy, miał skazę białkową i częste zaparcia po zwykłym mleku modyfikowanym. Przeszły mu, gdy zmieniliśmy mleko na Bebilon Pepti.

Teraz ma rok i 7 miesięcy i nadal nie mogę podawać mu zwykłego mleka, sera żółtego, jogurtów, bo od razu ma problemy skórne, zaparcia albo bolesne wzdęcia.

Przy zaparciach u starszego dziecka może poskutkuje jedzenie z dużą ilością błonnika? Dużo warzyw, owoców?

--------------------
Marcin, 25.05.2007
> alergia a zaparcia?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 23:02
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama