Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Od jakiego wieku można wozić dziecko w foteliku rowerowym?

> 
LidkaM
śro, 21 wrz 2011 - 20:11
Jak w temacie: od jakiego wieku, w czym i jak można wozić brzdąca? Co kupić, żeby było bezpiecznie, na co zwrócić uwagę. Oboje z mężem jesteśmy rowerowi, samochód głównie stoi na parkinku, żadne z nas nie spieszy się za kierownicę a wiosną chcielibyśmy pojeździć po polno-leśnych ścieżkach z brzdącem. Jak się przygotować?
LidkaM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,788
Dołączył: śro, 06 gru 06 - 16:02
Skąd: Kołobrzeg
Nr użytkownika: 8,916

GG:


post śro, 21 wrz 2011 - 20:11
Post #1

Jak w temacie: od jakiego wieku, w czym i jak można wozić brzdąca? Co kupić, żeby było bezpiecznie, na co zwrócić uwagę. Oboje z mężem jesteśmy rowerowi, samochód głównie stoi na parkinku, żadne z nas nie spieszy się za kierownicę a wiosną chcielibyśmy pojeździć po polno-leśnych ścieżkach z brzdącem. Jak się przygotować?

--------------------
Urwis Michu:


I Magdalena:


SzanujÄ™ Twoje zdanie, ale nie zamieniÄ™ go ze swoim.
Lilopi
śro, 21 wrz 2011 - 20:44
https://www.rowery.org.pl/prawo.html - tu może bardziej do jakiego wieku i wszystko od strony prawnej - od strony praktycznej niestety nie mam pojęcia, na co należy zwrócić uwagę
Lilopi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 415
Dołączył: sob, 20 cze 09 - 18:18
Nr użytkownika: 27,889




post śro, 21 wrz 2011 - 20:44
Post #2

https://www.rowery.org.pl/prawo.html - tu może bardziej do jakiego wieku i wszystko od strony prawnej - od strony praktycznej niestety nie mam pojęcia, na co należy zwrócić uwagę


--------------------
2002 D
2012 P
grzałka
piÄ…, 23 wrz 2011 - 11:29
można wozić w foteliku jak już samodzielnie siedzi stabilnie, zawsze w kasku i chyba tyle- no i dla takich maluchów wstrzasy raczej nie polecane, czyli niekoniecznie po wertepach

my też rowerowi icon_smile.gif
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post piÄ…, 23 wrz 2011 - 11:29
Post #3

można wozić w foteliku jak już samodzielnie siedzi stabilnie, zawsze w kasku i chyba tyle- no i dla takich maluchów wstrzasy raczej nie polecane, czyli niekoniecznie po wertepach

my też rowerowi icon_smile.gif

--------------------
Graz
piÄ…, 23 wrz 2011 - 18:32
Mikołaja zaczeliśmy wozic w foteliku jak skończył rok. bardzo się nam wszystkim to podoba icon_smile.gif już żałuję, że zaraz będzie zima i nici z roweru
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post piÄ…, 23 wrz 2011 - 18:32
Post #4

Mikołaja zaczeliśmy wozic w foteliku jak skończył rok. bardzo się nam wszystkim to podoba icon_smile.gif już żałuję, że zaraz będzie zima i nici z roweru

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

katarakta
nie, 25 wrz 2011 - 14:56
My zaczelismy wozic w foteliku 1.5 roczniaka. Kask obowiazkowo i z tego co pamietam wazne by zapiecia na stopki dziecka byly.
katarakta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 981
Dołączył: nie, 07 lut 10 - 12:22
Nr użytkownika: 31,526




post nie, 25 wrz 2011 - 14:56
Post #5

My zaczelismy wozic w foteliku 1.5 roczniaka. Kask obowiazkowo i z tego co pamietam wazne by zapiecia na stopki dziecka byly.

--------------------
2007, 2011
użytkownik usunięty

Go??







post czw, 29 wrz 2011 - 19:17
Post #6

My woziliśmy trochę niespełna roczniaka w przyczepce. Teraz znajomi od nas pożyczyli, mieli do niej taki hamak, że dało się wozić 5 miesięczniaka, ale to chyba niezbyt polecane, ze względu na mikrouszkodzenia. Ponad roczniaka woziliśmy już śmiało na dłuższe wyprawy mieliśmy i fotelik i przyczepkę. Już czekam na wiosnę i możliwość jazdy bo w tym roku roweru nie wyciągnęłam niestety.
trzkasienka
czw, 29 wrz 2011 - 21:18
my tez rowerowi- przy zakupie patrzylam na to, by:
- fotelik byl wygodny, bo jezdzimy na dlugie wycieczki
- mial regulowane oparcie
- wystarczyl na kilka lat

zdecydowalismy sie na ten
trzkasienka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 844
Dołączył: pon, 24 wrz 07 - 15:29
Nr użytkownika: 16,297




post czw, 29 wrz 2011 - 21:18
Post #7

my tez rowerowi- przy zakupie patrzylam na to, by:
- fotelik byl wygodny, bo jezdzimy na dlugie wycieczki
- mial regulowane oparcie
- wystarczyl na kilka lat

zdecydowalismy sie na ten

--------------------


m4rusia
śro, 09 lis 2011 - 11:03
CYTAT(gosia123)
https://www.rowery.org.pl/prawo.html - tu może bardziej do jakiego wieku i wszystko od strony prawnej - od strony praktycznej niestety nie mam pojęcia, na co należy zwrócić uwagę


a to się zdziwiłam, że w Polsce jest zakaz wożenia dzieci w przyczepce rowerowej 10.gif
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post śro, 09 lis 2011 - 11:03
Post #8

CYTAT(gosia123)
https://www.rowery.org.pl/prawo.html - tu może bardziej do jakiego wieku i wszystko od strony prawnej - od strony praktycznej niestety nie mam pojęcia, na co należy zwrócić uwagę


a to się zdziwiłam, że w Polsce jest zakaz wożenia dzieci w przyczepce rowerowej 10.gif

--------------------
Ewelinek
czw, 10 lis 2011 - 14:08
Martucha już się nie musisz dziwić bo przepis jest aktualnie nieaktualny i dzieci wozić można icon_wink.gif
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
SkÄ…d: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post czw, 10 lis 2011 - 14:08
Post #9

Martucha już się nie musisz dziwić bo przepis jest aktualnie nieaktualny i dzieci wozić można icon_wink.gif
ATeFKa
czw, 26 kwi 2012 - 21:27
A do jakiego wieku można dziecko w takim foteliku wozić? Bo Jacuś skończy w czerwcu 3 lata a jak wyciągnęłam rower i się z min przejechałam, to ciągle mi koło tylne ocierało się o fotelik... a nie mam możliwości fotelika wyżej zamontować. A fotelik to Kettler chyba.
ATeFKa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,330
Dołączył: pon, 20 paź 08 - 15:41
Nr użytkownika: 22,791




post czw, 26 kwi 2012 - 21:27
Post #10

A do jakiego wieku można dziecko w takim foteliku wozić? Bo Jacuś skończy w czerwcu 3 lata a jak wyciągnęłam rower i się z min przejechałam, to ciągle mi koło tylne ocierało się o fotelik... a nie mam możliwości fotelika wyżej zamontować. A fotelik to Kettler chyba.

--------------------



mam swoje zdanie. ale nie powiem ci jakie.
Ewelinek
czw, 26 kwi 2012 - 22:38
Kettlery mająto do siebie (przynajmniej te,które ja wybadałam icon_wink.gif ), że posiadają krótkie pałąki do mocowania. Często foteliki tej firmy opierają sie na bagażniku (jeśli go ktośposiada) co znacznie pogarsza amortyzację. Jeżeli fotelik trze o koło to wydaje mi się to wystarczającym powodem aby uznać, że nie można go już używać. W fotelikach raczej określona jest max. waga dziecka (ewentualnie ograniczenia związane ze wzrostem) a nie wiek.
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
SkÄ…d: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post czw, 26 kwi 2012 - 22:38
Post #11

Kettlery mająto do siebie (przynajmniej te,które ja wybadałam icon_wink.gif ), że posiadają krótkie pałąki do mocowania. Często foteliki tej firmy opierają sie na bagażniku (jeśli go ktośposiada) co znacznie pogarsza amortyzację. Jeżeli fotelik trze o koło to wydaje mi się to wystarczającym powodem aby uznać, że nie można go już używać. W fotelikach raczej określona jest max. waga dziecka (ewentualnie ograniczenia związane ze wzrostem) a nie wiek.
ATeFKa
piÄ…, 27 kwi 2012 - 12:44
Bagażnika nie posiadam, i nie wiem czy tam jest gdzieś waga napisana na tym foteliku. Strasznie mi szkoda, bo nie jest mi jakoś szczególnie ciężko z nim. A te przyczepki strasznie drogie.
ATeFKa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,330
Dołączył: pon, 20 paź 08 - 15:41
Nr użytkownika: 22,791




post piÄ…, 27 kwi 2012 - 12:44
Post #12

Bagażnika nie posiadam, i nie wiem czy tam jest gdzieś waga napisana na tym foteliku. Strasznie mi szkoda, bo nie jest mi jakoś szczególnie ciężko z nim. A te przyczepki strasznie drogie.

--------------------



mam swoje zdanie. ale nie powiem ci jakie.
Ulinka
piÄ…, 25 maj 2012 - 17:45
Marcela woziłam od 3 lat chyba, natomiast Hanka miała coś ok 2 lat. Mam fotelik kettlera i Hanka jeszcze w tamtym roku w nim jeżdziła z wagą ok 15 kg. W tym roku mąż wsadził ją na taki holl, na którym w ubiegłym roku Marcela ciągał. Z tego co pamiętam Nasz kettler jest do 20 kg. Koniecznie musi być kask i coś odblaskowego
Ulinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: sob, 08 sty 05 - 14:21
SkÄ…d: z nad morza
Nr użytkownika: 2,505

GG:


post piÄ…, 25 maj 2012 - 17:45
Post #13

Marcela woziłam od 3 lat chyba, natomiast Hanka miała coś ok 2 lat. Mam fotelik kettlera i Hanka jeszcze w tamtym roku w nim jeżdziła z wagą ok 15 kg. W tym roku mąż wsadził ją na taki holl, na którym w ubiegłym roku Marcela ciągał. Z tego co pamiętam Nasz kettler jest do 20 kg. Koniecznie musi być kask i coś odblaskowego

--------------------


i



pszczolkamaja
sob, 09 lip 2016 - 16:04
a w co ubieracie maluszka na rower? nie zawsze jest slonecznie, a czasem jak jeździmy wieczorem- robi sie juz chlodniej icon_sad.gif slyszalam o okryciu Coverover, ale wsrod kolezanek zadna nie uzywala niestety. ktos cos- kojarzycie?
pszczolkamaja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 51
Dołączył: pią, 01 maj 15 - 11:34
Nr użytkownika: 45,770




post sob, 09 lip 2016 - 16:04
Post #14

a w co ubieracie maluszka na rower? nie zawsze jest slonecznie, a czasem jak jeździmy wieczorem- robi sie juz chlodniej icon_sad.gif slyszalam o okryciu Coverover, ale wsrod kolezanek zadna nie uzywala niestety. ktos cos- kojarzycie?
juliana
śro, 13 lip 2016 - 09:47
CYTAT(pszczolkamaja @ Sat, 09 Jul 2016 - 17:04) *
a w co ubieracie maluszka na rower? nie zawsze jest slonecznie, a czasem jak jeździmy wieczorem- robi sie juz chlodniej icon_sad.gif slyszalam o okryciu Coverover, ale wsrod kolezanek zadna nie uzywala niestety. ktos cos- kojarzycie?



Tak, używam od niedawna. Jestem jak najbardziej zadowolona. tez sie glowilam w co malucha przyodziac na rower, zeby sie nie wychladzal, zwlaszcza ze wiatr wieje wprost na niego przy wiekszej predkosci. coverover problem rozwiazal icon_wink.gif przekladam go przez glowe malucha i ta dam- wszyscy zadowoleni icon_biggrin.gif
juliana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 66
Dołączył: czw, 06 lis 14 - 19:48
Nr użytkownika: 44,794




post śro, 13 lip 2016 - 09:47
Post #15

CYTAT(pszczolkamaja @ Sat, 09 Jul 2016 - 17:04) *
a w co ubieracie maluszka na rower? nie zawsze jest slonecznie, a czasem jak jeździmy wieczorem- robi sie juz chlodniej icon_sad.gif slyszalam o okryciu Coverover, ale wsrod kolezanek zadna nie uzywala niestety. ktos cos- kojarzycie?



Tak, używam od niedawna. Jestem jak najbardziej zadowolona. tez sie glowilam w co malucha przyodziac na rower, zeby sie nie wychladzal, zwlaszcza ze wiatr wieje wprost na niego przy wiekszej predkosci. coverover problem rozwiazal icon_wink.gif przekladam go przez glowe malucha i ta dam- wszyscy zadowoleni icon_biggrin.gif
propabolistyk
wto, 17 sty 2017 - 14:15
Myślę, że wiele zależy od wielkości samego dziecka ale od roku nie ma problemu. Nasza mała jeździła ze mną właśnie od około roczku i była bardzo zadowolona z przejażdżek z tatusiem icon_smile.gif Fotelik kupiłem w lokalnym sklepie rowerowym. Do fotelika dokupiłem przednią szybę by dziecku nie łzawiły oczy przy szybszej jeździe.
propabolistyk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: wto, 17 sty 17 - 12:56
Nr użytkownika: 48,731




post wto, 17 sty 2017 - 14:15
Post #16

Myślę, że wiele zależy od wielkości samego dziecka ale od roku nie ma problemu. Nasza mała jeździła ze mną właśnie od około roczku i była bardzo zadowolona z przejażdżek z tatusiem icon_smile.gif Fotelik kupiłem w lokalnym sklepie rowerowym. Do fotelika dokupiłem przednią szybę by dziecku nie łzawiły oczy przy szybszej jeździe.
ANielala
czw, 16 mar 2017 - 09:55
Jeżdżę do pracy na rowerze, wożąc przy okazji dziecko do przedszkola i odbierając je z powrotem Korzystam z fotelika rowerowego weeride kangaroo, na którym moje dziecko woziłam już gdy miało rok. Teraz ma 3 latka icon_smile.gif
ANielala


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 15
Dołączył: czw, 05 sty 17 - 13:21
Nr użytkownika: 48,651




post czw, 16 mar 2017 - 09:55
Post #17

Jeżdżę do pracy na rowerze, wożąc przy okazji dziecko do przedszkola i odbierając je z powrotem Korzystam z fotelika rowerowego weeride kangaroo, na którym moje dziecko woziłam już gdy miało rok. Teraz ma 3 latka icon_smile.gif

--------------------
otylkaw
czw, 06 kwi 2017 - 12:42
Lekarze zalecają, że nie wcześniej jak od 1,5 roku. Można nadwyrężyć delikatny kręgosłup malucha. Dziecko musi już pewnie i stabilnie samo siedzieć. Maluch jest narażony na wstrząsy i nie może tez za długo być przewożony. My na pierwsza wycieczke rowerową wybraliśmy się jak córka miała prawie dwa latka.
otylkaw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: śro, 05 kwi 17 - 21:34
Nr użytkownika: 49,243




post czw, 06 kwi 2017 - 12:42
Post #18

Lekarze zalecają, że nie wcześniej jak od 1,5 roku. Można nadwyrężyć delikatny kręgosłup malucha. Dziecko musi już pewnie i stabilnie samo siedzieć. Maluch jest narażony na wstrząsy i nie może tez za długo być przewożony. My na pierwsza wycieczke rowerową wybraliśmy się jak córka miała prawie dwa latka.
AnnaWall
czw, 06 kwi 2017 - 13:28
CYTAT(M4R7U6H4% @ Wed, 09 Nov 2011 - 12:03) *
a to się zdziwiłam, że w Polsce jest zakaz wożenia dzieci w przyczepce rowerowej 10.gif


dla mnie też to jest szok , zawsze wydawało mi się , że przyczepka bezpieczniejsza niż fotelik
AnnaWall


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: czw, 06 kwi 17 - 13:16
Nr użytkownika: 49,247




post czw, 06 kwi 2017 - 13:28
Post #19

CYTAT(M4R7U6H4% @ Wed, 09 Nov 2011 - 12:03) *
a to się zdziwiłam, że w Polsce jest zakaz wożenia dzieci w przyczepce rowerowej 10.gif


dla mnie też to jest szok , zawsze wydawało mi się , że przyczepka bezpieczniejsza niż fotelik


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 02 sie 2017 - 23:04
Post #20

Moja córa też na początku jeździła na takiej biegówce i bardzo szybko zapała równowagę. Teraz ma już taki normalny rower dla dzieci , bez bocznych kółeczek. W dzień dostosowała się do większego modelu
> Od jakiego wieku można wozić dziecko w foteliku rowerowym?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 13:54
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama