Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna  

Ile nas jest - rodziców bliźniaków?

, tak z ciekawości chciałam zapytać :-)
> , tak z ciekawoÅ›ci chciaÅ‚am zapytać :-)
Ammm
pon, 15 kwi 2013 - 21:30
Już? Gratulacje, mam nadzieję, że wszystko ok.
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post pon, 15 kwi 2013 - 21:30
Post #41

Już? Gratulacje, mam nadzieję, że wszystko ok.

--------------------

myycha1986
czw, 29 sie 2013 - 16:24
I ja się dołączam icon_smile.gif
myycha1986


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: czw, 29 sie 13 - 16:21
Nr użytkownika: 42,778

GG:


post czw, 29 sie 2013 - 16:24
Post #42

I ja się dołączam icon_smile.gif
sakiko
nie, 03 lis 2013 - 09:49
witam , przyłączam się do grona podwójnego szczęścia icon_smile.gif
sakiko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 239
Dołączył: wto, 21 lis 06 - 18:03
Skąd: Ostrołęka
Nr użytkownika: 8,609




post nie, 03 lis 2013 - 09:49
Post #43

witam , przyłączam się do grona podwójnego szczęścia icon_smile.gif

--------------------
<a
netty5
nie, 03 lis 2013 - 10:53
A więc witamy w naszym gronie.
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post nie, 03 lis 2013 - 10:53
Post #44

A więc witamy w naszym gronie.

--------------------
sakiko
nie, 03 lis 2013 - 14:22
icon_smile.gif
widze ze tu wiekszosc mam juz doswiadczona , dzieciaczki spore , super , ja mam jeszcze wszystko przed soba , im blizej rozwiazania tym wiecej obaw i stresu ... mysl o podwojnym szczesciu mnie przeraza
pocieszam sie tylko mysla ze jak inni dali rade to i ja dam rade icon_wink.gif
sakiko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 239
Dołączył: wto, 21 lis 06 - 18:03
Skąd: Ostrołęka
Nr użytkownika: 8,609




post nie, 03 lis 2013 - 14:22
Post #45

icon_smile.gif
widze ze tu wiekszosc mam juz doswiadczona , dzieciaczki spore , super , ja mam jeszcze wszystko przed soba , im blizej rozwiazania tym wiecej obaw i stresu ... mysl o podwojnym szczesciu mnie przeraza
pocieszam sie tylko mysla ze jak inni dali rade to i ja dam rade icon_wink.gif

--------------------
<a
marija82
pon, 04 lis 2013 - 09:21
witamy witamy icon_smile.gif

spoko, nie taki diabeł straszny ....

dla pocieszenia dodam, że syn miał rok i 2 dni jak się dziewczyny urodzily, więc jakby miałam "trojaczki" i dałam radę 04.gif Ty widzę masz już starszaka w domu, zapewne chętnego do pomocy, czyli kolejna para rąk przy maluchach 03.gif
marija82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 407
Dołączył: czw, 24 mar 11 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 36,239




post pon, 04 lis 2013 - 09:21
Post #46

witamy witamy icon_smile.gif

spoko, nie taki diabeł straszny ....

dla pocieszenia dodam, że syn miał rok i 2 dni jak się dziewczyny urodzily, więc jakby miałam "trojaczki" i dałam radę 04.gif Ty widzę masz już starszaka w domu, zapewne chętnego do pomocy, czyli kolejna para rąk przy maluchach 03.gif

--------------------
maria




sakiko
czw, 07 lis 2013 - 11:30
no to miałaś pewnie wesoło ,
u mnie synek narazie bardzo chetny ale jak bedzie w praktyce to zobaczymy icon_wink.gif

a pamietacie dziewczyny jak to bylo u was z ruchami maluchów w brzuszku , bo u mnie strasznie sie wierca i odczuwam to czasami bolesnie , czesto mam dość bo nie moge spokojnie polezec bo juz jest sajgon icon_wink.gif jedynie jak spaceruje mam spokoj icon_wink.gif
sakiko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 239
Dołączył: wto, 21 lis 06 - 18:03
Skąd: Ostrołęka
Nr użytkownika: 8,609




post czw, 07 lis 2013 - 11:30
Post #47

no to miałaś pewnie wesoło ,
u mnie synek narazie bardzo chetny ale jak bedzie w praktyce to zobaczymy icon_wink.gif

a pamietacie dziewczyny jak to bylo u was z ruchami maluchów w brzuszku , bo u mnie strasznie sie wierca i odczuwam to czasami bolesnie , czesto mam dość bo nie moge spokojnie polezec bo juz jest sajgon icon_wink.gif jedynie jak spaceruje mam spokoj icon_wink.gif

--------------------
<a
sunrise
wto, 26 lis 2013 - 00:38
sakiko Witam Cie icon_smile.gif
Bedzie dobrze a poza tym juz masz doswiadczenie nie bedziesz pierwyszy raz mama a to juz mysle duzo wiec bedzie latwiej icon_smile.gif

A co do wiercenia mi dziewczyny strasznie skopaly watrobe. Dlugo mialam bole z tego powodu. Lekarz zalecil jaknajwiecej ukladanie sie na lewym boku zeby dac watrobie wiecej miejsca icon_smile.gif
sunrise


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,145
Dołączył: pon, 16 lis 09 - 14:17
SkÄ…d: uk
Nr użytkownika: 30,168




post wto, 26 lis 2013 - 00:38
Post #48

sakiko Witam Cie icon_smile.gif
Bedzie dobrze a poza tym juz masz doswiadczenie nie bedziesz pierwyszy raz mama a to juz mysle duzo wiec bedzie latwiej icon_smile.gif

A co do wiercenia mi dziewczyny strasznie skopaly watrobe. Dlugo mialam bole z tego powodu. Lekarz zalecil jaknajwiecej ukladanie sie na lewym boku zeby dac watrobie wiecej miejsca icon_smile.gif

--------------------
Dwie coreczki - grudzien 2009
netty5
wto, 26 lis 2013 - 08:22
CYTAT(sakiko @ Thu, 07 Nov 2013 - 11:30) *
a pamietacie dziewczyny jak to bylo u was z ruchami maluchów w brzuszku , bo u mnie strasznie sie wierca i odczuwam to czasami bolesnie , czesto mam dość bo nie moge spokojnie polezec bo juz jest sajgon icon_wink.gif jedynie jak spaceruje mam spokoj icon_wink.gif


Oj pamiętam jak spacerowałyśmy nocami po oddziale (mamy blizniąt) żeby pousypiać nasze wiercipięty w brzuchach.
Ale najlepiej było jak sie małe w brzuchu w ganianego bawiły czasem.... 08.gif
Mi Maja wychodziła bokiem. Dosłownie.
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post wto, 26 lis 2013 - 08:22
Post #49

CYTAT(sakiko @ Thu, 07 Nov 2013 - 11:30) *
a pamietacie dziewczyny jak to bylo u was z ruchami maluchów w brzuszku , bo u mnie strasznie sie wierca i odczuwam to czasami bolesnie , czesto mam dość bo nie moge spokojnie polezec bo juz jest sajgon icon_wink.gif jedynie jak spaceruje mam spokoj icon_wink.gif


Oj pamiętam jak spacerowałyśmy nocami po oddziale (mamy blizniąt) żeby pousypiać nasze wiercipięty w brzuchach.
Ale najlepiej było jak sie małe w brzuchu w ganianego bawiły czasem.... 08.gif
Mi Maja wychodziła bokiem. Dosłownie.

--------------------
marija82
wto, 26 lis 2013 - 12:02
oo rany pamiętam, jak Hanka (ułożona poprzecznie) "wychodziła" mi nad prawym żebrem, pod piersią, a Gaba (ułożona normalnie, głównkowo) w pęcherz waliła non stop!!!!

teraz to z sentymentem wspominam wub.gif , ale ile nocy nie przespanych, ile bólu, udręk .........
marija82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 407
Dołączył: czw, 24 mar 11 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 36,239




post wto, 26 lis 2013 - 12:02
Post #50

oo rany pamiętam, jak Hanka (ułożona poprzecznie) "wychodziła" mi nad prawym żebrem, pod piersią, a Gaba (ułożona normalnie, głównkowo) w pęcherz waliła non stop!!!!

teraz to z sentymentem wspominam wub.gif , ale ile nocy nie przespanych, ile bólu, udręk .........

--------------------
maria




sakiko
wto, 26 lis 2013 - 12:57
no to troszke mnie pocieszyłyście dziewczyny icon_smile.gif
marija no własnie mam tak samo icon_wink.gif synek w pęcherz , córcia pod piersiami , i nie pamietam kiedy całą noc przespałam,
czasami ruchy są delikatne i uwielbiam jak moge pogłaskać jakaś wystająca nóżke czy raczke , ale czasami dostaje takiego kuksanca z nienacka że nie raz sie wystraszyłam icon_wink.gif

dziewczyny a może doradzicie jaki wózek jest wygodniejszy , taki jeden za drugim , czy jeden obok drugiego??

pozdrawiam
sakiko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 239
Dołączył: wto, 21 lis 06 - 18:03
Skąd: Ostrołęka
Nr użytkownika: 8,609




post wto, 26 lis 2013 - 12:57
Post #51

no to troszke mnie pocieszyłyście dziewczyny icon_smile.gif
marija no własnie mam tak samo icon_wink.gif synek w pęcherz , córcia pod piersiami , i nie pamietam kiedy całą noc przespałam,
czasami ruchy są delikatne i uwielbiam jak moge pogłaskać jakaś wystająca nóżke czy raczke , ale czasami dostaje takiego kuksanca z nienacka że nie raz sie wystraszyłam icon_wink.gif

dziewczyny a może doradzicie jaki wózek jest wygodniejszy , taki jeden za drugim , czy jeden obok drugiego??

pozdrawiam


--------------------
<a
marija82
wto, 26 lis 2013 - 13:16
ja miałam abc design, generalnie wózek OK, ale jakbym miała cofnąć czas to wzięłabym taki obo siebie. zawsze wydawało mi się, że ta "dalsza" była pokrzywdzona i samotna 03.gif żeby pomóc ze smokiem, albo nakryć-odkryć, pogłaskać, no cokoleiwek, to musiałam się zatrzymywać i podejść. nie daj Boże "pierwsza" spostrzegła, że nie ma mamy....
wózek naprwdę fajnie się prowadził, mimo długości łatwo się nim skręcało i na krawężniki podjeżdżało, jednka stawiałabym teraz na "obok siebie"

a imiona już wybrane??? ciekawa jestem. od chwili gdy dowiedziałam się, że to bliźniaki to chciałam "parkę". teraz oczywiście żadnej bym nie zamieniła 03.gif
marija82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 407
Dołączył: czw, 24 mar 11 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 36,239




post wto, 26 lis 2013 - 13:16
Post #52

ja miałam abc design, generalnie wózek OK, ale jakbym miała cofnąć czas to wzięłabym taki obo siebie. zawsze wydawało mi się, że ta "dalsza" była pokrzywdzona i samotna 03.gif żeby pomóc ze smokiem, albo nakryć-odkryć, pogłaskać, no cokoleiwek, to musiałam się zatrzymywać i podejść. nie daj Boże "pierwsza" spostrzegła, że nie ma mamy....
wózek naprwdę fajnie się prowadził, mimo długości łatwo się nim skręcało i na krawężniki podjeżdżało, jednka stawiałabym teraz na "obok siebie"

a imiona już wybrane??? ciekawa jestem. od chwili gdy dowiedziałam się, że to bliźniaki to chciałam "parkę". teraz oczywiście żadnej bym nie zamieniła 03.gif

--------------------
maria




sakiko
piÄ…, 29 lis 2013 - 13:38
ja miałam na poczatku fazke na ten jeden za drugim ale jak zobaczylam go w sklepie to wydawal mi sie strasznie dluuugi, marija dzieki za podpowiedz bo teraz to juz chyba jestem pewna ze dwie gondolki obok siebie beda ok icon_smile.gif
a z imionami to jest jeden wielki problem , bo kazdemu podoba sie cos innego , ale raczej napewno bedzie Izabela , bo dla córci wybieram ja , a dla synka moje chłopaki wiec zobaczymy co wydumaja bo narazie nie moga sie dogadac icon_wink.gif

sakiko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 239
Dołączył: wto, 21 lis 06 - 18:03
Skąd: Ostrołęka
Nr użytkownika: 8,609




post piÄ…, 29 lis 2013 - 13:38
Post #53

ja miałam na poczatku fazke na ten jeden za drugim ale jak zobaczylam go w sklepie to wydawal mi sie strasznie dluuugi, marija dzieki za podpowiedz bo teraz to juz chyba jestem pewna ze dwie gondolki obok siebie beda ok icon_smile.gif
a z imionami to jest jeden wielki problem , bo kazdemu podoba sie cos innego , ale raczej napewno bedzie Izabela , bo dla córci wybieram ja , a dla synka moje chłopaki wiec zobaczymy co wydumaja bo narazie nie moga sie dogadac icon_wink.gif



--------------------
<a
netty5
piÄ…, 29 lis 2013 - 22:08
CYTAT(sakiko @ Tue, 26 Nov 2013 - 12:57) *
dziewczyny a może doradzicie jaki wózek jest wygodniejszy , taki jeden za drugim , czy jeden obok drugiego??

pozdrawiam


SAKIKO temat rzeka...ja miałam gondolki obok siebie .
Podpowiem ci tylko z własnego doświadczenia żeby przemyśleć zakup wózka pod względem siedzisk.Chodzi mi o siedziska "kubełkowe" . Nie polecam. W takich siedziskach nie położysz dziecka na boczku a np. moje dzieci "wcześniaczki" miały problem z ulewanie i zachłystywaniem się więc zalecano kładzenie ich w wózkach jak i w łóżeczkach na boku.Tak też je układałam. A poza tym z kubełkowych dzieci jakoś szybciej wyrastają niż z takich rozkładanych na płasko.
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post piÄ…, 29 lis 2013 - 22:08
Post #54

CYTAT(sakiko @ Tue, 26 Nov 2013 - 12:57) *
dziewczyny a może doradzicie jaki wózek jest wygodniejszy , taki jeden za drugim , czy jeden obok drugiego??

pozdrawiam


SAKIKO temat rzeka...ja miałam gondolki obok siebie .
Podpowiem ci tylko z własnego doświadczenia żeby przemyśleć zakup wózka pod względem siedzisk.Chodzi mi o siedziska "kubełkowe" . Nie polecam. W takich siedziskach nie położysz dziecka na boczku a np. moje dzieci "wcześniaczki" miały problem z ulewanie i zachłystywaniem się więc zalecano kładzenie ich w wózkach jak i w łóżeczkach na boku.Tak też je układałam. A poza tym z kubełkowych dzieci jakoś szybciej wyrastają niż z takich rozkładanych na płasko.


--------------------
Ammm
wto, 03 gru 2013 - 13:47
Sakiko, po pierwsze gratulacje. Będzie dobrze, zobaczysz. A po drugie, to jak chcesz to mogę Ci oddać mój wózek, jeden obok drugiego, Emmaljunga, spacerówka z gondolkami, pompowane koła.
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post wto, 03 gru 2013 - 13:47
Post #55

Sakiko, po pierwsze gratulacje. Będzie dobrze, zobaczysz. A po drugie, to jak chcesz to mogę Ci oddać mój wózek, jeden obok drugiego, Emmaljunga, spacerówka z gondolkami, pompowane koła.

--------------------

sakiko
sob, 07 gru 2013 - 18:01
CYTAT(Ammm @ Tue, 03 Dec 2013 - 15:47) *
Sakiko, po pierwsze gratulacje. Będzie dobrze, zobaczysz. A po drugie, to jak chcesz to mogę Ci oddać mój wózek, jeden obok drugiego, Emmaljunga, spacerówka z gondolkami, pompowane koła.


Ammm dziekuje ci bardzo ale troche cięzko byłoby z odbiorem icon_wink.gif a szukam takiego wózka żeby były odrazu foteliki
pozdrawiam
sakiko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 239
Dołączył: wto, 21 lis 06 - 18:03
Skąd: Ostrołęka
Nr użytkownika: 8,609




post sob, 07 gru 2013 - 18:01
Post #56

CYTAT(Ammm @ Tue, 03 Dec 2013 - 15:47) *
Sakiko, po pierwsze gratulacje. Będzie dobrze, zobaczysz. A po drugie, to jak chcesz to mogę Ci oddać mój wózek, jeden obok drugiego, Emmaljunga, spacerówka z gondolkami, pompowane koła.


Ammm dziekuje ci bardzo ale troche cięzko byłoby z odbiorem icon_wink.gif a szukam takiego wózka żeby były odrazu foteliki
pozdrawiam


--------------------
<a
SUGARNINJAS
sob, 08 lut 2014 - 09:55
I jeszcze my^_^ Jesteśmy dumnymi rodzicami ślicznych dziewczynek od prawie 3 tygodni! To pierwsze bliźniacze forum, od którego dołączam i chyba w ogóle pierwsze moje forum ever... chyba pierwszy raz temat jest wystarczająco ważny, ba najważniejszy na świecie^_^ Pozdrawiamy!
SUGARNINJAS


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: sob, 08 lut 14 - 09:45
Nr użytkownika: 43,539




post sob, 08 lut 2014 - 09:55
Post #57

I jeszcze my^_^ Jesteśmy dumnymi rodzicami ślicznych dziewczynek od prawie 3 tygodni! To pierwsze bliźniacze forum, od którego dołączam i chyba w ogóle pierwsze moje forum ever... chyba pierwszy raz temat jest wystarczająco ważny, ba najważniejszy na świecie^_^ Pozdrawiamy!
Ciocia Magda
sob, 08 lut 2014 - 10:14
Witajcie Sugarninjas! Fajny nick icon_smile.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post sob, 08 lut 2014 - 10:14
Post #58

Witajcie Sugarninjas! Fajny nick icon_smile.gif

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
marija82
pon, 10 lut 2014 - 10:51
witamy witamy icon_smile.gif
marija82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 407
Dołączył: czw, 24 mar 11 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 36,239




post pon, 10 lut 2014 - 10:51
Post #59

witamy witamy icon_smile.gif

--------------------
maria




sakiko
wto, 01 kwi 2014 - 21:22
nie ogarniam , ktos pocieszy 32.gif
sakiko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 239
Dołączył: wto, 21 lis 06 - 18:03
Skąd: Ostrołęka
Nr użytkownika: 8,609




post wto, 01 kwi 2014 - 21:22
Post #60

nie ogarniam , ktos pocieszy 32.gif

--------------------
<a
> Ile nas jest - rodziców bliźniaków?, tak z ciekawoÅ›ci chciaÅ‚am zapytać :-)
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 23:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama