Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
28 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

Książki dla małych dzieci, które możecie polecić (0 - 6lat)

> 
Ida.dorota
pią, 03 gru 2004 - 22:14
Zgdonie z sugestią marghe, a także, by nie zaśmiecać wątku Bryndzy, zakładam wątek, w którym możemy polecać sobie sprawdzone książki dla dzieci. Poniewż trudno byłoby utworzyć osobne wątki dla poszczególnych grup wiekowych, a osoby zainteresowne mają małe dzieci, ten wątek dotyczył będzie książek dla dzieci od 0 do 4 lat. Jeśli znajdą się osoby zainteresowane książkami dla starszych pociech, założymy osobny wątek. Co Wy na to?[/url]
Ida.dorota


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,187
Dołączył: pon, 01 mar 04 - 13:12
Skąd: Piaseczno
Nr użytkownika: 1,508




post pią, 03 gru 2004 - 22:14
Post #1

Zgdonie z sugestią marghe, a także, by nie zaśmiecać wątku Bryndzy, zakładam wątek, w którym możemy polecać sobie sprawdzone książki dla dzieci. Poniewż trudno byłoby utworzyć osobne wątki dla poszczególnych grup wiekowych, a osoby zainteresowne mają małe dzieci, ten wątek dotyczył będzie książek dla dzieci od 0 do 4 lat. Jeśli znajdą się osoby zainteresowane książkami dla starszych pociech, założymy osobny wątek. Co Wy na to?[/url]

--------------------
Ola, 1998r.

Tomek:
Ida.dorota
pią, 03 gru 2004 - 22:22
Ja zaczynam icon_smile.gif .
Marghe, zapomniałam jeszcze napisać Ci o książkach wydawnictwa Muchomor - moim zdaniem rewelacja, praktycznie wszystko, co mi wpadło w ręce, było godne uwagi i świetnie wydane. Ostatnio ukazały się dwie nowe pozycje, widziałam w Trafficu, ale można też obejrzeć na ich stronie www.muchomor.pl .
Poza tym Ola w wieku Gaby uwielbiała jeszcze "Zasypianki" A. Onichimowskiej.

Jeśli chodzi o Biblię, to świetna jest "Biblia dla maluchów" wyd. Vocatio, ale to jest wersja naprawdę dla najmłodszych dzieci, musiałabyś obejrzeć. Powiem szczerze, że dla starszych nie znalażłam na razie czegoś, co by spełniało moje wymagania (pewnie dlatego, że mam wysokie).

Zwierzo, jeśli chodzi o pojawienie się rodzeństwa, to jest kilka książek na ten temat w serii o Franklinie, ale nie wiem, czy Dzidziawa jeszcze nie za mały. Możesz spróbować "Franklin czeka na siostrzyczkę".
Ida.dorota


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,187
Dołączył: pon, 01 mar 04 - 13:12
Skąd: Piaseczno
Nr użytkownika: 1,508




post pią, 03 gru 2004 - 22:22
Post #2

Ja zaczynam icon_smile.gif .
Marghe, zapomniałam jeszcze napisać Ci o książkach wydawnictwa Muchomor - moim zdaniem rewelacja, praktycznie wszystko, co mi wpadło w ręce, było godne uwagi i świetnie wydane. Ostatnio ukazały się dwie nowe pozycje, widziałam w Trafficu, ale można też obejrzeć na ich stronie www.muchomor.pl .
Poza tym Ola w wieku Gaby uwielbiała jeszcze "Zasypianki" A. Onichimowskiej.

Jeśli chodzi o Biblię, to świetna jest "Biblia dla maluchów" wyd. Vocatio, ale to jest wersja naprawdę dla najmłodszych dzieci, musiałabyś obejrzeć. Powiem szczerze, że dla starszych nie znalażłam na razie czegoś, co by spełniało moje wymagania (pewnie dlatego, że mam wysokie).

Zwierzo, jeśli chodzi o pojawienie się rodzeństwa, to jest kilka książek na ten temat w serii o Franklinie, ale nie wiem, czy Dzidziawa jeszcze nie za mały. Możesz spróbować "Franklin czeka na siostrzyczkę".

--------------------
Ola, 1998r.

Tomek:
.uzytkownik.usun...
pią, 03 gru 2004 - 22:58
Ida, dzięki, spróbuję. icon_smile.gif

Może damy radę wink.gif

Pzdr,

Z
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post pią, 03 gru 2004 - 22:58
Post #3

Ida, dzięki, spróbuję. icon_smile.gif

Może damy radę wink.gif

Pzdr,

Z
Ida.dorota
pią, 03 gru 2004 - 23:43
Wyczytałam w konkurekcyjnym wątku icon_wink.gif , że Franklin zbyt idealny, pewnie coś w tym jest. Ale tych książeczek o Franklinie jest kilka, po urodzeniu siostrzyczki już nie jest tak idealnie... Tylko tytułu nie pamiętam icon_redface.gif
Ida.dorota


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,187
Dołączył: pon, 01 mar 04 - 13:12
Skąd: Piaseczno
Nr użytkownika: 1,508




post pią, 03 gru 2004 - 23:43
Post #4

Wyczytałam w konkurekcyjnym wątku icon_wink.gif , że Franklin zbyt idealny, pewnie coś w tym jest. Ale tych książeczek o Franklinie jest kilka, po urodzeniu siostrzyczki już nie jest tak idealnie... Tylko tytułu nie pamiętam icon_redface.gif

--------------------
Ola, 1998r.

Tomek:
Ida.dorota
sob, 04 gru 2004 - 10:24
Marghe, przemyślałam jeszcze sprawę i przypomniałam sobie o następujących pozycjach:

Roksana Jędrzejewska-Wróbel "Sznurkowa historia" i "Rynna" - dla mnie bomba! Kojarzą mi się z ponadczasowymi historiami dla małych i dużych w stylu "Małego księcia", choć może to przesadna nobilitacja dla autorki.

A. Lindgren "Dzieci z ulicy Awanturników" i "Lotta z ulicy Awanturników"

Ostatnio widziałam też w Trafficu niezłą serię książeczek dla dzieci Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, traktującą o emocjach (dziecięce lęki, złość, smutek, itp.). Książeczki są małe, ale fajnie wydane i mądrze napisane.[/url]
Ida.dorota


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,187
Dołączył: pon, 01 mar 04 - 13:12
Skąd: Piaseczno
Nr użytkownika: 1,508




post sob, 04 gru 2004 - 10:24
Post #5

Marghe, przemyślałam jeszcze sprawę i przypomniałam sobie o następujących pozycjach:

Roksana Jędrzejewska-Wróbel "Sznurkowa historia" i "Rynna" - dla mnie bomba! Kojarzą mi się z ponadczasowymi historiami dla małych i dużych w stylu "Małego księcia", choć może to przesadna nobilitacja dla autorki.

A. Lindgren "Dzieci z ulicy Awanturników" i "Lotta z ulicy Awanturników"

Ostatnio widziałam też w Trafficu niezłą serię książeczek dla dzieci Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, traktującą o emocjach (dziecięce lęki, złość, smutek, itp.). Książeczki są małe, ale fajnie wydane i mądrze napisane.[/url]

--------------------
Ola, 1998r.

Tomek:
Agnisma
sob, 04 gru 2004 - 11:25
Namiętnie czytamy całą serię BIBLIOTECZKA NIEDŹWIADKA-Sara, i teraz od niedawna książeczki o Franklinie icon_lol.gif
I całą masę innych bajek, np. teraz na dobranoc "Nowi przyjaciele Misia Uszadka"
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post sob, 04 gru 2004 - 11:25
Post #6

Namiętnie czytamy całą serię BIBLIOTECZKA NIEDŹWIADKA-Sara, i teraz od niedawna książeczki o Franklinie icon_lol.gif
I całą masę innych bajek, np. teraz na dobranoc "Nowi przyjaciele Misia Uszadka"

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Saskia
sob, 04 gru 2004 - 12:11
CYTAT(Ida.dorota)
Wyczytałam w konkurekcyjnym wątku  :wink: , że Franklin zbyt idealny, pewnie coś w tym jest. Ale tych książeczek o Franklinie jest kilka, po urodzeniu siostrzyczki już nie jest tak idealnie... Tylko tytułu nie pamiętam  :oops:


ta książeczka to "Franklin jest starszym bratem" - rzeczywiście idealnie nie jest: siostrzyczka zabiera zabawki, trzeba jej pilnować itd.
bardzo sympatyczna książeczka
jest jeszcze jedna z serii o Bombiku, bodajże "Wyprawa Bombika" - Bombikowi rodzi się siostra, nikt się nim nie zajmuje itd. też fajna IMHO, tyle że raczej dla ok.3-latka

pozdro
Ania
Saskia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,593
Dołączył: śro, 05 lis 03 - 19:03
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 1,167




post sob, 04 gru 2004 - 12:11
Post #7

CYTAT(Ida.dorota)
Wyczytałam w konkurekcyjnym wątku  :wink: , że Franklin zbyt idealny, pewnie coś w tym jest. Ale tych książeczek o Franklinie jest kilka, po urodzeniu siostrzyczki już nie jest tak idealnie... Tylko tytułu nie pamiętam  :oops:


ta książeczka to "Franklin jest starszym bratem" - rzeczywiście idealnie nie jest: siostrzyczka zabiera zabawki, trzeba jej pilnować itd.
bardzo sympatyczna książeczka
jest jeszcze jedna z serii o Bombiku, bodajże "Wyprawa Bombika" - Bombikowi rodzi się siostra, nikt się nim nie zajmuje itd. też fajna IMHO, tyle że raczej dla ok.3-latka

pozdro
Ania

--------------------
Michał (2001), Agatka (2004), Tosia (2007)
Saskia
sob, 04 gru 2004 - 12:19
CYTAT(Ida.dorota)
Jeśli chodzi o Biblię, to świetna jest "Biblia dla maluchów" wyd. Vocatio, ale to jest wersja naprawdę dla najmłodszych dzieci, musiałabyś obejrzeć. Powiem szczerze, że dla starszych nie znalażłam na razie czegoś, co by spełniało moje wymagania (pewnie dlatego, że mam wysokie).
.


"Biblia dla maluchów" jest znakomita, Michał dostał ją na drugie urodziny i od razu stała się jedna z jego ulubionych książek
fakt, że jest prościutka, ale Młody, mimo że już prawie 4 latek wciąż ją lubi (połowę, jeśli nie więcej tekstu umie na pamięć icon_smile.gif )
no i te jego cytaty "Agatka jest darem od Boga, prawda, mamo? I ja też jestem" (tu powinna być ikonka ze wzruszoną matką icon_smile.gif )
a co do wydań Biblii dla trochę straszych dzieci, to też niestety nie znalazłam jeszcze wersji dla bystrego przedszkolaka

Ania
Saskia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,593
Dołączył: śro, 05 lis 03 - 19:03
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 1,167




post sob, 04 gru 2004 - 12:19
Post #8

CYTAT(Ida.dorota)
Jeśli chodzi o Biblię, to świetna jest "Biblia dla maluchów" wyd. Vocatio, ale to jest wersja naprawdę dla najmłodszych dzieci, musiałabyś obejrzeć. Powiem szczerze, że dla starszych nie znalażłam na razie czegoś, co by spełniało moje wymagania (pewnie dlatego, że mam wysokie).
.


"Biblia dla maluchów" jest znakomita, Michał dostał ją na drugie urodziny i od razu stała się jedna z jego ulubionych książek
fakt, że jest prościutka, ale Młody, mimo że już prawie 4 latek wciąż ją lubi (połowę, jeśli nie więcej tekstu umie na pamięć icon_smile.gif )
no i te jego cytaty "Agatka jest darem od Boga, prawda, mamo? I ja też jestem" (tu powinna być ikonka ze wzruszoną matką icon_smile.gif )
a co do wydań Biblii dla trochę straszych dzieci, to też niestety nie znalazłam jeszcze wersji dla bystrego przedszkolaka

Ania

--------------------
Michał (2001), Agatka (2004), Tosia (2007)
marghe.
nie, 05 gru 2004 - 12:07
A co sądzicie o "Bajkach terapeutycznych"?
m.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post nie, 05 gru 2004 - 12:07
Post #9

A co sądzicie o "Bajkach terapeutycznych"?
m.
moko.
nie, 05 gru 2004 - 13:18
Bajki terapeutyczne są dobre, ale dla starszych dzieci myslę ze w wieku od 4 lat, one poruszają wiele tematyk trudnych, lęk, choroba, smierć, agresja itp.
Dziecię słuchając takich bajek, wiele pojec może nie zrozumieć i tu ważną rola rodzica jest tłumaczenie ich itp.

bajki te są wspaniałe:D chociaz moje dziecko woli bajki fantasy icon_biggrin.gif Królewna śnieżka itp.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post nie, 05 gru 2004 - 13:18
Post #10

Bajki terapeutyczne są dobre, ale dla starszych dzieci myslę ze w wieku od 4 lat, one poruszają wiele tematyk trudnych, lęk, choroba, smierć, agresja itp.
Dziecię słuchając takich bajek, wiele pojec może nie zrozumieć i tu ważną rola rodzica jest tłumaczenie ich itp.

bajki te są wspaniałe:D chociaz moje dziecko woli bajki fantasy icon_biggrin.gif Królewna śnieżka itp.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
grzałka
nie, 05 gru 2004 - 13:34
U nas bajki terapeutyczne się sprawdzają- i to wcale nie tylko przy "powaznych problemach" ale tez przy drobnych. Nieocenione były przy adaptacji przedszkolnej.
Marghe, u mnie główna bohaterka jest królewna właśnie, z tym, że nie śnieżka wink.gif
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post nie, 05 gru 2004 - 13:34
Post #11

U nas bajki terapeutyczne się sprawdzają- i to wcale nie tylko przy "powaznych problemach" ale tez przy drobnych. Nieocenione były przy adaptacji przedszkolnej.
Marghe, u mnie główna bohaterka jest królewna właśnie, z tym, że nie śnieżka wink.gif

--------------------
marghe.
nie, 02 sty 2005 - 23:09
wskrzeszam wątek icon_smile.gif

kto da więcej?

ja polecam "Dlaczego - Encykopedia w pytaniach i odpowiedziach" Gabie bardzo do gustu przypadla.
Zastanawiam sie nad Pippi
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post nie, 02 sty 2005 - 23:09
Post #12

wskrzeszam wątek icon_smile.gif

kto da więcej?

ja polecam "Dlaczego - Encykopedia w pytaniach i odpowiedziach" Gabie bardzo do gustu przypadla.
Zastanawiam sie nad Pippi
zilka
śro, 05 sty 2005 - 08:52
A to ja polecam z takich tutaj nie wymienionych Kota Prota i Słonia, który wysiedział jajo, książki są z płytami po polsku i po angielsku, Flo obydwie uwielbia, ja tez, teraz jeszcze to jajo sadzone i Kota Prota cz. 1 musimy nabyc icon_smile.gif

icon_mrgreen.gif
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post śro, 05 sty 2005 - 08:52
Post #13

A to ja polecam z takich tutaj nie wymienionych Kota Prota i Słonia, który wysiedział jajo, książki są z płytami po polsku i po angielsku, Flo obydwie uwielbia, ja tez, teraz jeszcze to jajo sadzone i Kota Prota cz. 1 musimy nabyc icon_smile.gif

icon_mrgreen.gif

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
marghe.
śro, 05 sty 2005 - 13:25
wg Kota prota nakręcono film. Juz jest na kasetach. Tylko nie wiem czy Flo ogląda TV i czy ten filmik nie za trudny dla Niej
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 05 sty 2005 - 13:25
Post #14

wg Kota prota nakręcono film. Juz jest na kasetach. Tylko nie wiem czy Flo ogląda TV i czy ten filmik nie za trudny dla Niej
zilka
śro, 05 sty 2005 - 13:41
CYTAT(marghe.)
wg Kota prota nakręcono film. Juz jest na kasetach. Tylko nie wiem czy Flo ogląda TV i czy ten filmik nie za trudny dla Niej


Nie, nie ogląda TV w ogóle. Przynajmniej na razie (ja zresztą też nie)
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post śro, 05 sty 2005 - 13:41
Post #15

CYTAT(marghe.)
wg Kota prota nakręcono film. Juz jest na kasetach. Tylko nie wiem czy Flo ogląda TV i czy ten filmik nie za trudny dla Niej


Nie, nie ogląda TV w ogóle. Przynajmniej na razie (ja zresztą też nie)

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
marghe.
śro, 05 sty 2005 - 13:47
Tak mi sie wydawało.
A kino?
My na kocie bylismy w kinie. Podobało sie (Gabie.. icon_lol.gif )
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 05 sty 2005 - 13:47
Post #16

Tak mi sie wydawało.
A kino?
My na kocie bylismy w kinie. Podobało sie (Gabie.. icon_lol.gif )
zilka
śro, 05 sty 2005 - 13:51
CYTAT(marghe.)
A kino?
My na kocie bylismy w kinie. Podobało sie (Gabie.. icon_lol.gif )


A kino i owszem, zwłaszcza taki Muranów albo inne chętnie nie multipleksy (te zostawiam dla siebie, popcorn i łzawe komedie wink.gif icon_lol.gif ). A tego Prota to gdzie grają? Chętnie byśmy się na coś takiego wybrały, zwłaszcza, że Flo ostatnio się kina dopomina, dawno nie byliśmy
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post śro, 05 sty 2005 - 13:51
Post #17

CYTAT(marghe.)
A kino?
My na kocie bylismy w kinie. Podobało sie (Gabie.. icon_lol.gif )


A kino i owszem, zwłaszcza taki Muranów albo inne chętnie nie multipleksy (te zostawiam dla siebie, popcorn i łzawe komedie wink.gif icon_lol.gif ). A tego Prota to gdzie grają? Chętnie byśmy się na coś takiego wybrały, zwłaszcza, że Flo ostatnio się kina dopomina, dawno nie byliśmy

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
marghe.
śro, 05 sty 2005 - 13:55
własnie przegladam kina i wychodzi na to że juz nie grają icon_cry.gif
za to w lutym wchodzi 3 cześc Kubusia.. o Hohoniu zdaje sie icon_lol.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 05 sty 2005 - 13:55
Post #18

własnie przegladam kina i wychodzi na to że juz nie grają icon_cry.gif
za to w lutym wchodzi 3 cześc Kubusia.. o Hohoniu zdaje sie icon_lol.gif
zilka
śro, 05 sty 2005 - 13:57
CYTAT(marghe.)
za to w lutym wchodzi 3 cześc Kubusia.. o Hohoniu zdaje sie icon_lol.gif


hehe, to my musiałybyśmy najpierw pierwsze 2 obejrzeć... wink.gif icon_lol.gif
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post śro, 05 sty 2005 - 13:57
Post #19

CYTAT(marghe.)
za to w lutym wchodzi 3 cześc Kubusia.. o Hohoniu zdaje sie icon_lol.gif


hehe, to my musiałybyśmy najpierw pierwsze 2 obejrzeć... wink.gif icon_lol.gif

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
marghe.
śro, 05 sty 2005 - 13:59
eeee. sie da bez icon_lol.gif .
m.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 05 sty 2005 - 13:59
Post #20

eeee. sie da bez icon_lol.gif .
m.
> Książki dla małych dzieci, które możecie polecić (0 - 6lat)
Start new topic
Reply to this topic
28 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 08:38
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama