Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Hemoroidy

> 
ewank
pon, 12 wrz 2005 - 09:09
Cześć
Mam ciężki kłopotliwy problem z hemoroidami. Jeszcze w ciąży miałam giganta którego musiałam usunąć chirurgicznie, bo rósł z każdym dniem. Potem było długo ok. A teraz znowu mam problemy. Mam wewnętrze hemoroidy. Ciągle mi się odnawiają, częśto przy oddawaniu stolca pękam i krwawię. Czopki mi nie pomagają, mam już dość tego świństwa. Możne znacie jakieś sposoby na pozbycie się tego domowymi sposobami, a może jakieś zabiegi u lekarza? Może któraś miała coś takiego. Proszę o opienie i rady!
Ewa.
ewank


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 66
Dołączył: czw, 26 sie 04 - 22:28
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 2,040

GG:


post pon, 12 wrz 2005 - 09:09
Post #1

Cześć
Mam ciężki kłopotliwy problem z hemoroidami. Jeszcze w ciąży miałam giganta którego musiałam usunąć chirurgicznie, bo rósł z każdym dniem. Potem było długo ok. A teraz znowu mam problemy. Mam wewnętrze hemoroidy. Ciągle mi się odnawiają, częśto przy oddawaniu stolca pękam i krwawię. Czopki mi nie pomagają, mam już dość tego świństwa. Możne znacie jakieś sposoby na pozbycie się tego domowymi sposobami, a może jakieś zabiegi u lekarza? Może któraś miała coś takiego. Proszę o opienie i rady!
Ewa.
i.
pon, 12 wrz 2005 - 17:53
Ewa, poszukaj przez wyszukiwarkę - było już sporo na temat hemoroidów.
Ze swojej strony moge tylko napisać, że najważniejszą sprawą jest zapobieganie zaparciom. Trzeba zmienić dietę, można też przez pewien czas pić syropy zmiekczające icon_rolleyes.gif ruszać się (brzuszki działają cuda na te problemy).
Jeśli nie będziesz miała zaparć to połowa sukcesu. W stanach ostrych stosuj maści czopki - jest tego bardzo dużo na rynku. Jednak każdemu co innego pomaga trzeba popróbować.
U mnie problemy zawsze zaczynały się po porodzie. Niestety parcie robiło swoje. Byłam na kilku zabiegach u chirurga, ale na dłuższą metę nie pomagało. Problem powracał.
Dopiero zmiana diety i stylu życia (ruch) pomogła. Nie mam już z tym kłopotu od kilku lat.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post pon, 12 wrz 2005 - 17:53
Post #2

Ewa, poszukaj przez wyszukiwarkę - było już sporo na temat hemoroidów.
Ze swojej strony moge tylko napisać, że najważniejszą sprawą jest zapobieganie zaparciom. Trzeba zmienić dietę, można też przez pewien czas pić syropy zmiekczające icon_rolleyes.gif ruszać się (brzuszki działają cuda na te problemy).
Jeśli nie będziesz miała zaparć to połowa sukcesu. W stanach ostrych stosuj maści czopki - jest tego bardzo dużo na rynku. Jednak każdemu co innego pomaga trzeba popróbować.
U mnie problemy zawsze zaczynały się po porodzie. Niestety parcie robiło swoje. Byłam na kilku zabiegach u chirurga, ale na dłuższą metę nie pomagało. Problem powracał.
Dopiero zmiana diety i stylu życia (ruch) pomogła. Nie mam już z tym kłopotu od kilku lat.
Madaka
wto, 14 lis 2006 - 13:56
HAJ, HEMA RAZ USUWALAM,ALE TO 4LATA TEMU TERAZ NIEDAWNO PODCZAS CIAZY (OD 5MIESIACA GO MIALAM ) NIE MOGLAM. NA DOBRA PRZEMIANE BRALAM ISPAGUL, A NA HEMA CYCLO 3FORT I PO 2-3MIESIACACH ZNIKNAL JESZCZE PRZED PORODEM. SPRAWDZONE POLECAM MOZE CI TEZ POMOZE.
Madaka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: czw, 30 mar 06 - 12:43
SkÄ…d: KRAKOW
Nr użytkownika: 5,428




post wto, 14 lis 2006 - 13:56
Post #3

HAJ, HEMA RAZ USUWALAM,ALE TO 4LATA TEMU TERAZ NIEDAWNO PODCZAS CIAZY (OD 5MIESIACA GO MIALAM ) NIE MOGLAM. NA DOBRA PRZEMIANE BRALAM ISPAGUL, A NA HEMA CYCLO 3FORT I PO 2-3MIESIACACH ZNIKNAL JESZCZE PRZED PORODEM. SPRAWDZONE POLECAM MOZE CI TEZ POMOZE.
zoadka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 88
Dołączył: sob, 25 lut 06 - 14:45
SkÄ…d: wawa
Nr użytkownika: 5,047






Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 09 lut 2017 - 11:13
Post #5

A jakie sa bezpieczne domowe sposoby na usuwanie?


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 30 mar 2017 - 00:48
Post #6

Jeszcze nigdy nie słyszałam, by udało się domowymi sposobami usunąć żylaki. Owszem, łagodzić objawy można, ale guzki nie tak łatwo wyleczyć. Przede wszystkim konieczna jest konsultacja z proktologiem, który oceni stan hemoroidów i ustali metodę leczenia. W moim przypadku konieczne było operacyjne wycięcie, które wykonywał dr Grochowicz w szpitalu św. Elżbiety. Ale są też inne metody, laserowe na przykład.
Wioletta8
wto, 13 cze 2017 - 09:58
Nie ma sposobów domowego usuwania hemoroidów. W domu można je tylko leczyć. Próbowałaś zmienić dietę? Skoro krwawisz przy wypróżnianiu, to odstaw papier toaletowy, bo dodatkowo podrażniasz bolące miejsce. Najlepiej podmyj się po załatwieniu sprawy. Ja mam w domu biobidet i to ułatwia mi zachowanie czystości. Sam fakt, że jesteś po operacji i nadal masz problemy z hemoroidami jest niepokojący. Lepiej zapisz się do dobrego lekarza.
Wioletta8


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18
Dołączył: pon, 27 mar 17 - 10:58
Nr użytkownika: 49,102




post wto, 13 cze 2017 - 09:58
Post #7

Nie ma sposobów domowego usuwania hemoroidów. W domu można je tylko leczyć. Próbowałaś zmienić dietę? Skoro krwawisz przy wypróżnianiu, to odstaw papier toaletowy, bo dodatkowo podrażniasz bolące miejsce. Najlepiej podmyj się po załatwieniu sprawy. Ja mam w domu biobidet i to ułatwia mi zachowanie czystości. Sam fakt, że jesteś po operacji i nadal masz problemy z hemoroidami jest niepokojący. Lepiej zapisz się do dobrego lekarza.
> Hemoroidy
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 09:09
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama