Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Opłaty nie bardzo licznikowe

, w wynajmowanym lokalu
> , w wynajmowanym lokalu
Żyrafo
pon, 23 lip 2007 - 00:54
Bardzo proszÄ™ o radÄ™ bo absolutnie nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.
Chcę wynająć lokal. W budynku, który chcę ja wynająć są jeszcze 2 lokale których najemcą są jakieś inne osoby. Ja mam wynająć zdecydowaną większość budynku.
W lokalu jest licznik energii elektrycznej, a inni najemcy mają podliczniki. Wynajmujący mówi, że przepisze na mnie licznik elektryczny, a najemcy podliczników zwrócą mi pieniądze za to co oni zużyją. Czy ja mogę komuś wystawić fakturę za prąd, jeśliby sobie tego życzył? Mogę komuś sprzedać kawałek mojego prądu?

Teraz pytanie o gaz - cały budynek ma jeden licznik. Tak więc Wynajmujący zapłaci za wszystko a potem podzieli tę opłatę pomiędzy najemców wg zajmowanej powierzchni. Czyli musi mi potem sprzedać moją część gazu, tak?

Z wodÄ… to jeszcze nic nie wiem, bo tam jest jakaÅ› egzotyczna zbiorcza umowa...

I jak do się dzieje, kiedy ja jestem płatnikiem VAT, a Wynajmujący nie. Za czynsz i za te opłaty będę dostawała od Wynajmującego rachunki a nie faktury VAT, ale czym to skutkuje? Nic się na tym nie znam, bo to Monsz się tym zajmował...
Żyrafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,172
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 13:23
Skąd: juz nie KSIĄŻENICE
Nr użytkownika: 387




post pon, 23 lip 2007 - 00:54
Post #1

Bardzo proszÄ™ o radÄ™ bo absolutnie nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.
Chcę wynająć lokal. W budynku, który chcę ja wynająć są jeszcze 2 lokale których najemcą są jakieś inne osoby. Ja mam wynająć zdecydowaną większość budynku.
W lokalu jest licznik energii elektrycznej, a inni najemcy mają podliczniki. Wynajmujący mówi, że przepisze na mnie licznik elektryczny, a najemcy podliczników zwrócą mi pieniądze za to co oni zużyją. Czy ja mogę komuś wystawić fakturę za prąd, jeśliby sobie tego życzył? Mogę komuś sprzedać kawałek mojego prądu?

Teraz pytanie o gaz - cały budynek ma jeden licznik. Tak więc Wynajmujący zapłaci za wszystko a potem podzieli tę opłatę pomiędzy najemców wg zajmowanej powierzchni. Czyli musi mi potem sprzedać moją część gazu, tak?

Z wodÄ… to jeszcze nic nie wiem, bo tam jest jakaÅ› egzotyczna zbiorcza umowa...

I jak do się dzieje, kiedy ja jestem płatnikiem VAT, a Wynajmujący nie. Za czynsz i za te opłaty będę dostawała od Wynajmującego rachunki a nie faktury VAT, ale czym to skutkuje? Nic się na tym nie znam, bo to Monsz się tym zajmował...

--------------------
Żyrafo - mama Joanny (2000) i Marianny (2002)
> OpÅ‚aty nie bardzo licznikowe, w wynajmowanym lokalu
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 18:58
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama