Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

sklejone wargi sromowe

> 
Kate
sob, 12 mar 2005 - 13:38
Dziewczyny, nie wiem, czy panikować, czy nie. Wczoraj, podczas przewijania, zauważyłam u swojej Zuzi (niecały rok), że w jednym miejscu ma jakby sklejone wargi sromowe mniejsze. Wydaje mi się, że wczesniej czegoś takiego nie miała. Czy to jej się rozejdzie z wiekiem, czy będzie musiała mieć zabieg chirurgiczny? I do jakiego lekarza się zgłosić? Urologa? Ginekologa dziecięcego? Ja się załamię. W zeszły piątek wyszliśmy ze szpitala (mononukleoza), a teraz znowu to.
Nie przypominam sobie, żeby moja starsza miała coś takiego.
Pozdrawiam
Kate


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 64
Dołączył: nie, 02 maj 04 - 16:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,710

GG:


post sob, 12 mar 2005 - 13:38
Post #1

Dziewczyny, nie wiem, czy panikować, czy nie. Wczoraj, podczas przewijania, zauważyłam u swojej Zuzi (niecały rok), że w jednym miejscu ma jakby sklejone wargi sromowe mniejsze. Wydaje mi się, że wczesniej czegoś takiego nie miała. Czy to jej się rozejdzie z wiekiem, czy będzie musiała mieć zabieg chirurgiczny? I do jakiego lekarza się zgłosić? Urologa? Ginekologa dziecięcego? Ja się załamię. W zeszły piątek wyszliśmy ze szpitala (mononukleoza), a teraz znowu to.
Nie przypominam sobie, żeby moja starsza miała coś takiego.
Pozdrawiam

--------------------
Kate z Natalk? i Zuzi?
user posted imageuser posted image
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
skanna
sob, 12 mar 2005 - 13:48
Nie załamuj się, moja starsza też nie miała, a młodszej się przytrafiło. Wizyta u ginekologa dziecięcego załatwiła sprawę, potem przez parę dni trzeba było jeszcze maścią smarować.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post sob, 12 mar 2005 - 13:48
Post #2

Nie załamuj się, moja starsza też nie miała, a młodszej się przytrafiło. Wizyta u ginekologa dziecięcego załatwiła sprawę, potem przez parę dni trzeba było jeszcze maścią smarować.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
skanna
sob, 12 mar 2005 - 13:50
Aha, żaden zabieg chirurgiczny - lekarka miejscowo ją znieczuliła jakimś żelem, zdaje się lidokainą i rozdzieliła wargi taką jakby szpatułką. Trwało to parę sekund.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post sob, 12 mar 2005 - 13:50
Post #3

Aha, żaden zabieg chirurgiczny - lekarka miejscowo ją znieczuliła jakimś żelem, zdaje się lidokainą i rozdzieliła wargi taką jakby szpatułką. Trwało to parę sekund.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Kate
sob, 12 mar 2005 - 15:08
skanna, dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź:). Kamień mi z serca spadł.
Czy możesz mi podać namiary na tę lekarkę u której byłyście?
Dzięki!
Kate


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 64
Dołączył: nie, 02 maj 04 - 16:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,710

GG:


post sob, 12 mar 2005 - 15:08
Post #4

skanna, dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź:). Kamień mi z serca spadł.
Czy możesz mi podać namiary na tę lekarkę u której byłyście?
Dzięki!

--------------------
Kate z Natalk? i Zuzi?
user posted imageuser posted image
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
skanna
sob, 12 mar 2005 - 15:22
Oo, nawet nie zauważyłam, że Ty też z Wrocławia icon_smile.gif.
Myśmy były w Promyku Słońca na Swobodnej, nie pamiętam, jak się nazywa ta lekarka. Ale tam jest chyba tylko jeden ginekolog dziewczęcy.
Aha, przyjmują normalnie na NFZ i o ile pamiętam, to zarejestrowali nas chyba z dnia na dzień.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post sob, 12 mar 2005 - 15:22
Post #5

Oo, nawet nie zauważyłam, że Ty też z Wrocławia icon_smile.gif.
Myśmy były w Promyku Słońca na Swobodnej, nie pamiętam, jak się nazywa ta lekarka. Ale tam jest chyba tylko jeden ginekolog dziewczęcy.
Aha, przyjmują normalnie na NFZ i o ile pamiętam, to zarejestrowali nas chyba z dnia na dzień.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Kate
sob, 12 mar 2005 - 16:10
dzięki skanna raz jeszcze, w poniedziałek tam zadzwonię

tak, ja też z Wrocka, tylko mało postów piszę....icon_wink.gif
Kate


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 64
Dołączył: nie, 02 maj 04 - 16:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,710

GG:


post sob, 12 mar 2005 - 16:10
Post #6

dzięki skanna raz jeszcze, w poniedziałek tam zadzwonię

tak, ja też z Wrocka, tylko mało postów piszę....icon_wink.gif

--------------------
Kate z Natalk? i Zuzi?
user posted imageuser posted image
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Zuzka80
wto, 31 sty 2012 - 20:25
Właśnie zauważyłam, że młodsza ma sklejone wargi sromowe mniejsze. Wcześniej nie sygnalizowała problemów a teraz był płacz po sikaniu i jak siedziała to tak dziwnie tarła pośladkami po podłodze. Ponieważ niedawno skończyła brać antybiotyk to myślałam, że infekcja się wdała ale krocze nie jest ani zaczerwienione ani nie widzę, żeby miala upławy. "Tylko" to zrośnięcie które niemal zasłania wejście pochwy. Zastanawiam się, czy iść od razu do ginekologa dziecięcego czy może najpierw do pediatry. Czytałam też o jakiejś maści, która pomaga w rozklejaniu się warg. Macie może jakieś doświadczenie? Skuteczne to? Czy jednak tylko taki "zabieg" jak wyżej?
Zuzka80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,349
Dołączył: wto, 04 kwi 06 - 19:56
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 5,484




post wto, 31 sty 2012 - 20:25
Post #7

Właśnie zauważyłam, że młodsza ma sklejone wargi sromowe mniejsze. Wcześniej nie sygnalizowała problemów a teraz był płacz po sikaniu i jak siedziała to tak dziwnie tarła pośladkami po podłodze. Ponieważ niedawno skończyła brać antybiotyk to myślałam, że infekcja się wdała ale krocze nie jest ani zaczerwienione ani nie widzę, żeby miala upławy. "Tylko" to zrośnięcie które niemal zasłania wejście pochwy. Zastanawiam się, czy iść od razu do ginekologa dziecięcego czy może najpierw do pediatry. Czytałam też o jakiejś maści, która pomaga w rozklejaniu się warg. Macie może jakieś doświadczenie? Skuteczne to? Czy jednak tylko taki "zabieg" jak wyżej?

--------------------
Zuzia

Paulinka
semi
wto, 31 sty 2012 - 20:51
u Tosi problem sam sie rozwiazal kiedy wyrosla z pieluch. wargi sie rozkleily bez zadnej interwencji lekarskiej i od tamtej pory jest ok.czyli wiele miesiecy.ale w zaden sposob jej to nie dokuczalo, a sklejone miala mocno.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post wto, 31 sty 2012 - 20:51
Post #8

u Tosi problem sam sie rozwiazal kiedy wyrosla z pieluch. wargi sie rozkleily bez zadnej interwencji lekarskiej i od tamtej pory jest ok.czyli wiele miesiecy.ale w zaden sposob jej to nie dokuczalo, a sklejone miala mocno.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

szczurki2
wto, 31 sty 2012 - 22:05
Wari sromowe jak sa sklejone nie przeszkadzajÄ… tak teoretycznie(ja siÄ™ nic nie dzieje-infekcja)do momentu miesiÄ…czkowania.
szczurki2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,099
Dołączył: czw, 18 mar 10 - 22:19
Skąd: Knurów
Nr użytkownika: 32,187




post wto, 31 sty 2012 - 22:05
Post #9

Wari sromowe jak sa sklejone nie przeszkadzajÄ… tak teoretycznie(ja siÄ™ nic nie dzieje-infekcja)do momentu miesiÄ…czkowania.

--------------------


Iwona, mama Marysi i Jaśka

Zuzka80
śro, 01 lut 2012 - 09:52
szczurki ale czy to oznacza, że one później same się rozkleją? Jeśli nie, to nie lepiej działać teraz, póki dziecko mniejsze?

semi
Paulina miała 1,5 roku jak przestała korzystać z pieluch i wcześniej nie widziałam żeby miała tam coś nie tak. Możliwe, że to tak nagle się skleiło?

Zuzka80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,349
Dołączył: wto, 04 kwi 06 - 19:56
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 5,484




post śro, 01 lut 2012 - 09:52
Post #10

szczurki ale czy to oznacza, że one później same się rozkleją? Jeśli nie, to nie lepiej działać teraz, póki dziecko mniejsze?

semi
Paulina miała 1,5 roku jak przestała korzystać z pieluch i wcześniej nie widziałam żeby miała tam coś nie tak. Możliwe, że to tak nagle się skleiło?



--------------------
Zuzia

Paulinka
szczurki2
śro, 01 lut 2012 - 20:37
Marysia miałą taki problem. Mam koleżankę gin. dziecięcego.
Ona prikazała po kapieli leciutko patyczkiem tak jakby je rozklejać. Tak się robi gdy zrośnięcie jest minimalne.
Tak też robiłyśmy.
I jest juz prawie ok.
Czasem lekarz przepisuje maść estrogenową.
Acha i nie wolno smarować maściami przy przewijaniu takimi co ciągną sie miedzy palcami wg mnie po wielu próbach-alantan w kremie jest najlepszy.
Nie wiem czy się rozkleja same . Mogę dopytać.
A Ty chyba z Gliwic jesteÅ›?
szczurki2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,099
Dołączył: czw, 18 mar 10 - 22:19
Skąd: Knurów
Nr użytkownika: 32,187




post śro, 01 lut 2012 - 20:37
Post #11

Marysia miałą taki problem. Mam koleżankę gin. dziecięcego.
Ona prikazała po kapieli leciutko patyczkiem tak jakby je rozklejać. Tak się robi gdy zrośnięcie jest minimalne.
Tak też robiłyśmy.
I jest juz prawie ok.
Czasem lekarz przepisuje maść estrogenową.
Acha i nie wolno smarować maściami przy przewijaniu takimi co ciągną sie miedzy palcami wg mnie po wielu próbach-alantan w kremie jest najlepszy.
Nie wiem czy się rozkleja same . Mogę dopytać.
A Ty chyba z Gliwic jesteÅ›?

--------------------


Iwona, mama Marysi i Jaśka

Zuzka80
czw, 02 lut 2012 - 10:21
Tak, jestem z Gliwic.
Wczoraj zadzwoniłam do naszej pediatry i powiedziała, żeby do Katowic jechać do ginekologa dziecięcego. Wizytę mamy w poniedziałek.
Sama niczego nie będę tam robić bo po pierwsze ona w ogóle nie chce się tam dać dotknąć a po drugiej boję się, że mogłabym jej krzywdę zrobić. Niczym jej nie smaruję, normalnie myję i tyle.
Zuzka80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,349
Dołączył: wto, 04 kwi 06 - 19:56
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 5,484




post czw, 02 lut 2012 - 10:21
Post #12

Tak, jestem z Gliwic.
Wczoraj zadzwoniłam do naszej pediatry i powiedziała, żeby do Katowic jechać do ginekologa dziecięcego. Wizytę mamy w poniedziałek.
Sama niczego nie będę tam robić bo po pierwsze ona w ogóle nie chce się tam dać dotknąć a po drugiej boję się, że mogłabym jej krzywdę zrobić. Niczym jej nie smaruję, normalnie myję i tyle.

--------------------
Zuzia

Paulinka
szczurki2
czw, 02 lut 2012 - 21:33
Na powstańców?
Do kogo?
szczurki2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,099
Dołączył: czw, 18 mar 10 - 22:19
Skąd: Knurów
Nr użytkownika: 32,187




post czw, 02 lut 2012 - 21:33
Post #13

Na powstańców?
Do kogo?


--------------------


Iwona, mama Marysi i Jaśka

basha
piÄ…, 03 lut 2012 - 08:54
miałam ten problem z Julą, skończyło się na jednej wizycie u ginekolożki dziecięcej. Rozdzieliła w sekundę.
basha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,326
Dołączył: pią, 30 kwi 04 - 00:02
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,702

GG:


post piÄ…, 03 lut 2012 - 08:54
Post #14

miałam ten problem z Julą, skończyło się na jednej wizycie u ginekolożki dziecięcej. Rozdzieliła w sekundę.

--------------------




Zuzka80
piÄ…, 03 lut 2012 - 10:29
CYTAT(szczurki2 @ Thu, 02 Feb 2012 - 23:33) *
Na powstańców?
Do kogo?


Tak, na Powstańców. Ale do kogo to mnie nie pytaj-powiedziałam o co chodzi i jaki jest wiek dziecka i pani mnie zapisała.
Zuzka80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,349
Dołączył: wto, 04 kwi 06 - 19:56
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 5,484




post piÄ…, 03 lut 2012 - 10:29
Post #15

CYTAT(szczurki2 @ Thu, 02 Feb 2012 - 23:33) *
Na powstańców?
Do kogo?


Tak, na Powstańców. Ale do kogo to mnie nie pytaj-powiedziałam o co chodzi i jaki jest wiek dziecka i pani mnie zapisała.

--------------------
Zuzia

Paulinka
anita
piÄ…, 03 lut 2012 - 10:43
moja Maja miała rozklejane 2 razy, potem smarowałam maścią estrogenowa i znowu się skleiły. Teraz ma trochę sklejone, nic nie robię, obserwuję. Ma prawie 7 lat.
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post piÄ…, 03 lut 2012 - 10:43
Post #16

moja Maja miała rozklejane 2 razy, potem smarowałam maścią estrogenowa i znowu się skleiły. Teraz ma trochę sklejone, nic nie robię, obserwuję. Ma prawie 7 lat.
szczurki2
piÄ…, 03 lut 2012 - 22:07
Zuzka idziesz w dobre ręce. Będzie ok.
szczurki2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,099
Dołączył: czw, 18 mar 10 - 22:19
Skąd: Knurów
Nr użytkownika: 32,187




post piÄ…, 03 lut 2012 - 22:07
Post #17

Zuzka idziesz w dobre ręce. Będzie ok.

--------------------


Iwona, mama Marysi i Jaśka

katarakta
nie, 05 lut 2012 - 17:46
Mam nadzieje ze nie dopadnie nas ten problem. Corcia jest jeszcze mala bo 2 miesiace ale strasznie sie boje ze cos zaniedbamy i bedzie problem. Opieka nad narzadami u chlopcow wydaje mi sie latwiejsza. Zawsze jak malutka zrobi kupke wycieram jej ale boje sie odchylac wargi tam czycic, a zarazem zastanawiam sie czy wyczyscilam dokladnie. Polozna mowila by nie odchylac warg bo zaburzy sie flore bakteryjna. Narazie zadnych problemow pieluszkowych nie mamy i mam nadzieje ze tak zostanie. Powiedzcie na co zwracal uwage przy wycieraniu.
katarakta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 981
Dołączył: nie, 07 lut 10 - 12:22
Nr użytkownika: 31,526




post nie, 05 lut 2012 - 17:46
Post #18

Mam nadzieje ze nie dopadnie nas ten problem. Corcia jest jeszcze mala bo 2 miesiace ale strasznie sie boje ze cos zaniedbamy i bedzie problem. Opieka nad narzadami u chlopcow wydaje mi sie latwiejsza. Zawsze jak malutka zrobi kupke wycieram jej ale boje sie odchylac wargi tam czycic, a zarazem zastanawiam sie czy wyczyscilam dokladnie. Polozna mowila by nie odchylac warg bo zaburzy sie flore bakteryjna. Narazie zadnych problemow pieluszkowych nie mamy i mam nadzieje ze tak zostanie. Powiedzcie na co zwracal uwage przy wycieraniu.

--------------------
2007, 2011
szczurki2
nie, 05 lut 2012 - 20:44
Wycieraj zawsze od przodu do tyłu.
Nie używaj ciagnących sie kremów.
Ale chyba jak ma tendencje -to siÄ™ sklejÄ…. U nas siÄ™ tak zieje ale nie pozwalam skleic siÄ™ na dobre.Ot tyle.
szczurki2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,099
Dołączył: czw, 18 mar 10 - 22:19
Skąd: Knurów
Nr użytkownika: 32,187




post nie, 05 lut 2012 - 20:44
Post #19

Wycieraj zawsze od przodu do tyłu.
Nie używaj ciagnących sie kremów.
Ale chyba jak ma tendencje -to siÄ™ sklejÄ…. U nas siÄ™ tak zieje ale nie pozwalam skleic siÄ™ na dobre.Ot tyle.

--------------------


Iwona, mama Marysi i Jaśka

Zuzka80
nie, 05 lut 2012 - 20:49
CYTAT(szczurki2 @ Sat, 04 Feb 2012 - 00:07) *
Zuzka idziesz w dobre ręce. Będzie ok.


O widzisz. Moja pediatra też mi powiedziała, że tylko tam, z czystym sumieniem może nas wysłać. Nie mniej, jestem jutrzejszą wizytą przerażona (jak ja ją utrzymam przy badaniu? 37.gif )
Zuzka80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,349
Dołączył: wto, 04 kwi 06 - 19:56
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 5,484




post nie, 05 lut 2012 - 20:49
Post #20

CYTAT(szczurki2 @ Sat, 04 Feb 2012 - 00:07) *
Zuzka idziesz w dobre ręce. Będzie ok.


O widzisz. Moja pediatra też mi powiedziała, że tylko tam, z czystym sumieniem może nas wysłać. Nie mniej, jestem jutrzejszą wizytą przerażona (jak ja ją utrzymam przy badaniu? 37.gif )

--------------------
Zuzia

Paulinka
> sklejone wargi sromowe
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 09:55
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama