Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

zameldowanie noworodka

> 
lina m.
wto, 30 lis 2004 - 13:09
Wpadłam przypadkiem na artykuł o meldunku nowonarodzoanych dzieci. Mamy mieszkanie spółdzielcze, ktoś wprowadził mnie w błąd i powiedział, że organ, który nadaje pesel informuje spółdzielnie, że przybył nowy obywatel. A ja głupia uwierzyłam, przecież to nielogiczne !. Tak czy inaczej Misio jest bezdomny. Czy muszę go meldować ? (mieszkanie nie jest własnościowe). Zaznaczę, że chcielibyśmy w przyszłym roku wykupić to mieszkanie a potem w diabły toto sprzedać.

Opłaty czynszowe sa naliczone od osoby (wywóz śmieci, woda etc) więc powinnam płacić większy czynsz. NIe chcę byc nieuczciwa, chociaż mam wiele do zarzucenia administracji - ale to akurat temat na sosbny post ( icon_biggrin.gif ) ) . Czy jak teraz zamelduję Michała, to naliczą mi czynsz "wstecz" ? i co będzie, jeśli go nie zamelduję, czekając na zamianę mieszkania ?

dziękuję za jakieś info icon_smile.gif
lina m.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 507
Dołączył: pią, 19 lis 04 - 18:29
Skąd: Radom
Nr użytkownika: 2,332

GG:


post wto, 30 lis 2004 - 13:09
Post #1

Wpadłam przypadkiem na artykuł o meldunku nowonarodzoanych dzieci. Mamy mieszkanie spółdzielcze, ktoś wprowadził mnie w błąd i powiedział, że organ, który nadaje pesel informuje spółdzielnie, że przybył nowy obywatel. A ja głupia uwierzyłam, przecież to nielogiczne !. Tak czy inaczej Misio jest bezdomny. Czy muszę go meldować ? (mieszkanie nie jest własnościowe). Zaznaczę, że chcielibyśmy w przyszłym roku wykupić to mieszkanie a potem w diabły toto sprzedać.

Opłaty czynszowe sa naliczone od osoby (wywóz śmieci, woda etc) więc powinnam płacić większy czynsz. NIe chcę byc nieuczciwa, chociaż mam wiele do zarzucenia administracji - ale to akurat temat na sosbny post ( icon_biggrin.gif ) ) . Czy jak teraz zamelduję Michała, to naliczą mi czynsz "wstecz" ? i co będzie, jeśli go nie zamelduję, czekając na zamianę mieszkania ?

dziękuję za jakieś info icon_smile.gif

--------------------
"Zdradzę wam, by wierszyk ten był bez usterki:

Są krówki zwierzątka i krówki cukierki."
Styka
wto, 30 lis 2004 - 13:27
Nie znam się w ogóle, ale wydaje mi się, że Twój synek jest zameldowany (domyślnie tam gdzie matka), tylko spółdzielnia mieszkaniowa nie została o tym powiadomiona (to Twój obowiązek). Nie wiem jak to będzie u Ciebie z opłatami wstecz, pamiętam tylko, ze jak urodziła nam się Ewa to zgłosiliśmy ten fakt w spółdzielni po miesiącu. Ewa urodziła się 11 września, my to zgłosiliśmy w połowie października, to pani policzyła nam większy czynsz od 1 października. Ja myślę, ze najlepiej bedzie zapytać w spółdzielni, choćby telefonicznie.
Pewnie ne pomogłam zbytnio ... icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam!!
Styka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 593
Dołączył: pon, 21 kwi 03 - 14:25
Skąd: ze wsi :-)))
Nr użytkownika: 605




post wto, 30 lis 2004 - 13:27
Post #2

Nie znam się w ogóle, ale wydaje mi się, że Twój synek jest zameldowany (domyślnie tam gdzie matka), tylko spółdzielnia mieszkaniowa nie została o tym powiadomiona (to Twój obowiązek). Nie wiem jak to będzie u Ciebie z opłatami wstecz, pamiętam tylko, ze jak urodziła nam się Ewa to zgłosiliśmy ten fakt w spółdzielni po miesiącu. Ewa urodziła się 11 września, my to zgłosiliśmy w połowie października, to pani policzyła nam większy czynsz od 1 października. Ja myślę, ze najlepiej bedzie zapytać w spółdzielni, choćby telefonicznie.
Pewnie ne pomogłam zbytnio ... icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam!!

--------------------
Mama Ewuni (09.2002), Basi (01.2004), Maćka (08.2008) i Helenki (08.2010) :-)
Saskia
wto, 30 lis 2004 - 13:28
nie mam pojecia jak jest w przypadku mieszkan spóldzielczych, bo my mamy własnosciowe, ale moje dzieci były meldowane "automatycznie" wkrótce po nadaniu im peselu
tzn - maz szedł do usc, rejestrował bobasa, potem do urzedu miasta po pesel i juz - administracja sama doliczała kolejna osobe do opłat
działo sie to w 2001 i marcu 2004 w Łodzi icon_smile.gif

pozdro
Ania
Saskia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,593
Dołączył: śro, 05 lis 03 - 19:03
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 1,167




post wto, 30 lis 2004 - 13:28
Post #3

nie mam pojecia jak jest w przypadku mieszkan spóldzielczych, bo my mamy własnosciowe, ale moje dzieci były meldowane "automatycznie" wkrótce po nadaniu im peselu
tzn - maz szedł do usc, rejestrował bobasa, potem do urzedu miasta po pesel i juz - administracja sama doliczała kolejna osobe do opłat
działo sie to w 2001 i marcu 2004 w Łodzi icon_smile.gif

pozdro
Ania

--------------------
Michał (2001), Agatka (2004), Tosia (2007)
Jutta
wto, 30 lis 2004 - 13:46
My sami zgłaszalismy na pismie, że w lokalu przebywa "Nowa osóbka" icon_lol.gif Zaraz po tym dostalismy dedcyzje o zwiększeniu kosztów typu wywóz smieci icon_lol.gif
Jutta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 13:22
Nr użytkownika: 859




post wto, 30 lis 2004 - 13:46
Post #4

My sami zgłaszalismy na pismie, że w lokalu przebywa "Nowa osóbka" icon_lol.gif Zaraz po tym dostalismy dedcyzje o zwiększeniu kosztów typu wywóz smieci icon_lol.gif

--------------------
Moja wolność kończy się tam, gdzie zaczynaja prawa drugiego człowieka ...
Babcia Mateuszka 16.08.2003 i Julii 17.03.2006
pirania
wto, 30 lis 2004 - 13:50
dziecko jest meldowane tam gdzie matka. Odgornie icon_wink.gif Natomiast do spoldzielni musisz go zglosic sama- ale to nie znaczy ze jest bezdomny icon_wink.gif
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
Skąd: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post wto, 30 lis 2004 - 13:50
Post #5

dziecko jest meldowane tam gdzie matka. Odgornie icon_wink.gif Natomiast do spoldzielni musisz go zglosic sama- ale to nie znaczy ze jest bezdomny icon_wink.gif

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

grzałka
wto, 30 lis 2004 - 14:07
A jak długo mozna tego nie zgłaszać w spółdzielni bezkarnie?
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post wto, 30 lis 2004 - 14:07
Post #6

A jak długo mozna tego nie zgłaszać w spółdzielni bezkarnie?

--------------------
skanna
wto, 30 lis 2004 - 14:11
CYTAT(grzalka)
A jak długo mozna tego nie zgłaszać w spółdzielni bezkarnie?

A to zależy pewnie od spółdzielni.
Ja zgłosiłam chyba po trzech miesiącach, słowa mi nikt nie powiedział.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 30 lis 2004 - 14:11
Post #7

CYTAT(grzalka)
A jak długo mozna tego nie zgłaszać w spółdzielni bezkarnie?

A to zależy pewnie od spółdzielni.
Ja zgłosiłam chyba po trzech miesiącach, słowa mi nikt nie powiedział.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Pysio
wto, 30 lis 2004 - 14:16
CYTAT(grzalka)
A jak długo mozna tego nie zgłaszać w spółdzielni bezkarnie?


A my wogóle nie zgłosiliśmy sami, tylko po pół roku ktoś "uprzejmy" doniósł i dostaliśmy zawiadomienie o zwiększeniu kosztów użytkowania mieszkania (woda, śmieci itd.). Ale zostało nam to naliczane od następnego okresu obrachunkowego, a nie wstecz.
Pysio


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,352
Dołączył: sob, 28 sie 04 - 21:52
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,048

GG:


post wto, 30 lis 2004 - 14:16
Post #8

CYTAT(grzalka)
A jak długo mozna tego nie zgłaszać w spółdzielni bezkarnie?


A my wogóle nie zgłosiliśmy sami, tylko po pół roku ktoś "uprzejmy" doniósł i dostaliśmy zawiadomienie o zwiększeniu kosztów użytkowania mieszkania (woda, śmieci itd.). Ale zostało nam to naliczane od następnego okresu obrachunkowego, a nie wstecz.

--------------------
Magda mama Kuby ur.24.04.2003
Tuni
wto, 30 lis 2004 - 17:30
CYTAT(gwm)
dziecko jest meldowane tam gdzie matka. Odgornie icon_wink.gif Natomiast do spoldzielni musisz go zglosic sama- ale to nie znaczy ze jest bezdomny icon_wink.gif

Czy w takim razie można noworodka od razu zameldować tam gdzie jest zameldowany ojciec? I jak to zrobić, tzn gdzie i kiedy zgłosić?
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post wto, 30 lis 2004 - 17:30
Post #9

CYTAT(gwm)
dziecko jest meldowane tam gdzie matka. Odgornie icon_wink.gif Natomiast do spoldzielni musisz go zglosic sama- ale to nie znaczy ze jest bezdomny icon_wink.gif

Czy w takim razie można noworodka od razu zameldować tam gdzie jest zameldowany ojciec? I jak to zrobić, tzn gdzie i kiedy zgłosić?
Pysio
wto, 30 lis 2004 - 17:45
CYTAT(Tunisiek)
CYTAT(gwm)
dziecko jest meldowane tam gdzie matka. Odgornie icon_wink.gif Natomiast do spoldzielni musisz go zglosic sama- ale to nie znaczy ze jest bezdomny icon_wink.gif

Czy w takim razie można noworodka od razu zameldować tam gdzie jest zameldowany ojciec? I jak to zrobić, tzn gdzie i kiedy zgłosić?


Moje dziecko jest zameldowane w miejscu zamieszkania ojca (ja mam gdzieindziej meldunek). W przypadku jeżeli nie poda się innego adresu zameldowania, to wtedy dziecko z automatu jest meldowane tam gdzie jego matka. Natomiast w takim przypadku jak mój, w momencie kiedy mąż poszedł do usc z zaśwaidczeniem ze szpitala o urodzeniu dziecka odrazu podał swój adres. W związku z tym jest to pierwszy adres mojego syna, nie musiał być przemeldowywany.
Pysio


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,352
Dołączył: sob, 28 sie 04 - 21:52
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,048

GG:


post wto, 30 lis 2004 - 17:45
Post #10

CYTAT(Tunisiek)
CYTAT(gwm)
dziecko jest meldowane tam gdzie matka. Odgornie icon_wink.gif Natomiast do spoldzielni musisz go zglosic sama- ale to nie znaczy ze jest bezdomny icon_wink.gif

Czy w takim razie można noworodka od razu zameldować tam gdzie jest zameldowany ojciec? I jak to zrobić, tzn gdzie i kiedy zgłosić?


Moje dziecko jest zameldowane w miejscu zamieszkania ojca (ja mam gdzieindziej meldunek). W przypadku jeżeli nie poda się innego adresu zameldowania, to wtedy dziecko z automatu jest meldowane tam gdzie jego matka. Natomiast w takim przypadku jak mój, w momencie kiedy mąż poszedł do usc z zaśwaidczeniem ze szpitala o urodzeniu dziecka odrazu podał swój adres. W związku z tym jest to pierwszy adres mojego syna, nie musiał być przemeldowywany.

--------------------
Magda mama Kuby ur.24.04.2003
Tuni
wto, 30 lis 2004 - 18:10
Dzięki Pysio.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post wto, 30 lis 2004 - 18:10
Post #11

Dzięki Pysio.
tonia
śro, 01 gru 2004 - 07:57
Po urodzeniu Piotra , w szpitalu zostało mi zadane pytanie o imię syna, jakie nazwisko bedzie nosił i gdzie będzie zameldowany ( u mamy czy taty - mieliśmy różne adresy).
Potem z takim zaświadczeniem mąż poszedł do USC zgodnie z miejscem urodzenia dziecka i dostał akt urodzenia. Po miesiącu zgłosiłam się do swojego USC zgodnego z miejscem zameldowania wskazanym przy sporządzaniu aktu Małego i tam na odwrocie tegoż aktu został wpisany pesel i miejsce zameldowania dziecka.

Noworodek jest z automatu meldowany u ojca lub matki bez konieczności wyrażania zgody przez właściciela lokalu, mieszkania, domu.
tonia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 618
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 08:18
Nr użytkownika: 372




post śro, 01 gru 2004 - 07:57
Post #12

Po urodzeniu Piotra , w szpitalu zostało mi zadane pytanie o imię syna, jakie nazwisko bedzie nosił i gdzie będzie zameldowany ( u mamy czy taty - mieliśmy różne adresy).
Potem z takim zaświadczeniem mąż poszedł do USC zgodnie z miejscem urodzenia dziecka i dostał akt urodzenia. Po miesiącu zgłosiłam się do swojego USC zgodnego z miejscem zameldowania wskazanym przy sporządzaniu aktu Małego i tam na odwrocie tegoż aktu został wpisany pesel i miejsce zameldowania dziecka.

Noworodek jest z automatu meldowany u ojca lub matki bez konieczności wyrażania zgody przez właściciela lokalu, mieszkania, domu.

--------------------
Tonia
lina m.
śro, 01 gru 2004 - 13:13
No tak ale czy wypada powidomić o tym właściciela lokalu czy mam obowiązek go o tym powiadomic ??
lina m.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 507
Dołączył: pią, 19 lis 04 - 18:29
Skąd: Radom
Nr użytkownika: 2,332

GG:


post śro, 01 gru 2004 - 13:13
Post #13

No tak ale czy wypada powidomić o tym właściciela lokalu czy mam obowiązek go o tym powiadomic ??

--------------------
"Zdradzę wam, by wierszyk ten był bez usterki:

Są krówki zwierzątka i krówki cukierki."
akuka
wto, 07 gru 2004 - 12:07
lina m. w przypadku mieszkania spółdzielczego właścicielem mieszkania jest spółdzielnia i raczej masz obowiązek ją zawiadomić o nowym lokatorze zamieszkującym w lokalu.
Co do czasu przeznaczonego na taką informację - być może zależy to od spółdzielni, najlepiej sprawdzić w statucie (ew. dowiedzieć się, nawet telefonicznie, anonimowo). W/g mojej wiedzy u mnie jest to ok. 3 mies chyba. Z reguły wstecznych opłat nie naliczają, zresztą jak Ci udowodnią, że mieszkałaś z Dzieckiem właśnie w tym lokalu a nie np. gdzieś u rodziny przez te 3-4 mies?
W końcu ilość osób zamieszkująca lokal nie musi być zgodna z ilośćią osób zameldowanych w lokalu.
A opłaty są naliczane właśnie od ilości osób zamieszkujących w lokalu.

Ja bym po prostu poszła i zgłosiła do spółdzielni fakt zamieszkania dodatkowej osoby (dziecka). Może w ogóle się nie przyczepią. A jeśli... zawsze zostaje Ci "popłakanie" w mankiet Pani Urzędniczki (zazwyczaj), że wprowadzono Cię w błąd itd. icon_smile.gif

Powodzenia
akuka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,110
Dołączył: wto, 22 cze 04 - 15:40
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,880




post wto, 07 gru 2004 - 12:07
Post #14

lina m. w przypadku mieszkania spółdzielczego właścicielem mieszkania jest spółdzielnia i raczej masz obowiązek ją zawiadomić o nowym lokatorze zamieszkującym w lokalu.
Co do czasu przeznaczonego na taką informację - być może zależy to od spółdzielni, najlepiej sprawdzić w statucie (ew. dowiedzieć się, nawet telefonicznie, anonimowo). W/g mojej wiedzy u mnie jest to ok. 3 mies chyba. Z reguły wstecznych opłat nie naliczają, zresztą jak Ci udowodnią, że mieszkałaś z Dzieckiem właśnie w tym lokalu a nie np. gdzieś u rodziny przez te 3-4 mies?
W końcu ilość osób zamieszkująca lokal nie musi być zgodna z ilośćią osób zameldowanych w lokalu.
A opłaty są naliczane właśnie od ilości osób zamieszkujących w lokalu.

Ja bym po prostu poszła i zgłosiła do spółdzielni fakt zamieszkania dodatkowej osoby (dziecka). Może w ogóle się nie przyczepią. A jeśli... zawsze zostaje Ci "popłakanie" w mankiet Pani Urzędniczki (zazwyczaj), że wprowadzono Cię w błąd itd. icon_smile.gif

Powodzenia

--------------------
Gaga
Julka (29.08.2000r)
user posted image
Kacperek (21.02.2005r)
> zameldowanie noworodka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 11:19
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama