Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Łazienka - okno. Co?

> 
sdw
pon, 29 sty 2007 - 14:25
Otóż zbliża sie ku końcowi remont mojej łazienki. Zbliża się małymi kroczkami, bo Slubny już po urlopie ale może w końcu ten koniec nastąpi icon_rolleyes.gif I w związku z tym mam dylemat okienno-ozdobniczy.

Na pewno musze zamontować coś, co uchroni mnie przed ciekawskim wzrokiem młodego sąsiada.

Opcja pierwsza - roleta okienna w kasecie (taka tylko na szybe) lub mata okienna (tez na szybę) nie zakrywająca całej okiennej wnęki. Nad wnęką karnisz i..? Firanka? Jakaś tkanina zasłonowa? Pojęcia nie mam. Jeśli firanka to jaka? Krótka? Tak do połowy okna? Dłuższa kryjąca całość? A moze tylko fifrok niedbale przez ten karnisz przerzucony?

Opcja druga - firanka z dziurkami na tym kiju mocowanym do ramy i roleta zakrywająca wnękę.

Przede wszytskim ma to być praktyczne. Mnie się wydaje, że opcja 1 praktyczna bardziej. No i nie ukrywam, że jakby dekorowało jeszcze to bym się cieszyła icon_wink.gif Poradzicie coś?
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pon, 29 sty 2007 - 14:25
Post #1

Otóż zbliża sie ku końcowi remont mojej łazienki. Zbliża się małymi kroczkami, bo Slubny już po urlopie ale może w końcu ten koniec nastąpi icon_rolleyes.gif I w związku z tym mam dylemat okienno-ozdobniczy.

Na pewno musze zamontować coś, co uchroni mnie przed ciekawskim wzrokiem młodego sąsiada.

Opcja pierwsza - roleta okienna w kasecie (taka tylko na szybe) lub mata okienna (tez na szybę) nie zakrywająca całej okiennej wnęki. Nad wnęką karnisz i..? Firanka? Jakaś tkanina zasłonowa? Pojęcia nie mam. Jeśli firanka to jaka? Krótka? Tak do połowy okna? Dłuższa kryjąca całość? A moze tylko fifrok niedbale przez ten karnisz przerzucony?

Opcja druga - firanka z dziurkami na tym kiju mocowanym do ramy i roleta zakrywająca wnękę.

Przede wszytskim ma to być praktyczne. Mnie się wydaje, że opcja 1 praktyczna bardziej. No i nie ukrywam, że jakby dekorowało jeszcze to bym się cieszyła icon_wink.gif Poradzicie coś?

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
mgiełka
pon, 29 sty 2007 - 15:12
Ciotka, ja bym też wybrała opcję 1 z roletką, zresztą mam dokładnie taki sam plan, mimo, że okno jest połaciowe i nikt mi nie będzie zaglądał, to nie chcę żeby było łyso i np. z samego rana słonce porażało mnie, więc wykombinowałam właśnie w kolorze pasujęcym do kolorystyki łazienki.

Przyznam, że firanka w łazience jakoś mi nie leży.

P.S. nie mogę się oswoić z Twoim nowym nickiem icon_sad.gif
mgiełka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 631
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 09:20
Nr użytkownika: 277




post pon, 29 sty 2007 - 15:12
Post #2

Ciotka, ja bym też wybrała opcję 1 z roletką, zresztą mam dokładnie taki sam plan, mimo, że okno jest połaciowe i nikt mi nie będzie zaglądał, to nie chcę żeby było łyso i np. z samego rana słonce porażało mnie, więc wykombinowałam właśnie w kolorze pasujęcym do kolorystyki łazienki.

Przyznam, że firanka w łazience jakoś mi nie leży.

P.S. nie mogę się oswoić z Twoim nowym nickiem icon_sad.gif
sdw
pon, 29 sty 2007 - 15:24
Ja nie wiem jeszcze czy mi leży firanka w łazience z tej racji, ze to moja pierwsza, osobista łazienka. W każdym razie, generalnie firanki mi leżą. Ba, uwielbiam firanki. W łazience mojej Mamy jest firanka, nie gryzie się z wystrojem ogólnym i zdobi. Tyle, że Mama ma firankę właśnie na samym oknie. A roleta zasłania wnękę. A ja niespecjalnie lubię dyndające rolety. Poza tym moje dzieci mają dziwną manierę strącania kija, na którym wisi firanka.

A jakby tak kolorystycznie pasująca organza opleciona niedbale na karniszu?
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pon, 29 sty 2007 - 15:24
Post #3

Ja nie wiem jeszcze czy mi leży firanka w łazience z tej racji, ze to moja pierwsza, osobista łazienka. W każdym razie, generalnie firanki mi leżą. Ba, uwielbiam firanki. W łazience mojej Mamy jest firanka, nie gryzie się z wystrojem ogólnym i zdobi. Tyle, że Mama ma firankę właśnie na samym oknie. A roleta zasłania wnękę. A ja niespecjalnie lubię dyndające rolety. Poza tym moje dzieci mają dziwną manierę strącania kija, na którym wisi firanka.

A jakby tak kolorystycznie pasująca organza opleciona niedbale na karniszu?

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Mika
pon, 29 sty 2007 - 15:49
ja mam firankę icon_wink.gif
ba-mam i zasłonkę -bo mi jakoś wzrokowo nie pasowała sama goła firanka

karnisz -znaczy szyny z półokrągłymi zakończeniami+biała maskownica
firanka/zasłonka do parapetu

do zasłaniania mam żaluzje,bo sąsiedzi wścibscy i na wysokości wzroku icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 29 sty 2007 - 15:49
Post #4

ja mam firankę icon_wink.gif
ba-mam i zasłonkę -bo mi jakoś wzrokowo nie pasowała sama goła firanka

karnisz -znaczy szyny z półokrągłymi zakończeniami+biała maskownica
firanka/zasłonka do parapetu

do zasłaniania mam żaluzje,bo sąsiedzi wścibscy i na wysokości wzroku icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
agabr
pon, 29 sty 2007 - 16:59
Ja mam okno w lazience i poniewaz okno zaczyna sie na wysokosci mojego biustu jak siedze w wannie zamontowalam tam zaluzje ale nie takie zwykle , sa cieniutenkie , czysci sie fatalnie ale zaslania wlasciwie , natomiast kiedy na zewnatrz sa liscie na drzewach rezygnuje z czegokolwiek i siedzac w wannie ogladam listki.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post pon, 29 sty 2007 - 16:59
Post #5

Ja mam okno w lazience i poniewaz okno zaczyna sie na wysokosci mojego biustu jak siedze w wannie zamontowalam tam zaluzje ale nie takie zwykle , sa cieniutenkie , czysci sie fatalnie ale zaslania wlasciwie , natomiast kiedy na zewnatrz sa liscie na drzewach rezygnuje z czegokolwiek i siedzac w wannie ogladam listki.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
aluc

Go??







post pon, 29 sty 2007 - 17:11
Post #6

a może winylowe (chyba winylowe) żaluzje plisowane? mniej surowe niż żaluzje z listewek, mniej salonowe od firanek, podobno też lepiej się czyszczą

no i w jakimś przezroczysto-łazienkowym kolorze chyba dobrze by robiły

ja tam w łazience byłej i obecnej niczego nie zasłaniam - sąsiad nie dojrzy, a słońce i tak mam z drugiej strony niestety
zilka
pon, 29 sty 2007 - 19:40
Ja w poprzedniej miałam zasłony niedbale zasłaniane ale też nie bardzo miał mnie kto podglądać, w przyszłej to jeszcze nie myślałam...
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post pon, 29 sty 2007 - 19:40
Post #7

Ja w poprzedniej miałam zasłony niedbale zasłaniane ale też nie bardzo miał mnie kto podglądać, w przyszłej to jeszcze nie myślałam...

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
sdw
pon, 29 sty 2007 - 20:54
Hmmm..., mnie kto podglądać ma icon_wink.gif Okno musze więc miec dobrze zabezpieczone przed wzrokiem ciekawskich. Aluc, te winylowe to jakie? Takie, ze tak powiem, niegdysiejsze? Zwykłe zaluzje takie plastikowe? Zilka, a to niedbałe to długie były?
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pon, 29 sty 2007 - 20:54
Post #8

Hmmm..., mnie kto podglądać ma icon_wink.gif Okno musze więc miec dobrze zabezpieczone przed wzrokiem ciekawskich. Aluc, te winylowe to jakie? Takie, ze tak powiem, niegdysiejsze? Zwykłe zaluzje takie plastikowe? Zilka, a to niedbałe to długie były?

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
użytkownik usunięty

Go??







post pon, 29 sty 2007 - 21:01
Post #9

[post usunięty]
sdw
pon, 29 sty 2007 - 21:15
Dobry krem to musiałabym do biustu icon_lol.gif Dekolt się jeszcze, Bogu dzięki, trzyma jako tako.

Łazienka jest w stylu pomięszanym, bo w założeniu miała być tania a w trakcie zachciało mi się jeszcze miłej dla oka.

Po pierwsze, kafelki. Naz podłodze jasniutkie z jakimśtam niedbałym marmurkiem w kolorze ciepłego beżu. Na ścianach - od dołu kawa z mlekiem albo raczej mleko z kawą, powyżej wanny jasny bez. Tak jedne jak i drugie "popękane". Oddzielone dekorem w ceglastym kolorze. Zupełnie gładkim. Płytki na scianach ułożone nierównomiernie, znaczy tu wyzej, tam niżej, bez jakiejś szczególnej regularności. W miejscach niezapłytkowanych tynk strukturalny retro (czyli wychodzi, że styl pomięszany uderza w retro icon_wink.gif ) w kolorze ceglastym przez producenta nazwanym mandarynkowym. Tynk o strukturze nieregularnej a kolr nań tworzy plamy, również nieregularne. Szafki w kolorze olcha, blat jakiś taki marmurkowy z przewagą beżu. Baterie pospolite, srebrne.

No i co Ci się nasuwa? Bo mnie, im dłużej sie nad tym biedzę, ta niedbała zasłonofiranka z orgazy icon_lol.gif Plus roleta w kasecie.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pon, 29 sty 2007 - 21:15
Post #10

Dobry krem to musiałabym do biustu icon_lol.gif Dekolt się jeszcze, Bogu dzięki, trzyma jako tako.

Łazienka jest w stylu pomięszanym, bo w założeniu miała być tania a w trakcie zachciało mi się jeszcze miłej dla oka.

Po pierwsze, kafelki. Naz podłodze jasniutkie z jakimśtam niedbałym marmurkiem w kolorze ciepłego beżu. Na ścianach - od dołu kawa z mlekiem albo raczej mleko z kawą, powyżej wanny jasny bez. Tak jedne jak i drugie "popękane". Oddzielone dekorem w ceglastym kolorze. Zupełnie gładkim. Płytki na scianach ułożone nierównomiernie, znaczy tu wyzej, tam niżej, bez jakiejś szczególnej regularności. W miejscach niezapłytkowanych tynk strukturalny retro (czyli wychodzi, że styl pomięszany uderza w retro icon_wink.gif ) w kolorze ceglastym przez producenta nazwanym mandarynkowym. Tynk o strukturze nieregularnej a kolr nań tworzy plamy, również nieregularne. Szafki w kolorze olcha, blat jakiś taki marmurkowy z przewagą beżu. Baterie pospolite, srebrne.

No i co Ci się nasuwa? Bo mnie, im dłużej sie nad tym biedzę, ta niedbała zasłonofiranka z orgazy icon_lol.gif Plus roleta w kasecie.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Jaco
pon, 29 sty 2007 - 21:20
Może byc jeszcze folia. Taka przezroczysta ale jednak nie do końca, w jakieś mleczne wzory. Przepuszcza światło więc w łazience jest światło dzienne ale wścibskie oczy nie widzą tego co jest w środku. Taką folię ma na pewno Ikea ale widziałam je chyba też w praktikerze.
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post pon, 29 sty 2007 - 21:20
Post #11

Może byc jeszcze folia. Taka przezroczysta ale jednak nie do końca, w jakieś mleczne wzory. Przepuszcza światło więc w łazience jest światło dzienne ale wścibskie oczy nie widzą tego co jest w środku. Taką folię ma na pewno Ikea ale widziałam je chyba też w praktikerze.

--------------------
Jacobina - mama Kuby






sdw
pon, 29 sty 2007 - 21:25
Jako, ta folia sie jakoś nazywa? To sie na metry kupuje czy już pocięte? icon_rolleyes.gif Bo, zdaje się, ze to mógłby być pomysł. ym bardziej, ze minimalizacja kosztów obowiązuje mnie nadal. Od wiosny ruszamy z budową wink.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pon, 29 sty 2007 - 21:25
Post #12

Jako, ta folia sie jakoś nazywa? To sie na metry kupuje czy już pocięte? icon_rolleyes.gif Bo, zdaje się, ze to mógłby być pomysł. ym bardziej, ze minimalizacja kosztów obowiązuje mnie nadal. Od wiosny ruszamy z budową wink.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Mika
pon, 29 sty 2007 - 21:36
też pomyślałam o tej folii
chyba są jakieś rozmiary ale do przycięcia

widziałam w tv w dekoratorni dziewczyny naklejały w kuchni i pokoju
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 29 sty 2007 - 21:36
Post #13

też pomyślałam o tej folii
chyba są jakieś rozmiary ale do przycięcia

widziałam w tv w dekoratorni dziewczyny naklejały w kuchni i pokoju

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
użytkownik usunięty

Go??







post pon, 29 sty 2007 - 21:40
Post #14

[post usunięty]
Jaco
pon, 29 sty 2007 - 21:44
Manuela,
Zabij mnie nie wiem. Nie byłam zainteresowana, rzuciło mi się na oczy i zapamiętałam. Telefonicznie powinni Ci owiedzieć czy to mają i w jakiej cenie. A jak nie to do pierwszej lepszej ploterowni bym się zgłosiła z pytaniem czy wyplotują i za ile. Wtedy mogłabyś sobie wzór nawet samodzielnie wykombinować.
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post pon, 29 sty 2007 - 21:44
Post #15

Manuela,
Zabij mnie nie wiem. Nie byłam zainteresowana, rzuciło mi się na oczy i zapamiętałam. Telefonicznie powinni Ci owiedzieć czy to mają i w jakiej cenie. A jak nie to do pierwszej lepszej ploterowni bym się zgłosiła z pytaniem czy wyplotują i za ile. Wtedy mogłabyś sobie wzór nawet samodzielnie wykombinować.

--------------------
Jacobina - mama Kuby






aluc

Go??







post pon, 29 sty 2007 - 21:57
Post #16

pani Mania Ela zobaczy na przykład dla ogólnego pojęcia
https://www.rolety.czest.pl/z_plisowane.html
btw nie wiem skąd mi ten winyl, bo one wszędy tekstylne som
btw2 mnie tam fjużyn w domu pasi, planuję właśnie twórcze połączenie postindustrialu z artdeco
sdw
pon, 29 sty 2007 - 22:05
Wszytsko ładnie a nawet piknie, aluc, tylko kto by to czyścił? Acz mi się podobają.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pon, 29 sty 2007 - 22:05
Post #17

Wszytsko ładnie a nawet piknie, aluc, tylko kto by to czyścił? Acz mi się podobają.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
aluc

Go??







post pon, 29 sty 2007 - 22:08
Post #18

aaa kochana tego to już nie wiem icon_smile.gif
w każdym razie nie ja wink.gif
Mika
pon, 29 sty 2007 - 22:46
tu są folie
https://akces.w.interia.pl/folie.htm
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 29 sty 2007 - 22:46
Post #19

tu są folie
https://akces.w.interia.pl/folie.htm

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
justin
pon, 29 sty 2007 - 22:50
wybrałabym taka roletkę mocowaną/klejoną do okna.
Takie folie, które podaje Mika to też w sumie fajna sprawa.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post pon, 29 sty 2007 - 22:50
Post #20

wybrałabym taka roletkę mocowaną/klejoną do okna.
Takie folie, które podaje Mika to też w sumie fajna sprawa.

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
> Łazienka - okno. Co?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 26 kwi 2024 - 01:32
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama