Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

jak radzic sobie z alergia na roztocza?

-
magnebeszesc
post Tue, 31 Jan 2017 - 15:14
Post #21

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 48,809

niczego się nie musisz pozbywać, poczytaj artykuł, http://www.zdrowyportal.org/391/alergia-na-roztocza/ wybierz się do alergologa poproś o odczulanie, w ciągu kilku lat syn nie będzie miał alergii icon_wink.gif a przez ten czas będzie brał specjalne proszki dzięki którym też będzie ok.
Go to the top of the page PM

Quote Post
Agga_80
post Wed, 01 Feb 2017 - 16:10
Post #22

Nr użytkownika: 48,815

Czytałam ostatnio że zamrażanie wcale nie rozwiązuje problemu alergenów roztoczy bo te świetnie znoszą niskie temperatury - najlepszy przykład, ze właśnie zamrożone używa się do odczulania.Wystawianie na mróz materaca to też nie jest dobry pomysł - jak go wciągniemy z powrotem do mieszkania jest wilgotny a martwe roztocza + wilgoć to bardzo odpowiednie warunki do rozwoju roztoczy. Warto zapytać alergologa co powinno się robić, a nie działać na własną rękę, mogą polecić specjalny środek dezaktywujący alergeny w sprayu lub w płynie - ciekawe opinie znalazłam np tutaj:https://www.mojealergie.pl/poznaj-opinie-naszych-uzytkownikow-nt-allergoff-spray-przedstawiamy-wyniki-testow-konsumenckich/

Quote Post
lillou
post Sat, 18 Feb 2017 - 08:56
Post #23

Nr użytkownika: 46,626

Odczulanie chyba nie daje gwaracji że pomoże, wszyscy w domu jesteśmy alergikami, pozbyliśmy się dywanów, zasłon, starych kanap, pluszaków żeby było łatwiej i trochę lepiej jest, na co dzień bierzey hitaxe fast, młody swoje leki i nie jet tak źle, nasłuchałam się opowieści o odczulaniu, że długo trwa że też nie każdemu pomaga i już sama nie wiem czy skazywać na to dziecko, które leków codziennie nie musi jednak brać

Quote Post
Drotka
post Tue, 25 Apr 2017 - 22:42
Post #24

Nr użytkownika: 48,847

Moim zdaniem odczulanie nie jest dobrym pomysłem. Już wole odpowiednio sprzątać i nawilżać pomieszczenia niż ryzykować z odczulaniem. Nie wiadomo jakie przyniesie to konsekwencje w przyszłości.

Quote Post
gliszka
post Tue, 02 May 2017 - 22:19
Post #25

Nr użytkownika: 49,472

maskotki możesz wsadzić do zamrażalki na jakieś 30mi, w worku oczywiście. Pociel zmieniam co tydzień, dwa. Dywany znikeły, zasłony, firanka jest ale piorę co trocha. u nas zdecydowaliśmy się na odczulanie już.,..popytaj alergologa

Quote Post
stapka18
post Mon, 29 May 2017 - 08:43
Post #26

Nr użytkownika: 48,356

Odczulanie w młodym wieku to ważna sprawa. U siebie to zaniedbałam i teraz cierpię. Moje dzieci niedługo je zaczną i mam nadzieję, że będą czuć się lepiej. Na razie moją bronią w walce z kurzem i roztoczami jest ozonowanie. Panowie z Airozone przyjeżdżają do nas raz na 5 miesięcy i ozonują całe mieszkanie.

Quote Post
basiurek
post Mon, 03 Jul 2017 - 13:37
Post #27

Nr użytkownika: 49,911

Co wam moge polecić to materacyk Sensitive z Fiki Miki http://materacyk.pl/. Jest on z lateksu, mozna go zamrażać, ale i ma zdejmowany pokrowiec do prania także jak najbardziej dla małych alergików

Quote Post
p_plan
post Mon, 10 Jul 2017 - 09:37
Post #28

Nr użytkownika: 48,545

Kilka porad ode mnie

pierzcie regularnie pościel
kupcie specjalny materac antyalergiczny
zrezygnujcie z kwiatków doniczkowych
tak samo z nadmiernej ilości tkanin w domu ( z zasłon, firanek oraz dywanów)
Warto jest również kupić sobie dobry preparat antyhistaminowy: http://www.alergia-allegra.pl/index.html - przetestowałam wiele ponieważ jestem alergikiem nie tylko na roztocza ale również na pyłki roślin. I wlasnie ten preparat jest najlepszy.

Quote Post
NinaCoehlo
post Thu, 17 Aug 2017 - 18:23
Post #29

Nr użytkownika: 48,980

z alergiami na roztocza w moim domu radzimy sobie poprzez oczszczacz powietrza . Dobrze jest przed wyborem poczytac conieco na ten temat . Ja jednak moge powiedzieć ,ze duż ale to bardzo dużo daje . https://goodair.pl/sklep/sharp-kc-d40euw/

Quote Post
MatiDabrowski
post Mon, 28 Aug 2017 - 13:19
Post #30

Nr użytkownika: 50,302

Najważniejsze jest zdecydowanie usunięcie czynników, które wywołują alergię, czyli w tym przypadku konieczne jest usunięcie roztoczy. Jedynym, ale za to bardzo skutecznym sposobem jest zastosowanie oczyszczacza powietrza. Moim zdaniem w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w dobrej jakości urządzenie np. taki https://loveair.pl/oczyszczacz/sharp-kc-d60euw Wtedy mamy pewność, że nasze dziecko, a także my sami będziemy mogli oddychać zdrowym powietrzem w domu.

Quote Post
Beatasikor
post Sun, 10 Sep 2017 - 18:44
Post #31

Nr użytkownika: 50,198

Współczuje ci jak mały ma alergie na roztocza. Tego nie idzie się pozbyć, a sterylnych warunków nie da się zapewnić. Ja stosowałam różnego rodzaju spraye, które dezynfekowały materiały typu koce, prześcieradła

--------------------

Quote Post
> jak radzic sobie z alergia na roztocza?

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Fri, 22 Sep 2017 - 19:14
lista postów tego wątku
© 2002 - 2017  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe