Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Kiedy z dzieckiem do kina, teatru?

> 
feroMonik
pon, 06 paź 2003 - 09:23
No właśnie - kiedy byliście pierwszy raz z dzieckiem w kinie, teatrze, a może cyrku?

Strasznie nie mogę się doczekać!

Proszę, opiszcie przeżycia swoje i dziecka icon_smile.gif
feroMonik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,387
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 12:45
SkÄ…d: prowincja
Nr użytkownika: 290




post pon, 06 paź 2003 - 09:23
Post #1

No właśnie - kiedy byliście pierwszy raz z dzieckiem w kinie, teatrze, a może cyrku?

Strasznie nie mogę się doczekać!

Proszę, opiszcie przeżycia swoje i dziecka icon_smile.gif

--------------------
Monik, mama jedynaczki Majki

user posted image
Beata Białystok
pon, 06 paź 2003 - 09:31
Pierwszy raz poszłam z Agatką do kina jak miała 3 i pół roku. Chciałam iść z nią dużo wcześniej, ale jest wielką gadułą i bałam się, że będzie wszystko głośno komentowała. Poza tym bałam się czy wysiedzi spokojnie tyle czasu. Ale wszystko było w porządku, była zachwycona i teraz domaga się, żeby zabierać ja do kina, ale jakoś niestety kiepsko u nas z repertuarem dla dzieci icon_confused.gif Do cyrku mieliśmy iść wczoraj, ale było zimno i cały dzień lało i Agatka zgodziła się odłożyć wizytę w cyrku do następnego pobytu cyrku w Białymstoku.
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post pon, 06 paź 2003 - 09:31
Post #2

Pierwszy raz poszłam z Agatką do kina jak miała 3 i pół roku. Chciałam iść z nią dużo wcześniej, ale jest wielką gadułą i bałam się, że będzie wszystko głośno komentowała. Poza tym bałam się czy wysiedzi spokojnie tyle czasu. Ale wszystko było w porządku, była zachwycona i teraz domaga się, żeby zabierać ja do kina, ale jakoś niestety kiepsko u nas z repertuarem dla dzieci icon_confused.gif Do cyrku mieliśmy iść wczoraj, ale było zimno i cały dzień lało i Agatka zgodziła się odłożyć wizytę w cyrku do następnego pobytu cyrku w Białymstoku.

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
EwaH
pon, 06 paź 2003 - 10:17
Pirewszy raz byliśmy w kinie z naszymi chłopakami jak mieli 6starszy i 3 młodszy na jakiejś bajce...Karolowi sterszemu bardzo się podobało,był grzeczny i w supieniu oglądał film,na twarzy malował sie uśmiech icon_smile.gif Natomiast Mateuszeka bardziej interesowały reklamy wyświetlane na początku -o tak samo jak w naszym telewizorze..to jego okrzyk,gdy zaczęły się reklamy,póżniej sama baja nie bardzo...wolał zwidzać toalety i hol kinowy.Nie dawno zabrałam ich na piknik z Kotem w butach do Teatru muzycznego-było fajnie,dzieciaki bawiły sie doskonale,zabawy,konkursy,
nadrody,pyszne jedzenie...Kupiłam im płyte z nagraną bajką Kot w butach-przedstawienie w teatrze muzycznym i bardzo sie zdziwiłam gdy starszy 7 latek ledwo wytrzymał kilka pierwszych słów śpiewanej bajki,a młodszy wysłuchał do końca ,ma 4 lata i prosi o tą bajke bardzo często-zastanawiam się czy nie zarezykowoć i zabrać go do Teatru na przestawienie.Starszy synek chodzi do kina ,ale bez brata,za to z jednym z rodziców icon_biggrin.gif Jeśli chodzi zaś o cyrk to chłopcy go uwielbiają-pierwszy raz poszli jak Karol miał 5 lat a Mateusz 2,od tego czasu raz w roku icon_smile.gif idziemy na przedstawienie.Dzieciaki bardzo lubią klaunów,tresowane zwierzęta mniej icon_eek.gif ,a pokazy akrobatyczne odlądają z zapartym tchem.
Pozdrawiam Ewa z Å‚obuziakami.
EwaH


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 56
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 09:28
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 374

GG:


post pon, 06 paź 2003 - 10:17
Post #3

Pirewszy raz byliśmy w kinie z naszymi chłopakami jak mieli 6starszy i 3 młodszy na jakiejś bajce...Karolowi sterszemu bardzo się podobało,był grzeczny i w supieniu oglądał film,na twarzy malował sie uśmiech icon_smile.gif Natomiast Mateuszeka bardziej interesowały reklamy wyświetlane na początku -o tak samo jak w naszym telewizorze..to jego okrzyk,gdy zaczęły się reklamy,póżniej sama baja nie bardzo...wolał zwidzać toalety i hol kinowy.Nie dawno zabrałam ich na piknik z Kotem w butach do Teatru muzycznego-było fajnie,dzieciaki bawiły sie doskonale,zabawy,konkursy,
nadrody,pyszne jedzenie...Kupiłam im płyte z nagraną bajką Kot w butach-przedstawienie w teatrze muzycznym i bardzo sie zdziwiłam gdy starszy 7 latek ledwo wytrzymał kilka pierwszych słów śpiewanej bajki,a młodszy wysłuchał do końca ,ma 4 lata i prosi o tą bajke bardzo często-zastanawiam się czy nie zarezykowoć i zabrać go do Teatru na przestawienie.Starszy synek chodzi do kina ,ale bez brata,za to z jednym z rodziców icon_biggrin.gif Jeśli chodzi zaś o cyrk to chłopcy go uwielbiają-pierwszy raz poszli jak Karol miał 5 lat a Mateusz 2,od tego czasu raz w roku icon_smile.gif idziemy na przedstawienie.Dzieciaki bardzo lubią klaunów,tresowane zwierzęta mniej icon_eek.gif ,a pokazy akrobatyczne odlądają z zapartym tchem.
Pozdrawiam Ewa z Å‚obuziakami.

--------------------
Szczęście w życiu nie polega na tym,żeby być kochanym.Największym szczęściem jest kochać.
agarad
pon, 06 paź 2003 - 11:03
Pierwszy był teatr - 2 lata i 8 m-cy. Marcin "wysiedział" całe przedstawienie, zapatrzony był bardzo ale zachwycony to bym nie powiedziała (poprostu mama kiepsko repertuar wybrała icon_wink.gif ) chociaż mówił że jeszcze chce.

Cyrk był dwa miesiące pózniej czyli 2lata i 10 m-cy - niestety Marcin sie bał klowna więc zadowolony za bardzo nie był icon_sad.gif

Kino było strzałem w dziesiątkę w 3 urodziny, oczywiście na Prosiaczka i Przyjaciele więc było świetnie.

Czyli wszystko "zaliczone " mamy , idzie zima więc teraz już chyba częściej będziemy się wybierać do teatru, kina itp.
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
SkÄ…d: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post pon, 06 paź 2003 - 11:03
Post #4

Pierwszy był teatr - 2 lata i 8 m-cy. Marcin "wysiedział" całe przedstawienie, zapatrzony był bardzo ale zachwycony to bym nie powiedziała (poprostu mama kiepsko repertuar wybrała icon_wink.gif ) chociaż mówił że jeszcze chce.

Cyrk był dwa miesiące pózniej czyli 2lata i 10 m-cy - niestety Marcin sie bał klowna więc zadowolony za bardzo nie był icon_sad.gif

Kino było strzałem w dziesiątkę w 3 urodziny, oczywiście na Prosiaczka i Przyjaciele więc było świetnie.

Czyli wszystko "zaliczone " mamy , idzie zima więc teraz już chyba częściej będziemy się wybierać do teatru, kina itp.

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

Sulichna
pon, 06 paź 2003 - 13:16
U nas było odwrotnie. Bianka swobodnie wytrzymywała godzinę przedstawienia teatralnego ale w kinie nie mogła wysiedzieć.
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post pon, 06 paź 2003 - 13:16
Post #5

U nas było odwrotnie. Bianka swobodnie wytrzymywała godzinę przedstawienia teatralnego ale w kinie nie mogła wysiedzieć.
kasiarybka

Go??







post pon, 06 paź 2003 - 13:42
Post #6

Więc znów wszystko sprowadza się do tego, że każde dziecko jest inne i wiele zależy od charaktreru.
Kiedy Dominik miał 4 lata, Jacek zabrał Go do cyrku i koszmar był, niestety.
Mały bał się chałasu, "latających" ludzi, zwierząt....i zapach Mu przeszkadzał....po pierwszej części przedstawienia wrócili do domu po prostu.
W kinie tez nie chciał siedzieć, za ciemno Mu było....
Dopiero teraz kiedy ma prawie 7 lat jest prawdziwym widzem.
feroMonik
śro, 08 paź 2003 - 08:17
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedź.

Ponieważ jestem miłośniczką kultury, poczekam do ukończenia 2 lat (nie dłużej!) i na pewno zaciągnę Majkę na jakiś teatrzyk albo do cyrku. Z kinem trzeba niestety dłużej poczekać. Szkoda...

Ale za o już chodzimy na wystawy do galerii - od czasu do czasu icon_smile.gif
feroMonik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,387
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 12:45
SkÄ…d: prowincja
Nr użytkownika: 290




post śro, 08 paź 2003 - 08:17
Post #7

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedź.

Ponieważ jestem miłośniczką kultury, poczekam do ukończenia 2 lat (nie dłużej!) i na pewno zaciągnę Majkę na jakiś teatrzyk albo do cyrku. Z kinem trzeba niestety dłużej poczekać. Szkoda...

Ale za o już chodzimy na wystawy do galerii - od czasu do czasu icon_smile.gif

--------------------
Monik, mama jedynaczki Majki

user posted image
Małgosia.K
śro, 08 paź 2003 - 13:26
W kinie czy teatrze jeszcze Karolina nie była.
Natomiast była z nami w Krakowie, zwiedzaliśmy komnaty królewskie, jaskinie smoka.
Miała wtedy skończone 2 latka.
Małgosia.K


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 933
Dołączył: czw, 18 wrz 03 - 09:26
SkÄ…d: lubelskie
Nr użytkownika: 1,057

GG:


post śro, 08 paź 2003 - 13:26
Post #8

W kinie czy teatrze jeszcze Karolina nie była.
Natomiast była z nami w Krakowie, zwiedzaliśmy komnaty królewskie, jaskinie smoka.
Miała wtedy skończone 2 latka.
Marghe
śro, 08 paź 2003 - 14:10
Teatr jakieś 2 i pół roku (może nawet troszkę mniej) - była zachwycona
Kino - w tym samym czasie - bała sie hałasu i ciemności - wyszliśmy
Cyrk - szykujemy sie w najbliższym czasie (teraz ma 3 lata)
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post śro, 08 paź 2003 - 14:10
Post #9

Teatr jakieś 2 i pół roku (może nawet troszkę mniej) - była zachwycona
Kino - w tym samym czasie - bała sie hałasu i ciemności - wyszliśmy
Cyrk - szykujemy sie w najbliższym czasie (teraz ma 3 lata)
M.
feroMonik
czw, 09 paź 2003 - 08:23
No właśnie - teraz w kinie jest stanowczo za głośno! I chyba nie ma takich "poranków", jak kiedyś, gdy po kinie można było biegać i hałasować icon_smile.gif a światła nie były całkiem zgaszone.
feroMonik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,387
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 12:45
SkÄ…d: prowincja
Nr użytkownika: 290




post czw, 09 paź 2003 - 08:23
Post #10

No właśnie - teraz w kinie jest stanowczo za głośno! I chyba nie ma takich "poranków", jak kiedyś, gdy po kinie można było biegać i hałasować icon_smile.gif a światła nie były całkiem zgaszone.

--------------------
Monik, mama jedynaczki Majki

user posted image
Marghe
czw, 09 paź 2003 - 09:56
Zamierzamy iść na "Przyjaciól prosiaczka", ale z pewnością odczekamy aż skonczą sie wszystkie reklamy i "zajawki" innych filmów.
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post czw, 09 paź 2003 - 09:56
Post #11

Zamierzamy iść na "Przyjaciól prosiaczka", ale z pewnością odczekamy aż skonczą sie wszystkie reklamy i "zajawki" innych filmów.
M.
MamaJiP
czw, 09 paź 2003 - 10:03
CYTAT(Marghe)
Zamierzamy iść na "Przyjaciól prosiaczka", ale z pewnością odczekamy aż skonczą sie wszystkie reklamy i "zajawki" innych filmów.
M.


Julka była zachwycona "Prosiaczkiem"
Bardzo dobry wybór icon_smile.gif
A co do reklam to też mnie krew zalewa gdy trzeba tak długo je oglądać.

Julia była trzy razy w kinie i podobało się jej. Może to urok popcornu że, wytrzymała? icon_wink.gif
MamaJiP


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,745
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 16:36
SkÄ…d: Polska
Nr użytkownika: 182

GG:


post czw, 09 paź 2003 - 10:03
Post #12

CYTAT(Marghe)
Zamierzamy iść na "Przyjaciól prosiaczka", ale z pewnością odczekamy aż skonczą sie wszystkie reklamy i "zajawki" innych filmów.
M.


Julka była zachwycona "Prosiaczkiem"
Bardzo dobry wybór icon_smile.gif
A co do reklam to też mnie krew zalewa gdy trzeba tak długo je oglądać.

Julia była trzy razy w kinie i podobało się jej. Może to urok popcornu że, wytrzymała? icon_wink.gif

--------------------
Julia 25.11.1999 i PiotruÅ› 31.08.2008

Marghe
czw, 09 paź 2003 - 10:12
MamaJ, Julia jest o rok starsza od Gaby icon_biggrin.gif .. Zobaczymy.
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post czw, 09 paź 2003 - 10:12
Post #13

MamaJ, Julia jest o rok starsza od Gaby icon_biggrin.gif .. Zobaczymy.
M.
oliwija
sob, 11 paź 2003 - 13:19
a jak byłam z córką jak miala 2,5 roku w teatrze kukiełokwym i byla zachwycona.
oliwija


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 137
Dołączył: śro, 03 wrz 03 - 18:14
Nr użytkownika: 1,028




post sob, 11 paź 2003 - 13:19
Post #14

a jak byłam z córką jak miala 2,5 roku w teatrze kukiełokwym i byla zachwycona.
Marghe
nie, 12 paź 2003 - 20:54
Byliśmy! Udało sie!
Gaba zachwycona icon_biggrin.gif
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post nie, 12 paź 2003 - 20:54
Post #15

Byliśmy! Udało sie!
Gaba zachwycona icon_biggrin.gif
MamaJiP
nie, 12 paź 2003 - 20:59
CYTAT(Marghe)
Byliśmy! Udało sie!
Gaba zachwycona icon_biggrin.gif


Nie taki diabeł straszny jak go malują wink.gif
Opisz wrażenia jakie wyniosła Gaba z kina?
MamaJiP


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,745
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 16:36
SkÄ…d: Polska
Nr użytkownika: 182

GG:


post nie, 12 paź 2003 - 20:59
Post #16

CYTAT(Marghe)
Byliśmy! Udało sie!
Gaba zachwycona icon_biggrin.gif


Nie taki diabeł straszny jak go malują wink.gif
Opisz wrażenia jakie wyniosła Gaba z kina?

--------------------
Julia 25.11.1999 i PiotruÅ› 31.08.2008

Marghe
pon, 13 paź 2003 - 16:25
Najpierw sztywno siedziała w fotelu.. wystraszyły ją nieco reklamy innych filmów i cały czas pytala czy to już Ta bajka... Ale wysiedziała dzielnie. o czym:
Rechotala sie w glos icon_biggrin.gif
wstawala
siadała
wstawała
rechotała sie itd

Ogólnie zadowolona - nawet jest w stanie opowiedzieć co nieco icon_wink.gif "kubus chciał spaść, bo tam było takie dzewo, ale mu sie nie udało .. bo mu pomogli jego kolegi" hihi
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post pon, 13 paź 2003 - 16:25
Post #17

Najpierw sztywno siedziała w fotelu.. wystraszyły ją nieco reklamy innych filmów i cały czas pytala czy to już Ta bajka... Ale wysiedziała dzielnie. o czym:
Rechotala sie w glos icon_biggrin.gif
wstawala
siadała
wstawała
rechotała sie itd

Ogólnie zadowolona - nawet jest w stanie opowiedzieć co nieco icon_wink.gif "kubus chciał spaść, bo tam było takie dzewo, ale mu sie nie udało .. bo mu pomogli jego kolegi" hihi
M.
Ella
śro, 29 paź 2003 - 14:26
Byliśmy z naszymi chłopcami w teatrzku po raz pierwszy jak mieli 21-miesięcy na spektaklu "Pipi", bardzo im się podobało. Jednak prawdziwy hit - to przedstawienie "Oh, Emil"- na podstwie A.Lindgren. Wiele zrozumiałych słów, powtarzanych, fajna scenografia i czas trwania - 1h wraz z przerwą - maluchy wyszły zachwycone. Zwłaszcza młodszy o minutę Emilek - chyba nie mógł sie nadziwić, dlaczego go wciąż ze sceny wołają...
Ella, mama Kornelka i Emilka /08.01.2002/
Ella


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: wto, 28 paź 03 - 23:04
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 1,147




post śro, 29 paź 2003 - 14:26
Post #18

Byliśmy z naszymi chłopcami w teatrzku po raz pierwszy jak mieli 21-miesięcy na spektaklu "Pipi", bardzo im się podobało. Jednak prawdziwy hit - to przedstawienie "Oh, Emil"- na podstwie A.Lindgren. Wiele zrozumiałych słów, powtarzanych, fajna scenografia i czas trwania - 1h wraz z przerwą - maluchy wyszły zachwycone. Zwłaszcza młodszy o minutę Emilek - chyba nie mógł sie nadziwić, dlaczego go wciąż ze sceny wołają...
Ella, mama Kornelka i Emilka /08.01.2002/
Martyna81
wto, 24 lut 2015 - 10:41
Ja byłam z małą jak rok skończyła - poszłyśmy do warszawskiego Teatru Małego Widza - chodzimy tam do tej pory icon_smile.gif
Martyna81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: pią, 28 lut 14 - 15:05
Nr użytkownika: 43,665

GG:


post wto, 24 lut 2015 - 10:41
Post #19

Ja byłam z małą jak rok skończyła - poszłyśmy do warszawskiego Teatru Małego Widza - chodzimy tam do tej pory icon_smile.gif
MamaStokrotki
czw, 05 mar 2015 - 13:27
CYTAT(Ella @ Wed, 29 Oct 2003 - 14:26) *
Byliśmy z naszymi chłopcami w teatrzku po raz pierwszy jak mieli 21-miesięcy na spektaklu "Pipi", bardzo im się podobało. Jednak prawdziwy hit - to przedstawienie "Oh, Emil"- na podstwie A.Lindgren. Wiele zrozumiałych słów, powtarzanych, fajna scenografia i czas trwania - 1h wraz z przerwą - maluchy wyszły zachwycone. Zwłaszcza młodszy o minutę Emilek - chyba nie mógł sie nadziwić, dlaczego go wciąż ze sceny wołają...
Ella, mama Kornelka i Emilka /08.01.2002/

Nie znam icon_smile.gif
Kino i teatr - trzeba dopasowac do wieku, my poszłysmy chyba na 3 urodziny po raz pierwszy do kina - bodajże na Dzwoneczka - Dzwoneczek super bajka dla maluchów. Do teatru jakoś bliżej 4 latek i zachowywała się lepiej niz niektóre 6-7latki - bez kulury. wiadomo, że dzieci się ekscytują,a le jak na cały głos zadają pytania typu - po co on tam idzie?? Halo to nie dziwi u 3latka, albo komentują kolr ubrań aktorów - na cały glos, albo - mamo pić - czmeu ludzie nie uczą szeptać? Ah tak mi sie zebrao na zale icon_razz.gif
MamaStokrotki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 176
Dołączył: czw, 01 wrz 11 - 14:02
SkÄ…d: mazowsze
Nr użytkownika: 37,611




post czw, 05 mar 2015 - 13:27
Post #20

CYTAT(Ella @ Wed, 29 Oct 2003 - 14:26) *
Byliśmy z naszymi chłopcami w teatrzku po raz pierwszy jak mieli 21-miesięcy na spektaklu "Pipi", bardzo im się podobało. Jednak prawdziwy hit - to przedstawienie "Oh, Emil"- na podstwie A.Lindgren. Wiele zrozumiałych słów, powtarzanych, fajna scenografia i czas trwania - 1h wraz z przerwą - maluchy wyszły zachwycone. Zwłaszcza młodszy o minutę Emilek - chyba nie mógł sie nadziwić, dlaczego go wciąż ze sceny wołają...
Ella, mama Kornelka i Emilka /08.01.2002/

Nie znam icon_smile.gif
Kino i teatr - trzeba dopasowac do wieku, my poszłysmy chyba na 3 urodziny po raz pierwszy do kina - bodajże na Dzwoneczka - Dzwoneczek super bajka dla maluchów. Do teatru jakoś bliżej 4 latek i zachowywała się lepiej niz niektóre 6-7latki - bez kulury. wiadomo, że dzieci się ekscytują,a le jak na cały głos zadają pytania typu - po co on tam idzie?? Halo to nie dziwi u 3latka, albo komentują kolr ubrań aktorów - na cały glos, albo - mamo pić - czmeu ludzie nie uczą szeptać? Ah tak mi sie zebrao na zale icon_razz.gif
> Kiedy z dzieckiem do kina, teatru?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 00:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama