Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

antybiotyk - podawanie

> 
milly
śro, 22 wrz 2004 - 18:00
no i jednak dopadł nas antybiotyk - Ospamox. 2 x dziennie. Ale moje pytanie brzmi: przed jedzeniem? po jedzeniu? w trakcie? Czy ktoś wie? Bo oczywiście zapomniałam zapytać panią dr.
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post śro, 22 wrz 2004 - 18:00
Post #1

no i jednak dopadł nas antybiotyk - Ospamox. 2 x dziennie. Ale moje pytanie brzmi: przed jedzeniem? po jedzeniu? w trakcie? Czy ktoś wie? Bo oczywiście zapomniałam zapytać panią dr.
Edi Zet :)
śro, 22 wrz 2004 - 18:19
OSPAMOX

Znalazłam to. Ale napisane jest tylko to, żeby tabl. popijać dużą ilością wody.

Zdrówka Jasiowi życzę....
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post śro, 22 wrz 2004 - 18:19
Post #2

OSPAMOX

Znalazłam to. Ale napisane jest tylko to, żeby tabl. popijać dużą ilością wody.

Zdrówka Jasiowi życzę....

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
EwaSerdeczna
śro, 22 wrz 2004 - 19:40
Millly zawsze po jedzeniu chwilke odczekac i podac lek.
Nigdy przed!
A juz broń Boże podawać dziecku na czczo.

Zyczę zdrówka.

serdecznie pozdrawiam ewa
EwaSerdeczna


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,226
Dołączył: nie, 21 mar 04 - 00:47
Nr użytkownika: 1,558




post śro, 22 wrz 2004 - 19:40
Post #3

Millly zawsze po jedzeniu chwilke odczekac i podac lek.
Nigdy przed!
A juz broń Boże podawać dziecku na czczo.

Zyczę zdrówka.

serdecznie pozdrawiam ewa
moko.
śro, 22 wrz 2004 - 20:33
A ja podaje zawsze przed jedzeniem, dlatego, ze po jedzeniu mały wymiotuje strasznie, bo leki tak na niego działają, podaje równocześnie z lacidofilem. A potem jedzonko. My dziś skończyliśmy brac duomox tabletki-paskudztwo i dziś zaczynamy kolejny antybiotyk icon_sad.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 22 wrz 2004 - 20:33
Post #4

A ja podaje zawsze przed jedzeniem, dlatego, ze po jedzeniu mały wymiotuje strasznie, bo leki tak na niego działają, podaje równocześnie z lacidofilem. A potem jedzonko. My dziś skończyliśmy brac duomox tabletki-paskudztwo i dziś zaczynamy kolejny antybiotyk icon_sad.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
mamadwojki

Go??







post śro, 22 wrz 2004 - 21:52
Post #5

lacidofilu nigdy nie podaje z antybiotykiem
zawsze co najmniej godzine roznicy robie
a najczesciej podaje tak w srodku okresu miedzy kolejnymi dawkami antybiotyku
marghe.
śro, 22 wrz 2004 - 22:01
Szczewrze mówiac nigdy sie nie zastanawiałam czy podanie antybiotyku wypada przed czy po jedzeniu. Podaję po prostu co 8 (czy ile tam trzeba) godzin.
A lacidofil w pewnym odstępie, nigdy jednoczesnie
I duzo jogurtów.kefirów..
m.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 22 wrz 2004 - 22:01
Post #6

Szczewrze mówiac nigdy sie nie zastanawiałam czy podanie antybiotyku wypada przed czy po jedzeniu. Podaję po prostu co 8 (czy ile tam trzeba) godzin.
A lacidofil w pewnym odstępie, nigdy jednoczesnie
I duzo jogurtów.kefirów..
m.
i.
czw, 23 wrz 2004 - 09:27
Ja podaję zawsze po posiłku. Staram się, żeby zawsze coś przed antybiotykiem przegryźć, ale nie wiem czy słusznie.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post czw, 23 wrz 2004 - 09:27
Post #7

Ja podaję zawsze po posiłku. Staram się, żeby zawsze coś przed antybiotykiem przegryźć, ale nie wiem czy słusznie.
i.
czw, 23 wrz 2004 - 09:30
A Lacidofil/Tilac/Lakcid podaje się 2 godziny od antybiotyku (przed/po) - tak mi napisała pediatra.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post czw, 23 wrz 2004 - 09:30
Post #8

A Lacidofil/Tilac/Lakcid podaje się 2 godziny od antybiotyku (przed/po) - tak mi napisała pediatra.
agama76
czw, 23 wrz 2004 - 12:00
CYTAT(ilka)
A Lacidofil/Tilac/Lakcid podaje się 2 godziny od antybiotyku (przed/po) - tak mi napisała pediatra.


czasem duzy blad - np. w przypadku Sumamedu obecnosc pokarmu o 40% zmiejsza wchlaniania - czyli tak jakby podac polowe dawki icon_sad.gif
Nie ma reguly, trzeba czytac ulotke czy lepiej podac przed czy po posilku czy moze z 2 godz odstepem od jedzenia.

Aga
agama76


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,107
Dołączył: pon, 21 cze 04 - 21:18
Nr użytkownika: 1,877




post czw, 23 wrz 2004 - 12:00
Post #9

CYTAT(ilka)
A Lacidofil/Tilac/Lakcid podaje się 2 godziny od antybiotyku (przed/po) - tak mi napisała pediatra.


czasem duzy blad - np. w przypadku Sumamedu obecnosc pokarmu o 40% zmiejsza wchlaniania - czyli tak jakby podac polowe dawki icon_sad.gif
Nie ma reguly, trzeba czytac ulotke czy lepiej podac przed czy po posilku czy moze z 2 godz odstepem od jedzenia.

Aga
agama76
czw, 23 wrz 2004 - 12:03
CYTAT(ilka)
Ja podaję zawsze po posiłku. Staram się, żeby zawsze coś przed antybiotykiem przegryźć, ale nie wiem czy słusznie.


to ten cytat mial byc w moi poscie. przepraszam.

Aga
agama76


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,107
Dołączył: pon, 21 cze 04 - 21:18
Nr użytkownika: 1,877




post czw, 23 wrz 2004 - 12:03
Post #10

CYTAT(ilka)
Ja podaję zawsze po posiłku. Staram się, żeby zawsze coś przed antybiotykiem przegryźć, ale nie wiem czy słusznie.


to ten cytat mial byc w moi poscie. przepraszam.

Aga
Alrys
czw, 23 wrz 2004 - 12:42
Zależy od antybiotyku niektóre podaje się na pusty brzuszek. A lakciddofil zawsze w odstępach ok 2 godzinnych.
Alrys


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 499
Dołączył: nie, 11 kwi 04 - 14:04
Nr użytkownika: 1,652




post czw, 23 wrz 2004 - 12:42
Post #11

Zależy od antybiotyku niektóre podaje się na pusty brzuszek. A lakciddofil zawsze w odstępach ok 2 godzinnych.

--------------------
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">
</a>
Mi?ego Dnia:)
goÅ›
czw, 23 wrz 2004 - 13:46
CYTAT(ilka)
A Lacidofil/Tilac/Lakcid podaje się 2 godziny od antybiotyku (przed/po) - tak mi napisała pediatra.


A moja mówi, że czas nie ma znaczenia icon_rolleyes.gif Można również razem. Przyjęcie osłony nie upośledza wchłaniania antybiotyku.
I bądź tu mądry...
goÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 658
Dołączył: wto, 20 kwi 04 - 12:11
Nr użytkownika: 1,677




post czw, 23 wrz 2004 - 13:46
Post #12

CYTAT(ilka)
A Lacidofil/Tilac/Lakcid podaje się 2 godziny od antybiotyku (przed/po) - tak mi napisała pediatra.


A moja mówi, że czas nie ma znaczenia icon_rolleyes.gif Można również razem. Przyjęcie osłony nie upośledza wchłaniania antybiotyku.
I bądź tu mądry...

--------------------
user posted image
i.
czw, 23 wrz 2004 - 13:54
CYTAT(goÅ›)
...Przyjęcie osłony nie upośledza wchłaniania antybiotyku.
I bądź tu mądry...


Ale antybiotyk upośledza osłonę icon_wink.gif tzn. ponoć te bakterie kwasu mlekowego nie mają czasu żeby się dobrze wchłonąć jeśli są podane krócej niż +/- 2 godziny od antybiotyku.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post czw, 23 wrz 2004 - 13:54
Post #13

CYTAT(goÅ›)
...Przyjęcie osłony nie upośledza wchłaniania antybiotyku.
I bądź tu mądry...


Ale antybiotyk upośledza osłonę icon_wink.gif tzn. ponoć te bakterie kwasu mlekowego nie mają czasu żeby się dobrze wchłonąć jeśli są podane krócej niż +/- 2 godziny od antybiotyku.
moko.
czw, 23 wrz 2004 - 13:54
no dokładnie nam lekarka powiedziała, ze nie ma znaczenia w jakim odstępie mały dostaje lacidofil ważne żeby go dostwał w takich samych odstępach czyli akurat tak jak antybiotyk( co 12 godz) więc daje razem, oszczedzam małemu stresu zwiazanego z połykaniem leków, wszystko za jednych razem. W międzyczasie mały pije kefiry i jogurty icon_smile.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 23 wrz 2004 - 13:54
Post #14

no dokładnie nam lekarka powiedziała, ze nie ma znaczenia w jakim odstępie mały dostaje lacidofil ważne żeby go dostwał w takich samych odstępach czyli akurat tak jak antybiotyk( co 12 godz) więc daje razem, oszczedzam małemu stresu zwiazanego z połykaniem leków, wszystko za jednych razem. W międzyczasie mały pije kefiry i jogurty icon_smile.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Edi Zet :)
czw, 23 wrz 2004 - 13:56
CYTAT(ilka)
CYTAT(goÅ›)
...Przyjęcie osłony nie upośledza wchłaniania antybiotyku.
I bądź tu mądry...


Ale antybiotyk upośledza osłonę icon_wink.gif tzn. ponoć te bakterie kwasu mlekowego nie mają czasu żeby się dobrze wchłonąć jeśli są podane krócej niż +/- 2 godziny od antybiotyku.


Nie zdążą się rozmnożyć. Te, które są połknięte może i przeżyją, ale nie dadzą następnych pokoleń, których są potzrebne miliony, by zasiedliły p.pokarmowy.
Ja zawsze podaję 2-3 godz. po antybolu. Wszystko jedno jaką florę bakteryjną. Dlatego zawsze wiem, że daję jej szansę na potomstwo...icon_smile.gif


Oprócz tego, należy pamiętać o tym, żeby np. Lakcidu nie zalewać zbyt ciepłą wodą, bo po prostu zdenaturujemy białko...
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post czw, 23 wrz 2004 - 13:56
Post #15

CYTAT(ilka)
CYTAT(goÅ›)
...Przyjęcie osłony nie upośledza wchłaniania antybiotyku.
I bądź tu mądry...


Ale antybiotyk upośledza osłonę icon_wink.gif tzn. ponoć te bakterie kwasu mlekowego nie mają czasu żeby się dobrze wchłonąć jeśli są podane krócej niż +/- 2 godziny od antybiotyku.


Nie zdążą się rozmnożyć. Te, które są połknięte może i przeżyją, ale nie dadzą następnych pokoleń, których są potzrebne miliony, by zasiedliły p.pokarmowy.
Ja zawsze podaję 2-3 godz. po antybolu. Wszystko jedno jaką florę bakteryjną. Dlatego zawsze wiem, że daję jej szansę na potomstwo...icon_smile.gif


Oprócz tego, należy pamiętać o tym, żeby np. Lakcidu nie zalewać zbyt ciepłą wodą, bo po prostu zdenaturujemy białko...

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
> antybiotyk - podawanie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 10:46
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama