Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

farbowanie włosów a karmienie

> 
kasiunia
śro, 25 mar 2009 - 10:01
czy farbujecie włosy karmiąc? ja nie, bo jakoś myśl o całej tej chemii która ew przeniknie do mleka mnie odstręcza, ale z drugiej strony mam już tak dość tego mysiego kolorku że mnie kusi...
nie spotkałam sie nigdy z wyraźnym zakazem farbowania, ale może o czymś nie wiem?..
kasiunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,139
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 08:55
Skąd: poznań
Nr użytkownika: 205




post śro, 25 mar 2009 - 10:01
Post #1

czy farbujecie włosy karmiąc? ja nie, bo jakoś myśl o całej tej chemii która ew przeniknie do mleka mnie odstręcza, ale z drugiej strony mam już tak dość tego mysiego kolorku że mnie kusi...
nie spotkałam sie nigdy z wyraźnym zakazem farbowania, ale może o czymś nie wiem?..

--------------------
pozdrawiam
kasia

Tuni
śro, 25 mar 2009 - 11:08
Szkoły są jak zwykle dwie.

Jedni twierdzą, że w środowisku jest tyle chemii, że jeszcze trochę więcej nie zaszkodzi, poza tym "co nas nie zabije, to nas wzmocni" 37.gif

Z drugiej jednak strony, skoro przed czymś można uchronić własne dziecko to warto, i skoro środowisko zatrute, to dlaczego jeszcze maleństwu dokładać.

Ja skłaniam się zdecydowanie ku tej drugiej wersji. Nie farbowałam się ani w ciąży, ani w czasie karmienia. Mało tego nie wcierałam w siebie różnych dziwnych smarowideł, wolałam tego dziecku oszczędzić.

Jest też trzecia strona. Ja się nie pacykowałam bo i poza okresem ciąży i karmienia się nie pacykuję. Nie czuję się przez to mniej zadbana, bo myję się, czeszę i ogólnie wyglądam jak człowiek icon_smile.gif ale np. na lekach zwykle jest taki zwrot " można zastosować jeżeli korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla dziecka" , więc.....skoro bardzo źle się czujesz bez ufarbowania włosów, to zrób to.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post śro, 25 mar 2009 - 11:08
Post #2

Szkoły są jak zwykle dwie.

Jedni twierdzą, że w środowisku jest tyle chemii, że jeszcze trochę więcej nie zaszkodzi, poza tym "co nas nie zabije, to nas wzmocni" 37.gif

Z drugiej jednak strony, skoro przed czymś można uchronić własne dziecko to warto, i skoro środowisko zatrute, to dlaczego jeszcze maleństwu dokładać.

Ja skłaniam się zdecydowanie ku tej drugiej wersji. Nie farbowałam się ani w ciąży, ani w czasie karmienia. Mało tego nie wcierałam w siebie różnych dziwnych smarowideł, wolałam tego dziecku oszczędzić.

Jest też trzecia strona. Ja się nie pacykowałam bo i poza okresem ciąży i karmienia się nie pacykuję. Nie czuję się przez to mniej zadbana, bo myję się, czeszę i ogólnie wyglądam jak człowiek icon_smile.gif ale np. na lekach zwykle jest taki zwrot " można zastosować jeżeli korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla dziecka" , więc.....skoro bardzo źle się czujesz bez ufarbowania włosów, to zrób to.
kasiunia
śro, 25 mar 2009 - 11:29
nie no chyba nie aż TAK źle icon_wink.gif
kasiunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,139
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 08:55
Skąd: poznań
Nr użytkownika: 205




post śro, 25 mar 2009 - 11:29
Post #3

nie no chyba nie aż TAK źle icon_wink.gif

--------------------
pozdrawiam
kasia

mikolaj
śro, 25 mar 2009 - 13:19
Ja farbowałam włosy w ciąży i podczas karmienia. Moja lekarka powiedziała, że nie widzi przeciwskazań do farbowania.

Ten post edytował mikolaj śro, 25 mar 2009 - 13:19
mikolaj


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 225
Dołączył: czw, 27 lip 06 - 21:59
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,745

GG:


post śro, 25 mar 2009 - 13:19
Post #4

Ja farbowałam włosy w ciąży i podczas karmienia. Moja lekarka powiedziała, że nie widzi przeciwskazań do farbowania.

--------------------
mikolaj



Ciocia Magda
śro, 25 mar 2009 - 16:04
CYTAT(Tuni @ Wed, 25 Mar 2009 - 10:08) *
Jedni twierdzą, że w środowisku jest tyle chemii, że jeszcze trochę więcej nie zaszkodzi, poza tym "co nas nie zabije, to nas wzmocni" 37.gif

Z drugiej jednak strony, skoro przed czymś można uchronić własne dziecko to warto, i skoro środowisko zatrute, to dlaczego jeszcze maleństwu dokładać.


No chyba demonizujesz 03.gif , nie mówimy o farbowaniu sutków tylko włosów na głowie - o ile dziecko nie przebywa w salonie fryzjerskim w czasie farbowania (te opary czasem i mnie przyduszają) - to nie ma kontaktu z żadnymi chemikaliami.

Dezodorantu w czasie karmienia - o ile dobrze pamiętam 29.gif - się używa normalnie, a też można by powiedzieć, że dziecko chemię wdycha.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post śro, 25 mar 2009 - 16:04
Post #5

CYTAT(Tuni @ Wed, 25 Mar 2009 - 10:08) *
Jedni twierdzą, że w środowisku jest tyle chemii, że jeszcze trochę więcej nie zaszkodzi, poza tym "co nas nie zabije, to nas wzmocni" 37.gif

Z drugiej jednak strony, skoro przed czymś można uchronić własne dziecko to warto, i skoro środowisko zatrute, to dlaczego jeszcze maleństwu dokładać.


No chyba demonizujesz 03.gif , nie mówimy o farbowaniu sutków tylko włosów na głowie - o ile dziecko nie przebywa w salonie fryzjerskim w czasie farbowania (te opary czasem i mnie przyduszają) - to nie ma kontaktu z żadnymi chemikaliami.

Dezodorantu w czasie karmienia - o ile dobrze pamiętam 29.gif - się używa normalnie, a też można by powiedzieć, że dziecko chemię wdycha.


--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
dupadupadupa
śro, 25 mar 2009 - 16:40
Ja farbowalam cala ciaze i okress karmienia. Nic sie nikomu nie stalo!
dupadupadupa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 849
Dołączył: pią, 27 lut 09 - 10:02
Nr użytkownika: 25,773




post śro, 25 mar 2009 - 16:40
Post #6

Ja farbowalam cala ciaze i okress karmienia. Nic sie nikomu nie stalo!

--------------------
Tuni
śro, 25 mar 2009 - 17:09
CYTAT(Magda EZ @ Wed, 25 Mar 2009 - 14:04) *
No chyba demonizujesz 03.gif , nie mówimy o farbowaniu sutków tylko włosów na głowie - o ile dziecko nie przebywa w salonie fryzjerskim w czasie farbowania (te opary czasem i mnie przyduszają) - to nie ma kontaktu z żadnymi chemikaliami.

Dezodorantu w czasie karmienia - o ile dobrze pamiętam 29.gif - się używa normalnie, a też można by powiedzieć, że dziecko chemię wdycha.

Nigdzie nie demonizowałam, napisałam jak jest.

Włosy świetnie "wciągają" chemię, więc jednak kontakt jest. Można również nasmarować twarz kremem przeciwzmarszczkowym po czym przytulić się nią do twarzyczki maleństwa, a co tam 04.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post śro, 25 mar 2009 - 17:09
Post #7

CYTAT(Magda EZ @ Wed, 25 Mar 2009 - 14:04) *
No chyba demonizujesz 03.gif , nie mówimy o farbowaniu sutków tylko włosów na głowie - o ile dziecko nie przebywa w salonie fryzjerskim w czasie farbowania (te opary czasem i mnie przyduszają) - to nie ma kontaktu z żadnymi chemikaliami.

Dezodorantu w czasie karmienia - o ile dobrze pamiętam 29.gif - się używa normalnie, a też można by powiedzieć, że dziecko chemię wdycha.

Nigdzie nie demonizowałam, napisałam jak jest.

Włosy świetnie "wciągają" chemię, więc jednak kontakt jest. Można również nasmarować twarz kremem przeciwzmarszczkowym po czym przytulić się nią do twarzyczki maleństwa, a co tam 04.gif
anita
śro, 25 mar 2009 - 19:00
Tuni jak to włosy wciągają? zartujesz chyba, włos jest martwy
"Włosy są to giętkie włókna zrogowaciałe, które powstają z komórek naskórka. Włosy są to twory martwe i zrogowaciałe a po całkowitym wykształceniu nie podlegają już wpływom fizjologicznym. Na wzrost włosów wpływają wiek człowieka, klimat, temperatura, stan zdrowia, czynniki chemiczne, uwarunkowania genetyczne oraz dieta (rodzaj odżywiania). Przeciętny wzrost włosów na głowie w ciągu doby wynosi około 0,35 mm."

a przepraszam jak się karmi to paznokcie mozna malować? przecież chemia non stop na paznokciach mogłaby zaszkodzić, jak nic przenika do mleka..
dziewczyny wiecej rozÄ…dku..
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post śro, 25 mar 2009 - 19:00
Post #8

Tuni jak to włosy wciągają? zartujesz chyba, włos jest martwy
"Włosy są to giętkie włókna zrogowaciałe, które powstają z komórek naskórka. Włosy są to twory martwe i zrogowaciałe a po całkowitym wykształceniu nie podlegają już wpływom fizjologicznym. Na wzrost włosów wpływają wiek człowieka, klimat, temperatura, stan zdrowia, czynniki chemiczne, uwarunkowania genetyczne oraz dieta (rodzaj odżywiania). Przeciętny wzrost włosów na głowie w ciągu doby wynosi około 0,35 mm."

a przepraszam jak się karmi to paznokcie mozna malować? przecież chemia non stop na paznokciach mogłaby zaszkodzić, jak nic przenika do mleka..
dziewczyny wiecej rozÄ…dku..
Tuni
śro, 25 mar 2009 - 19:47
CYTAT(anita @ Wed, 25 Mar 2009 - 17:00) *
Tuni jak to włosy wciągają? zartujesz chyba, włos jest martwy...

oj nie włosy miało być tylko skóra głowy 43.gif , z rozpędu napisałam
CYTAT(anita @ Wed, 25 Mar 2009 - 17:00) *
...dziewczyny wiecej rozÄ…dku..

Dokładnie!!
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post śro, 25 mar 2009 - 19:47
Post #9

CYTAT(anita @ Wed, 25 Mar 2009 - 17:00) *
Tuni jak to włosy wciągają? zartujesz chyba, włos jest martwy...

oj nie włosy miało być tylko skóra głowy 43.gif , z rozpędu napisałam
CYTAT(anita @ Wed, 25 Mar 2009 - 17:00) *
...dziewczyny wiecej rozÄ…dku..

Dokładnie!!
Gosia83
czw, 26 mar 2009 - 10:38
Pewnie że farbować...
Gosia83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,296
Dołączył: nie, 14 paź 07 - 11:07
Skąd: małopolska
Nr użytkownika: 16,520




post czw, 26 mar 2009 - 10:38
Post #10

Pewnie że farbować...

--------------------

> farbowanie wÅ‚osów a karmienie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 10:11
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama