Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

O zaproszeniach na ślub

, dla odmiany :)
> , dla odmiany :)
Tuni
pią, 22 mar 2013 - 20:06
Takie pytanie mam:
Czy Rodziców ZAPRASZA SIĘ na ślub i wesele?
Tzn czy dostają zaproszenie, czy nie (bo organizują wszystko wraz z Młodymi i po prostu są) ?

Poproszę o rozszerzone odpowiedzi, tzn oprócz tak lub nie poproszę o wyjaśnienie dlaczego icon_smile.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post pią, 22 mar 2013 - 20:06
Post #1

Takie pytanie mam:
Czy Rodziców ZAPRASZA SIĘ na ślub i wesele?
Tzn czy dostają zaproszenie, czy nie (bo organizują wszystko wraz z Młodymi i po prostu są) ?

Poproszę o rozszerzone odpowiedzi, tzn oprócz tak lub nie poproszę o wyjaśnienie dlaczego icon_smile.gif
mlovea
pią, 22 mar 2013 - 20:12
Wydaje mi się, że jeśli uczestniczą w przygotowaniach, organizują sami bądź włączają się w organizację, dają pieniądze na ten cel, to nie zaprasza się ich, bo są w pewnym sensie gospodarzami.
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
Skąd: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post pią, 22 mar 2013 - 20:12
Post #2

Wydaje mi się, że jeśli uczestniczą w przygotowaniach, organizują sami bądź włączają się w organizację, dają pieniądze na ten cel, to nie zaprasza się ich, bo są w pewnym sensie gospodarzami.

--------------------


Agnieszka AZJ
pią, 22 mar 2013 - 20:15
Zgodnie z tradycyją jest tak, że to rodzice wyprawiają wesele, więc to oni sa jego gospodarzami.

Ja na zaproszeniach miałam, że zapraszają Agnieszka K. i Rafał D. wraz z rodzicami.

Ale teraz często jest tak, że to młodzi sami wesele organizują i finansują, więc może wtedy rodzcom należy się zaproszenie ?
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 22 mar 2013 - 20:15
Post #3

Zgodnie z tradycyją jest tak, że to rodzice wyprawiają wesele, więc to oni sa jego gospodarzami.

Ja na zaproszeniach miałam, że zapraszają Agnieszka K. i Rafał D. wraz z rodzicami.

Ale teraz często jest tak, że to młodzi sami wesele organizują i finansują, więc może wtedy rodzcom należy się zaproszenie ?

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
bb
pią, 22 mar 2013 - 20:17
W naszym przypadku na zaproszeniach byl tekst: ...... oraz ... wraz z Rodzicami zapraszaja..... wiec dylematu nie bylo. Zaproszenia na pamiatke dostaly obydwie strony: moi rodzice i mama mojego meza (ojciec nie zyje).
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
Skąd: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post pią, 22 mar 2013 - 20:17
Post #4

W naszym przypadku na zaproszeniach byl tekst: ...... oraz ... wraz z Rodzicami zapraszaja..... wiec dylematu nie bylo. Zaproszenia na pamiatke dostaly obydwie strony: moi rodzice i mama mojego meza (ojciec nie zyje).

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
aisha1111
pią, 22 mar 2013 - 20:22
nasi zaproszenia nie dostali, dlatego, że nasz śub sponsorowali i nawet format zaproszeń pomagali wybrać. Na zaproszeniu widniało właśnie nasze imiona i rodziców (tzn. zaprasza aisha i tomasz wraz z rodzicami). Kiedyś to w ogóle był kosmos, bo wesele urządzali rodzice panny młodej a ślub pana młodego, teraz to się pozmieniało. Zwyczajowo jednak rodziców się nie zaprasza, bo są aktywnymi uczestnikami ślubu (błogosławieństwo, przywitanie młodych pod domem weselnym itp.) a nie gośćmi.
aisha1111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,292
Dołączył: nie, 19 wrz 10 - 11:43
Skąd: z krainy deszczu
Nr użytkownika: 34,334




post pią, 22 mar 2013 - 20:22
Post #5

nasi zaproszenia nie dostali, dlatego, że nasz śub sponsorowali i nawet format zaproszeń pomagali wybrać. Na zaproszeniu widniało właśnie nasze imiona i rodziców (tzn. zaprasza aisha i tomasz wraz z rodzicami). Kiedyś to w ogóle był kosmos, bo wesele urządzali rodzice panny młodej a ślub pana młodego, teraz to się pozmieniało. Zwyczajowo jednak rodziców się nie zaprasza, bo są aktywnymi uczestnikami ślubu (błogosławieństwo, przywitanie młodych pod domem weselnym itp.) a nie gośćmi.

--------------------
Kruszynek 21 marca 2008 (8 tc)



Agnieszka AZJ
pią, 22 mar 2013 - 20:26
Pamiętam też zaproszenie na ślub mojej kuzynki, gdzie w ogóle to rodzice (wymienieni z imion i nazwisk) zapraszali na ślub swoich dzieci - i tu tylko imiona.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 22 mar 2013 - 20:26
Post #6

Pamiętam też zaproszenie na ślub mojej kuzynki, gdzie w ogóle to rodzice (wymienieni z imion i nazwisk) zapraszali na ślub swoich dzieci - i tu tylko imiona.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Tuni
pią, 22 mar 2013 - 20:26
Dzięki, dziewczyny, jesteście niezawodne icon_smile.gif
U nas też było na zaproszeniach "....wraz z Rodzicami" i faktycznie byli oni współorganizatorami i zaproszeń nie dostali. Zawsze byłam przekonana, że to norma, dzisiaj dowiedziałm się, że dziwna jestem i zdębiałam. Na szczęście, tych kilka postów podbudowało moja wiarę w samą siebie icon_smile.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post pią, 22 mar 2013 - 20:26
Post #7

Dzięki, dziewczyny, jesteście niezawodne icon_smile.gif
U nas też było na zaproszeniach "....wraz z Rodzicami" i faktycznie byli oni współorganizatorami i zaproszeń nie dostali. Zawsze byłam przekonana, że to norma, dzisiaj dowiedziałm się, że dziwna jestem i zdębiałam. Na szczęście, tych kilka postów podbudowało moja wiarę w samą siebie icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
pią, 22 mar 2013 - 20:27
Wiesz, ale ja ślub bralam w 1990 roku, więc mogę być ciut nieaktualna 06.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 22 mar 2013 - 20:27
Post #8

Wiesz, ale ja ślub bralam w 1990 roku, więc mogę być ciut nieaktualna 06.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
bb
pią, 22 mar 2013 - 20:36
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Fri, 22 Mar 2013 - 21:26) *
Pamiętam też zaproszenie na ślub mojej kuzynki, gdzie w ogóle to rodzice (wymienieni z imion i nazwisk) zapraszali na ślub swoich dzieci - i tu tylko imiona.


Powiem wiecej...w Grecji tradycyjnie wysylane/wreczane sa dwa rodzaje zaproszen na ten sam slub. Rodzice panny mlodej w swoim i corki imieniu zapraszaja na slub corki z takim a takim paniczem a rodzice pana mlodego zapraszaja w imieniu swoim i mlodego na slub jego z taka a taka panna 06.gif
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
Skąd: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post pią, 22 mar 2013 - 20:36
Post #9

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Fri, 22 Mar 2013 - 21:26) *
Pamiętam też zaproszenie na ślub mojej kuzynki, gdzie w ogóle to rodzice (wymienieni z imion i nazwisk) zapraszali na ślub swoich dzieci - i tu tylko imiona.


Powiem wiecej...w Grecji tradycyjnie wysylane/wreczane sa dwa rodzaje zaproszen na ten sam slub. Rodzice panny mlodej w swoim i corki imieniu zapraszaja na slub corki z takim a takim paniczem a rodzice pana mlodego zapraszaja w imieniu swoim i mlodego na slub jego z taka a taka panna 06.gif

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Agnieszka AZJ
pią, 22 mar 2013 - 20:40
CYTAT(bb @ Fri, 22 Mar 2013 - 20:36) *
Powiem wiecej...w Grecji tradycyjnie wysylane/wreczane sa dwa rodzaje zaproszen na ten sam slub. Rodzice panny mlodej w swoim i corki imieniu zapraszaja na slub corki z takim a takim paniczem a rodzice pana mlodego zapraszaja w imieniu swoim i mlodego na slub jego z taka a taka panna 06.gif


Ale dostaje się dwa zaproszenia czy rodzina panny młodej tylko od jej rodziców, a pana młodego - od jego ?
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 22 mar 2013 - 20:40
Post #10

CYTAT(bb @ Fri, 22 Mar 2013 - 20:36) *
Powiem wiecej...w Grecji tradycyjnie wysylane/wreczane sa dwa rodzaje zaproszen na ten sam slub. Rodzice panny mlodej w swoim i corki imieniu zapraszaja na slub corki z takim a takim paniczem a rodzice pana mlodego zapraszaja w imieniu swoim i mlodego na slub jego z taka a taka panna 06.gif


Ale dostaje się dwa zaproszenia czy rodzina panny młodej tylko od jej rodziców, a pana młodego - od jego ?

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Tuni
pią, 22 mar 2013 - 20:42
To może fajnie być jak jedni zaproszą , a drudzy nie 29.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post pią, 22 mar 2013 - 20:42
Post #11

To może fajnie być jak jedni zaproszą , a drudzy nie 29.gif
bb
pią, 22 mar 2013 - 20:58
Generalnie to kazdy swoich ziomkow zaprasza ale ze w Grecji kazdy jest spokrewniony z kazdym (a przynajmniej my=obcy mamy takie wrazenie 29.gif ) to czesto sie zdarza, ze sie otrzymuje dwa zaproszenia na ten sam slub.
Co ciekawe, jak sie jest adresatem zaproszenia a nie mozna sie stawic samemu na danym slubie to sie wystawia oficjalnie zastepstwo, niekoniecznie jednak informujac nadawcow zaproszenia kto zacz i w jakiej ilosci. Moja tesciowa-wdowa regularnie wysla swoich synow i synowe jako jej reprezentacje. I nikomu nie szkodzi, ze sie nie zgadza ilosciowo icon_wink.gif
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
Skąd: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post pią, 22 mar 2013 - 20:58
Post #12

Generalnie to kazdy swoich ziomkow zaprasza ale ze w Grecji kazdy jest spokrewniony z kazdym (a przynajmniej my=obcy mamy takie wrazenie 29.gif ) to czesto sie zdarza, ze sie otrzymuje dwa zaproszenia na ten sam slub.
Co ciekawe, jak sie jest adresatem zaproszenia a nie mozna sie stawic samemu na danym slubie to sie wystawia oficjalnie zastepstwo, niekoniecznie jednak informujac nadawcow zaproszenia kto zacz i w jakiej ilosci. Moja tesciowa-wdowa regularnie wysla swoich synow i synowe jako jej reprezentacje. I nikomu nie szkodzi, ze sie nie zgadza ilosciowo icon_wink.gif

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Honey*
pią, 22 mar 2013 - 22:30
Ja dalam zaproszenie tylko ojcu. poniewaz rodzice sa po rozwodzie, tata nie uczestniczyl w przygotowaniach wiec dla niego zaproszenie mialam. ale mama i rodzice meza nie. dla mnie bylo jasne ze Oni maja byc.
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post pią, 22 mar 2013 - 22:30
Post #13

Ja dalam zaproszenie tylko ojcu. poniewaz rodzice sa po rozwodzie, tata nie uczestniczyl w przygotowaniach wiec dla niego zaproszenie mialam. ale mama i rodzice meza nie. dla mnie bylo jasne ze Oni maja byc.


--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
Inanna
sob, 23 mar 2013 - 17:08
CYTAT(bb @ Fri, 22 Mar 2013 - 20:58) *
Moja tesciowa-wdowa regularnie wysla swoich synow i synowe jako jej reprezentacje. I nikomu nie szkodzi, ze sie nie zgadza ilosciowo icon_wink.gif


Czy to znaczy, że tam nie zamawia się miejsc w lokalu?
Inanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,551
Dołączył: wto, 12 lut 08 - 16:36
Nr użytkownika: 18,156




post sob, 23 mar 2013 - 17:08
Post #14

CYTAT(bb @ Fri, 22 Mar 2013 - 20:58) *
Moja tesciowa-wdowa regularnie wysla swoich synow i synowe jako jej reprezentacje. I nikomu nie szkodzi, ze sie nie zgadza ilosciowo icon_wink.gif


Czy to znaczy, że tam nie zamawia się miejsc w lokalu?

--------------------



bb
sob, 23 mar 2013 - 17:15
Zamawia, zamawia ale z tzw okladem 37.gif

M.in dlatego my zrobilismy precyzyjnie wyliczona impreze w kraju i miescie panny mlodej.
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
Skąd: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post sob, 23 mar 2013 - 17:15
Post #15

Zamawia, zamawia ale z tzw okladem 37.gif

M.in dlatego my zrobilismy precyzyjnie wyliczona impreze w kraju i miescie panny mlodej.

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
ania_411
nie, 24 mar 2013 - 14:27
my organizowalismy wesele sami, dlatego nasi rodzice dostali od nas zaproszenia. napisalismy oczywiscie, ze zapraszamy "kochanych rodzicow" a nie "Marie i Jana Kowalskich" icon_wink.gif
ania_411


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,631
Dołączył: pią, 26 gru 08 - 14:15
Skąd: Prümzurlay
Nr użytkownika: 24,317

GG:


post nie, 24 mar 2013 - 14:27
Post #16

my organizowalismy wesele sami, dlatego nasi rodzice dostali od nas zaproszenia. napisalismy oczywiscie, ze zapraszamy "kochanych rodzicow" a nie "Marie i Jana Kowalskich" icon_wink.gif

--------------------



> O zaproszeniach na ślub, dla odmiany :)
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 18:30
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama