Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Garnki jakie

> 
agabr
pon, 28 mar 2011 - 11:33
Musze sie doposazyc , obecnie mam garnki Zeptera , sa swietne ale cene maja nieco zaporowa , mam tez Florina piekielnie nagrzewaja sie uchwyty , potrzebuje jeszcze jakies nie za duze , zadne zestawy bo np patelnie mam wysmienite , moze Berghoff?.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post pon, 28 mar 2011 - 11:33
Post #1

Musze sie doposazyc , obecnie mam garnki Zeptera , sa swietne ale cene maja nieco zaporowa , mam tez Florina piekielnie nagrzewaja sie uchwyty , potrzebuje jeszcze jakies nie za duze , zadne zestawy bo np patelnie mam wysmienite , moze Berghoff?.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
Ika
pon, 28 mar 2011 - 11:37
Właśnie miałam pytać, czy Berghoffa byś nie chciała icon_smile.gif Można kupować pojedynczo, w użytkowaniu super, uchwyty się nie nagrzewają ponad normę, a ceny nie tak zaporowe jak Zepter. Jakość moim zdaniem z Zepterem porównywalna.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 28 mar 2011 - 11:37
Post #2

Właśnie miałam pytać, czy Berghoffa byś nie chciała icon_smile.gif Można kupować pojedynczo, w użytkowaniu super, uchwyty się nie nagrzewają ponad normę, a ceny nie tak zaporowe jak Zepter. Jakość moim zdaniem z Zepterem porównywalna.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
agabr
pon, 28 mar 2011 - 11:42
to teraz tak do uzytkownikow Berghoffa , czy sa jakies nie z plastikowymi raczkami ? czy jest jakas seria ktora sie nie blyszczy okrutnie i czy warto z termostatami bo np w zepterze w zyciu nie uzylam termostatu , juz nie mowiac o tych pokrywach zasysajacych .b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post pon, 28 mar 2011 - 11:42
Post #3

to teraz tak do uzytkownikow Berghoffa , czy sa jakies nie z plastikowymi raczkami ? czy jest jakas seria ktora sie nie blyszczy okrutnie i czy warto z termostatami bo np w zepterze w zyciu nie uzylam termostatu , juz nie mowiac o tych pokrywach zasysajacych .b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
Ika
pon, 28 mar 2011 - 11:51
Termostatu też nie używam, ale spody uchwytów mam plastikowe.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 28 mar 2011 - 11:51
Post #4

Termostatu też nie używam, ale spody uchwytów mam plastikowe.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
agabr
pon, 28 mar 2011 - 11:53
No wlasnie obawiam czy ja nie spale plastikowych uchwytow .b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post pon, 28 mar 2011 - 11:53
Post #5

No wlasnie obawiam czy ja nie spale plastikowych uchwytow .b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
Ika
pon, 28 mar 2011 - 12:39
Aga, Berghoff ma na przykład serię Cosmo, która nie ma plastiku przy uchwytach - no ale one są błyszczące, nie ma ich w wersji satynowej. Inne z kolei są satynowe, ale nie wiem, czy mają plastik, czy nie, bo ich nie oglądałam z bliska.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 28 mar 2011 - 12:39
Post #6

Aga, Berghoff ma na przykład serię Cosmo, która nie ma plastiku przy uchwytach - no ale one są błyszczące, nie ma ich w wersji satynowej. Inne z kolei są satynowe, ale nie wiem, czy mają plastik, czy nie, bo ich nie oglądałam z bliska.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
agabr
pon, 28 mar 2011 - 12:41
O satynowe -wlasnie o takie mi chodzi , no dobra a oni maja gdzies sklep stacjonarny ?b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post pon, 28 mar 2011 - 12:41
Post #7

O satynowe -wlasnie o takie mi chodzi , no dobra a oni maja gdzies sklep stacjonarny ?b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
dorotale
pon, 28 mar 2011 - 13:06
Używam Berghoffa jakieś 5 lat. Uchwyty się nie nagrzewają, ale termostaty nie wytrzymują zmywania w zmywarce. Rozklejeją się i choć próbowałam to naprawiać, to bez powodzenia. Generalnie polecam granki, z termostatów bym zrezygnowała i nie myłabym pokrywek w zmywarce.
dorotale


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 665
Dołączył: śro, 30 lip 03 - 19:25
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 947




post pon, 28 mar 2011 - 13:06
Post #8

Używam Berghoffa jakieś 5 lat. Uchwyty się nie nagrzewają, ale termostaty nie wytrzymują zmywania w zmywarce. Rozklejeją się i choć próbowałam to naprawiać, to bez powodzenia. Generalnie polecam granki, z termostatów bym zrezygnowała i nie myłabym pokrywek w zmywarce.

--------------------
Dorota mama Agatki (17.12.95) i Szymka (26.02.99)
Ika
pon, 28 mar 2011 - 13:20
Pokrywek Berghoffa z termostatami nie wolno myć w zmywarce, jest to nawet w instrukcji. Zresztą żadnych termostatów nie wolno myć w zmywarce...
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 28 mar 2011 - 13:20
Post #9

Pokrywek Berghoffa z termostatami nie wolno myć w zmywarce, jest to nawet w instrukcji. Zresztą żadnych termostatów nie wolno myć w zmywarce...

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
rysa154
pon, 28 mar 2011 - 14:47
ja mamm bergohoffa,nie satyne,ale nie bardzo blyszczace,raczki sa z taka jakby guma w srodku,ktora mozna wyjac...z tego co pamietam,sa takie serie których raczki sie na gazie nagrzewaja...powiem szczerze,ze dla mnie te garnki to zadna rewelacja...
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
Skąd: b.
Nr użytkownika: 25,743




post pon, 28 mar 2011 - 14:47
Post #10

ja mamm bergohoffa,nie satyne,ale nie bardzo blyszczace,raczki sa z taka jakby guma w srodku,ktora mozna wyjac...z tego co pamietam,sa takie serie których raczki sie na gazie nagrzewaja...powiem szczerze,ze dla mnie te garnki to zadna rewelacja...

--------------------


Sali_M
pon, 28 mar 2011 - 17:37
Ja mam garnki z Tefala - Ingenio. Są świetne, nic się nie przypala, Mam te z powłoką, na której można używać metalowych sztućców. Jestem z nich bardzo zadowolona, gotowanie bez tłuszczy, no i to, że świetnie się je składa, prze co nie zajmują dużo miejsca. No i można nawet w nich piec w piekarniku.
Sali_M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 360
Dołączył: sob, 12 lut 11 - 14:31
Skąd: śląskie
Nr użytkownika: 35,806




post pon, 28 mar 2011 - 17:37
Post #11

Ja mam garnki z Tefala - Ingenio. Są świetne, nic się nie przypala, Mam te z powłoką, na której można używać metalowych sztućców. Jestem z nich bardzo zadowolona, gotowanie bez tłuszczy, no i to, że świetnie się je składa, prze co nie zajmują dużo miejsca. No i można nawet w nich piec w piekarniku.

--------------------
~anula~
pon, 28 mar 2011 - 18:55
Oj tak, też mam Tefala Ingenio.
Jestem bardzo zadowolona, tylko muszę sobie dokupić drugi zestaw bo jednak jedna rączka to za mało.
~anula~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,091
Dołączył: nie, 26 lut 06 - 15:01
Skąd: lubelskie
Nr użytkownika: 5,060

GG:


post pon, 28 mar 2011 - 18:55
Post #12

Oj tak, też mam Tefala Ingenio.
Jestem bardzo zadowolona, tylko muszę sobie dokupić drugi zestaw bo jednak jedna rączka to za mało.


--------------------
Madulka


katiek
wto, 29 mar 2011 - 23:01
Niestety mój tefal ingenio po 3 latach nadaje się do kosza-powłokę trafił szlag, od pokrywki odpadł uchwyt.
Za to Berghoffa mam od lat prawie 10, używam bardzo intensywnie, mam błyszczące (ale za bardzo nie błyszczą) rączki są metalowo-plastikowe i mimo różnych dziwnych sztuk nie udało mi się spalić ani garnków ani rączek. No, termostaty trochę ucierpiały tzn z 3 działa w pełni 1, drugi podpiekłam w piekarniku icon_redface.gif (w ciąży byłam...), a z trzeciej pokrywki odpadł.
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post wto, 29 mar 2011 - 23:01
Post #13

Niestety mój tefal ingenio po 3 latach nadaje się do kosza-powłokę trafił szlag, od pokrywki odpadł uchwyt.
Za to Berghoffa mam od lat prawie 10, używam bardzo intensywnie, mam błyszczące (ale za bardzo nie błyszczą) rączki są metalowo-plastikowe i mimo różnych dziwnych sztuk nie udało mi się spalić ani garnków ani rączek. No, termostaty trochę ucierpiały tzn z 3 działa w pełni 1, drugi podpiekłam w piekarniku icon_redface.gif (w ciąży byłam...), a z trzeciej pokrywki odpadł.
Anorektyczna Laska

Go??







post śro, 30 mar 2011 - 10:04
Post #14

BergHoffy mam juz jakies 6 lat i polecam.
Kocham je za to, ze bardzo dlugo trzymaja cieplo, a ziemniaki moge gotowac na 1 np i oszczedzac energie.
Musze kupic nowe pokrywki, bo wszystkie mi sie zepsuly t termostatami ( z mojej winy rzecz jasna)

Mozna dokupic zwykle pokrywki? Bez garnkow?
Ika
śro, 30 mar 2011 - 10:29
Z tego, co wiem, można dokupić termostaty, więc pokrywki pewnie tym bardziej.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 30 mar 2011 - 10:29
Post #15

Z tego, co wiem, można dokupić termostaty, więc pokrywki pewnie tym bardziej.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ciocia Magda
śro, 30 mar 2011 - 11:00
ja na ślubie dostałam garnki Berghoff z serii Cast Line (coś takiego). Bardzo fajne, nadają się do piekarnika (nie mają żadnych termostatów icon_wink.gif ).

A teraz jak potrzebuję nowy garnek, to idę do TK Maxxa - piękne rzeczy do kuchni tam można znaleźć. Tylko że ja akurat nie lubię mieć wszystkiego takiego samego, z jednej serii - wolę tak "po domowemu", od Sasa do lasa.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post śro, 30 mar 2011 - 11:00
Post #16

ja na ślubie dostałam garnki Berghoff z serii Cast Line (coś takiego). Bardzo fajne, nadają się do piekarnika (nie mają żadnych termostatów icon_wink.gif ).

A teraz jak potrzebuję nowy garnek, to idę do TK Maxxa - piękne rzeczy do kuchni tam można znaleźć. Tylko że ja akurat nie lubię mieć wszystkiego takiego samego, z jednej serii - wolę tak "po domowemu", od Sasa do lasa.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Mafia
wto, 18 paź 2011 - 10:03
Przyszedł i na mnie czas. Muszę wymienić wszystkie garnki i patelnie.
Kuchenkę mam gazową. Czy BergHoffy będą dobre na nią? Na pewno nie chcę z temostatami. Czy któraś użytkuje serię Virgo? Szukam garnków nie srebrnych ani satynowych, bo takich nie lubię, a Virgo ma serię w pomarańczowym. 06.gif

Pomóżcie wybrać nie tylko garnki, ale i patelnie. Jakie są fajne?

Magda EZ, a w TK Maxx po prostu bierzesz jakiekolwiek czy jak? Byłam w tym sklepie raz i było bardzo dużo garnków, tylko zupełnie obce nazwy jak dla mnie.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post wto, 18 paź 2011 - 10:03
Post #17

Przyszedł i na mnie czas. Muszę wymienić wszystkie garnki i patelnie.
Kuchenkę mam gazową. Czy BergHoffy będą dobre na nią? Na pewno nie chcę z temostatami. Czy któraś użytkuje serię Virgo? Szukam garnków nie srebrnych ani satynowych, bo takich nie lubię, a Virgo ma serię w pomarańczowym. 06.gif

Pomóżcie wybrać nie tylko garnki, ale i patelnie. Jakie są fajne?

Magda EZ, a w TK Maxx po prostu bierzesz jakiekolwiek czy jak? Byłam w tym sklepie raz i było bardzo dużo garnków, tylko zupełnie obce nazwy jak dla mnie.

--------------------
Mafia
Tuni
wto, 18 paź 2011 - 12:13

Czytam i czytam i myslę sobie, że inna jakaś jestem. Mam zeptery, pół szafy i cierpię. Te gary to dla mnie tragedia, wielkie, ciężkie, nieporęczne. Jakoś wyrzucić ich nie potrafię, bo jednak szkoda ale przez to nie mam w szafkach miejsca na normalne garnki. Zdradźcie mi jakieś tajne sekrety to może w końcu je polubię. Może ja jakieś nieodpowiednie rozmiary mam czy jak 21.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post wto, 18 paź 2011 - 12:13
Post #18


Czytam i czytam i myslę sobie, że inna jakaś jestem. Mam zeptery, pół szafy i cierpię. Te gary to dla mnie tragedia, wielkie, ciężkie, nieporęczne. Jakoś wyrzucić ich nie potrafię, bo jednak szkoda ale przez to nie mam w szafkach miejsca na normalne garnki. Zdradźcie mi jakieś tajne sekrety to może w końcu je polubię. Może ja jakieś nieodpowiednie rozmiary mam czy jak 21.gif
agabr
śro, 19 paź 2011 - 08:38
Tuni Żeptery sa ciezke to fakt ale poniewaz nie traca ciepla wiec tylko w nich robie np parzone miesa, generalnie gotuje w nich potrawy wymagajace dlugiego gotowania .Nie umiem ich przypalic a jestem mistrzem prZypalania.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post śro, 19 paź 2011 - 08:38
Post #19

Tuni Żeptery sa ciezke to fakt ale poniewaz nie traca ciepla wiec tylko w nich robie np parzone miesa, generalnie gotuje w nich potrawy wymagajace dlugiego gotowania .Nie umiem ich przypalic a jestem mistrzem prZypalania.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
Ciocia Magda
śro, 19 paź 2011 - 09:12
CYTAT(Mafia @ Tue, 18 Oct 2011 - 11:03) *
Magda EZ, a w TK Maxx po prostu bierzesz jakiekolwiek czy jak? Byłam w tym sklepie raz i było bardzo dużo garnków, tylko zupełnie obce nazwy jak dla mnie.

Tak właśnie robię, patrzę co mi się podoba (rozmiar, materiał) i kupuję. Mój ulubiony garnek z TK Maxx ma napis Kochstar (czyli chyba jest niemiecki icon_wink.gif )

A odnośnie patelni - które wykańczam w tempie ekspresowym - też stwierdziłam, że ma sensu kupować drogich patelni bo potem tylko szkoda je wyrzucić. Po prostu kupuję tańsze i częściej je wymieniam. W ogóle jeśli chodzi o patelnie teflonowe, to jest kilka patentów na przedłużenie ich życia - po pierwsze mieć kilka i tak dobierać patelnię do smażonego produktu, żeby było jak najmniej "wolnej" powierzchni; po drugie naprawdę nie smażyć na tłuszczu bo to znacznie podwyższa temperaturę smażenia i niszczy powłokę; po trzecie nie zalewać gorącej patelni zimną wodą, tylko odczekać aż ostygnie.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post śro, 19 paź 2011 - 09:12
Post #20

CYTAT(Mafia @ Tue, 18 Oct 2011 - 11:03) *
Magda EZ, a w TK Maxx po prostu bierzesz jakiekolwiek czy jak? Byłam w tym sklepie raz i było bardzo dużo garnków, tylko zupełnie obce nazwy jak dla mnie.

Tak właśnie robię, patrzę co mi się podoba (rozmiar, materiał) i kupuję. Mój ulubiony garnek z TK Maxx ma napis Kochstar (czyli chyba jest niemiecki icon_wink.gif )

A odnośnie patelni - które wykańczam w tempie ekspresowym - też stwierdziłam, że ma sensu kupować drogich patelni bo potem tylko szkoda je wyrzucić. Po prostu kupuję tańsze i częściej je wymieniam. W ogóle jeśli chodzi o patelnie teflonowe, to jest kilka patentów na przedłużenie ich życia - po pierwsze mieć kilka i tak dobierać patelnię do smażonego produktu, żeby było jak najmniej "wolnej" powierzchni; po drugie naprawdę nie smażyć na tłuszczu bo to znacznie podwyższa temperaturę smażenia i niszczy powłokę; po trzecie nie zalewać gorącej patelni zimną wodą, tylko odczekać aż ostygnie.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
> Garnki jakie
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 17:17
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama