Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Będziemy mieli bliźniaki - jestem w ciężkim szoku

, ... i zmartwienie mam. Na USG jedno jest sporo mniejsze
> , ... i zmartwienie mam. Na USG jedno jest sporo mniejsze
AnkaSkakanka
czw, 08 lis 2012 - 00:18
Witajcie!
Jestem z miejsca wdzięczna za skarbnicę wiedzy jaką tu złożylicie ze swoich wypowiedzi. blagam.gif
Już wiem co będę robić wieczorami icon_smile.gif Czytać! icon_biggrin.gif
Póki co dziś dowiedziałam się, że w brzuchu mam dwójkę dzieci i jestem w szoku.
Przede wszystkim się boję... ciąży, porodu... nie wyobrażam sobie dwójki wiszącej na piersi...
a najbardziej chyba martwi mnie, że jedno jest mniejsze. Usg było zdawkowe i trwało minutę, bo miało być kontrolne na 12 tydzień, a okazało się, że dzieci są wielkości na 11 tydz. i pan Dr. kazał przyjść w następny piątek.
Szkoda, że nie powiedział cokolwiek... ale też nie wziął kasy. Zamotał mi w głowie i na trzęsących się nogach dotarłam do domu.
Pewnie gdyby nie to, że mamy już garsteczkę dzieci to takiego szoku by nie było, ale jest i w nim trwam tak od kilku godzin.

Chciałam zapytać. Czy w 11 tyg. duże różnice w wielkości dzieci mogą być w granicach normy?
Jak było u Was? Może nie potrzebnie się martwię.... ale ponieważ powiedział, że jedno to dziewczynka, a drugie za małe, to zaczęłam się naprawdę martwić... icon_sad.gif
AnkaSkakanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 263
Dołączył: pon, 08 paź 12 - 11:08
Nr użytkownika: 41,002




post czw, 08 lis 2012 - 00:18
Post #1

Witajcie!
Jestem z miejsca wdzięczna za skarbnicę wiedzy jaką tu złożylicie ze swoich wypowiedzi. blagam.gif
Już wiem co będę robić wieczorami icon_smile.gif Czytać! icon_biggrin.gif
Póki co dziś dowiedziałam się, że w brzuchu mam dwójkę dzieci i jestem w szoku.
Przede wszystkim się boję... ciąży, porodu... nie wyobrażam sobie dwójki wiszącej na piersi...
a najbardziej chyba martwi mnie, że jedno jest mniejsze. Usg było zdawkowe i trwało minutę, bo miało być kontrolne na 12 tydzień, a okazało się, że dzieci są wielkości na 11 tydz. i pan Dr. kazał przyjść w następny piątek.
Szkoda, że nie powiedział cokolwiek... ale też nie wziął kasy. Zamotał mi w głowie i na trzęsących się nogach dotarłam do domu.
Pewnie gdyby nie to, że mamy już garsteczkę dzieci to takiego szoku by nie było, ale jest i w nim trwam tak od kilku godzin.

Chciałam zapytać. Czy w 11 tyg. duże różnice w wielkości dzieci mogą być w granicach normy?
Jak było u Was? Może nie potrzebnie się martwię.... ale ponieważ powiedział, że jedno to dziewczynka, a drugie za małe, to zaczęłam się naprawdę martwić... icon_sad.gif

--------------------
Wika (14) Antek (12) Zuza (9) Franek (7) MichaÅ› (*)
Niespodzianki razy dwa - kobitki! Michalinka i Maja :-) marzec 2012
milutka
czw, 08 lis 2012 - 00:24
ooooo dogoniłaś Bogusię hehe icon_smile.gif

Często jest tak, że jeden jest mniejszy, nie martw się i życzę dużo siły i powodzenia icon_smile.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 08 lis 2012 - 00:24
Post #2

ooooo dogoniłaś Bogusię hehe icon_smile.gif

Często jest tak, że jeden jest mniejszy, nie martw się i życzę dużo siły i powodzenia icon_smile.gif

--------------------
Annie*
czw, 08 lis 2012 - 00:28
AnkaSkakanka po pierwsze gratuluję icon_smile.gif wiem, że już czwóreczkę w domu masz, a kolejna dwójka to nielada wyzwanie, ale dacie radę.
Z tego co napisałaś wymiary dzieci sugerują 11 tydz. a wg ostatniej miesiączki ciąża jest 12 tygodniowa, dobrze zrozumiałam? Jeśli tak to się nie martw, nie wiadomo kiedy tak na prawdę jajeczkowałaś.
Nie rozumiem jednego, dzieci są "11 tygodniowe", ale później piszesz, że jedno jest mniejsze, nie wiesz jak dużo? Rodzą się bliźniaki gdzie różnica w wadze sięga nawet 1 kg, nie martw się.

A swoją drogą szybko dowiedziałaś się o płci icon_smile.gif
Annie*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 708
Dołączył: czw, 19 sty 12 - 17:06
SkÄ…d: Katowice
Nr użytkownika: 39,116




post czw, 08 lis 2012 - 00:28
Post #3

AnkaSkakanka po pierwsze gratuluję icon_smile.gif wiem, że już czwóreczkę w domu masz, a kolejna dwójka to nielada wyzwanie, ale dacie radę.
Z tego co napisałaś wymiary dzieci sugerują 11 tydz. a wg ostatniej miesiączki ciąża jest 12 tygodniowa, dobrze zrozumiałam? Jeśli tak to się nie martw, nie wiadomo kiedy tak na prawdę jajeczkowałaś.
Nie rozumiem jednego, dzieci są "11 tygodniowe", ale później piszesz, że jedno jest mniejsze, nie wiesz jak dużo? Rodzą się bliźniaki gdzie różnica w wadze sięga nawet 1 kg, nie martw się.

A swoją drogą szybko dowiedziałaś się o płci icon_smile.gif

--------------------

AnkaSkakanka
czw, 08 lis 2012 - 00:50
CYTAT(Annie* @ Thu, 08 Nov 2012 - 00:28) *
AnkaSkakanka po pierwsze gratuluję icon_smile.gif wiem, że już czwóreczkę w domu masz, a kolejna dwójka to nielada wyzwanie, ale dacie radę.
Z tego co napisałaś wymiary dzieci sugerują 11 tydz. a wg ostatniej miesiączki ciąża jest 12 tygodniowa, dobrze zrozumiałam? Jeśli tak to się nie martw, nie wiadomo kiedy tak na prawdę jajeczkowałaś.
Nie rozumiem jednego, dzieci są "11 tygodniowe", ale później piszesz, że jedno jest mniejsze, nie wiesz jak dużo? Rodzą się bliźniaki gdzie różnica w wadze sięga nawet 1 kg, nie martw się.

A swoją drogą szybko dowiedziałaś się o płci icon_smile.gif


No z miesiączki wychodzi 12tyg. Lekarz spojrzał i od razu ożekł, że jeszcze za małe i z usg wychodzi mu 11tyg. i jedno mniejsze... no właśnie dziwnie brzmi...
Dr. Roszkowski słynie z opowiadania o płci bardzo wcześnie, ale z reguły się nie myli.


Dzięki za gratulacje. Bogusiu witaj! icon_smile.gif
AnkaSkakanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 263
Dołączył: pon, 08 paź 12 - 11:08
Nr użytkownika: 41,002




post czw, 08 lis 2012 - 00:50
Post #4

CYTAT(Annie* @ Thu, 08 Nov 2012 - 00:28) *
AnkaSkakanka po pierwsze gratuluję icon_smile.gif wiem, że już czwóreczkę w domu masz, a kolejna dwójka to nielada wyzwanie, ale dacie radę.
Z tego co napisałaś wymiary dzieci sugerują 11 tydz. a wg ostatniej miesiączki ciąża jest 12 tygodniowa, dobrze zrozumiałam? Jeśli tak to się nie martw, nie wiadomo kiedy tak na prawdę jajeczkowałaś.
Nie rozumiem jednego, dzieci są "11 tygodniowe", ale później piszesz, że jedno jest mniejsze, nie wiesz jak dużo? Rodzą się bliźniaki gdzie różnica w wadze sięga nawet 1 kg, nie martw się.

A swoją drogą szybko dowiedziałaś się o płci icon_smile.gif


No z miesiączki wychodzi 12tyg. Lekarz spojrzał i od razu ożekł, że jeszcze za małe i z usg wychodzi mu 11tyg. i jedno mniejsze... no właśnie dziwnie brzmi...
Dr. Roszkowski słynie z opowiadania o płci bardzo wcześnie, ale z reguły się nie myli.


Dzięki za gratulacje. Bogusiu witaj! icon_smile.gif

--------------------
Wika (14) Antek (12) Zuza (9) Franek (7) MichaÅ› (*)
Niespodzianki razy dwa - kobitki! Michalinka i Maja :-) marzec 2012
malgosia1968
czw, 08 lis 2012 - 01:16
Ania gratuluję podwójnego szczęścia
i z tego co mi wiadomo jest tak, że w ciąży bliźniaczej jedno dziecko jest trochę mniejsze od drugiego
nie martw się tak, zbieraj siły, wszystko będzie dobrze
malgosia1968


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,471
Dołączył: pią, 04 wrz 09 - 21:23
SkÄ…d: P.T.
Nr użytkownika: 28,966

GG:


post czw, 08 lis 2012 - 01:16
Post #5

Ania gratuluję podwójnego szczęścia
i z tego co mi wiadomo jest tak, że w ciąży bliźniaczej jedno dziecko jest trochę mniejsze od drugiego
nie martw się tak, zbieraj siły, wszystko będzie dobrze

--------------------
Marek urodzony 02.06.1990 3300g 53cm
Mateusz urodzony 23.05.1991 4150g 59cm
Iza urodzona 04.04.1992 3100g 51cm

Mikołaj urodzony 27.11.2009 2740g 50cm

Franek mój pierwszy wnuczek urodzony 29.09.2011 4100g 58cm
Julek mój drugi wnuczek urodzony 05.08.2015 3900 g 55 cm

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.. "
tato tak bardzo tęsknię za Tobą [*] 23.09. minie 11 lat :(

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake
mama_do_kwadratu
czw, 08 lis 2012 - 09:55
Musisz cierpliwie czekać i nie zamartwiać się na zapas.
Odpoczywaj dużo.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 08 lis 2012 - 09:55
Post #6

Musisz cierpliwie czekać i nie zamartwiać się na zapas.
Odpoczywaj dużo.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
AnkaSkakanka
czw, 08 lis 2012 - 10:05
To odpoczywanie mam od poczatku. 29.gif Zero sił.
Dziwne, że na pierwszym usg - w piątym tyg. lekarka widziała jedno!
Prawda, że dziwne?
AnkaSkakanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 263
Dołączył: pon, 08 paź 12 - 11:08
Nr użytkownika: 41,002




post czw, 08 lis 2012 - 10:05
Post #7

To odpoczywanie mam od poczatku. 29.gif Zero sił.
Dziwne, że na pierwszym usg - w piątym tyg. lekarka widziała jedno!
Prawda, że dziwne?


--------------------
Wika (14) Antek (12) Zuza (9) Franek (7) MichaÅ› (*)
Niespodzianki razy dwa - kobitki! Michalinka i Maja :-) marzec 2012
mama_do_kwadratu
czw, 08 lis 2012 - 19:25
nie dziwne icon_wink.gif
u mnie co prawda bliźnięta widać było na USG w 7 hbd, ale czasem tak jest, że widać tylko jedno
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 08 lis 2012 - 19:25
Post #8

nie dziwne icon_wink.gif
u mnie co prawda bliźnięta widać było na USG w 7 hbd, ale czasem tak jest, że widać tylko jedno

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Asa
czw, 08 lis 2012 - 22:42
CYTAT(AnkaSkakanka @ Thu, 08 Nov 2012 - 12:05) *
To odpoczywanie mam od poczatku. 29.gif Zero sił.
Dziwne, że na pierwszym usg - w piątym tyg. lekarka widziała jedno!
Prawda, że dziwne?

mi w pierwszym usg kolo 6 tyg powiedziano, ze jest puste jajo i jak sama sie macica nie oczysci to trzeba bedzie zrobic to w szpitalu a w 9 tyg byly 2 zywe plody
co to znaczy, ze jadno duzo mniejsze?
u mnie bylo podejrzenie o ttts (zespol podkradania)
a na poczatku mowiono mi ze wyglada jakby byly 2 tyg roznicy miedzy plodami
dzieci dzis mam wyrownane i ogolnie zdrowe.
A.

ps przepraszam za lit. pisze z telefonu i nic nie widze tzn mojego postu
Asa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 862
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 21:37
SkÄ…d: W-wa
Nr użytkownika: 5,809




post czw, 08 lis 2012 - 22:42
Post #9

CYTAT(AnkaSkakanka @ Thu, 08 Nov 2012 - 12:05) *
To odpoczywanie mam od poczatku. 29.gif Zero sił.
Dziwne, że na pierwszym usg - w piątym tyg. lekarka widziała jedno!
Prawda, że dziwne?

mi w pierwszym usg kolo 6 tyg powiedziano, ze jest puste jajo i jak sama sie macica nie oczysci to trzeba bedzie zrobic to w szpitalu a w 9 tyg byly 2 zywe plody
co to znaczy, ze jadno duzo mniejsze?
u mnie bylo podejrzenie o ttts (zespol podkradania)
a na poczatku mowiono mi ze wyglada jakby byly 2 tyg roznicy miedzy plodami
dzieci dzis mam wyrownane i ogolnie zdrowe.
A.

ps przepraszam za lit. pisze z telefonu i nic nie widze tzn mojego postu

--------------------
A 2006
D 2008
T 2008
bumbum
piÄ…, 09 lis 2012 - 00:44
Moja kuzynka do 24 tygodnia była święcie przekonana że nosi tylko jedno dziecko.Nie mam pojęcia jak do tego doszło i jak lekarz mógł przeoczyć drugie ale tak się stało

Odpoczywaj i nie zamartwiaj siÄ™,na pewno wszystko jest w najlepszym porzÄ…dku
bumbum


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,724
Dołączył: pią, 23 lut 07 - 10:40
Skąd: dołączyła 6 list.2006
Nr użytkownika: 11,360




post piÄ…, 09 lis 2012 - 00:44
Post #10

Moja kuzynka do 24 tygodnia była święcie przekonana że nosi tylko jedno dziecko.Nie mam pojęcia jak do tego doszło i jak lekarz mógł przeoczyć drugie ale tak się stało

Odpoczywaj i nie zamartwiaj siÄ™,na pewno wszystko jest w najlepszym porzÄ…dku

--------------------
Z - 20.12.2007
I - 03.10.2010
AnkaSkakanka
piÄ…, 09 lis 2012 - 14:51
Puste jajo - tyż nieźle! :-/
Byłam dziś na badaniu usg u ponoć bdb lekarza.
i uch... siedzą sobie grzecznie icon_smile.gif A właściwie leżą jeden na drugim... Na górze podskakuje dziewczynka, na dole pupką odpycha się niewiadomek/mka mniejsza, ale nie tak dużo wcale jak wyglądało na początku. Choć widziałam, że lekarz się tym niepokoił. Z liczb wynika, że jedno ma 4cm i 9mm, a drugie 4cm i 4mm z małym hakiem. Mi się wydaje, że to mała różnica. Ale się nie znam, a i to małe ciałka więc pewnie procentowo się to jakoś liczy...
Ciężko było ją/jego podglądać, bo jest ściśnięty przez towarzyszkę. Są zupełnie inne (oby z jedno rude icon_wink.gif) ale mają wszystko na miejscu i prawidłowe!!! Bogu dzięki!!! Mam przyjść za dwa tyg. ze względu na to, że nie wiadomo czy dobrze będzie rosło to maleństwo niżej... icon_sad.gif
Lekarz powiedział, że są 3 możliwości. Dwie dobre. Jedna nie icon_sad.gif
Dobre to:
1. Małe dogoni duże i będą rosły po równo.
2. Małe będzie mniejsze, bo ten typ tak ma i tak będzie miał zawsze
lub zła możliwość 3. Małe przestanie się rozwijać i się "wchłonie" (???) brzmi strasznie. Jak dziecko się może wchłonąć icon_sad.gif ???
Zwłaszcza jak ma 5cm...?
Także uspokoiłam się tylko częściowo. To małe to może być chłopina.
To, że w 5tym tyg i 5 dniu lekarze na Karowej uznali za jeden płód świadczy o ich totalnej nie kompetencji,
bo jak stwierdził ten dr (ponoć b. dobry) nie ma możliwości, żeby w 5tyg nie zobaczyć dwóch! Jak są dwu kosmówkowe (maja dwie owodnie i dwa łożyska). Chciałabym przespać te 2 tygodnie!
Tak czy siak w między czasie mam usg u dr. Roszkowskiego - następny piątek, więc tylko tydzień (i aż tydzień).
Pewnie powie coś więcej... oby in plus!
AnkaSkakanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 263
Dołączył: pon, 08 paź 12 - 11:08
Nr użytkownika: 41,002




post piÄ…, 09 lis 2012 - 14:51
Post #11

Puste jajo - tyż nieźle! :-/
Byłam dziś na badaniu usg u ponoć bdb lekarza.
i uch... siedzą sobie grzecznie icon_smile.gif A właściwie leżą jeden na drugim... Na górze podskakuje dziewczynka, na dole pupką odpycha się niewiadomek/mka mniejsza, ale nie tak dużo wcale jak wyglądało na początku. Choć widziałam, że lekarz się tym niepokoił. Z liczb wynika, że jedno ma 4cm i 9mm, a drugie 4cm i 4mm z małym hakiem. Mi się wydaje, że to mała różnica. Ale się nie znam, a i to małe ciałka więc pewnie procentowo się to jakoś liczy...
Ciężko było ją/jego podglądać, bo jest ściśnięty przez towarzyszkę. Są zupełnie inne (oby z jedno rude icon_wink.gif) ale mają wszystko na miejscu i prawidłowe!!! Bogu dzięki!!! Mam przyjść za dwa tyg. ze względu na to, że nie wiadomo czy dobrze będzie rosło to maleństwo niżej... icon_sad.gif
Lekarz powiedział, że są 3 możliwości. Dwie dobre. Jedna nie icon_sad.gif
Dobre to:
1. Małe dogoni duże i będą rosły po równo.
2. Małe będzie mniejsze, bo ten typ tak ma i tak będzie miał zawsze
lub zła możliwość 3. Małe przestanie się rozwijać i się "wchłonie" (???) brzmi strasznie. Jak dziecko się może wchłonąć icon_sad.gif ???
Zwłaszcza jak ma 5cm...?
Także uspokoiłam się tylko częściowo. To małe to może być chłopina.
To, że w 5tym tyg i 5 dniu lekarze na Karowej uznali za jeden płód świadczy o ich totalnej nie kompetencji,
bo jak stwierdził ten dr (ponoć b. dobry) nie ma możliwości, żeby w 5tyg nie zobaczyć dwóch! Jak są dwu kosmówkowe (maja dwie owodnie i dwa łożyska). Chciałabym przespać te 2 tygodnie!
Tak czy siak w między czasie mam usg u dr. Roszkowskiego - następny piątek, więc tylko tydzień (i aż tydzień).
Pewnie powie coś więcej... oby in plus!


--------------------
Wika (14) Antek (12) Zuza (9) Franek (7) MichaÅ› (*)
Niespodzianki razy dwa - kobitki! Michalinka i Maja :-) marzec 2012
netty5
piÄ…, 09 lis 2012 - 21:09
AnkaSkakanka witaj i gratuluje serdecznie.
Duzo pytan i duzo mozliwosci.Tak naprawde w ciazy mnogiej mozliwe jest wszystko....
ALe nie ma sie co martwic na zapas.W mojej ciazy nasluchalam sie roznych glupot.U mnie nawet juz w duzej ciazy na usg jamy brzusznej pani doktor widziala tylko jedno dziecko ale po prostu nie wiedziala ze ma szukac drugiego.
Moje dzieci od poczatku ciazy byly roznej wielkosci ,takie sie tez urodzily i ciagle Kubus jest mniejszy od siostry.Pzreciez to jest dwojka roznych dzieci i kazde rosnie w swoim tempie.
nie mniej trzeba miec reke na pulsie i kontrolowac a w razie czego dzialac.Dzisiaj jest tyle mozliwosci i wierz mi ze duzo mozna zrobic.
Glowa do gory i nie martw sie na zapas bo nerwy nic nie dadza a wrecz pzreciwnie .
Zycze spokojniej i bezproblemowej ciazy i trzymamy kciukasy za zdrowe maluszki i mamusie.
A ty zagladaj do nas i pisz co tam u was.
Buziaki 06.gif

netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post piÄ…, 09 lis 2012 - 21:09
Post #12

AnkaSkakanka witaj i gratuluje serdecznie.
Duzo pytan i duzo mozliwosci.Tak naprawde w ciazy mnogiej mozliwe jest wszystko....
ALe nie ma sie co martwic na zapas.W mojej ciazy nasluchalam sie roznych glupot.U mnie nawet juz w duzej ciazy na usg jamy brzusznej pani doktor widziala tylko jedno dziecko ale po prostu nie wiedziala ze ma szukac drugiego.
Moje dzieci od poczatku ciazy byly roznej wielkosci ,takie sie tez urodzily i ciagle Kubus jest mniejszy od siostry.Pzreciez to jest dwojka roznych dzieci i kazde rosnie w swoim tempie.
nie mniej trzeba miec reke na pulsie i kontrolowac a w razie czego dzialac.Dzisiaj jest tyle mozliwosci i wierz mi ze duzo mozna zrobic.
Glowa do gory i nie martw sie na zapas bo nerwy nic nie dadza a wrecz pzreciwnie .
Zycze spokojniej i bezproblemowej ciazy i trzymamy kciukasy za zdrowe maluszki i mamusie.
A ty zagladaj do nas i pisz co tam u was.
Buziaki 06.gif



--------------------
użytkownik usunięty

Go??







post sob, 10 lis 2012 - 00:02
Post #13

[post usunięty]
Ciocia Magda
sob, 10 lis 2012 - 20:37
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Thu, 08 Nov 2012 - 19:25) *
nie dziwne icon_wink.gif
u mnie co prawda bliźnięta widać było na USG w 7 hbd, ale czasem tak jest, że widać tylko jedno

u mnie też coś koło tego, ale lekarka nie mogła ich złapać w jednym ujęciu - tzn. widać było albo jedno, albo drugie - i nie chciała potwierdzić ciąży bliźniaczej.

Moje dziewczynki urodziły się ze sporą różnicą wagi - 800g (jedna 2400, druga 1600) - ale we wczesnej ciąży tej różnicy nie było, pojawiła się dość nagle ok.6-7 m-ca.

Sabina, trzymaj siÄ™!
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post sob, 10 lis 2012 - 20:37
Post #14

CYTAT(mama_do_kwadratu @ Thu, 08 Nov 2012 - 19:25) *
nie dziwne icon_wink.gif
u mnie co prawda bliźnięta widać było na USG w 7 hbd, ale czasem tak jest, że widać tylko jedno

u mnie też coś koło tego, ale lekarka nie mogła ich złapać w jednym ujęciu - tzn. widać było albo jedno, albo drugie - i nie chciała potwierdzić ciąży bliźniaczej.

Moje dziewczynki urodziły się ze sporą różnicą wagi - 800g (jedna 2400, druga 1600) - ale we wczesnej ciąży tej różnicy nie było, pojawiła się dość nagle ok.6-7 m-ca.

Sabina, trzymaj siÄ™!

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
marija82
pon, 12 lis 2012 - 17:05
AnkaSkakanka prowadzisz ciąże na Karowej?? ja byłam zadowolona i z prowadzonej ciąży i z porodu i z pobytu w szpitalu icon_smile.gif
u mnie bardzo długo dziewczyny szły łeb w łeb, potem jedna zaczęła szybciej na wadze nabierać, ale koniec końców urodziły się z niewielką różnicą wagową 3030 i 2890 icon_smile.gif
będzie dobrez

ps tak w ogóle dopiero teraz zobaczyłma, że Ty masz już sporą gromadkę!! uwielbiam liczne rodziny - są takie "żywe", głośne i w ogole 03.gif
jak dajesz radÄ™ z tyloma brzdÄ…cami?? ja z 3 ledwo wytrzymujÄ™ icon_wink.gif
marija82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 407
Dołączył: czw, 24 mar 11 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 36,239




post pon, 12 lis 2012 - 17:05
Post #15

AnkaSkakanka prowadzisz ciąże na Karowej?? ja byłam zadowolona i z prowadzonej ciąży i z porodu i z pobytu w szpitalu icon_smile.gif
u mnie bardzo długo dziewczyny szły łeb w łeb, potem jedna zaczęła szybciej na wadze nabierać, ale koniec końców urodziły się z niewielką różnicą wagową 3030 i 2890 icon_smile.gif
będzie dobrez

ps tak w ogóle dopiero teraz zobaczyłma, że Ty masz już sporą gromadkę!! uwielbiam liczne rodziny - są takie "żywe", głośne i w ogole 03.gif
jak dajesz radÄ™ z tyloma brzdÄ…cami?? ja z 3 ledwo wytrzymujÄ™ icon_wink.gif

--------------------
maria




MAYKA
piÄ…, 14 gru 2012 - 07:46
AnkaSkakanka ja prowadziłam ciążę na Karowej w poradni ciąży mnogiej. Moją ginką była dr Monika Grmowicz, bardzo miła babeczka a na usg chodziłam do dr Anity Hameli-Olkowskiej, ale mega specjalistką od usg mnogich jest dr Joanna Kuran. Ja byłam zadowolona z opieki na Karowej.
MAYKA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 42
Dołączył: sob, 22 sie 09 - 11:07
Skąd: z górnej półki
Nr użytkownika: 28,759

GG:


post piÄ…, 14 gru 2012 - 07:46
Post #16

AnkaSkakanka ja prowadziłam ciążę na Karowej w poradni ciąży mnogiej. Moją ginką była dr Monika Grmowicz, bardzo miła babeczka a na usg chodziłam do dr Anity Hameli-Olkowskiej, ale mega specjalistką od usg mnogich jest dr Joanna Kuran. Ja byłam zadowolona z opieki na Karowej.

--------------------


marija82
piÄ…, 14 gru 2012 - 09:41
ja też prowadziła ciąże u dr Grymowicz, a usg robiła mi dr Kuran icon_smile.gif uwielbiałam wizyty u dr Kuran, bo ona tak fajnie o dzieciakach opowiadała, w ogóle USG fajnie przebiegało u niej. nie to, że 5 min i po sprawie, przy badaniu każdej córci opowiadała co na monitorze widać, że długość, waga itd w normie, że włoski widać hehehe wszystko bardzo szczegółowo.
marija82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 407
Dołączył: czw, 24 mar 11 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 36,239




post piÄ…, 14 gru 2012 - 09:41
Post #17

ja też prowadziła ciąże u dr Grymowicz, a usg robiła mi dr Kuran icon_smile.gif uwielbiałam wizyty u dr Kuran, bo ona tak fajnie o dzieciakach opowiadała, w ogóle USG fajnie przebiegało u niej. nie to, że 5 min i po sprawie, przy badaniu każdej córci opowiadała co na monitorze widać, że długość, waga itd w normie, że włoski widać hehehe wszystko bardzo szczegółowo.


--------------------
maria




AnkaSkakanka
śro, 23 sty 2013 - 14:32
CYTAT(marija82 @ Mon, 12 Nov 2012 - 17:05) *
AnkaSkakanka prowadzisz ciąże na Karowej?? ja byłam zadowolona i z prowadzonej ciąży i z porodu i z pobytu w szpitalu icon_smile.gif
u mnie bardzo długo dziewczyny szły łeb w łeb, potem jedna zaczęła szybciej na wadze nabierać, ale koniec końców urodziły się z niewielką różnicą wagową 3030 i 2890 icon_smile.gif
będzie dobrez

ps tak w ogóle dopiero teraz zobaczyłma, że Ty masz już sporą gromadkę!! uwielbiam liczne rodziny - są takie "żywe", głośne i w ogole 03.gif
jak dajesz radÄ™ z tyloma brzdÄ…cami?? ja z 3 ledwo wytrzymujÄ™ icon_wink.gif



Przepraszam utknęłam na blizniaki.net 06.gif

Jak daję radę...? Pewnie nie jestem tak zroganizowana jak mamy dwójki czy jednego dzieciaczka.
Muszę miec patenty typu jedno drugiemu pomaga, zmuszam do aktywności w domu (pranie, zmywanie, obieranie warzyw,
zakupy) w dużej mierze z przymusu 29.gif Lekarza mam wyłącznie domowego, auto jak autobus i zakupy przez internet icon_smile.gif
W domu częściej - zawsze - mam nabałaganione, bo nie ogarniam i czasem podłoga się lepi, a ściany są pomazane 29.gif
Najciężej jest jak są chorzy.
W zasadzie nie umiem odpowiedzieć na to pytanie 03.gif
Bo co to znaczy "radzić sobie"? Jak umiem tak sobie radzę icon_wink.gif
Brudne nie chodzą, głodne nie chodzą, nie noszą markowych ciuchów, czasem zbierają ochrzan jak trza 43.gif ,
nie są chyba rozwydrzone za nadtto, może z lekka rozpieszczone 48.gif jak twierdzą babcie! I czasem Tata 21.gif
Robią kupę hałasu, urozmaicenia, uśmiechów, problemów, no wszystko razy 4ry 06.gif
Zawsze chciałam mieć dużą rodzinę (min.5tkę) ale też czasem (często) mam ochotę wysłać ich na orbitę 29.gif

Co do bliźniaków, lekarze zaczęli się martwić różnicą wielkości, ale mniejsza mała (już wiemy że babsztylki) już dogania icon_smile.gif
Na usg 3 tyg temu różnica była spora - 20% z zachowaną symetrią i mała ma mniej wód, ale w normie, tydzień temu (kazali mi robić usg co 2 tyg., choć w zasadzie nic i tak nie wskórają jakby co) mniejsza mała wyrównała do 14%. Myślę, że ma inną budowę. Co z resztą widać na usg w 3D i po kształcie główki. Jedna b. w męża (chudy jak wiór), druga w mamusię (pączek 29.gif ) 04.gif
Już się tak nie zamartwiam wielkością i jestem dobrej myśli. icon_smile.gif
Teraz zaczynam bać się porodu i zamartwiam się czy donoszę. 13.gif
Mam pessar (szyjka w kiepskim stanie po poronieniu i 4ch porodach) i mam leżeć - co wychodzi mi bokiem i powoduje doła icon_sad.gif

AnkaSkakanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 263
Dołączył: pon, 08 paź 12 - 11:08
Nr użytkownika: 41,002




post śro, 23 sty 2013 - 14:32
Post #18

CYTAT(marija82 @ Mon, 12 Nov 2012 - 17:05) *
AnkaSkakanka prowadzisz ciąże na Karowej?? ja byłam zadowolona i z prowadzonej ciąży i z porodu i z pobytu w szpitalu icon_smile.gif
u mnie bardzo długo dziewczyny szły łeb w łeb, potem jedna zaczęła szybciej na wadze nabierać, ale koniec końców urodziły się z niewielką różnicą wagową 3030 i 2890 icon_smile.gif
będzie dobrez

ps tak w ogóle dopiero teraz zobaczyłma, że Ty masz już sporą gromadkę!! uwielbiam liczne rodziny - są takie "żywe", głośne i w ogole 03.gif
jak dajesz radÄ™ z tyloma brzdÄ…cami?? ja z 3 ledwo wytrzymujÄ™ icon_wink.gif



Przepraszam utknęłam na blizniaki.net 06.gif

Jak daję radę...? Pewnie nie jestem tak zroganizowana jak mamy dwójki czy jednego dzieciaczka.
Muszę miec patenty typu jedno drugiemu pomaga, zmuszam do aktywności w domu (pranie, zmywanie, obieranie warzyw,
zakupy) w dużej mierze z przymusu 29.gif Lekarza mam wyłącznie domowego, auto jak autobus i zakupy przez internet icon_smile.gif
W domu częściej - zawsze - mam nabałaganione, bo nie ogarniam i czasem podłoga się lepi, a ściany są pomazane 29.gif
Najciężej jest jak są chorzy.
W zasadzie nie umiem odpowiedzieć na to pytanie 03.gif
Bo co to znaczy "radzić sobie"? Jak umiem tak sobie radzę icon_wink.gif
Brudne nie chodzą, głodne nie chodzą, nie noszą markowych ciuchów, czasem zbierają ochrzan jak trza 43.gif ,
nie są chyba rozwydrzone za nadtto, może z lekka rozpieszczone 48.gif jak twierdzą babcie! I czasem Tata 21.gif
Robią kupę hałasu, urozmaicenia, uśmiechów, problemów, no wszystko razy 4ry 06.gif
Zawsze chciałam mieć dużą rodzinę (min.5tkę) ale też czasem (często) mam ochotę wysłać ich na orbitę 29.gif

Co do bliźniaków, lekarze zaczęli się martwić różnicą wielkości, ale mniejsza mała (już wiemy że babsztylki) już dogania icon_smile.gif
Na usg 3 tyg temu różnica była spora - 20% z zachowaną symetrią i mała ma mniej wód, ale w normie, tydzień temu (kazali mi robić usg co 2 tyg., choć w zasadzie nic i tak nie wskórają jakby co) mniejsza mała wyrównała do 14%. Myślę, że ma inną budowę. Co z resztą widać na usg w 3D i po kształcie główki. Jedna b. w męża (chudy jak wiór), druga w mamusię (pączek 29.gif ) 04.gif
Już się tak nie zamartwiam wielkością i jestem dobrej myśli. icon_smile.gif
Teraz zaczynam bać się porodu i zamartwiam się czy donoszę. 13.gif
Mam pessar (szyjka w kiepskim stanie po poronieniu i 4ch porodach) i mam leżeć - co wychodzi mi bokiem i powoduje doła icon_sad.gif



--------------------
Wika (14) Antek (12) Zuza (9) Franek (7) MichaÅ› (*)
Niespodzianki razy dwa - kobitki! Michalinka i Maja :-) marzec 2012
marija82
czw, 24 sty 2013 - 09:24
AnkaSkakanka mi bardziej chodziło o Twoją formę psychicxną 03.gif ja przy trójce wysiadam momentami.
przyklejaniem się do podłogi czy blatu, albo stertą prania w koszu, czy centymetrowym kurzem na meblach to ja się nie przejmuję. są dni, że zwyczajnie nie mam na to siły. gdyby dzieci z tego powodu cierpiały pewnie bym się wzięła w garść i posprzątała, ale one zadowolone chodzą bo nikt nie woła "nie krusz", "nie lej" itd. 04.gif

dobrez że dzieciaki (dziewczynki icon_smile.gif ) OK. skoro masz leżeć - to LEŻ!!!!! trzymam kciuki!
marija82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 407
Dołączył: czw, 24 mar 11 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 36,239




post czw, 24 sty 2013 - 09:24
Post #19

AnkaSkakanka mi bardziej chodziło o Twoją formę psychicxną 03.gif ja przy trójce wysiadam momentami.
przyklejaniem się do podłogi czy blatu, albo stertą prania w koszu, czy centymetrowym kurzem na meblach to ja się nie przejmuję. są dni, że zwyczajnie nie mam na to siły. gdyby dzieci z tego powodu cierpiały pewnie bym się wzięła w garść i posprzątała, ale one zadowolone chodzą bo nikt nie woła "nie krusz", "nie lej" itd. 04.gif

dobrez że dzieciaki (dziewczynki icon_smile.gif ) OK. skoro masz leżeć - to LEŻ!!!!! trzymam kciuki!

--------------------
maria




netty5
czw, 24 sty 2013 - 16:17
ANKA wytrwalosci zycze i spokoju.Teraz to juz masz raczej z gorki niz pod gorke. Dobrze ze dzieciaczki wyrownuja. Czesto dopiero ostatnie tygodnie decyduja .U mnie wszystko sie wyrownalo i uspokoilo pod sam koniec ciazy.
I podpisze sie pod kolezanka.JAK KAZALI LEZEC TO LEZEC!!!!
Powodzenia.
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post czw, 24 sty 2013 - 16:17
Post #20

ANKA wytrwalosci zycze i spokoju.Teraz to juz masz raczej z gorki niz pod gorke. Dobrze ze dzieciaczki wyrownuja. Czesto dopiero ostatnie tygodnie decyduja .U mnie wszystko sie wyrownalo i uspokoilo pod sam koniec ciazy.
I podpisze sie pod kolezanka.JAK KAZALI LEZEC TO LEZEC!!!!
Powodzenia.

--------------------
> BÄ™dziemy mieli bliźniaki - jestem w ciężkim szoku, ... i zmartwienie mam. Na USG jedno jest sporo mniejsze
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 19:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama