Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 5 6 7  

Poród naturalny - fakty i mity

-
jolka77
post Tue, 25 Oct 2016 - 09:08
Post #121

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 48,297

Nie mogłam urodzić naturalnie ze względu na komplikacje i już jestem 6 miesięcy po porodzie i nadal boli mnie kręgosłup po znieczuleniu. Boli mnie też blizna po porodzie. Dziwie się kobietom które nie chcą rodzić naturalnie, a decydują się na cesarskie cięcie. Tutaj jest ciekawy artykuł porównujący obie metody rodzenia http://www.biomedical.pl/ciaza/cesarskie-ciecie-vs-porod-naturalny-4352.html. Może komuś pomoże zdecydować, czy lepiej rodzić naturalnie czy jednak wybrać cesarskie cięcie. Ja gdybym miała taką możliwość to nawet bym się nie zastanawiała tylko rodziła naturalnie icon_smile.gif
Go to the top of the page PM

Quote Post
tamaraz
post Thu, 08 Dec 2016 - 13:25
Post #122

Nr użytkownika: 47,907

Sama miałam spore problemy czy zdecydować sie na poród naturalny czy na cesarkę. Ostatecznie zdecydowałam sie na to drugie z racji tego,ze bałam się calego procesu. No i dziecko nie było zbyt korzystnie położone. Powiem Wam,ze nie było tak źle.

Poród taki ma jednak swoje wady z racji tego,że długo dochodzi się po nim do siebie.Kobieta chodzi skulona przez kilka dni. Zerknijcie sobie tutaj
http://cesarskieciecie.net.pl/cesarka/cesa...orod-naturalny/

Na stronie jest opis cesarskiego cięcia a porodu naturalnego.

Quote Post
jojoasia
post Tue, 04 Apr 2017 - 12:30
Post #123

Nr użytkownika: 48,232

Po porodzie warto pomyśleć o świeczeniach mięśni odpowiednich, pomoga na pewno kulki gejszy, tutaj https://www.kochajsiebie.pl/ jest szeroki wybór kolorów kształtów i rodzajów.

Quote Post
MamaJacka
post Mon, 19 Jun 2017 - 12:42
Post #124

Nr użytkownika: 49,815

Tak czytam i powiem, że Wam zazdroszczę! Mam na razie tylko jedno dziecko (synka 2,5 roku) ale poród to moja trauma. Rodziłam w jednym ze szpitali w Szczecinie i to był dla mnie koszmar. Pomijając już ból, naprawdę nie wiem czy miałam takiego pecha czy co, ale akcja rodzić po ludzku u mnie w szpitalu nie zadziałała. Mąż odwiózł mnie do szpitala jak odeszły mi wody. w sumie to rodziłam kilkanaście godzin i po pewnym czasie czułam że coś jest nie tak. Ale położona tylko na mnie nakrzyczała że to ona tu sie zna, a to mój pierwszy poród i histeryzuje jak nastolatka. Usłyszałam jeszcze że na pewno mnie aż tak nie boli! Miałam ochotę zapaść się ze wstydu pod ziemię (choć to nie była moja wina). Lekarz który przychodził też był średnio miły. W czasie samego porodu czułam się koszmarnie! Ból, stres i ciągłe popędzanie z komentarzem że nie jestem jedyna na oddziale. Całe szczęście synek urodził się zdrowy, choć wymęczony. Za to ja nawet nie chcę wspominać pierwszych dni. Krocze pękło mi aż do odbytu, byłam zmęczona i przez pierwsze dni bałam się wziąć dziecko na ręce. Po porodzie jak ledwo stałam na nogach, cała zakrwawiona, zszyta - to wepchnęli mnie pod prysznic i kazali się umyć. Dlatego ja przy następnym dziecku chce cesarkę! Chyba że porody tu wyglądają inaczej... Ale jestem już tak zrażona że mnie chyba nic nie przekona.

Quote Post
> Poród naturalny - fakty i mity

Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 5 6 7
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wed, 20 Sep 2017 - 09:39
lista postów tego wątku
© 2002 - 2017  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe