Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

chore zęby

> 
mamusiaagusia
wto, 01 lip 2008 - 02:50
witajcie jestem nowa i dopiero uczę się tu szperać. Ala niestety moje problemy nie są nowe. Otóż moja 2 i pół-letnia córcia ma problemy z ząbkami. kiedy skończyła roczek zaczęły jej się przebarwiać, na zielono-żółto-beżowe. Poszłam z nią do dentysty, ale powiedziano mi że takim dzieciom sie nie leczy ząbków. Po jakimś czasie ząbki zaczęły się wykruszać i były jak szpilki. Dotyczy to tylko górnych jedynek i dwójek. Kiedy miała ok 2 lat udałyśmy się znowu. wysłano nas do Akademii do Stomatologa dziecięcego. Stwierdzono że to tylko próchnica i zrobili jej impregnację. Nic to nie pomogło. od tamtej pory byłyśmy jeszcze 3 razy u dentysty i każdy mówi co innego. W miedzy czasie małej zrobiła się przetoka czy cos takiego, miała zapalenie dziąseł. I nie ma dnia by ją nie bolał ząb. No i nie ma pewnosci że jest to próchnica, bo impregnacja nic nie dała. Dodam jeszcze że mała karmiona była tylko cycem, nigdy nie używała smoczka ani butelki, a ząbki myje już od roku. Nie zażywała też żelaza w płynie ani w kropelkach. czy ktoś też ma takiproblem? poradżcie mi coś proszę. pozdrawiam 06.gif

Ten post edytował mamusiaagusia wto, 01 lip 2008 - 23:40
mamusiaagusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: sob, 28 cze 08 - 23:21
Nr użytkownika: 20,515




post wto, 01 lip 2008 - 02:50
Post #1

witajcie jestem nowa i dopiero uczę się tu szperać. Ala niestety moje problemy nie są nowe. Otóż moja 2 i pół-letnia córcia ma problemy z ząbkami. kiedy skończyła roczek zaczęły jej się przebarwiać, na zielono-żółto-beżowe. Poszłam z nią do dentysty, ale powiedziano mi że takim dzieciom sie nie leczy ząbków. Po jakimś czasie ząbki zaczęły się wykruszać i były jak szpilki. Dotyczy to tylko górnych jedynek i dwójek. Kiedy miała ok 2 lat udałyśmy się znowu. wysłano nas do Akademii do Stomatologa dziecięcego. Stwierdzono że to tylko próchnica i zrobili jej impregnację. Nic to nie pomogło. od tamtej pory byłyśmy jeszcze 3 razy u dentysty i każdy mówi co innego. W miedzy czasie małej zrobiła się przetoka czy cos takiego, miała zapalenie dziąseł. I nie ma dnia by ją nie bolał ząb. No i nie ma pewnosci że jest to próchnica, bo impregnacja nic nie dała. Dodam jeszcze że mała karmiona była tylko cycem, nigdy nie używała smoczka ani butelki, a ząbki myje już od roku. Nie zażywała też żelaza w płynie ani w kropelkach. czy ktoś też ma takiproblem? poradżcie mi coś proszę. pozdrawiam 06.gif

Posty w temacie
mamusiaagusia   chore zÄ™by   wto, 01 lip 2008 - 02:50
kinia7   Cześć, mam taki sam problem z moim prawie 2 letn...   Å›ro, 02 lip 2008 - 14:46
mamusiaagusia   witaj. tak tylko że moja maÅ‚a ma praktycznie tyl...   czw, 03 lip 2008 - 00:46
Mika   ostatnio dentysta poleciÅ‚ smarowanie Elmex-żel. ...   sob, 05 lip 2008 - 00:02
Magdula   Impregnacja to lapisowanie? JeÅ›li tak to trzeba t...   piÄ…, 04 lip 2008 - 17:42
Majka 82   jest rowniez Elmex- zel specjalnie dla malych dzie...   czw, 31 lip 2008 - 01:44
beksa   Ale jak to zielone przebarwienia? Takie to sÄ… prz...   piÄ…, 09 wrz 2016 - 14:36
jjusti18   Z chorymi zÄ™bami najlepiej wybrać siÄ™ jak najsz...   wto, 09 maj 2017 - 18:16
kociasta   Strasznie siÄ™ czyta o cierpieniach takich maluszk...   pon, 05 cze 2017 - 22:00
aneczka232   Niestety ale ile dentystów to tyle poglÄ…dów. Te...   czw, 23 lis 2017 - 10:58
Kasiaczek86   Takim dzieciom nie leczy siÄ™ zÄ™bów? Co za bredn...   czw, 30 lis 2017 - 08:08
nataszka55   A czy córka miaÅ‚a kiedyÅ› inhalacje, np. kiedy c...   Å›ro, 28 lut 2018 - 12:58
Mamilein   U nas nie byÅ‚o tego problemu, ale jak sÅ‚yszÄ™ ja...   piÄ…, 09 mar 2018 - 16:38
Ola_Sarnecka   choroby zÄ™bów ani żadne inne z kosmosu siÄ™ nie...   piÄ…, 24 sty 2020 - 14:56
olka55   Ja mogÄ™ polecić Stomatologia Borowski w Staracho...   sob, 01 lut 2020 - 23:51
> chore zÄ™by
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 22:58
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama