Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Kaszuby na weekend z dzieckiem

> 
Katasia
wto, 02 wrz 2003 - 10:58
Coś mały ruch tutaj.
Szukam fajnej kwatery na weekend z dzieckiem.
Wiadomo: ma być tanio, fajnie, w atrakcyjnej okolicy, czysto itp
MOże ktoś mógłby coś polecić?
Katasia
Katasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 489
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 12:48
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 291




post wto, 02 wrz 2003 - 10:58
Post #1

Coś mały ruch tutaj.
Szukam fajnej kwatery na weekend z dzieckiem.
Wiadomo: ma być tanio, fajnie, w atrakcyjnej okolicy, czysto itp
MOże ktoś mógłby coś polecić?
Katasia

--------------------
Katasia
mama Mateusza (sierpień 2001 r.) i Dominiki (luty 2004)
Zofelia
czw, 04 wrz 2003 - 20:48
Bardzo gorąco polecam gospodarstwo agroturystyczne Marii i Andrzeja Kostuchów w Chmielnie.
Spędziłam tam dwa tygodnie wakacji w sierpniu i byłam zachwycona. Warunki dla maluchów idealne -duży ogród z piaskownicą, zwierzaki - konie, na których można pojeżdzić, króliki, kozy.
Atrakcje typu - nauka wyplatania ze słomy, śpiewanie po kaszubsku przy ognisku, świetna domowa kuchnia (nie pamiętam kiedy jadłam ostatnio tak dobre domowe wędliny), przejażdżki bryczką i wozem drabiniastym.
Prywatna przystań z możliwością korzystania z łódek, kajaków (wszystko w cenie noclegu).

Ceny - płaciliśmy 35 zł od osoby z nocleg. Za Maksia (1 rok) nie dopłacaliśmy (bo byliśmy dwa tygodnie). Zwykle jest symboliczna dopłata (chyba 10 zł za noc). Całodniowe wyżywienie 38 zł od osoby (warto - pyszne - obiad np. składa się z dwóch dań z dużą ilością warzyw ( ja warzywożerna jestem, ciasta i kawy, a w niedzielę tort, na kolację zawsze coś na ciepło oprócz wędlin, sałatek i innych takich). Możliwość korzystania z kuchni.
Chyba nie powinno być kłopotów z rezerwacją we wrześniu. Na lipiec i sierpień trzeba robić rezerwację z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Pozdrawiam serdecznie,
Zofelia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 258
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 21:23
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 221




post czw, 04 wrz 2003 - 20:48
Post #2

Bardzo gorąco polecam gospodarstwo agroturystyczne Marii i Andrzeja Kostuchów w Chmielnie.
Spędziłam tam dwa tygodnie wakacji w sierpniu i byłam zachwycona. Warunki dla maluchów idealne -duży ogród z piaskownicą, zwierzaki - konie, na których można pojeżdzić, króliki, kozy.
Atrakcje typu - nauka wyplatania ze słomy, śpiewanie po kaszubsku przy ognisku, świetna domowa kuchnia (nie pamiętam kiedy jadłam ostatnio tak dobre domowe wędliny), przejażdżki bryczką i wozem drabiniastym.
Prywatna przystań z możliwością korzystania z łódek, kajaków (wszystko w cenie noclegu).

Ceny - płaciliśmy 35 zł od osoby z nocleg. Za Maksia (1 rok) nie dopłacaliśmy (bo byliśmy dwa tygodnie). Zwykle jest symboliczna dopłata (chyba 10 zł za noc). Całodniowe wyżywienie 38 zł od osoby (warto - pyszne - obiad np. składa się z dwóch dań z dużą ilością warzyw ( ja warzywożerna jestem, ciasta i kawy, a w niedzielę tort, na kolację zawsze coś na ciepło oprócz wędlin, sałatek i innych takich). Możliwość korzystania z kuchni.
Chyba nie powinno być kłopotów z rezerwacją we wrześniu. Na lipiec i sierpień trzeba robić rezerwację z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Pozdrawiam serdecznie,

--------------------
Zofelia
ana
czw, 02 sie 2007 - 09:34
Wróciliśmy właśnie od Państwa Kostuchów i jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu.
Profesjonalna obsługa i organizacja a jedzenie REWELACYJNE.
Wszystkim polecam na przyszłe wakacje!!!

https://www.kostuch.gdan.pl/


ana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,413
Dołączył: czw, 16 gru 04 - 12:06
Skąd: ^
Nr użytkownika: 2,421




post czw, 02 sie 2007 - 09:34
Post #3

Wróciliśmy właśnie od Państwa Kostuchów i jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu.
Profesjonalna obsługa i organizacja a jedzenie REWELACYJNE.
Wszystkim polecam na przyszłe wakacje!!!

https://www.kostuch.gdan.pl/




--------------------
mama Wiktora (ur. 21.10.04)
ewabi
czw, 02 sie 2007 - 11:40
Czy znawczynie terenów moga mi pomóc w ustaleniu odległości?
Czy gmina Chmielno jest bardzo odległa od gminy Czersk (ze wstydem przyznaję, że przeliczenie odległości na mapach często mnie przerasta). A już mam taki plan, żeby przyszłoroczny weekend majowy spędzić na Kaszubach z_choinka.gif
W maju na namiot będzie za wcześnie zatem konieczne będzie miejsce noclegowe, a clue wycieczki mają stanowić kamienne kręgi w Odrach ...
Stąd pytanie. Mogę zarezerwować sobie nocleg w sprawdzonym przez Was Chmielnie, czy powinnam szukać czegoś w gminie Czersk, bardziej w ciemno???
ewabi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,860
Dołączył: wto, 13 lip 04 - 10:54
Nr użytkownika: 1,925




post czw, 02 sie 2007 - 11:40
Post #4

Czy znawczynie terenów moga mi pomóc w ustaleniu odległości?
Czy gmina Chmielno jest bardzo odległa od gminy Czersk (ze wstydem przyznaję, że przeliczenie odległości na mapach często mnie przerasta). A już mam taki plan, żeby przyszłoroczny weekend majowy spędzić na Kaszubach z_choinka.gif
W maju na namiot będzie za wcześnie zatem konieczne będzie miejsce noclegowe, a clue wycieczki mają stanowić kamienne kręgi w Odrach ...
Stąd pytanie. Mogę zarezerwować sobie nocleg w sprawdzonym przez Was Chmielnie, czy powinnam szukać czegoś w gminie Czersk, bardziej w ciemno???

--------------------
myszka
czw, 02 sie 2007 - 16:07
O, o. Kostuchów to i ja znam. icon_biggrin.gif Z tym, że noclegowałam zawsze u brata p. Andrzeja - Henryka.


Jewka, namiary na nocleg mogę Ci dać. Polecam szczerze. My byliśmy trzykrotnie i z chęcią wróciłabym tam (a to o czymś tez świadczy, nie?).
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post czw, 02 sie 2007 - 16:07
Post #5

O, o. Kostuchów to i ja znam. icon_biggrin.gif Z tym, że noclegowałam zawsze u brata p. Andrzeja - Henryka.


Jewka, namiary na nocleg mogę Ci dać. Polecam szczerze. My byliśmy trzykrotnie i z chęcią wróciłabym tam (a to o czymś tez świadczy, nie?).

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
ewabi
czw, 02 sie 2007 - 16:44
Oj KOleżanko! Namiary dawaj, jasna sprawa. Ale miałaś też błysnąć znajomością geografii i topografii terenu i oświecić mnie, czy do Odr (???) mam z Chmielna bardzo daleko icon_smile.gif
Ale luz, jeszcze parę godzin i pan mąż wrócą, to policzą z mapy icon_biggrin.gif
ewabi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,860
Dołączył: wto, 13 lip 04 - 10:54
Nr użytkownika: 1,925




post czw, 02 sie 2007 - 16:44
Post #6

Oj KOleżanko! Namiary dawaj, jasna sprawa. Ale miałaś też błysnąć znajomością geografii i topografii terenu i oświecić mnie, czy do Odr (???) mam z Chmielna bardzo daleko icon_smile.gif
Ale luz, jeszcze parę godzin i pan mąż wrócą, to policzą z mapy icon_biggrin.gif

--------------------
myszka
czw, 02 sie 2007 - 22:30
CYTAT(ewabi @ czw, 02 sie 2007 - 18:44) *
Ale miałaś też błysnąć znajomością geografii i topografii terenu i oświecić mnie, czy do Odr (???) mam z Chmielna bardzo daleko icon_smile.gif


Khm khm, w Odrach nie byłam.

Natomiast polecam: muzeum ceramiki kaszubskiej Neclów (można obejrzeć, kupić, a w dogodnych warunkach nawet coś sobie na kole garncarskim ulepić), zamek w Łapalicach (prywatna posiadłość w budowie; IMHO nic ciekawego - ot, można zza płotu zobaczyć jak komuś odbiło), Wieżycę, folklor kaszubski icon_biggrin.gif (na mnie duże wrażenie zrobili np. mieszkańcy paradujący w niedzielę na mszę w strojach ludowych), tabakę - jako alternatywę dla fajki wodnej icon_biggrin.gif (nawet są jakieś tam zawody w spożywaniu tabaki) i przejażdżki bryczką po przaśnej okolicy. Mi się podobało, ale zaznaczam, że to moje odczucia. Wiesz, ja niewiele widziałam... icon_wink.gif

A to strona Magdy i Heńka (piątka dzieci, serce na dłoni i świetne poczucie humoru w jednym, a właściwie - w dwojgu icon_wink.gif).

Jedziemy? icon_biggrin.gif
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post czw, 02 sie 2007 - 22:30
Post #7

CYTAT(ewabi @ czw, 02 sie 2007 - 18:44) *
Ale miałaś też błysnąć znajomością geografii i topografii terenu i oświecić mnie, czy do Odr (???) mam z Chmielna bardzo daleko icon_smile.gif


Khm khm, w Odrach nie byłam.

Natomiast polecam: muzeum ceramiki kaszubskiej Neclów (można obejrzeć, kupić, a w dogodnych warunkach nawet coś sobie na kole garncarskim ulepić), zamek w Łapalicach (prywatna posiadłość w budowie; IMHO nic ciekawego - ot, można zza płotu zobaczyć jak komuś odbiło), Wieżycę, folklor kaszubski icon_biggrin.gif (na mnie duże wrażenie zrobili np. mieszkańcy paradujący w niedzielę na mszę w strojach ludowych), tabakę - jako alternatywę dla fajki wodnej icon_biggrin.gif (nawet są jakieś tam zawody w spożywaniu tabaki) i przejażdżki bryczką po przaśnej okolicy. Mi się podobało, ale zaznaczam, że to moje odczucia. Wiesz, ja niewiele widziałam... icon_wink.gif

A to strona Magdy i Heńka (piątka dzieci, serce na dłoni i świetne poczucie humoru w jednym, a właściwie - w dwojgu icon_wink.gif).

Jedziemy? icon_biggrin.gif


--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
ewabi
pią, 03 sie 2007 - 02:28
Jedziemy na mus! (mój mąż wprawdzie kazał o tym porozmawiać ze sobą w okolicach kwietnia icon_biggrin.gif ale ja sobie wcześniej skrzętnie plan przygotuję, żeby się nie nudzić)
Ach Serce, bryczka, tabaka, kamienne kręgi i dobre towarzystwo ... czego chcieć wiecej z_choinka.gif
ewabi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,860
Dołączył: wto, 13 lip 04 - 10:54
Nr użytkownika: 1,925




post pią, 03 sie 2007 - 02:28
Post #8

Jedziemy na mus! (mój mąż wprawdzie kazał o tym porozmawiać ze sobą w okolicach kwietnia icon_biggrin.gif ale ja sobie wcześniej skrzętnie plan przygotuję, żeby się nie nudzić)
Ach Serce, bryczka, tabaka, kamienne kręgi i dobre towarzystwo ... czego chcieć wiecej z_choinka.gif

--------------------
Gość_ana_*

Go??







post czw, 23 sie 2007 - 16:25
Post #9

CYTAT(myszka @ czw, 02 sie 2007 - 22:30) *
Khm khm, w Odrach nie byłam.

Natomiast polecam: muzeum ceramiki kaszubskiej Neclów (można obejrzeć, kupić, a w dogodnych warunkach nawet coś sobie na kole garncarskim ulepić), zamek w Łapalicach (prywatna posiadłość w budowie; IMHO nic ciekawego - ot, można zza płotu zobaczyć jak komuś odbiło), Wieżycę, folklor kaszubski icon_biggrin.gif (na mnie duże wrażenie zrobili np. mieszkańcy paradujący w niedzielę na mszę w strojach ludowych), tabakę - jako alternatywę dla fajki wodnej icon_biggrin.gif (nawet są jakieś tam zawody w spożywaniu tabaki) i przejażdżki bryczką po przaśnej okolicy. Mi się podobało, ale zaznaczam, że to moje odczucia. Wiesz, ja niewiele widziałam... icon_wink.gif

A to strona Magdy i Heńka (piątka dzieci, serce na dłoni i świetne poczucie humoru w jednym, a właściwie - w dwojgu icon_wink.gif).

Jedziemy? icon_biggrin.gif


dorzucę jeszcze:
w Kościerzynie polecam zobaczyć muzeum parowozów (mały był zachwycony!) oraz polecam zakupy w sklepie przy fabryce porcelany Lubiana (Łubiana ok 5 km za Kościerzyną)

ana
tysia24
pon, 05 maj 2008 - 21:52
Wiem, że tu posty sprzed roku są, ale może ktoś niebawem wybiera się na Kaszuby
Gdyby był ktoś jeszcze zainteresowany okolicami Kościerzyny, to dorzucę jeszcze......
Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
Skansen we Wdzydzach Kiszewskich- naprawdę warto zobaczyć
Niedaleko Wieżycy, w Szymbarku najdłuższa deska świata i niesamowity dom, stojący do góry nogami, dom Sybiraka, itd.,a z drugiej strony stok narciarski
Oprócz tego kręgi kamienne w Węsiorach...
mnóóóóstwo jezior, dla kochających wodę icon_smile.gif

jeśli ktoś zainteresowany, mogę pomyśleć co jeszcze warte zobaczenia:szczerbaty usmiech
tysia24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 720
Dołączył: nie, 03 gru 06 - 23:03
Skąd: woj.pomorskie
Nr użytkownika: 8,856

GG:


post pon, 05 maj 2008 - 21:52
Post #10

Wiem, że tu posty sprzed roku są, ale może ktoś niebawem wybiera się na Kaszuby
Gdyby był ktoś jeszcze zainteresowany okolicami Kościerzyny, to dorzucę jeszcze......
Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
Skansen we Wdzydzach Kiszewskich- naprawdę warto zobaczyć
Niedaleko Wieżycy, w Szymbarku najdłuższa deska świata i niesamowity dom, stojący do góry nogami, dom Sybiraka, itd.,a z drugiej strony stok narciarski
Oprócz tego kręgi kamienne w Węsiorach...
mnóóóóstwo jezior, dla kochających wodę icon_smile.gif

jeśli ktoś zainteresowany, mogę pomyśleć co jeszcze warte zobaczenia:szczerbaty usmiech

--------------------
TYSIA i CYPRIANEK

mama Kacperka 2
śro, 06 maj 2009 - 16:09
o tak ten skansen we Wdzydzach jest rewelacyjny,jeziora rewelacja czyściutka woda i nie ma tłumów,kurcze tylko strasznie mam daleko z Krakowa ale napewno sie kiedys jeszcze tam wybierzemy,
bardzo miło wspominam pobyt na Kaszubach
mama Kacperka 2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: pią, 28 lis 08 - 00:22
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 23,881

GG:


post śro, 06 maj 2009 - 16:09
Post #11

o tak ten skansen we Wdzydzach jest rewelacyjny,jeziora rewelacja czyściutka woda i nie ma tłumów,kurcze tylko strasznie mam daleko z Krakowa ale napewno sie kiedys jeszcze tam wybierzemy,
bardzo miło wspominam pobyt na Kaszubach
ania.solska
pią, 19 cze 2009 - 12:42
Skansen we Wdzydzach Kiszewskich to obowiązkowy punkt do zwiedzenia dla każdej osoby odwiedzającej Kaszuby. Taka perełka położona w przepieknym miejscu nad Jeziorem Wdzydze.
Co bym jeszce dorzucila:
Wdzydzki Park Krajobrazowy i Kaszubskie Morze,
Wieżyca,
Szymbark i słynny krzywy dom,
Kamienne Kregi w Odrach.

Kaszuby wogole to taka jeszce nieodkryta perelka Polski, z wieloma ustronnymi i przepięknymi miejscami.

Piękne miejsce na wypoczynek to Skoczkowo:
https://www.kaszuby.za.pl

Ten post edytował ania.solska śro, 26 cze 2013 - 14:32
ania.solska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9
Dołączył: wto, 12 maj 09 - 14:46
Nr użytkownika: 27,169




post pią, 19 cze 2009 - 12:42
Post #12

Skansen we Wdzydzach Kiszewskich to obowiązkowy punkt do zwiedzenia dla każdej osoby odwiedzającej Kaszuby. Taka perełka położona w przepieknym miejscu nad Jeziorem Wdzydze.
Co bym jeszce dorzucila:
Wdzydzki Park Krajobrazowy i Kaszubskie Morze,
Wieżyca,
Szymbark i słynny krzywy dom,
Kamienne Kregi w Odrach.

Kaszuby wogole to taka jeszce nieodkryta perelka Polski, z wieloma ustronnymi i przepięknymi miejscami.

Piękne miejsce na wypoczynek to Skoczkowo:
https://www.kaszuby.za.pl

--------------------
Mama Kaśki i Małgośki
kachaaa
śro, 17 lut 2010 - 14:08
to ja w Nowym Roku urlopowym zapytam:

gdzie z 6 osobami dorosłymi i 7 dzieci w wieku od 1 do 10 lat
mieliśmy jechać nad morze albo Mazury ale po tym co przeczytałam chyba namówię ich na Kaszuby tylko błagam gdzie w miarę niedrogo z taką "banda"
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
Skąd: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post śro, 17 lut 2010 - 14:08
Post #13

to ja w Nowym Roku urlopowym zapytam:

gdzie z 6 osobami dorosłymi i 7 dzieci w wieku od 1 do 10 lat
mieliśmy jechać nad morze albo Mazury ale po tym co przeczytałam chyba namówię ich na Kaszuby tylko błagam gdzie w miarę niedrogo z taką "banda"

--------------------




trylinka
pon, 12 kwi 2010 - 23:15
CYTAT(tysia24 @ Mon, 05 May 2008 - 20:52) *
jeśli ktoś zainteresowany, mogę pomyśleć co jeszcze warte zobaczenia:szczerbaty usmiech



Ja jestem bardzo zainteresowana - zwłaszcza ciekawostkami przyrodniczymi (głownie zwierzaki) i obyczajowymi (tzn. w których muzeach można brać do ręki eksponaty i w których miejscowościach "eksponaty muzealne" są w codziennym użyciu.
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post pon, 12 kwi 2010 - 23:15
Post #14

CYTAT(tysia24 @ Mon, 05 May 2008 - 20:52) *
jeśli ktoś zainteresowany, mogę pomyśleć co jeszcze warte zobaczenia:szczerbaty usmiech



Ja jestem bardzo zainteresowana - zwłaszcza ciekawostkami przyrodniczymi (głownie zwierzaki) i obyczajowymi (tzn. w których muzeach można brać do ręki eksponaty i w których miejscowościach "eksponaty muzealne" są w codziennym użyciu.
> Kaszuby na weekend z dzieckiem
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 16:01
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama