Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

wypadek, uznanie szkody, odszkodowanie

> 
Dorott
śro, 18 wrz 2013 - 09:06
chciałabym Was zapytać czy macie może doświadczenie ale znacie od strony prawnej sytuację z odszkodowaniem za rozbity samochód

wczoraj miałam wypadek icon_sad.gif kobieta wymusiła na skrzyżowaniu pierszeństwo nie miałam szans wyhamować icon_sad.gif rozbiłam sobie przód auta a kobiecie bok...dodatko jeszcze jedno stojące auto ucierpiało...generalnie nic się nikomu nie stało...ja jestem poobijana i obolała ale bez większej tragedii
na miejscu była Policja, wszyscy trzeźwi, wszystkie dokumenty w porządku pani od razu przyznała się do winy

to tak tytułem wstępu icon_smile.gif

mój samochód to staruszek ford...mama kupiła mi go w zeszłym roku (po pierszym wypadku gdzie skasowali mi moje Renaul) za 1500 zł...teraz na allegro te roczniki chodzą w granicach 1200,00

i tu pojawia się moje pytanie...bo Pani prawdopodobnie miała OC i AC więc szkoda bedzie uznana z Jej AC i przy uznaniu mojej szkody całkowitej (taka wersja pewnie bedzie przyjęta przez Rzeczoznawcę bo podejrzewam, że koszt naprawy będzie większy niż wartość samochodu) podobno wypłacą mi 70% wartości samochodu czyli ok. 840 zł icon_sad.gif

dla mnie to koszmar, nie stać mnie na dołożenie i kupienie innego auta, nie mam jak poruszać się po mieście zawożąc Weronikę do szkoły i jechać do pracy...no nie mam takiego połączenia komunikacyjnego, żebym zdążyła do pracy a Wera do szkoły icon_sad.gif

czy ja mogę się upierać przy opcji, żeby mimo wszystko naprawili mi auto? są na to jakieś przepisy?
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post śro, 18 wrz 2013 - 09:06
Post #1

chciałabym Was zapytać czy macie może doświadczenie ale znacie od strony prawnej sytuację z odszkodowaniem za rozbity samochód

wczoraj miałam wypadek icon_sad.gif kobieta wymusiła na skrzyżowaniu pierszeństwo nie miałam szans wyhamować icon_sad.gif rozbiłam sobie przód auta a kobiecie bok...dodatko jeszcze jedno stojące auto ucierpiało...generalnie nic się nikomu nie stało...ja jestem poobijana i obolała ale bez większej tragedii
na miejscu była Policja, wszyscy trzeźwi, wszystkie dokumenty w porządku pani od razu przyznała się do winy

to tak tytułem wstępu icon_smile.gif

mój samochód to staruszek ford...mama kupiła mi go w zeszłym roku (po pierszym wypadku gdzie skasowali mi moje Renaul) za 1500 zł...teraz na allegro te roczniki chodzą w granicach 1200,00

i tu pojawia się moje pytanie...bo Pani prawdopodobnie miała OC i AC więc szkoda bedzie uznana z Jej AC i przy uznaniu mojej szkody całkowitej (taka wersja pewnie bedzie przyjęta przez Rzeczoznawcę bo podejrzewam, że koszt naprawy będzie większy niż wartość samochodu) podobno wypłacą mi 70% wartości samochodu czyli ok. 840 zł icon_sad.gif

dla mnie to koszmar, nie stać mnie na dołożenie i kupienie innego auta, nie mam jak poruszać się po mieście zawożąc Weronikę do szkoły i jechać do pracy...no nie mam takiego połączenia komunikacyjnego, żebym zdążyła do pracy a Wera do szkoły icon_sad.gif

czy ja mogę się upierać przy opcji, żeby mimo wszystko naprawili mi auto? są na to jakieś przepisy?

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
ania.m
śro, 18 wrz 2013 - 09:15
Przy szkodzie całkowitej ustalają wysokość odszkodowania poprzez pomniejszenie wartości pojazdu w stanie przed uszkodzeniem - o wartość pozostałości (wrak pojazdu), który Tobie zwracają...

Twoja szkoda będzie finansowana z OC tej pani, a jeśli ta pani będzie chciała naprawić swój samochód - to wówczas może to sobie pokryć ze swojego AC.

Dodaje informacje z kodeksu:
art. 363 k.c.
§ 1. Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Jednakże gdyby przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu.

§ 2. Jeżeli naprawienie szkody ma nastąpić w pieniądzu, wysokość odszkodowania powinna być ustalona według cen z daty ustalenia odszkodowania, chyba że szczególne okoliczności wymagają przyjęcia za podstawę cen istniejących w innej chwili.

Ten post edytował ania.m śro, 18 wrz 2013 - 09:21
ania.m


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,411
Dołączył: czw, 01 wrz 11 - 14:45
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 37,612




post śro, 18 wrz 2013 - 09:15
Post #2

Przy szkodzie całkowitej ustalają wysokość odszkodowania poprzez pomniejszenie wartości pojazdu w stanie przed uszkodzeniem - o wartość pozostałości (wrak pojazdu), który Tobie zwracają...

Twoja szkoda będzie finansowana z OC tej pani, a jeśli ta pani będzie chciała naprawić swój samochód - to wówczas może to sobie pokryć ze swojego AC.

Dodaje informacje z kodeksu:
art. 363 k.c.
§ 1. Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Jednakże gdyby przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu.

§ 2. Jeżeli naprawienie szkody ma nastąpić w pieniądzu, wysokość odszkodowania powinna być ustalona według cen z daty ustalenia odszkodowania, chyba że szczególne okoliczności wymagają przyjęcia za podstawę cen istniejących w innej chwili.

--------------------
D.(uża) 2011 i M.(ały) 2013
Dorott
śro, 18 wrz 2013 - 09:42
czyli jeżeli samochód jest wart przed wypadkiem załóżmy 1200 za wrak na złomie dostane ok 400,00 to odszkodowanie jakby nie patrzeć dostanę ok 800,00 tak?
icon_sad.gif
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post śro, 18 wrz 2013 - 09:42
Post #3

czyli jeżeli samochód jest wart przed wypadkiem załóżmy 1200 za wrak na złomie dostane ok 400,00 to odszkodowanie jakby nie patrzeć dostanę ok 800,00 tak?
icon_sad.gif

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
Nessi
śro, 18 wrz 2013 - 09:55
jechałaś sama? mogę poradzić, żebyś jak najszybciej skontaktowała się z kims z firmy DRB. poszukaj w internecie, na pewno jest ktoś pracujący w twojej okolicy. pamiętaj, liczy się czas. możesz wyjść na tym tak, że za odszkodowanie kupisz sobie nowe, lepsze auto.
Nessi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,332
Dołączył: pon, 15 cze 09 - 11:19
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 27,789




post śro, 18 wrz 2013 - 09:55
Post #4

jechałaś sama? mogę poradzić, żebyś jak najszybciej skontaktowała się z kims z firmy DRB. poszukaj w internecie, na pewno jest ktoś pracujący w twojej okolicy. pamiętaj, liczy się czas. możesz wyjść na tym tak, że za odszkodowanie kupisz sobie nowe, lepsze auto.

--------------------


start-22.02.2014


Mądrość rodzi się z dobrze przemyślanych porażek.
Dorott
śro, 18 wrz 2013 - 10:05
ja jechałam sama

nie chcę nikogo na nic naciągać...po prostu potrzebuję samochód icon_sad.gif
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post śro, 18 wrz 2013 - 10:05
Post #5

ja jechałam sama

nie chcę nikogo na nic naciągać...po prostu potrzebuję samochód icon_sad.gif

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
Nessi
śro, 18 wrz 2013 - 10:53
babka sama siebie naciągnęła na koszty, bo za wypadek zapłaci jej ubezpieczyciel, więc i tak już ma po zniżkach.

Nessi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,332
Dołączył: pon, 15 cze 09 - 11:19
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 27,789




post śro, 18 wrz 2013 - 10:53
Post #6

babka sama siebie naciągnęła na koszty, bo za wypadek zapłaci jej ubezpieczyciel, więc i tak już ma po zniżkach.



--------------------


start-22.02.2014


Mądrość rodzi się z dobrze przemyślanych porażek.
Dorott
śro, 18 wrz 2013 - 10:55
dziękuję za radę ale ja z tych raczej nie wychylających się przed szereg icon_smile.gif

chciałabym po prostu swoje auto nic więcej icon_sad.gif
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post śro, 18 wrz 2013 - 10:55
Post #7

dziękuję za radę ale ja z tych raczej nie wychylających się przed szereg icon_smile.gif

chciałabym po prostu swoje auto nic więcej icon_sad.gif

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 11 gru 2013 - 22:43
Post #8

Jeśli uznają Ci szkodę częściową to zwróć uwagę na wycenę. Muszą wziać pod uwage oryginlane części. Jeśli szkoda całkowita to zawsze możesz napisać do nich, że wrak jest mniej warty i chcesz przeliczenia wartości auta i wraku innym programem. Z OC tej kobiety możesz dostać odszkodowanie za szkody na osobie, jeśli byłaś u lekarza ogólnego, albo w szpitalu i możesz udokumentować, że coś Ci sie stało. Ta kobieta nic na tym nie straci, a Ty możesz zyskać. Może nawet bez takich dokumentów możesz coś dostać, ale tego nie jestem pewna. Ja kiedyś korzystałam z pomocy firmy odszkodowawczej i dostałam sporo pieniążków, za które pojechałam na pierwsze i ostatnie (jak do tej pory) wczasy zagraniczne icon_smile.gif
ojjciec
pon, 21 gru 2015 - 00:46
Niedawno miałem naprawiany samochód z AC po stłuczce, ale mnie takie problemy ominęły na szczęście. To chyba dlatego, że likwidacją szkody zajął się profesjonalny serwis https://www.zgloszenie-szkody.waw.pl/ i z towarzystwem ubezpieczeniowym rozliczył się poza moją ingerencję. bezgotówkowo.

Ten post edytował ojjciec wto, 29 gru 2015 - 11:09
ojjciec


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pon, 21 gru 15 - 00:39
Nr użytkownika: 46,916




post pon, 21 gru 2015 - 00:46
Post #9

Niedawno miałem naprawiany samochód z AC po stłuczce, ale mnie takie problemy ominęły na szczęście. To chyba dlatego, że likwidacją szkody zajął się profesjonalny serwis https://www.zgloszenie-szkody.waw.pl/ i z towarzystwem ubezpieczeniowym rozliczył się poza moją ingerencję. bezgotówkowo.
Sorterol
pon, 13 cze 2016 - 08:34
Ja korzystałem z firmy która walczy o odszkodowania w łodzi i powiem szczerze że byłem naprawdę zadowolony, samemu nie mogłem nic ugrać a firma załatwiła to tak szybko , że szok, polecam!
Sorterol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 13 cze 16 - 08:32
Nr użytkownika: 47,705




post pon, 13 cze 2016 - 08:34
Post #10

Ja korzystałem z firmy która walczy o odszkodowania w łodzi i powiem szczerze że byłem naprawdę zadowolony, samemu nie mogłem nic ugrać a firma załatwiła to tak szybko , że szok, polecam!
> wypadek, uznanie szkody, odszkodowanie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 05:00
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama