Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Nutramigen

, wchodzi i wychodzi tÄ… samÄ… stronÄ…
> , wchodzi i wychodzi tÄ… samÄ… stronÄ…
Papużka
wto, 24 kwi 2012 - 09:43
Dzień Dobry,
potrzebuję porady mam, które swoje dzieci karmiły numtramigenem.
Moja mała została wczoraj na niego skazana gdy wróciła jej wysypka. Pediatra zalecił najpierw mieszać mleko stare z nutramigenem, tak też zrobiłam.
W ciągu dnia nie wypiła tego wiele, ale byłam dobrej myśli bo piła w ogóle i nie było problemu.
Po nocnym budzeniu na karmienie, po godzinie od zjedzenia 150ml mała chlusnęła i wszystko wróciło.

O poranku kupa była koszmarnie kwaśna, z grudami jak ser, śluzem i biało- zielona.

Szukałam na forum podobnych problemów ale nic nie znalazłam. Czy możecie mi w tej kweestii poradzić? Czy wasze dzieciaczki też miały problem z Nutramigenem?
Boję się go podawać małej bo śpi w osobnym pokoiku i wczoraj najpierw poleciało jej niewiele i obudziły mnie dziwne dźwięki - mała się krztusiła. Jak do niej dobiegłam to zdarzyłam ją złapać żeby ją odetkać to chlusnęła potwornie icon_sad.gif
Boję się, żeby mi się w nocy nie zakrztusiła i udusiła tym co zwraca, bo z reguły śpi na pleckach.

Ten post edytował Papużka wto, 24 kwi 2012 - 10:01
Papużka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 921
Dołączył: nie, 12 lip 09 - 17:09
SkÄ…d: Dublin/IRL
Nr użytkownika: 28,222




post wto, 24 kwi 2012 - 09:43
Post #1

Dzień Dobry,
potrzebuję porady mam, które swoje dzieci karmiły numtramigenem.
Moja mała została wczoraj na niego skazana gdy wróciła jej wysypka. Pediatra zalecił najpierw mieszać mleko stare z nutramigenem, tak też zrobiłam.
W ciągu dnia nie wypiła tego wiele, ale byłam dobrej myśli bo piła w ogóle i nie było problemu.
Po nocnym budzeniu na karmienie, po godzinie od zjedzenia 150ml mała chlusnęła i wszystko wróciło.

O poranku kupa była koszmarnie kwaśna, z grudami jak ser, śluzem i biało- zielona.

Szukałam na forum podobnych problemów ale nic nie znalazłam. Czy możecie mi w tej kweestii poradzić? Czy wasze dzieciaczki też miały problem z Nutramigenem?
Boję się go podawać małej bo śpi w osobnym pokoiku i wczoraj najpierw poleciało jej niewiele i obudziły mnie dziwne dźwięki - mała się krztusiła. Jak do niej dobiegłam to zdarzyłam ją złapać żeby ją odetkać to chlusnęła potwornie icon_sad.gif
Boję się, żeby mi się w nocy nie zakrztusiła i udusiła tym co zwraca, bo z reguły śpi na pleckach.

--------------------


pcola
wto, 24 kwi 2012 - 10:15
Papużka,
tak, moje dziecko tak miało, dodatkowo kupy z pasemkami krwi. Odstawiliśmy nutramigen i przeszliśmy na mleko sojowe.

pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post wto, 24 kwi 2012 - 10:15
Post #2

Papużka,
tak, moje dziecko tak miało, dodatkowo kupy z pasemkami krwi. Odstawiliśmy nutramigen i przeszliśmy na mleko sojowe.



--------------------



--------------------------
Papużka
wto, 24 kwi 2012 - 10:45
pcola dziękuję za odpowiedź!
Moje niestety na sojowym miało kosmiczne zatwardzenia, robiło królicze twarde i suche bobki z wielkim krzykiem.

Przerobiliśmy też Bebilon Pepti (nie dawało żadnych rezultatów na wysypkę), mleko bezlaktozowe (koszmarne zatwardzenie), Bebilon HA (pfffffrrrrr nie kcem jeść).

Jedyne co tolerowała bardzo dobrze to Bebilon, ale... pojawia się jej ta koszmarna wysypka i gdy już chyba 7 lekarz upiera się przy podaniu Nutramigenu twierdząc że to skaza, postanowiliśmy spróbować czy to diabelstwo coś pomoże, aby w końcu wykluczyć kolejny element.
Papużka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 921
Dołączył: nie, 12 lip 09 - 17:09
SkÄ…d: Dublin/IRL
Nr użytkownika: 28,222




post wto, 24 kwi 2012 - 10:45
Post #3

pcola dziękuję za odpowiedź!
Moje niestety na sojowym miało kosmiczne zatwardzenia, robiło królicze twarde i suche bobki z wielkim krzykiem.

Przerobiliśmy też Bebilon Pepti (nie dawało żadnych rezultatów na wysypkę), mleko bezlaktozowe (koszmarne zatwardzenie), Bebilon HA (pfffffrrrrr nie kcem jeść).

Jedyne co tolerowała bardzo dobrze to Bebilon, ale... pojawia się jej ta koszmarna wysypka i gdy już chyba 7 lekarz upiera się przy podaniu Nutramigenu twierdząc że to skaza, postanowiliśmy spróbować czy to diabelstwo coś pomoże, aby w końcu wykluczyć kolejny element.

--------------------


pcola
wto, 24 kwi 2012 - 10:55
Papużka,

tylko ja karmiłam Maksa do 11 miesiąca życia wyłącznie swoim mlekiem, nasze jazdy z dopasowaniem sztucznego zaczęły się w momencie odstawiania od piersi.
Przerabialiśmy wszystko co się dało, podobnie jak Ty. Wiem, że nie pomogłam icon_sad.gif
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post wto, 24 kwi 2012 - 10:55
Post #4

Papużka,

tylko ja karmiłam Maksa do 11 miesiąca życia wyłącznie swoim mlekiem, nasze jazdy z dopasowaniem sztucznego zaczęły się w momencie odstawiania od piersi.
Przerabialiśmy wszystko co się dało, podobnie jak Ty. Wiem, że nie pomogłam icon_sad.gif

--------------------



--------------------------
Papużka
wto, 24 kwi 2012 - 11:04
Pomogłaś icon_smile.gif dałaś mi informację, że dopasowanie mleka może być problemem i że to "normalne" mieć taki kłopot. To już coś.
Papużka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 921
Dołączył: nie, 12 lip 09 - 17:09
SkÄ…d: Dublin/IRL
Nr użytkownika: 28,222




post wto, 24 kwi 2012 - 11:04
Post #5

Pomogłaś icon_smile.gif dałaś mi informację, że dopasowanie mleka może być problemem i że to "normalne" mieć taki kłopot. To już coś.

--------------------


Dorott
wto, 24 kwi 2012 - 11:07
my karmiliśmy weronikę Nutramigenem od 3 miesiąca życia

ale mieszanie z moim pokarmem niestety dawało podobne objawy do Waszych...dopiero przejście radykalne tylko na Nutramigen zmieniło sytuację i wszystko wróciło do normy
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post wto, 24 kwi 2012 - 11:07
Post #6

my karmiliśmy weronikę Nutramigenem od 3 miesiąca życia

ale mieszanie z moim pokarmem niestety dawało podobne objawy do Waszych...dopiero przejście radykalne tylko na Nutramigen zmieniło sytuację i wszystko wróciło do normy

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
Honey*
wto, 24 kwi 2012 - 12:03
Kuba tez od 3mż na nutramigenie
ja nie mieszalam
odrazu podalam
i nie bylo takich sytuacji
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post wto, 24 kwi 2012 - 12:03
Post #7

Kuba tez od 3mż na nutramigenie
ja nie mieszalam
odrazu podalam
i nie bylo takich sytuacji


--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
Papużka
śro, 25 kwi 2012 - 20:05
sprawa się wyjaśniła... grypa żołądkowa... dzisiaj trafiło mnie jak grom z jasnego nieba.
Papużka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 921
Dołączył: nie, 12 lip 09 - 17:09
SkÄ…d: Dublin/IRL
Nr użytkownika: 28,222




post śro, 25 kwi 2012 - 20:05
Post #8

sprawa się wyjaśniła... grypa żołądkowa... dzisiaj trafiło mnie jak grom z jasnego nieba.

--------------------


pcola
śro, 25 kwi 2012 - 21:30
Współczuję i dużo zdrowia życzę !
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post śro, 25 kwi 2012 - 21:30
Post #9

Współczuję i dużo zdrowia życzę !

--------------------



--------------------------
Dorott
czw, 26 kwi 2012 - 08:35
ale pisałaś, ze wróciła wysypka?
to też niby od grypy żołądkowej?
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post czw, 26 kwi 2012 - 08:35
Post #10

ale pisałaś, ze wróciła wysypka?
to też niby od grypy żołądkowej?

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
Agnieszka Kamila
piÄ…, 04 maj 2012 - 00:16
my na nutramigenie od 3 mca życia, ale takich sytuacji z ulewaniem nie było, natomiast wysypka znikneła po jakimś pół roku od rozpoczęscia stosowania,

zastanawiam się czy to od nutramigenu przeszło czy dzięki forum na którym przeczytałam o kremie linoderm

u synka po nutramigenie były mega zaparcia do czasu kiedy zaczęłam mu do niego dodawac lacidofil 2x na dobę
Agnieszka Kamila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,290
Dołączył: pon, 27 sie 07 - 20:41
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 15,962

GG:


post piÄ…, 04 maj 2012 - 00:16
Post #11

my na nutramigenie od 3 mca życia, ale takich sytuacji z ulewaniem nie było, natomiast wysypka znikneła po jakimś pół roku od rozpoczęscia stosowania,

zastanawiam się czy to od nutramigenu przeszło czy dzięki forum na którym przeczytałam o kremie linoderm

u synka po nutramigenie były mega zaparcia do czasu kiedy zaczęłam mu do niego dodawac lacidofil 2x na dobę
Fiona89
czw, 17 maj 2012 - 17:26
Moja Nikolka jak miała 3 miesiące przepisano jej nutramigen ze względu na AZS i alergię na mleko. Dostawała tylko 2 tygodnie, bo również ulewała strasznie. Lekarka kazała zagęszczać kaszką i również nic nie pomagało. Przeszliśmy wtedy na pepti, które przypasowało małej.

edit: Dopiero teraz doczytałam, że to grypa icon_smile.gif

Ten post edytował Fiona89 czw, 17 maj 2012 - 17:26
Fiona89


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 549
Dołączył: pon, 13 wrz 10 - 19:29
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 34,272




post czw, 17 maj 2012 - 17:26
Post #12

Moja Nikolka jak miała 3 miesiące przepisano jej nutramigen ze względu na AZS i alergię na mleko. Dostawała tylko 2 tygodnie, bo również ulewała strasznie. Lekarka kazała zagęszczać kaszką i również nic nie pomagało. Przeszliśmy wtedy na pepti, które przypasowało małej.

edit: Dopiero teraz doczytałam, że to grypa icon_smile.gif

--------------------
Nikolka 10.12.2010r.
dankin-82
czw, 17 maj 2012 - 20:01
zdrówka, dobrze że się wyjaśniło



a my do nutramigenu dodawaliśmy nutriton ( czy jakoś tak) by zagęścić i było ok
dankin-82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,724
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 21:38
Skąd: Lubin /dolnośląskie/
Nr użytkownika: 2,798




post czw, 17 maj 2012 - 20:01
Post #13

zdrówka, dobrze że się wyjaśniło



a my do nutramigenu dodawaliśmy nutriton ( czy jakoś tak) by zagęścić i było ok

--------------------
> Nutramigen, wchodzi i wychodzi tÄ… samÄ… stronÄ…
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 07:13
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama