Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Cienie dla alergiczki

> 
Cleo
pon, 04 gru 2006 - 23:09
Które cienie naprawdę nadają się dla alergiczki? Każda firma mnie mami, że 'testowane', ze 'dla wrażliwych oczu', a ja potem mam oczy jak u królika, cos mnie swędzi, piecze, do tego mam szkła kontaktowe, więc jak ine wytrzymam i potrę to kolejny dramat. Polećcie mi firmę, produkt, bo na razie trwonie kasę na kolejne niewypały.
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post pon, 04 gru 2006 - 23:09
Post #1

Które cienie naprawdę nadają się dla alergiczki? Każda firma mnie mami, że 'testowane', ze 'dla wrażliwych oczu', a ja potem mam oczy jak u królika, cos mnie swędzi, piecze, do tego mam szkła kontaktowe, więc jak ine wytrzymam i potrę to kolejny dramat. Polećcie mi firmę, produkt, bo na razie trwonie kasę na kolejne niewypały.

--------------------
Potwora
wto, 05 gru 2006 - 10:44
Próbowałas cienie La Roche Posay?
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post wto, 05 gru 2006 - 10:44
Post #2

Próbowałas cienie La Roche Posay?
Cleo
wto, 05 gru 2006 - 19:48
Nie, tych nie! polecasz?? icon_smile.gif
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post wto, 05 gru 2006 - 19:48
Post #3

Nie, tych nie! polecasz?? icon_smile.gif

--------------------
Ciocia Magda
wto, 05 gru 2006 - 20:22
ja cieni nie używam za bardzo, ale używam podkładu i tuszu do rzęs La Roche Posay - i rzeczywiście moja skóra czuje się komfortowo. A zazwyczaj bezpośrednio po pomalowaniu rzęs zaczynałam je trzeć icon_rolleyes.gif .

Wszystkie te serie apteczne mają testery (w malutkich opakowaniach), poproś panią w aptece, żeby Ci pozwoliła przetestować zanim wyłożysz kasę - bo może się okazać, że akurat dana marka Ci nie odpowiada.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post wto, 05 gru 2006 - 20:22
Post #4

ja cieni nie używam za bardzo, ale używam podkładu i tuszu do rzęs La Roche Posay - i rzeczywiście moja skóra czuje się komfortowo. A zazwyczaj bezpośrednio po pomalowaniu rzęs zaczynałam je trzeć icon_rolleyes.gif .

Wszystkie te serie apteczne mają testery (w malutkich opakowaniach), poproś panią w aptece, żeby Ci pozwoliła przetestować zanim wyłożysz kasę - bo może się okazać, że akurat dana marka Ci nie odpowiada.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Cleo
wto, 05 gru 2006 - 20:25
a wlasnie- moze to nie tylko wkestia cieni, ale tez tuszu! choc na ogol staram sie miec hennÄ™, to np ostatnio uzywam tuszu...
La Roche tylko w aptekach? tak jak Vichy?
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post wto, 05 gru 2006 - 20:25
Post #5

a wlasnie- moze to nie tylko wkestia cieni, ale tez tuszu! choc na ogol staram sie miec hennÄ™, to np ostatnio uzywam tuszu...
La Roche tylko w aptekach? tak jak Vichy?

--------------------
Potwora
śro, 06 gru 2006 - 11:29
Polecam icon_wink.gif
Co prawda wybór odcieni dość mały ale...
LRP ma fajny podkład w płynie, dość dobrze matuje i trzyma się twarzy.
Moja ciotka ( straszna alergiczka icon_wink.gif ) używa maskar tej firmy i chwali je sobie.
LRP to w aptekach albo na allegro, jest to jedna z marek Loreal ( obok Vichy)
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post śro, 06 gru 2006 - 11:29
Post #6

Polecam icon_wink.gif
Co prawda wybór odcieni dość mały ale...
LRP ma fajny podkład w płynie, dość dobrze matuje i trzyma się twarzy.
Moja ciotka ( straszna alergiczka icon_wink.gif ) używa maskar tej firmy i chwali je sobie.
LRP to w aptekach albo na allegro, jest to jedna z marek Loreal ( obok Vichy)
kalarepa78
piÄ…, 08 gru 2006 - 10:26
Cleo, polecam tusz AA Oceanic (taki w złotym opakowaniu) - to jedyny, który nie spowodował,ze miałam oczy jak królik. Ale zaznaczam, że nie maluję rzęs codziennie.
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post piÄ…, 08 gru 2006 - 10:26
Post #7

Cleo, polecam tusz AA Oceanic (taki w złotym opakowaniu) - to jedyny, który nie spowodował,ze miałam oczy jak królik. Ale zaznaczam, że nie maluję rzęs codziennie.

--------------------




Cleo
piÄ…, 08 gru 2006 - 10:34
a to prawda- AA ma np mleczko do demakijążu, po ktorym nic mnie nie szczypie. a np po Lorealu owszem icon_rolleyes.gif
zobaczę sobie kolory LRP i wyprobuję tez podkład AA -nie wiedziaam, ze mają!

(kosmetyki na allegro- skad wiecie, ez to nie podroby? poleicie kogos? bo ja sie przejechalam na bieliźnie- jak dostałam 'Triumpha', to mało nie padłam-do dzis lezy w szufladzie icon_evil.gif )
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post piÄ…, 08 gru 2006 - 10:34
Post #8

a to prawda- AA ma np mleczko do demakijążu, po ktorym nic mnie nie szczypie. a np po Lorealu owszem icon_rolleyes.gif
zobaczę sobie kolory LRP i wyprobuję tez podkład AA -nie wiedziaam, ze mają!

(kosmetyki na allegro- skad wiecie, ez to nie podroby? poleicie kogos? bo ja sie przejechalam na bieliźnie- jak dostałam 'Triumpha', to mało nie padłam-do dzis lezy w szufladzie icon_evil.gif )

--------------------
kalarepa78
piÄ…, 08 gru 2006 - 11:50
Jesli chodzi o Allegro, to unikam "superokazji" cenowych i staram sie kupowac u sprzedawców z dużą liczbą komentarzy. Na poczatek warto kupić jedną rzecz, żeby sprawdzić na ile jest to zgodne z opisaem (choiaż serce trochę boli, bo znacząco podnosi to koszty przesyłki).
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post piÄ…, 08 gru 2006 - 11:50
Post #9

Jesli chodzi o Allegro, to unikam "superokazji" cenowych i staram sie kupowac u sprzedawców z dużą liczbą komentarzy. Na poczatek warto kupić jedną rzecz, żeby sprawdzić na ile jest to zgodne z opisaem (choiaż serce trochę boli, bo znacząco podnosi to koszty przesyłki).

--------------------




Kaszanka
piÄ…, 08 gru 2006 - 12:19
Cleo, wydaje mi się, że cienie i tusz odpowiednie dla Ciebie znajdziesz metodą prób i błędów. Mnie uczulają kosmetyki LPR, choć mojej lekarce wydaje się to niemożliwe. Kupowałam po kolei wszyskie tusze i cienie na rynku i wiem, że z Maybelline mnie nie uczulają, cienie z APC również nie. Ale sporo czasu (i pieniędzy icon_evil.gif ) kosztowało mnie ich znalezienie.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post piÄ…, 08 gru 2006 - 12:19
Post #10

Cleo, wydaje mi się, że cienie i tusz odpowiednie dla Ciebie znajdziesz metodą prób i błędów. Mnie uczulają kosmetyki LPR, choć mojej lekarce wydaje się to niemożliwe. Kupowałam po kolei wszyskie tusze i cienie na rynku i wiem, że z Maybelline mnie nie uczulają, cienie z APC również nie. Ale sporo czasu (i pieniędzy icon_evil.gif ) kosztowało mnie ich znalezienie.
kethry
piÄ…, 08 gru 2006 - 12:49
ja po dość długich poszukiwaniach znalazlam kosmetyki, które nic złego nie robią mojej skórze - nie uczulają, nie wysuszają...

nazywa sie to "kosmetyk mineralny" - składa tylko z pigemtów mineralnych, żadnej chemii! nie wiem, czy mogę tu podać linka...
no nic, w razie gdybym złamała jakiś przepis, proszę moderatora o usunięcie
www.rhea.com.pl

tu można więcej poczytać o tych kosmetykach. generalnie stosują je ludzie po operacjach plastycznych i z zapaleniami skóry - właśnie dlatego, że nie podrażniają.

ja je kupowałam na allegro od użytkownika "Malika" - autorka tej strony.

opakowania są dość nieduże, ale NAPRAWDĘ wydajne - od pół roku mam cienie, podkład i korektor i jeszcze daleko im do końca.
wadą jest ich pylista konsystencja - trzeba ostrożnie nakładać.
ale coś za coś. wole się pomęczyć z nakładaniem, niż mieć za 15 minut spuchnięte powieki i twarz całą w syfach, lub w suchych plackach. no i niestety nie mają tuszu do rzęs.
za to wybór kolorów -przeogromny, strasznie trudno się zdecydować. ceny przyzwoite icon_wink.gif
kethry


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,396
Dołączył: śro, 11 paź 06 - 22:21
Skąd: Białystok/Warszawa
Nr użytkownika: 7,957




post piÄ…, 08 gru 2006 - 12:49
Post #11

ja po dość długich poszukiwaniach znalazlam kosmetyki, które nic złego nie robią mojej skórze - nie uczulają, nie wysuszają...

nazywa sie to "kosmetyk mineralny" - składa tylko z pigemtów mineralnych, żadnej chemii! nie wiem, czy mogę tu podać linka...
no nic, w razie gdybym złamała jakiś przepis, proszę moderatora o usunięcie
www.rhea.com.pl

tu można więcej poczytać o tych kosmetykach. generalnie stosują je ludzie po operacjach plastycznych i z zapaleniami skóry - właśnie dlatego, że nie podrażniają.

ja je kupowałam na allegro od użytkownika "Malika" - autorka tej strony.

opakowania są dość nieduże, ale NAPRAWDĘ wydajne - od pół roku mam cienie, podkład i korektor i jeszcze daleko im do końca.
wadą jest ich pylista konsystencja - trzeba ostrożnie nakładać.
ale coś za coś. wole się pomęczyć z nakładaniem, niż mieć za 15 minut spuchnięte powieki i twarz całą w syfach, lub w suchych plackach. no i niestety nie mają tuszu do rzęs.
za to wybór kolorów -przeogromny, strasznie trudno się zdecydować. ceny przyzwoite icon_wink.gif

--------------------
Gabriel (27.03.2007) Zofia (1.10.2008)
Potwora
piÄ…, 08 gru 2006 - 13:04
Jeszcze podobno cienie tej firmy są dobre dla alergików.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post piÄ…, 08 gru 2006 - 13:04
Post #12

Jeszcze podobno cienie tej firmy są dobre dla alergików.
Lizia
piÄ…, 08 gru 2006 - 16:04
La Roche, potwierdzam. Mnie wszystko uczula, a La roche nawet podkład mi nie szkodzi
Lizia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 838
Dołączył: czw, 26 lut 04 - 15:02
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,495

GG:


post piÄ…, 08 gru 2006 - 16:04
Post #13

La Roche, potwierdzam. Mnie wszystko uczula, a La roche nawet podkład mi nie szkodzi

--------------------


Lila_
czw, 25 sty 2007 - 18:27
Poczytałam sobie i poszłam w poszukiwaniu cieni które moim powiekom krzywdy nie zrobią icon_wink.gif

Od razu przyznaję , że ceny mnie zszokowały icon_eek.gif
Ale musiałam coś wybrac bo bez pomalowanych oczu to się fatalnie czuję.

Pani i koleżanka poleciły mi Clinique -ponoc naturalne i dla wrażliwców.
Zresztą z żadnej innej firmy nie było fajnego koloru na który zdecydowałabym się wydac tyle kasy i nie żalowac.

Więc teraz będę testowała cień z tej firmy.
W ogóle zdegustowana jestem możliwościami wyboru przy takich cenach - kolorów mało , jeżeli w zestawach to jak dla mnie mało atrakcyjnych pod względem używania wszytkich kolorów icon_confused.gif
Byc może mam zbyt wysokie wymagania - marzy mi się np. samodzielne dobieranie cieni w zestaw taki jaki bym używała icon_biggrin.gif I wtedy skłonna byłabym wydac 200 zł lub wiecej ale miec coś co wiem, że będę używała icon_wink.gif icon_biggrin.gif

Ale dałam się namówic na krem pod oczy i na powieki Clinique z gratisowym tuszem do rzęs icon_biggrin.gif
Jak zobacze super efekty to przekażę icon_wink.gif icon_lol.gif
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post czw, 25 sty 2007 - 18:27
Post #14

Poczytałam sobie i poszłam w poszukiwaniu cieni które moim powiekom krzywdy nie zrobią icon_wink.gif

Od razu przyznaję , że ceny mnie zszokowały icon_eek.gif
Ale musiałam coś wybrac bo bez pomalowanych oczu to się fatalnie czuję.

Pani i koleżanka poleciły mi Clinique -ponoc naturalne i dla wrażliwców.
Zresztą z żadnej innej firmy nie było fajnego koloru na który zdecydowałabym się wydac tyle kasy i nie żalowac.

Więc teraz będę testowała cień z tej firmy.
W ogóle zdegustowana jestem możliwościami wyboru przy takich cenach - kolorów mało , jeżeli w zestawach to jak dla mnie mało atrakcyjnych pod względem używania wszytkich kolorów icon_confused.gif
Byc może mam zbyt wysokie wymagania - marzy mi się np. samodzielne dobieranie cieni w zestaw taki jaki bym używała icon_biggrin.gif I wtedy skłonna byłabym wydac 200 zł lub wiecej ale miec coś co wiem, że będę używała icon_wink.gif icon_biggrin.gif

Ale dałam się namówic na krem pod oczy i na powieki Clinique z gratisowym tuszem do rzęs icon_biggrin.gif
Jak zobacze super efekty to przekażę icon_wink.gif icon_lol.gif

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Cleo
czw, 25 sty 2007 - 20:09
Na razie mam tusz do rzęs La Roche- taki z białym podkładem i czarnym drugim 'stepem'. Jest super!icon_smile.gif
ale cieni nie widzialam w zadnej z kilku aptek, w ktorych bylam. moze oni majÄ… jakis sklep w sieci??
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post czw, 25 sty 2007 - 20:09
Post #15

Na razie mam tusz do rzęs La Roche- taki z białym podkładem i czarnym drugim 'stepem'. Jest super!icon_smile.gif
ale cieni nie widzialam w zadnej z kilku aptek, w ktorych bylam. moze oni majÄ… jakis sklep w sieci??

--------------------
Lila_
czw, 25 sty 2007 - 22:04
CYTAT(Cleo)
Na razie mam tusz do rzęs La Roche- taki z białym podkładem i czarnym drugim 'stepem'. Jest super!icon_smile.gif
ale cieni nie widzialam w zadnej z kilku aptek, w ktorych bylam. moze oni majÄ… jakis sklep w sieci??




Cleo szukałam w sieci i tylko apteki mi wyskakiwały - odpuściłam sobie dalsze szukanie bo w ciemno takich rzeczy jak cień nie kupię icon_smile.gif


Ale może mają swoja stronę- chęcia pooglądam.
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post czw, 25 sty 2007 - 22:04
Post #16

CYTAT(Cleo)
Na razie mam tusz do rzęs La Roche- taki z białym podkładem i czarnym drugim 'stepem'. Jest super!icon_smile.gif
ale cieni nie widzialam w zadnej z kilku aptek, w ktorych bylam. moze oni majÄ… jakis sklep w sieci??




Cleo szukałam w sieci i tylko apteki mi wyskakiwały - odpuściłam sobie dalsze szukanie bo w ciemno takich rzeczy jak cień nie kupię icon_smile.gif


Ale może mają swoja stronę- chęcia pooglądam.

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Cleo
czw, 25 sty 2007 - 23:21
https://www.laroche-posay.com/
taka stronÄ™ znalazlam na szybko, potem tez spojrzÄ™:)
---
i widzę, ze w Products, face--> jest moja mascara duo, jest szminka jakować i puder/podkład. ale cieni nie widzę. jest info, ze niedlugo pelna ofertę makijazową zamieszczą
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post czw, 25 sty 2007 - 23:21
Post #17

https://www.laroche-posay.com/
taka stronÄ™ znalazlam na szybko, potem tez spojrzÄ™:)
---
i widzę, ze w Products, face--> jest moja mascara duo, jest szminka jakować i puder/podkład. ale cieni nie widzę. jest info, ze niedlugo pelna ofertę makijazową zamieszczą

--------------------
> Cienie dla alergiczki
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 19:38
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama