Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Szafa biegacza

-
, czyli w czym biegacie a w czym nie- co odradzacie? etc etc
bb
post Thu, 09 Oct 2014 - 14:15
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 1,313

GG:

W roznych watkach od czasu do czasu pojawiaja sie podwatki biegowe. Raz juz gdzies bylo o bieliznie dla uswiadomionych biegaczek, teraz z lena77 powymienialysmy uwagi co do spodni z tchibo.

Moze zbierzemy w jednym miejscu rady ubraniowe. Ktos cos poleci, cos odradzi, doradzi. Pogadamy o gadzetach zbednych I niezbednych 29.gif
W sumie mniej lub czynniej biegajacych maluszanek znalazlo by sie troche, nie?

Biegniemy? 06.gif

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Go to the top of the page PM

Quote Post
lena77
post Fri, 10 Oct 2014 - 11:04
Post #2

Nr użytkownika: 3,289

Z miłą chęcią dołączę do Ciebie, bb. Choć ja jestem z tych minimalistów. Mam dwie pary spodni do biegania długich (w tym 1 do fitnesu , z szerokimi nogawkami), 3 koszulki na ramiączkach z decathlonu i 2 z krótkim oraz dwie z długim i 1 wiatrówke tez z decathlonu oraz 1 parę butów. Nie biegam z pulsometrem, rzadko używam zegarka, ale mniej więcej potrafię określić jakim tempem biegnę, . biegam....uwaga ze starą komórkę i w słuchawkach na kablu w uszach, no mega obciach icon_smile.gif
w każdym razie, wczoraj musiałam przetestować moje nowe zakupy biegowe z tchibo. spodnie świetnie się spisały, w bluzce było mi za ciepło, ale na zimę będzie idealna bo nerki i pół tyłka zakrywa.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski

Quote Post
grzałka
post Fri, 10 Oct 2014 - 11:40
Post #3

Nr użytkownika: 506

Jestem biegacz niskobudżetowy. Biegam w zwykłych spodniach sportowych, bawełna, z decathlonu, ale żadna seria do biegania, buty z lidla- nabyte przed wakacjami, wcześniej biegałam w Reebokach ZigNano Fly, one są fajne, ale tylko w terenie, na sztuczne nawierzchnie jednak za delikatne, a moja trasa jest tylko w połowie po naturalnym podłożu. Lidlowskie się sprawdzają na obu typach nawierzchni. Bluza- od niedawna mam kalenji, wcześniej tez zwykła bawełniana, na trudniejsze warunki softshell jakiś no-name, nabyłam w GB na carbootsie za funta i jest świetny. Mam zegarek do biegania z pulsometrem, ale nie używam, biegam z telefonem i włączoną aplikacją endomondo. Bez słuchawek icon_wink.gif. Zauważyłam, że zawsze jestem lżej ubrana niż inni biegający, czapkę nosze tylko przy mrozach, jak oni na długo, to ja na krótko. Biegam średnio 3 x w tyg po 6-8 km.

--------------------

Quote Post
bb
post Fri, 10 Oct 2014 - 11:57
Post #4

GG:

O ja tez z tych malogadzetowych. Najdrozszym elementem mojego biegania (regularnie od maja 2014) jest biustonosz 06.gif I tu widze ewidentna roznice. Mam shock absorbera 70f.
Na wiosne i w lecie nie mialam problemu z ubieraniem sie (koszulka z krotkim, najpierw dowolna bawelniana ale potem sie przekonalam do tych technicznych i juz sie dorobilam dwoch: jednej Nike a drugiej jakiejs no-name z intersportu + dres do kolan) ale ostatnio juz nie jest tak lekko. Raz mi za zimno, raz za goraco.
O ile gora ok (kosulka tehcnizna z krotkim plus bluza bawelniana z kapturem) tak z dolem kombinuje.
Zwykle legginsy bawelniane mi przewiewa 32.gif a w jedynych dresowych dlugich (z gimnastyki) mi za goraco i mam przepocone w pasie.

--------------------

Quote Post
bb
post Fri, 10 Oct 2014 - 11:59
Post #5

GG:

Marszobiegam po asflalcie, z duza roznica wzniesien. Marszobiegam bo najpierw kilka km stopniowo ale w gore a pitem w dol icon_wink.gif
No i zakretow kilka wiec raz z wiatrem raz pod wiatr. Trasa na raz to 5-8km.

--------------------

Quote Post
lena77
post Fri, 10 Oct 2014 - 12:19
Post #6

Nie, no u mnie najdroższym elementem stroju są zdecydowanie buty. nigdy na żadne buty nie wydałam tyle, co na buty do biegania. mam brzydkie i mało seksowne asicsy. w ogóle na tle biegających kobiet prezentuję się mało ponętnie. Czapeczka w mrozy (prezent od męża) sciska moją główkę do rozmiarów mikrych, wypychając przy tym policzki i wyglądam jak chomik. co do staników to wcale mogłabym nie mieć, a po zawodach to biustu praktycznie nie mogę znaleźć. w najmniejszym staniku sportowym firmy kalenji jeszcze mam luz.

Ten post edytował lena77 Fri, 10 Oct 2014 - 12:46

--------------------
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski

Quote Post
Tuni
post Fri, 10 Oct 2014 - 15:53
Post #7

Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 248

To ja trochę z innej strony.
Dziewczyny koniecznie biegajcie odblaskowo i to nie taka jedna mała kropeczka pod kolanem ale tak, zebyście były widoczne.
Biegacz ubrany po zmroku na czarno, ze słuchawkami w uszach stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych.
Znajoma znajomej miała ostatnio poważny wypadek niejako na własne życzenie -do czego sama się przyznaje- przebiegała przez jezdnię bez odblasków, na czarno i zasłuchana w coś.
Nie rozejrzała się chyba dostatecznie, samochodu nie słyszała. Cudem ma tylko złamaną nogę i kilka otarć.

A bardziej w temacie- podstawa to dobre wygodne buty. Reszta ma mniejsze znaczenie.

Quote Post
lena77
post Sat, 11 Oct 2014 - 12:32
Post #8

Teraz obowiązkowo co najmniej 2 odblaski. Ja mam po dwie opaski na nodze i dwie na rece plus elementy odblaskowe na ubraniu i butach.

--------------------
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski

Quote Post
bb
post Fri, 17 Oct 2014 - 10:08
Post #9

GG:

Nie biegam po zmroku ani przed switem, mam odblaski fabryczne czyli tyle co w butach, koszulce. Zamowilam w tchibo koszulke do biegania z dlugim I kapturem oraz legginsy, o rozmiar mniejsze obydwa niz zwykle. No zobaczymy, ostatnia szansa. Jednoczesnie wyczytalam gdzies u nich na stronie ze standardowa dl nogawki spodni od kroku to 80cm, niezaleznie od rozmiaru. No wiec dla mnie za malo jednak ;-( ale legginsy moze akurat?

Dzis tez zaliczylam pierwsze bable 21.gif na placach u nog (dwoch palcach). Normalnie mam buty do biegania tylko do biegania (Nike lunarglide 5) I sa super ale dzis mnie podkusilo I wyszlam na trase w butach, ktore dostalam...wczoraj icon_wink.gif. No I juz po 2 km pod gorke po asfalcie cos mi nie gralo w prawym bucie, a na 5-tym juz tez w lewym. Zesz.... pierwszy raz w mojej "karierze" nabawilam sie takiej kontuzji.
Tchibowe biegowki sa fajne, piekne, odblaskowe ale do biegania po sklepach i z domu do pracy/szkoly. Falstart totalny. No co mnie podkusilo? nienie.gif

--------------------

Quote Post
bb
post Fri, 17 Oct 2014 - 10:11
Post #10

GG:

CYTAT(Tuni @ Fri, 10 Oct 2014 - 16:53) *
A bardziej w temacie- podstawa to dobre wygodne buty. Reszta ma mniejsze znaczenie.

To ja niezmiennie dodam, ze w grupie posiadaczek biustow > standardowego polskiego 75C buty plus pancerny biustonosz.!
Nic tak nie potrafi zepsuc trasy niz niekontrolowane ruchy ciala z przodu oraz bable (j/w z dzisiejszej mej trasy- ku przestrodze).

--------------------

Quote Post
superprzemek1
post Thu, 20 Nov 2014 - 17:59
Post #11

Nr użytkownika: 44,865

Jako, że biegam od dwóch lat (z przerwami) to polecam na początek: proste buty z Dacathlona za 60-70zł, po pół roku przejść na jakieś lepsze (osobiście biegam w Asicsach, kosztowały około 450zł). A ubrania to zwyczajne wygodne ciuchy icon_smile.gif Od kilku miesięcy odkupiłem się w obcisłe sportowe spodenki i koszulki i w sumie nie widze większej różnicy w bieganiu od tego jak biegałem w dresie...

Quote Post
bb
post Thu, 20 Nov 2014 - 20:02
Post #12

GG:

A czego sluchasz biegajac I dlaczego piosenek/koled dla dzieci? 37.gif 06.gif
A najblizszego decathlon'a mam 1500km stad. Nie dobiegne......... 08.gif

--------------------

Quote Post
lena77
post Fri, 21 Nov 2014 - 12:08
Post #13

A ja nic nowego sobie nie kupiłam do biegania. Wczoraj po raz pierwszy ubrałam na bluze wiatrówke ale kupno ocieplanych spodni zostawię na przyszłą zimę , mając nadzieje, ze ta zima bedzie jesienna. Ale wracam już do formy, biegam spokojnie w tempie 4:50/km; to moje idealne tempo treningowe, w którym sie nie męcze i czuje się cudownie.chyba czas już zacząć mocniejsze akcenty tak jak latem.

--------------------
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski

Quote Post
malika88
post Mon, 30 Mar 2015 - 17:53
Post #14

Nr użytkownika: 45,599

Latem najlepiej biega mi się w bawełnianych rzeczach, zimą lepiej jednak zainwestować w coś termicznego żeby nie nakładać zbyt wiele warstw na siebie.

Quote Post
agusiak123
post Wed, 24 Aug 2016 - 11:13
Post #15

Nr użytkownika: 48,058

GG:

Ja jestem raczej początkującym biegaczem, ale ogólnie staram się być aktywną i polecam ubrania sportowe z lidla. Można kupić fajne spodenki, leginsy i koszulki. Buty też są całkiem spoko na krótkie dystanse.

Quote Post
kocham_sport
post Wed, 18 Oct 2017 - 14:32
Post #16

Nr użytkownika: 50,704

Ja jeśli chodzi o odzież sportową czy buty - jestem miłośniczką firmy Asics. icon_wink.gif Najwygodniejsze buty, wysoka jakoś i jeszcze się nigdy nie zawiodłam.
A znacie może jakieś pulsometry do polecenia? Bo szukam czegoś. icon_smile.gif Chciałabym kupić tutaj, bo mam kupon rabatowy: https://dotsport.pl/triathlon/akcesoria/pulsometry.html - poradźcie, błagam! Nie znam się totalnie na tym niestety. icon_sad.gif

Quote Post
mitama
post Mon, 20 Nov 2017 - 08:39
Post #17

Nr użytkownika: 44,027

Ale nie bierzcie pod uwagę wyłącznie bardzo znanych marek - patrzcie również na mniej znane, ale gwarantujące jakość odzieży. To przecież bardzo łatwo można sprawdzić na podstawie składu odzieży. A jeśli chodzi o sensowne, a jakościowe marki, to na pewno polecam - https://berens.pl/9-bielizna-termoaktywna Bielizna termoaktywna musi być doskonale wykonane, bo tylko wtedy realnie poczujecie jej właściwości.

Quote Post
> Szafa biegacza, czyli w czym biegacie a w czym nie- co odradzacie? etc etc

Start new topic Reply to this topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thu, 23 Nov 2017 - 23:22
lista postów tego wątku
© 2002 - 2017  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe