Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Zajęcia pozalekcyjne?

-
MamaStokrotki
post Fri, 11 Dec 2015 - 11:41
Post #21

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 37,611

CYTAT(Agula9 @ Sat, 10 Oct 2015 - 20:40) *
Najważniejsze, żeby dziecko było zadowolone, moja chodzi na tańce i akrobatykę w sumie 3x w tyg i chce jeszcze basen i karate, ale wykończyły byśmy się obie. Dla mnie te 3x to bardzo dużo, a dziecko nie wiem, mojej wszędzie pełno i wiecznie ma energię. Do tego finansowo chyba byśmy nie dali rady icon_sad.gif

Każde dziecko jest inne, moja zajecia w szkole z dramy, eksperymentów i unihokeja, a od stycznie jeszcze plastyczne poza szkołą i ceramiczne cchemy - ona chce i my icon_smile.gif Zobaczymy jak bedzie, czy da radę.
Go to the top of the page PM

Quote Post
josia41
post Wed, 23 Mar 2016 - 11:56
Post #22

Nr użytkownika: 46,786

We Wrocławiu jest fajny kurs tańca dla dzieci [edit: moderacja] Moje chodzą i bardzo sobie chwalą.

Quote Post
OuSzou
post Fri, 22 Apr 2016 - 11:03
Post #23

Nr użytkownika: 47,360

Według mnie zajęcia dodatkowe powinny się odbywać po za szkołą, tak aby wszystko nie kojarzyło się dziecku ze szkołą. Zajęcia po za nią, maja wiele plusów jak np. nowe znajomości, rówieśnicy z podobnymi zainteresowaniami.
Jeżeli chodzi o placówkę, to przede wszystkim najważniejsza jest opinia dziecka, czy jest zadowolone bo jego szczęście jet najważniejsze. To aby chodził an spotkania chętnie.
Moje dziecko chodzi do Studia Tańca i Ruchu i mogę z czystym sercem ja polecić.

Quote Post
Weronika83
post Thu, 28 Apr 2016 - 14:37
Post #24

Nr użytkownika: 47,480

Zajęcia pozalekcyjne to moim zdaniem fajny sposób na spędzanie przez dziecko czasu i rozwijanie jego pasji, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że jest to faktycznie pasja dziecka a nie jego rodzica.
Kiedyś próbowałam zarazić mojego syna swoją pasją do fotografii, kupiła mu nawet prosty aparat, żeby zawsze mógł robić zdjęcia samemu, pokazywałam mu również albumy z pięknymi fotografiami, ale koniec końców pomysł nie wypalił. Nie da się zmusić dziecka do wybrania takiej samej pasji co pasja jego rodziców, a teraz wiem już też, że nie można nawet próbować tego zrobić. Przy wyborze zajęć dodatkowych powinna decydować wola dziecka - trzeba z nim porozmawiać i wspólnie czegoś poszukać.
Mój syn co prawda nie odziedziczył po mnie zamiłowania do sztuki, ale odkrył w sobie pasję do komputera (jest z niego umysł ścisły więc jest moim zupełnym przeciwieństwem icon_wink.gif Udało nam się razem dowiedzieć o zajęciach z konstruowania i programowania robotów z klocków. Bez wskazówek ze strony syna nigdy nawet nie wpadłabym na pomysł, że takie zajęcia istnieją a co dopiero nie przyszłoby mi do głowy by zapisać na nie syna. Jednakże dzięki zwykłej rozmowie i dobrej komunikacji syn rozwija teraz swoją pasję dużo się przy tym ucząc.

Quote Post
silver11x
post Wed, 04 May 2016 - 14:50
Post #25

Nr użytkownika: 47,508

Zajęcia poza lekcyjne to świetna sprawa nie konieczne muszą odbywać się na terenie szkoły

Quote Post
Katenn
post Fri, 06 May 2016 - 11:25
Post #26

Nr użytkownika: 46,502

Wszystko zależy od tego co lubi dane dziecko icon_wink.gif jeśli taniec to szkoła tańca, jeśli sport to jakieś treningi. Nic jednak na siłe, bo wtedy możemy wyrządzić dziecku więcej szkód niż myślimy icon_smile.gif

Quote Post
Siegamglowaponad...
post Wed, 11 May 2016 - 15:31
Post #27

Nr użytkownika: 47,359

Zajęcia pozalekcyjne to zawsze dobry pomysł (chyba że dziecko naprawdę, ale to NAPRAWDĘ się przed nimi wzbrania - wiadomo, przymus często prowadzi do negatywnych efektów), pomagają dziecku rozwijać zainteresowania, kto wie, może nawet z czasem wzbudzą w nim prawdziwe pasje? Czy to zajęcia ruchowe, czy bardziej intelektualne, najważniejsze, że dziecko naprawdę coś robi. Dzięki temu drastycznie zmniejsza się szansa na to, że skończy z pustym spojrzeniem przed telewizorem lub komputerem.

Jeden z moich poprzedników wspomniał o Studiu Tańca i Ruchu First Steps - ja również z czystym sercem mogę ją polecić, tym bardziej, że zakres tematyczny zajęć jest naprawdę szeroki i interesujący (kto mógłby się spodziewać, że wśród sztuk walki znajdzie się chyba niezbyt u nas znana capoiera?)

--------------------
[sygnatura niezgodna z regulaminem forum] - warto rzucić okiem

Quote Post
josia41
post Wed, 20 Jul 2016 - 11:17
Post #28

Nr użytkownika: 46,786

W dzisiejszym świecie koniecznością staje się zapisywanie maluchów na [edit: moderacja], gdzie mieszkam na szczęście oferuje duży wachlarz rozwiązań. Jednak ja skłaniam się ku zajęciom związanym z ruchem. Sport jest ważnym elementem rozwoju dziecka, szczególnie w dobie komputerów.

Quote Post
MartaBieg
post Wed, 21 Dec 2016 - 16:04
Post #29

Nr użytkownika: 48,493

CYTAT(OuSzou @ Fri, 22 Apr 2016 - 11:03) *
Według mnie zajęcia dodatkowe powinny się odbywać po za szkołą, tak aby wszystko nie kojarzyło się dziecku ze szkołą. Zajęcia po za nią, maja wiele plusów jak np. nowe znajomości, rówieśnicy z podobnymi zainteresowaniami.
Jeżeli chodzi o placówkę, to przede wszystkim najważniejsza jest opinia dziecka, czy jest zadowolone bo jego szczęście jet najważniejsze. To aby chodził an spotkania chętnie.
Moje dziecko chodzi do Studia Tańca i Ruchu i mogę z czystym sercem ja polecić.

Podpisuję się rękami i nogami icon_wink.gif Ja zapisałam dziecko na dodatkowe zajęcia z angielskiego do szkoły Baby English Center:http://babyenglishcenter.pl/ Zwracałam szczególną uwagę na to, czy dziecku się podoba - nie wyobrażam sobie posłać je do miejsca, które jest dla niego niefajne albo nudne. Na razie jestem zadowolona, dziecko też - zawarło nowe znajomości i chętniej niż kiedyś uczy się języka 06.gif

Quote Post
helena30
post Thu, 22 Dec 2016 - 22:12
Post #30

Nr użytkownika: 48,600

To zależy od zajęć i od tego jakie to miasto. U nas są zajęcia w szkole na które dziecko uczęszcza i są zajęcia poza szkołą. Jedne i drugie bardzo dobre, blisko więc można swobodnie dziecko odwieźć czy odprowadzić. Ja sobie nie wyobrażam, żeby takich zajęć nie było.

--------------------

Quote Post
szkola_tanca_dzi...
post Thu, 23 Mar 2017 - 09:35
Post #31

Nr użytkownika: 49,062

Zawsze warto zapisać dziecko na zajęcia taneczne. Są niezwykle rozwojowe.
szkoła tańca dla dzieci

Quote Post
kamyki_80
post Thu, 04 May 2017 - 14:34
Post #32

Nr użytkownika: 49,428

Dobrze, kiedy zajęcia pozalekcyjne są związane z ruchem. Dziecko cały dzień siedzi na lekcjach i nie ma czasu na dotlenienie mózgu. Po lekcjach jest na to odpowiednia pora.

Quote Post
kroteczek
post Wed, 10 May 2017 - 13:24
Post #33

Nr użytkownika: 49,525

Jeżeli dziecko samo wyraża chęć, żeby robić coś dodatkowego, bo w szkole tego nie rozwija, to jak najbardziej, byle nie w przesadnej ilości, bo umysł dziecka też ma prawo do odpoczynku od nauki. Jak wypełnimy cały jego tydzień zajęciami dodatkowymi, na które będzie chodzić prosto po szkole, to jasne, że się szybko zniechęci. Dlatego musi to być wspólna decyzja - dziecka, bo najlepiej wie, co je interesuje i rodziców, bo to oni będą płacić. Nie ma też co pchać pociechę na siłę z powodu osobistych, niespełnionych ambicji, bo to do niczego nie zaprowadzi.

Quote Post
Terlins
post Tue, 27 Jun 2017 - 13:19
Post #34

Nr użytkownika: 49,871

Myślę, że dobrą opcją jest samodzielna nauka, zwłaszcza, że w internecie jest teraz sporo źródeł. Ostatnio znalazłaś taką stronkę: http://pscenter.org
Jest na niej sporo ciekawej wiedzy.

Quote Post
malwinakot
post Sun, 01 Oct 2017 - 20:56
Post #35

Nr użytkownika: 49,973

u na balet jest na pierwszym miejscu, zamawiam jeszcze spódniczkę dla córy na psoty.com, ciekawa jestem jak będzie dalej, ale jak na razie zapał jest więc to najważniejsze icon_wink.gif

Quote Post
iks
post Wed, 04 Oct 2017 - 12:22
Post #36

Nr użytkownika: 50,554

Ja polecam warsztaty naukowe dla dzieci od 5 do 12 lat. Eksperymenty, doświadczenia chemiczne, fizyczne. Dzieciaki dobrze się bawią i nawet nie wiedzą kiedy pochłaniają wiedzę z chemii. Później o wiele łatwiej jak zaczną chemię w szkole. Link do strony.

Quote Post
Danka1533
post Wed, 04 Oct 2017 - 15:25
Post #37

Nr użytkownika: 50,559

Zdecydowanie nauka języków obcych jest na pierwszym miejscu. Ja wybrałam dagama.com.pl, prowadzą zajęcia już dla czterolatków, ale dzieci raczej traktują to jako zabawę, a nie naukę i tak ma być, niech sa dziećmi jak najdłużej.

Quote Post
gilly
post Mon, 13 Nov 2017 - 13:34
Post #38

Nr użytkownika: 48,041

Zajęcia pozalekcyjne z reguły są poza szkołą. Na pewno nie powinno się dziecka zmuszać siłą do chodzenia na takie zajęcia. Powinno uczęszczać ze swojej wolnej woli. Poza tym nie powinniśmy ustalać mu zbyt napiętego grafiku, ponieważ dziecko mu się czasami ponudzić...

Ze swojej strony proponowałabym zainwestować w naukę języków obcych. Moja corka obecnie jest w gimnazjum. Niestety ale angielski jest tam na kiepskim poziomie... Chodzi na angielski dodatkowy do speak up:
https://speak-up.pl/pl/oferta/dla-mlodziezy

I przynajmniej już nie panikuje , że obleje egzamin gimnazjalny.

Quote Post
> Zajęcia pozalekcyjne?

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sat, 25 Nov 2017 - 06:36
lista postów tego wątku
© 2002 - 2017  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe