Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna  

przepisy na soki z wyciskarki

> 
Ludek
wto, 26 maj 2015 - 10:01
My też mamy Huroma icon_smile.gif

U mnie głównie mieszanki: burak, jabłko, marchew, seler naciowy, pomarańcze
A ostatnio wrzucam "odpady" np. został mi listek sałaty, który bym wyrzuciła, bo nikt, go juz nie chce, to bach go wyciskarki 03.gif, kupujemy sałatę w doniczkach i przy urywaniu przy ziemi zostaje jeszcze kilka centymetrów, ktorych nikt juz nie zje, to tez je tne jak najbliżej ziemi i dorzucam.

Wrzucam tez bazylię, miętę, kolendrę, natkę i co tam sie jeszcze nawinie.

Też jeszcze nie korzystałam z tego drugiego sitka.

Zastanawiam się czy z banana da się jakoś sok wycinąć. Kiedyś spróbowałam, to wyszała papka otworem dla odpadków. Soku zero. To samo sało sie z mrożonymi truskawkami. Uzyskałam sorbet icon_lol.gif




Ludek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,093
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:10
Skąd: Warszawa - Bródno
Nr użytkownika: 247

GG:


post wto, 26 maj 2015 - 10:01
Post #21

My też mamy Huroma icon_smile.gif

U mnie głównie mieszanki: burak, jabłko, marchew, seler naciowy, pomarańcze
A ostatnio wrzucam "odpady" np. został mi listek sałaty, który bym wyrzuciła, bo nikt, go juz nie chce, to bach go wyciskarki 03.gif, kupujemy sałatę w doniczkach i przy urywaniu przy ziemi zostaje jeszcze kilka centymetrów, ktorych nikt juz nie zje, to tez je tne jak najbliżej ziemi i dorzucam.

Wrzucam tez bazylię, miętę, kolendrę, natkę i co tam sie jeszcze nawinie.

Też jeszcze nie korzystałam z tego drugiego sitka.

Zastanawiam się czy z banana da się jakoś sok wycinąć. Kiedyś spróbowałam, to wyszała papka otworem dla odpadków. Soku zero. To samo sało sie z mrożonymi truskawkami. Uzyskałam sorbet icon_lol.gif






--------------------
Pozdrawiam,Ludek
Duża Panna :) 10.02.2001
wiesiołek
czw, 16 lip 2015 - 20:23
Ostatnio wypróbowałam sok z jarmużu, jabłek i pomarańczy. Polecam .
Należy tylko pamiętać o pokrojeniu łodyg, bo inaczej włókna zapychają wylot.

A komentując poprzednie wpisy- nie obieram składników soku, chyba ,ze jest to mocno zabrudzona marchew lub burak i nie da się domyć.
Na tym między innymi polega różnica między wyciskarką a sokowirówką, że obierać i usuwać gniazd nasiennych nie trzeba.

Co do banana, to warto dadac w małej ilości i pomiędzy kawałkami twardego owocu, bo inaczej wyjdzie bokiem jako papka. A jeśli mimo tego wyjdzie trochę papki z boku , to wrzucam ponownie pomiędzy dwa kawałki twardszego owocu. Nawet ćwierć banana na litr soku robi wyraźną różnice w smaku. To samo dotyczy truskawki- wystarczy dorzucić jedną i jest efekt.

Ten post edytował wiesiołek czw, 16 lip 2015 - 20:28
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post czw, 16 lip 2015 - 20:23
Post #22

Ostatnio wypróbowałam sok z jarmużu, jabłek i pomarańczy. Polecam .
Należy tylko pamiętać o pokrojeniu łodyg, bo inaczej włókna zapychają wylot.

A komentując poprzednie wpisy- nie obieram składników soku, chyba ,ze jest to mocno zabrudzona marchew lub burak i nie da się domyć.
Na tym między innymi polega różnica między wyciskarką a sokowirówką, że obierać i usuwać gniazd nasiennych nie trzeba.

Co do banana, to warto dadac w małej ilości i pomiędzy kawałkami twardego owocu, bo inaczej wyjdzie bokiem jako papka. A jeśli mimo tego wyjdzie trochę papki z boku , to wrzucam ponownie pomiędzy dwa kawałki twardszego owocu. Nawet ćwierć banana na litr soku robi wyraźną różnice w smaku. To samo dotyczy truskawki- wystarczy dorzucić jedną i jest efekt.
rysa154
piÄ…, 17 lip 2015 - 21:47
My dziś sok z jarmuzu,jabłek i porzeczek czerwonych pycha....

Ja odbieram tylko cytrusy po wymyciu w wodzie z soda i kawaskiem cyt.a tak to inne warzywa i owoce kroje tylko na tyle,zeby sie zmieściło w wyciskarce.
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post piÄ…, 17 lip 2015 - 21:47
Post #23

My dziś sok z jarmuzu,jabłek i porzeczek czerwonych pycha....

Ja odbieram tylko cytrusy po wymyciu w wodzie z soda i kawaskiem cyt.a tak to inne warzywa i owoce kroje tylko na tyle,zeby sie zmieściło w wyciskarce.

--------------------


anii
czw, 14 kwi 2016 - 10:54
Tylko czytając te Wasze krótkie przepisy na soki, aż ślinka cieknie. Dopiero zaczynam swoją przygodę z sokami, ale jest całkiem pysznie. Znalazłam kilka inspiracji na [edit: moderacja] ale tak się wkręciłam, że szukam dalej.
anii


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pią, 20 lut 15 - 12:09
Nr użytkownika: 45,393




post czw, 14 kwi 2016 - 10:54
Post #24

Tylko czytając te Wasze krótkie przepisy na soki, aż ślinka cieknie. Dopiero zaczynam swoją przygodę z sokami, ale jest całkiem pysznie. Znalazłam kilka inspiracji na [edit: moderacja] ale tak się wkręciłam, że szukam dalej.
KarolinA07
piÄ…, 22 lip 2016 - 11:57
Ja ostatnio sporo czytam o sorbetach z sokami. Głownie artykuły z blogów.
Tutaj pojawiały się informacje o tym, która z wyciskarek jest lepsza, lub które stosujecie. Jeśli chodzi o Mnie mam Kuvings. Ale wcześniej posiadałam Hurona. Oba modele moim zdaniem są bardzo fajne. Hurona jest nieco tańsza, ale za to Kuvings ma więcej opcji (moim zdaniem).
Co do przepisów na soki: Jeśli ma się wyciskarkę, to ja jestem zdania, że najlepiej jest pić ten 100% naturalny. Ewentualnie można fajnie mieszać różne składniki. Fajne soki wychodzą z owoców sezonowych (maliny, jeżyny, jagody).

Ten post edytował KarolinA07 wto, 02 sie 2016 - 12:47
KarolinA07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: pią, 22 lip 16 - 11:17
Skąd: Wasilków
Nr użytkownika: 47,909




post piÄ…, 22 lip 2016 - 11:57
Post #25

Ja ostatnio sporo czytam o sorbetach z sokami. Głownie artykuły z blogów.
Tutaj pojawiały się informacje o tym, która z wyciskarek jest lepsza, lub które stosujecie. Jeśli chodzi o Mnie mam Kuvings. Ale wcześniej posiadałam Hurona. Oba modele moim zdaniem są bardzo fajne. Hurona jest nieco tańsza, ale za to Kuvings ma więcej opcji (moim zdaniem).
Co do przepisów na soki: Jeśli ma się wyciskarkę, to ja jestem zdania, że najlepiej jest pić ten 100% naturalny. Ewentualnie można fajnie mieszać różne składniki. Fajne soki wychodzą z owoców sezonowych (maliny, jeżyny, jagody).

--------------------
Marta S
sob, 23 lip 2016 - 13:25
Też miałam Kuvingsa ale zmieniłam na Zebre. Sorbetów az tyle nie robie, a bardziej zależalo mi na przecierach i gęstych sokach. A na żadnym Kuvingsie tego nie zrobimy
Marta S


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 27
Dołączył: śro, 20 maj 15 - 16:19
Nr użytkownika: 45,870




post sob, 23 lip 2016 - 13:25
Post #26

Też miałam Kuvingsa ale zmieniłam na Zebre. Sorbetów az tyle nie robie, a bardziej zależalo mi na przecierach i gęstych sokach. A na żadnym Kuvingsie tego nie zrobimy
Caryca
śro, 17 sie 2016 - 23:08
Ja z kolei zastanawiam się nad zakupem takiej z philipiaka, bo mam garnki, które sprawdzają mi się od lat. Tylko nie wiem jak z gwarancją, ile trwa, bo to jednak elektronika.
Caryca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: śro, 13 lip 16 - 23:26
Nr użytkownika: 47,859




post śro, 17 sie 2016 - 23:08
Post #27

Ja z kolei zastanawiam się nad zakupem takiej z philipiaka, bo mam garnki, które sprawdzają mi się od lat. Tylko nie wiem jak z gwarancją, ile trwa, bo to jednak elektronika.
Marta Kowalewska
sob, 20 sie 2016 - 11:44
CYTAT(Caryca @ Wed, 17 Aug 2016 - 23:08) *
Ja z kolei zastanawiam się nad zakupem takiej z philipiaka, bo mam garnki, które sprawdzają mi się od lat. Tylko nie wiem jak z gwarancją, ile trwa, bo to jednak elektronika.


Wyciskarka jako urządzenie elektryczne posiada 2-letnią gwarancję (wg prawa o ochronie praw konsumentów).

Pozdrawiam, Marta Kowalewska
Online Ekspert marki PHILIPIAK
Marta Kowalewska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: sob, 20 sie 16 - 11:41
Nr użytkownika: 48,037




post sob, 20 sie 2016 - 11:44
Post #28

CYTAT(Caryca @ Wed, 17 Aug 2016 - 23:08) *
Ja z kolei zastanawiam się nad zakupem takiej z philipiaka, bo mam garnki, które sprawdzają mi się od lat. Tylko nie wiem jak z gwarancją, ile trwa, bo to jednak elektronika.


Wyciskarka jako urządzenie elektryczne posiada 2-letnią gwarancję (wg prawa o ochronie praw konsumentów).

Pozdrawiam, Marta Kowalewska
Online Ekspert marki PHILIPIAK
nana_80_80
wto, 23 sie 2016 - 12:48
sama mam MUKE 2G
jest swietna, polowe tansza niz drogie marki, niezawodna

moj ulubiony sok, to cytrusy, mango i granat w jednym, slodycz, goryczka i cierpki posmaczek,
wszystko wrzucane razem ze skorkami, zero obierania ze skorek
polecam icon_smile.gif

CYTAT(Ludek @ Tue, 26 May 2015 - 11:01) *
My też mamy Huroma icon_smile.gif

CYTAT(Marta S @ Sat, 23 Jul 2016 - 14:25) *
Też miałam Kuvingsa ale zmieniłam

uwazam, ze to dwie bardzo drogie marki, choc specjalizuja sie w wyciskarkach to ich cena powala, smiechem, sa mega drogie i nie wiadomo za co to cena, bo nie sa ze zlota, i nie wydalabym 2,5-3 tys zl za ich produkt
nana_80_80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 41
Dołączył: pon, 22 sie 11 - 01:03
Nr użytkownika: 37,499




post wto, 23 sie 2016 - 12:48
Post #29

sama mam MUKE 2G
jest swietna, polowe tansza niz drogie marki, niezawodna

moj ulubiony sok, to cytrusy, mango i granat w jednym, slodycz, goryczka i cierpki posmaczek,
wszystko wrzucane razem ze skorkami, zero obierania ze skorek
polecam icon_smile.gif

CYTAT(Ludek @ Tue, 26 May 2015 - 11:01) *
My też mamy Huroma icon_smile.gif

CYTAT(Marta S @ Sat, 23 Jul 2016 - 14:25) *
Też miałam Kuvingsa ale zmieniłam

uwazam, ze to dwie bardzo drogie marki, choc specjalizuja sie w wyciskarkach to ich cena powala, smiechem, sa mega drogie i nie wiadomo za co to cena, bo nie sa ze zlota, i nie wydalabym 2,5-3 tys zl za ich produkt
Gosia98
pon, 05 wrz 2016 - 14:22
Ja swojej córeczce przyrządzam taki soczek icon_smile.gif
Pina colada dla dzieci

1/2 ananasa
1 jabłko
2-3 łyżeczki mleka kokosowego
1 pomarańcza
1 banan

Obierz ananasa, pomarańczę i banana. Pokrój wszystko na mniejsze kawałki i wrzuć do swojej wyciskarki. Kiedy napój jest gotowy, dodaj mleko kokosowe* i wymieszaj.
Gosia98


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 05 wrz 16 - 13:55
Nr użytkownika: 48,102




post pon, 05 wrz 2016 - 14:22
Post #30

Ja swojej córeczce przyrządzam taki soczek icon_smile.gif
Pina colada dla dzieci

1/2 ananasa
1 jabłko
2-3 łyżeczki mleka kokosowego
1 pomarańcza
1 banan

Obierz ananasa, pomarańczę i banana. Pokrój wszystko na mniejsze kawałki i wrzuć do swojej wyciskarki. Kiedy napój jest gotowy, dodaj mleko kokosowe* i wymieszaj.

--------------------
Jestem Gosia, mam córeczkę Julkę, pracuje jako księgowa. Wałbrzych to nasze miasto rodzinne ;)
nana_80_80
śro, 14 wrz 2016 - 10:47
brrr kokos
;/


polecam domowe sorbety, nawet dla dzieci, przynajmniej wiadomo z czego sÄ… te lody,
dobre owoce, lód i na bardzo gęste sito do wyciskarki, lekko podmrozic i gotowe
nana_80_80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 41
Dołączył: pon, 22 sie 11 - 01:03
Nr użytkownika: 37,499




post śro, 14 wrz 2016 - 10:47
Post #31

brrr kokos
;/


polecam domowe sorbety, nawet dla dzieci, przynajmniej wiadomo z czego sÄ… te lody,
dobre owoce, lód i na bardzo gęste sito do wyciskarki, lekko podmrozic i gotowe
kasienka156
czw, 15 wrz 2016 - 11:51
Chetnie napiłąbym się takiego soku z świeżo wyciśnietych owocow icon_smile.gif Narobiliście mi apetytu. A powiedzcie co lepiej kupić sokowirówke czy wyciskarke do owoców? Wyciskarka nie poradzi sobie chyba z twardszymi owocam,i.
kasienka156


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: czw, 15 wrz 16 - 11:43
Nr użytkownika: 48,139




post czw, 15 wrz 2016 - 11:51
Post #32

Chetnie napiłąbym się takiego soku z świeżo wyciśnietych owocow icon_smile.gif Narobiliście mi apetytu. A powiedzcie co lepiej kupić sokowirówke czy wyciskarke do owoców? Wyciskarka nie poradzi sobie chyba z twardszymi owocam,i.

--------------------
Ostatnio odwiedziłam moją przyjaciółkę. Jest wybitną Księgowa z certyfikatem.Niedawno urodziła śliczna córeczkę. Ma na imię Zuzia :)
nana_80_80
wto, 27 wrz 2016 - 00:47
dla mnie tylko wyciskarka, daje więcej możliwości i soki są zdrowsze, sama mam muke i polecam
nana_80_80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 41
Dołączył: pon, 22 sie 11 - 01:03
Nr użytkownika: 37,499




post wto, 27 wrz 2016 - 00:47
Post #33

dla mnie tylko wyciskarka, daje więcej możliwości i soki są zdrowsze, sama mam muke i polecam
Haalina33
wto, 27 wrz 2016 - 13:01
Ja polecam bardzo "Czekoladowe banany" coś niesamowitego dla dziecka i rodziców icon_wink.gif

2 banany
1 pomarańcza
75ml jogurtu lub gałka lodów czekoladowych z niewielką ilością mleka
starta czekolada

WÅ‚aÅ›ciciele wyciskarki do soków Omega VRT albo Sana 808 majÄ… duże uÅ‚atwienie – mogÄ… oni dodać jogurt i czekoladÄ™ bezpoÅ›rednio do wyciskarki, aby zmieszać je z bananem i sokiem z pomaraÅ„czy przed rozlaniem do szklanek.
JeÅ›li masz inny typ wyciskarki postÄ™puj wedÅ‚ug nastÄ™pujÄ…cych kroków: Najpierw obierz banana i pomaraÅ„czÄ™. Potem zmieszaj jogurt lub lody z sokiem pomaraÅ„czowym i bananem– możesz użyć do tego celu wkÅ‚adu peÅ‚nego wyciskarki albo użyć blendera. Na koniec posyp czekoladÄ… caÅ‚ość.
Haalina33


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 27 wrz 16 - 12:52
Nr użytkownika: 48,175




post wto, 27 wrz 2016 - 13:01
Post #34

Ja polecam bardzo "Czekoladowe banany" coś niesamowitego dla dziecka i rodziców icon_wink.gif

2 banany
1 pomarańcza
75ml jogurtu lub gałka lodów czekoladowych z niewielką ilością mleka
starta czekolada

WÅ‚aÅ›ciciele wyciskarki do soków Omega VRT albo Sana 808 majÄ… duże uÅ‚atwienie – mogÄ… oni dodać jogurt i czekoladÄ™ bezpoÅ›rednio do wyciskarki, aby zmieszać je z bananem i sokiem z pomaraÅ„czy przed rozlaniem do szklanek.
JeÅ›li masz inny typ wyciskarki postÄ™puj wedÅ‚ug nastÄ™pujÄ…cych kroków: Najpierw obierz banana i pomaraÅ„czÄ™. Potem zmieszaj jogurt lub lody z sokiem pomaraÅ„czowym i bananem– możesz użyć do tego celu wkÅ‚adu peÅ‚nego wyciskarki albo użyć blendera. Na koniec posyp czekoladÄ… caÅ‚ość.

--------------------
Jestem Halinka pracuje w banku, jestem mamą dwóch urwisów Amelki i Jasia. Dodatkowo prowadzę internetowy katalog księgowych.
wiesiołek
wto, 27 wrz 2016 - 18:39
CYTAT(kasienka156 @ Thu, 15 Sep 2016 - 12:51) *
Chetnie napiłąbym się takiego soku z świeżo wyciśnietych owocow icon_smile.gif Narobiliście mi apetytu. A powiedzcie co lepiej kupić sokowirówke czy wyciskarke do owoców? Wyciskarka nie poradzi sobie chyba z twardszymi owocam,i.


Przejdź co warto/nie warto tam jest dyskusja o urządzeniach:
https://www.maluchy.pl/forum/wyciskarka-do-sokow-t96839.htm
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post wto, 27 wrz 2016 - 18:39
Post #35

CYTAT(kasienka156 @ Thu, 15 Sep 2016 - 12:51) *
Chetnie napiłąbym się takiego soku z świeżo wyciśnietych owocow icon_smile.gif Narobiliście mi apetytu. A powiedzcie co lepiej kupić sokowirówke czy wyciskarke do owoców? Wyciskarka nie poradzi sobie chyba z twardszymi owocam,i.


Przejdź co warto/nie warto tam jest dyskusja o urządzeniach:
https://www.maluchy.pl/forum/wyciskarka-do-sokow-t96839.htm
misialisia
śro, 05 paź 2016 - 11:30
Jakie soczki na tą porę roku polecilibyście dla kilkuletniego bobaska? icon_smile.gif
misialisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 61
Dołączył: pią, 08 sty 16 - 12:10
Nr użytkownika: 46,996




post śro, 05 paź 2016 - 11:30
Post #36

Jakie soczki na tą porę roku polecilibyście dla kilkuletniego bobaska? icon_smile.gif
Dominika55
wto, 11 paź 2016 - 12:41
CYTAT(wiesiołek @ Mon, 14 Apr 2014 - 10:57) *
Co prawda z wyciskarki zostaje znacznie mniej odpadu niz z sokowirówki, ale i tego szkoda. Znalazłam kilka stron , z pomysłami jak je wykorzystac. Poniżej przepis na ciasto marchewkowe:

Składniki:
- 2 jajka
- 2 szklanki marchewkowych wiórów
- 1 szklanka mÄ…ki orkiszowej (typ 750 lub 1050)
- 0,5 szklanki oleju
- 0,5 szklanki płynnego miodu lub syropu cukrowego o konsystencji miodu płynnego (syrop rozpuszczony w wodzie)
- 1/3 szklanki rodzynek
- 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
- szczypta gałki muszkatołowej
- szczypta soli
- 1 płaska łyżeczka sody oczyszczonej
- 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
- 2 łyżki płatków owsianych do wysypania foremki

W jednym naczyniu łączymy składniki składniki sypkie, w drugim mokre. Mokre przesypujemy do sypkich i mieszamy do całkowitego ich połączenia. Dodajemy rodzynki. Ciasto przelewamy do keksownicy posmarowanej olejem i obsypanej płatkami owsianymi. Wstawiamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika. Pieczemy około 45-50 minut do tzw. "suchego patyczka".
----------

Ja jako maniak muffinkowy swoje "wióry" wrzuciłam do podstawowego przepisu na muffinki , dodałam przyprawy piernikowej i nieco bakalii i z efektu jestem zadowolona.




Wow to jest super przepis icon_biggrin.gif zrobiłam go i jest mega icon_biggrin.gif icon_smile.gif Dzięki wielkie ;P



Dominika55


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 11 paź 16 - 12:12
Nr użytkownika: 48,237




post wto, 11 paź 2016 - 12:41
Post #37

CYTAT(wiesiołek @ Mon, 14 Apr 2014 - 10:57) *
Co prawda z wyciskarki zostaje znacznie mniej odpadu niz z sokowirówki, ale i tego szkoda. Znalazłam kilka stron , z pomysłami jak je wykorzystac. Poniżej przepis na ciasto marchewkowe:

Składniki:
- 2 jajka
- 2 szklanki marchewkowych wiórów
- 1 szklanka mÄ…ki orkiszowej (typ 750 lub 1050)
- 0,5 szklanki oleju
- 0,5 szklanki płynnego miodu lub syropu cukrowego o konsystencji miodu płynnego (syrop rozpuszczony w wodzie)
- 1/3 szklanki rodzynek
- 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
- szczypta gałki muszkatołowej
- szczypta soli
- 1 płaska łyżeczka sody oczyszczonej
- 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
- 2 łyżki płatków owsianych do wysypania foremki

W jednym naczyniu łączymy składniki składniki sypkie, w drugim mokre. Mokre przesypujemy do sypkich i mieszamy do całkowitego ich połączenia. Dodajemy rodzynki. Ciasto przelewamy do keksownicy posmarowanej olejem i obsypanej płatkami owsianymi. Wstawiamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika. Pieczemy około 45-50 minut do tzw. "suchego patyczka".
----------

Ja jako maniak muffinkowy swoje "wióry" wrzuciłam do podstawowego przepisu na muffinki , dodałam przyprawy piernikowej i nieco bakalii i z efektu jestem zadowolona.




Wow to jest super przepis icon_biggrin.gif zrobiłam go i jest mega icon_biggrin.gif icon_smile.gif Dzięki wielkie ;P





--------------------
Jestem mamą dwóch urwisów. Zawodowo prowadzę biuro rachunkowe Jelenia Góra to nasze miejsce na ziemi.
marid
śro, 12 paź 2016 - 12:22
CYTAT(misialisia @ Wed, 05 Oct 2016 - 12:30) *
Jakie soczki na tą porę roku polecilibyście dla kilkuletniego bobaska? icon_smile.gif

Najlepsze na ta porę są pyszne soki z dyni przygotowane na bazie naturalnych przecierów, bez dodatku cukru. Coś jak BOBO FRUT DYNIEK.
marid


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: śro, 12 paź 16 - 12:14
Nr użytkownika: 48,246




post śro, 12 paź 2016 - 12:22
Post #38

CYTAT(misialisia @ Wed, 05 Oct 2016 - 12:30) *
Jakie soczki na tą porę roku polecilibyście dla kilkuletniego bobaska? icon_smile.gif

Najlepsze na ta porę są pyszne soki z dyni przygotowane na bazie naturalnych przecierów, bez dodatku cukru. Coś jak BOBO FRUT DYNIEK.

--------------------
Mam 3 dzieci. Prywatnie prowadzę biuro rachunkowe Jelenia Góra to miasto, w którym żyjemy. Pozdrawiam, Anna.
misialisia
pią, 14 paź 2016 - 12:58
CYTAT(marid @ Wed, 12 Oct 2016 - 13:22) *
Najlepsze na ta porę są pyszne soki z dyni przygotowane na bazie naturalnych przecierów, bez dodatku cukru. Coś jak BOBO FRUT DYNIEK.

No tak, unikam jak ognia dawania dziecku jakiÅ› przetworzonych rzeczy.
Jak mam czas i oczywiście siłę (jak to przy małym dziecku nie zawsze się zdarza) staram się robić coś dobrego na zapas żeby mieć "gotowca" ale mały mi też marudzi.
Dynia teraz nie jest super droga może spróbuje? Nawet taki mniej klarowny, bardziej sycący. Potrawkę z dynią i kurczakiem wsuwa jak szalony,
więc soczkiem też pewnie będzie oczarowany a nie próbowałam mu podawać jeszcze icon_wink.gif
misialisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 61
Dołączył: pią, 08 sty 16 - 12:10
Nr użytkownika: 46,996




post pią, 14 paź 2016 - 12:58
Post #39

CYTAT(marid @ Wed, 12 Oct 2016 - 13:22) *
Najlepsze na ta porę są pyszne soki z dyni przygotowane na bazie naturalnych przecierów, bez dodatku cukru. Coś jak BOBO FRUT DYNIEK.

No tak, unikam jak ognia dawania dziecku jakiÅ› przetworzonych rzeczy.
Jak mam czas i oczywiście siłę (jak to przy małym dziecku nie zawsze się zdarza) staram się robić coś dobrego na zapas żeby mieć "gotowca" ale mały mi też marudzi.
Dynia teraz nie jest super droga może spróbuje? Nawet taki mniej klarowny, bardziej sycący. Potrawkę z dynią i kurczakiem wsuwa jak szalony,
więc soczkiem też pewnie będzie oczarowany a nie próbowałam mu podawać jeszcze icon_wink.gif
Pearla
pon, 17 paź 2016 - 22:51
CYTAT(misialisia @ Fri, 14 Oct 2016 - 13:58) *
No tak, unikam jak ognia dawania dziecku jakiÅ› przetworzonych rzeczy.
Jak mam czas i oczywiście siłę (jak to przy małym dziecku nie zawsze się zdarza) staram się robić coś dobrego na zapas żeby mieć "gotowca" ale mały mi też marudzi.
Dynia teraz nie jest super droga może spróbuje? Nawet taki mniej klarowny, bardziej sycący. Potrawkę z dynią i kurczakiem wsuwa jak szalony,
więc soczkiem też pewnie będzie oczarowany a nie próbowałam mu podawać jeszcze icon_wink.gif


Myślę, że spokojnie możesz próbować eksperymentować. Grunt to dobrze dobrane składniki, świeże z wiadomego źródła. Dzieci lubią jabłuszka, marchewki, próbuj mieszać, znajdziecie coś dla siebie.
Pearla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: sob, 09 sty 16 - 14:36
Nr użytkownika: 47,003




post pon, 17 paź 2016 - 22:51
Post #40

CYTAT(misialisia @ Fri, 14 Oct 2016 - 13:58) *
No tak, unikam jak ognia dawania dziecku jakiÅ› przetworzonych rzeczy.
Jak mam czas i oczywiście siłę (jak to przy małym dziecku nie zawsze się zdarza) staram się robić coś dobrego na zapas żeby mieć "gotowca" ale mały mi też marudzi.
Dynia teraz nie jest super droga może spróbuje? Nawet taki mniej klarowny, bardziej sycący. Potrawkę z dynią i kurczakiem wsuwa jak szalony,
więc soczkiem też pewnie będzie oczarowany a nie próbowałam mu podawać jeszcze icon_wink.gif


Myślę, że spokojnie możesz próbować eksperymentować. Grunt to dobrze dobrane składniki, świeże z wiadomego źródła. Dzieci lubią jabłuszka, marchewki, próbuj mieszać, znajdziecie coś dla siebie.
> przepisy na soki z wyciskarki
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 16:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama