Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Pytanie do wielo-wieloródek.

, Kondycja macicy tuż po porodzie.
> , Kondycja macicy tuż po porodzie.
Naz
wto, 01 lis 2016 - 10:34
Myślimy z małzem o jeszcze jednym dziecku za jakiś czas. Uwierzył chłop chyba w swoje siły i marzy mu się druga córka icon_razz.gif
Rozmawiałam o tym z moim ginem i powiedział, że ze względu na tu iż "macica jest już sfatygowana" powinniśmy się z tym jednak wstrzymać. Uzasadnił to tylko tym, że w przypadku wielu porodów istnieje większe prawdopodobieństwo, że ów narząd nie zechce się obkurczyć, a krwawienie będzie się przedłużać i może skończyć się usunięciem macicy.
Rzecz jest w tym, że po porodzie, tym ostatnim poza dożylną oksytocyną na obkurczenie macicy (ponoć rutyna po porodach 4+) podane zostały mi jeszcze jakies tabletki żeby ten proces przyspieszyć.
I teraz pytanko do wieloródek, mam nadzieję, że trochę nas tu jest icon_wink.gif
Jak przebiegał wasz proces dochodzenia do siebie po porodzie i czy miałyście przygody podobnego typu?
Macica nadal pozostaje w tej samej pozycji, czy uległo to zmianie?
Zastanawiam siÄ™, czy to wszystko jest normÄ…, czy tylko ja mam takiego "farta"?
Naz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,539
Dołączył: sob, 20 sty 07 - 18:39
Nr użytkownika: 10,178




post wto, 01 lis 2016 - 10:34
Post #1

Myślimy z małzem o jeszcze jednym dziecku za jakiś czas. Uwierzył chłop chyba w swoje siły i marzy mu się druga córka icon_razz.gif
Rozmawiałam o tym z moim ginem i powiedział, że ze względu na tu iż "macica jest już sfatygowana" powinniśmy się z tym jednak wstrzymać. Uzasadnił to tylko tym, że w przypadku wielu porodów istnieje większe prawdopodobieństwo, że ów narząd nie zechce się obkurczyć, a krwawienie będzie się przedłużać i może skończyć się usunięciem macicy.
Rzecz jest w tym, że po porodzie, tym ostatnim poza dożylną oksytocyną na obkurczenie macicy (ponoć rutyna po porodach 4+) podane zostały mi jeszcze jakies tabletki żeby ten proces przyspieszyć.
I teraz pytanko do wieloródek, mam nadzieję, że trochę nas tu jest icon_wink.gif
Jak przebiegał wasz proces dochodzenia do siebie po porodzie i czy miałyście przygody podobnego typu?
Macica nadal pozostaje w tej samej pozycji, czy uległo to zmianie?
Zastanawiam siÄ™, czy to wszystko jest normÄ…, czy tylko ja mam takiego "farta"?

--------------------
s IX.2005, s VI.2007, s I.2009, s III.2012, s X.2014, c V.2016

Gniewek (17tc) 19.VII.2013 ['] Emilka (10tc) 3.I.2014 [']
Ola76
wto, 01 lis 2016 - 19:30
Naz ja mam 4 dzieci, w tym synka 2 tygodniowego, brzuszka już nie ma, jak bym w ciązy nie była...ale macica jeszcze nie osiagnała zerowego poziomu, ale połozna mi powiedziała że tak jest po 4 dziecku i zawsze zajmuje to troszkę więcej czasu zanim wróci do stanu z przed ciąży,( co jest całkowicie naturalne ) w piatek idę na kontrolę to dam znać czy juz bedzie na swoim pierwotynym miejscu.
Ola76


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 773
Dołączył: wto, 17 wrz 13 - 21:02
SkÄ…d: UK
Nr użytkownika: 42,900




post wto, 01 lis 2016 - 19:30
Post #2

Naz ja mam 4 dzieci, w tym synka 2 tygodniowego, brzuszka już nie ma, jak bym w ciązy nie była...ale macica jeszcze nie osiagnała zerowego poziomu, ale połozna mi powiedziała że tak jest po 4 dziecku i zawsze zajmuje to troszkę więcej czasu zanim wróci do stanu z przed ciąży,( co jest całkowicie naturalne ) w piatek idę na kontrolę to dam znać czy juz bedzie na swoim pierwotynym miejscu.

--------------------








> Pytanie do wielo-wieloródek., Kondycja macicy tuż po porodzie.
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 23:28
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama