Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

ŁĄCZNIK ROWEROWY - TRAIL-GATOR

> 
Sulichna
nie, 19 lut 2012 - 09:55
Anika do tej pory jeździła w foteliku, umie jeździć na dwóch kółkach, ale nasze wycieczki są zbyt długie i nie dałaby rady przejechać tyle kilometrów. Chcemy kupić łącznik rowerowy, żeby połączyć jej rower z naszym. Czy ktoś ma, używa i może podzielić się doświadczeniem jak to się sprawdza, jaki kupić itp.?
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post nie, 19 lut 2012 - 09:55
Post #1

Anika do tej pory jeździła w foteliku, umie jeździć na dwóch kółkach, ale nasze wycieczki są zbyt długie i nie dałaby rady przejechać tyle kilometrów. Chcemy kupić łącznik rowerowy, żeby połączyć jej rower z naszym. Czy ktoś ma, używa i może podzielić się doświadczeniem jak to się sprawdza, jaki kupić itp.?

--------------------
B - kwiecień 1999, A - luty 2007
cydorka
nie, 19 lut 2012 - 22:39
CYTAT(Sulichna @ Sun, 19 Feb 2012 - 09:55) *
Anika do tej pory jeździła w foteliku, umie jeździć na dwóch kółkach, ale nasze wycieczki są zbyt długie i nie dałaby rady przejechać tyle kilometrów. Chcemy kupić łącznik rowerowy, żeby połączyć jej rower z naszym. Czy ktoś ma, używa i może podzielić się doświadczeniem jak to się sprawdza, jaki kupić itp.?

piranie tu trzeba wołać
ona miała/ma
z rodzynem jeździła
no i była na tak z tego co pamiętam
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post nie, 19 lut 2012 - 22:39
Post #2

CYTAT(Sulichna @ Sun, 19 Feb 2012 - 09:55) *
Anika do tej pory jeździła w foteliku, umie jeździć na dwóch kółkach, ale nasze wycieczki są zbyt długie i nie dałaby rady przejechać tyle kilometrów. Chcemy kupić łącznik rowerowy, żeby połączyć jej rower z naszym. Czy ktoś ma, używa i może podzielić się doświadczeniem jak to się sprawdza, jaki kupić itp.?

piranie tu trzeba wołać
ona miała/ma
z rodzynem jeździła
no i była na tak z tego co pamiętam
Ketmia
nie, 19 lut 2012 - 23:21
Ja też miałam, wspaniała sprawa.Polecam trail-gator, można kupić na all, lub jak ktoś ma w swoim mieście Decathlon, to tam też bywają, ale na zamówienie. Ja akurat miałam fuksa, że pojechałam do tego sklepu i akurat był. Łącznik tego typu przyczepia się do sztycy (rury pod siodełkiem) dużego roweru. Z drugiej strony następuje połączenie z rowerkiem dziecięcym o średnicy kół 16-20''. Pasuje do 90% rowerków. Ważne jest, żeby w dziecięcym rowerze miejsce łączenia rurek z przodu (nad widelcem) nie było za szerokie, bo wtedy łącznik może nie pasować. Przykładowo:


Tak wygląda miejsce łączenia


W tym wypadku nie będzie pasować, bo łączenie jest szerokie




A tu np. można połączyć.


Oczywiście koszyk odpada icon_wink.gif.

Przy okazji chciałabym ostrzec przed używaniem trailgatora przy temperaturach ujemnych. Jest tam element plastikowy przytrzymujący hol (gdy nie ciągnie drugiego rowerka), który w takiej sytuacji może się urwać. Ale może nie będziesz miała takich pomysłów jak ja, żeby z dzieckiem zasuwać po śniegu icon_smile.gif, choć nie żałuję, fajnie było icon_razz.gif.

Ten post edytował Ketmia pon, 24 cze 2013 - 00:15
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post nie, 19 lut 2012 - 23:21
Post #3

Ja też miałam, wspaniała sprawa.Polecam trail-gator, można kupić na all, lub jak ktoś ma w swoim mieście Decathlon, to tam też bywają, ale na zamówienie. Ja akurat miałam fuksa, że pojechałam do tego sklepu i akurat był. Łącznik tego typu przyczepia się do sztycy (rury pod siodełkiem) dużego roweru. Z drugiej strony następuje połączenie z rowerkiem dziecięcym o średnicy kół 16-20''. Pasuje do 90% rowerków. Ważne jest, żeby w dziecięcym rowerze miejsce łączenia rurek z przodu (nad widelcem) nie było za szerokie, bo wtedy łącznik może nie pasować. Przykładowo:


Tak wygląda miejsce łączenia


W tym wypadku nie będzie pasować, bo łączenie jest szerokie




A tu np. można połączyć.


Oczywiście koszyk odpada icon_wink.gif.

Przy okazji chciałabym ostrzec przed używaniem trailgatora przy temperaturach ujemnych. Jest tam element plastikowy przytrzymujący hol (gdy nie ciągnie drugiego rowerka), który w takiej sytuacji może się urwać. Ale może nie będziesz miała takich pomysłów jak ja, żeby z dzieckiem zasuwać po śniegu icon_smile.gif, choć nie żałuję, fajnie było icon_razz.gif.

--------------------
Agnieszka AZJ
nie, 19 lut 2012 - 23:34
Widziałam też inną wersję - taki jakby koszyczek mocowany na osi tylnego koła rodzica (ale jest on za kołem), do ktorego "wkłada się" przednie koło roweru dziecka. Ma to tę zaletę, że można jechać także oddzielnie, co przy wersji opisywanej powyżej jest chyba niemożliwe.
Widziałam to raz - na Rugii albo na Bornholmie, ale ani nie wiem, jak to się nazywa, ani gdzie tego szukac.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post nie, 19 lut 2012 - 23:34
Post #4

Widziałam też inną wersję - taki jakby koszyczek mocowany na osi tylnego koła rodzica (ale jest on za kołem), do ktorego "wkłada się" przednie koło roweru dziecka. Ma to tę zaletę, że można jechać także oddzielnie, co przy wersji opisywanej powyżej jest chyba niemożliwe.
Widziałam to raz - na Rugii albo na Bornholmie, ale ani nie wiem, jak to się nazywa, ani gdzie tego szukac.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Ketmia
nie, 19 lut 2012 - 23:46
W poznańskim Cykloturze można było kupić coś takiego, ale było to jednak trzy razy droższe.

edit.
W przypadku użycia trailgatora dziecko może (i nawet powinno icon_razz.gif) jechać również oddzielnie. Po wypięciu rowerka dziecięcego z trailgatora, hol składa się teleskopowo i żeby go ustabilizować, przypina tym plastikowym pizdrykiem, który udało mi się urwać, do dużego roweru. Tu dodam, że wszystko skończyło się dobrze, bo mi w decathlonie tę część wymienili na nową.



Ten post edytował Ketmia nie, 22 kwi 2012 - 11:51
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post nie, 19 lut 2012 - 23:46
Post #5

W poznańskim Cykloturze można było kupić coś takiego, ale było to jednak trzy razy droższe.

edit.
W przypadku użycia trailgatora dziecko może (i nawet powinno icon_razz.gif) jechać również oddzielnie. Po wypięciu rowerka dziecięcego z trailgatora, hol składa się teleskopowo i żeby go ustabilizować, przypina tym plastikowym pizdrykiem, który udało mi się urwać, do dużego roweru. Tu dodam, że wszystko skończyło się dobrze, bo mi w decathlonie tę część wymienili na nową.



--------------------
Agnieszka AZJ
nie, 19 lut 2012 - 23:57
O właśnie - o takie coś mi chodziło. Moje dzieci nauczyły się jeździc zanim pojawiły się takie cuda, więc trudno mi porównywać.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post nie, 19 lut 2012 - 23:57
Post #6

O właśnie - o takie coś mi chodziło. Moje dzieci nauczyły się jeździc zanim pojawiły się takie cuda, więc trudno mi porównywać.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Ketmia
pon, 20 lut 2012 - 00:07
Jak już się zainstaluje to cudo, to potem w trakcie spaceru wpięcie czy wypięcie dziecka trwa około 2 minut.
W instrukcji jest napisane, że hol nadaje się do jazdy tylko po utwardzonych płaskich nawierzchniach, ale ja jeździłam głównie po pobliskim lesie, a nawet byliśmy na wakacjach rowerowych w terenie pagórkowatym icon_smile.gif.
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post pon, 20 lut 2012 - 00:07
Post #7

Jak już się zainstaluje to cudo, to potem w trakcie spaceru wpięcie czy wypięcie dziecka trwa około 2 minut.
W instrukcji jest napisane, że hol nadaje się do jazdy tylko po utwardzonych płaskich nawierzchniach, ale ja jeździłam głównie po pobliskim lesie, a nawet byliśmy na wakacjach rowerowych w terenie pagórkowatym icon_smile.gif.

--------------------
Sulichna
pon, 20 lut 2012 - 19:16
Dzięki dziewczyny, jesteście nieocenione; niestety rower po starszej córce ma chyba taką grubą ramę jak dobrze pamiętam (stoi w piwnicy u teściów) 32.gif. Trzeba będzie kupić również rower.
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post pon, 20 lut 2012 - 19:16
Post #8

Dzięki dziewczyny, jesteście nieocenione; niestety rower po starszej córce ma chyba taką grubą ramę jak dobrze pamiętam (stoi w piwnicy u teściów) 32.gif. Trzeba będzie kupić również rower.

--------------------
B - kwiecień 1999, A - luty 2007
> ŁĄCZNIK ROWEROWY - TRAIL-GATOR
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 12:35
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama