Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

cyfrowy polsat - rozwiÄ…zanie umowy

, potrzebuję napisać wypowiedzenie umowy
> , potrzebujÄ™ napisać wypowiedzenie umowy
Anilka
wto, 28 gru 2010 - 17:55
Mam umowę z cyfrowym polsatem na czas nieokreślony, mąż wpadł na pomysł, że zmienimy telewizję na inną. No i teraz muszę napisać wypowiedzenie umowy ale okazuje się, że z tym są różne szopki w cyfrowym polsacie. Wypowiadał ktoś z Was i mógłby pomóc, co napisać i jak sformułować?? Z góry dziękuję za wszelkie porady.
Anilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,073
Dołączył: czw, 14 cze 07 - 12:46
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 14,907




post wto, 28 gru 2010 - 17:55
Post #1

Mam umowę z cyfrowym polsatem na czas nieokreślony, mąż wpadł na pomysł, że zmienimy telewizję na inną. No i teraz muszę napisać wypowiedzenie umowy ale okazuje się, że z tym są różne szopki w cyfrowym polsacie. Wypowiadał ktoś z Was i mógłby pomóc, co napisać i jak sformułować?? Z góry dziękuję za wszelkie porady.

--------------------





As-ia
wto, 28 gru 2010 - 18:06
my wypowiadaliśmy umowę ,musisz pamiętać,że okres wypowiedzenia obejmuje 3 miesiące ,także jeśli dziś wypowiecie umowę dopiero za trzy miesiące przestaniecie płacić abonament i odbierać kanały telewizyjne

tutaj jest wzór umowy,my też ściągaliśmy z internetu icon_wink.gif :
https://opendoc.pl/rozwiazanie-umowy-cyfrow...,dok,11481.html

edit.
ten link prowadzi niestety do płatnego wzoru ,więc może to :

1. Zaczynamy od podania własnych danych osobowych - lewy górny róg dokumentu - najlepiej przepisać te z umowy, którą zawieraliśmy z operatorem

2. Prawy górny róg to data, kiedy składamy wypowiedzenie i od kiedy będzie biegł termin wypowiedzenia (ten zależy jaką mamy wersję umowy, aktualnie w Polsacie są 3 m-czne okresy wypowiedzenia, nie przegapmy więc daty)

3. Na środku dokumentu piszemy - Wypowiedzenie umowy

4. Linijkę pod spodem zaczynam od akapitu: Wypowiadam umowę z dnia (datę spisujemy z umowy) z zachowaniem umownego terminu wypowiedzenia (zależy od umowy jaką posiadamy). Dla pewności o kogo chodzi można podać jak najwięcej danych osobowych w lewym górnym rogu - PESEL i nr dowodu. To pozwoli operatorowi szybciej nas zidentyfikować i uczyni bardziej wiarygodnym.

5. Tak przygotowane pismo wkładamy do koperty i wysyłamy do centrali firmy na adres Cyfrowy Polsat. Koniecznie poleconym za potwierdzeniem odbioru. Dokument można dostarczyć inną drogą - zostawić w najbliższym punkcie sprzedaży i poprosić by sprzedawca przesłał z umowami. Nie zapomnijmy poprosić o potwierdzenie złożenia wypowiedzenia na jednej z kopii.

Ten post edytował asiunia219 wto, 28 gru 2010 - 18:09
As-ia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,981
Dołączył: czw, 07 lut 08 - 11:56
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 18,050




post wto, 28 gru 2010 - 18:06
Post #2

my wypowiadaliśmy umowę ,musisz pamiętać,że okres wypowiedzenia obejmuje 3 miesiące ,także jeśli dziś wypowiecie umowę dopiero za trzy miesiące przestaniecie płacić abonament i odbierać kanały telewizyjne

tutaj jest wzór umowy,my też ściągaliśmy z internetu icon_wink.gif :
https://opendoc.pl/rozwiazanie-umowy-cyfrow...,dok,11481.html

edit.
ten link prowadzi niestety do płatnego wzoru ,więc może to :

1. Zaczynamy od podania własnych danych osobowych - lewy górny róg dokumentu - najlepiej przepisać te z umowy, którą zawieraliśmy z operatorem

2. Prawy górny róg to data, kiedy składamy wypowiedzenie i od kiedy będzie biegł termin wypowiedzenia (ten zależy jaką mamy wersję umowy, aktualnie w Polsacie są 3 m-czne okresy wypowiedzenia, nie przegapmy więc daty)

3. Na środku dokumentu piszemy - Wypowiedzenie umowy

4. Linijkę pod spodem zaczynam od akapitu: Wypowiadam umowę z dnia (datę spisujemy z umowy) z zachowaniem umownego terminu wypowiedzenia (zależy od umowy jaką posiadamy). Dla pewności o kogo chodzi można podać jak najwięcej danych osobowych w lewym górnym rogu - PESEL i nr dowodu. To pozwoli operatorowi szybciej nas zidentyfikować i uczyni bardziej wiarygodnym.

5. Tak przygotowane pismo wkładamy do koperty i wysyłamy do centrali firmy na adres Cyfrowy Polsat. Koniecznie poleconym za potwierdzeniem odbioru. Dokument można dostarczyć inną drogą - zostawić w najbliższym punkcie sprzedaży i poprosić by sprzedawca przesłał z umowami. Nie zapomnijmy poprosić o potwierdzenie złożenia wypowiedzenia na jednej z kopii.

--------------------
pierworodna 13.04.2006r.
drugorodny 05.10.2008r. trzeciorodna 03.07.2015.


Dziecko jest chodzÄ…cym cudem, jedynym, wyjÄ…tkowym i niezastÄ…pionym.
Anilka
śro, 29 gru 2010 - 14:44
asiunia dzięki za odpowiedź. Tak wiem, że okres wypowiedzenia to aż 3 miesiące. Myślałam, że ktoś więcej miał z nimi do czynienia, bo słyszałam, że bardzo utrudniają zerwanie umowy. Napisałam pismo według Twoich wytycznych i dzisiaj poszło.
Anilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,073
Dołączył: czw, 14 cze 07 - 12:46
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 14,907




post śro, 29 gru 2010 - 14:44
Post #3

asiunia dzięki za odpowiedź. Tak wiem, że okres wypowiedzenia to aż 3 miesiące. Myślałam, że ktoś więcej miał z nimi do czynienia, bo słyszałam, że bardzo utrudniają zerwanie umowy. Napisałam pismo według Twoich wytycznych i dzisiaj poszło.

--------------------





Madie
śro, 29 gru 2010 - 18:31
Tez korzystam z ich uslug, ale umowe mam na czas okreslony. Natomiast moja mama u siebie miala z nimi umowe na czas nieokreslony i nie bylo zadnego problemu z wypowiedzeniem. Normalnie, odrecznie napisala wypowiedzenie umowy takiej a takiej, podala wszystkie dane i poszlo poleconym. Po 3 miesiacach zwyczajnie wylaczyli sygnal i tyle. Sprzet byl na wlasnosc, wiec go nie trzeba bylo oddawac.
Oby i u Ciebie obeszlo sie bez problemow icon_smile.gif
Madie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,021
Dołączył: pią, 03 wrz 10 - 11:04
SkÄ…d: Sosnowiec
Nr użytkownika: 34,196




post śro, 29 gru 2010 - 18:31
Post #4

Tez korzystam z ich uslug, ale umowe mam na czas okreslony. Natomiast moja mama u siebie miala z nimi umowe na czas nieokreslony i nie bylo zadnego problemu z wypowiedzeniem. Normalnie, odrecznie napisala wypowiedzenie umowy takiej a takiej, podala wszystkie dane i poszlo poleconym. Po 3 miesiacach zwyczajnie wylaczyli sygnal i tyle. Sprzet byl na wlasnosc, wiec go nie trzeba bylo oddawac.
Oby i u Ciebie obeszlo sie bez problemow icon_smile.gif

--------------------

Być tuż obok, bez względu na odległość. Być razem, bez względu na przeszkody. Być jednym, bez względu na bycie we dwoje.

Anilka
piÄ…, 31 gru 2010 - 11:02
Ja też mam dekoder na własność. I mam nadzieję, że też bez problemów się obejdzie icon_smile.gif
Anilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,073
Dołączył: czw, 14 cze 07 - 12:46
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 14,907




post piÄ…, 31 gru 2010 - 11:02
Post #5

Ja też mam dekoder na własność. I mam nadzieję, że też bez problemów się obejdzie icon_smile.gif

--------------------





pppiecykk
śro, 15 lut 2012 - 21:14
witam, czy coś zmieniło się w prawie od czasu gdy Wy wpowiadaliście? w związku z tym że POlsat zmienia ofertę chciałbym skorzystać z możliwości wypowiedzenie i nie wiem jak to zrobić skutecznie
pppiecykk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: sob, 14 sty 12 - 20:30
Nr użytkownika: 39,069




post śro, 15 lut 2012 - 21:14
Post #6

witam, czy coś zmieniło się w prawie od czasu gdy Wy wpowiadaliście? w związku z tym że POlsat zmienia ofertę chciałbym skorzystać z możliwości wypowiedzenie i nie wiem jak to zrobić skutecznie
Dorott
śro, 15 lut 2012 - 21:16
CYTAT(pppiecykk @ Wed, 15 Feb 2012 - 21:14) *
witam, czy coś zmieniło się w prawie od czasu gdy Wy wpowiadaliście? w związku z tym że POlsat zmienia ofertę chciałbym skorzystać z możliwości wypowiedzenie i nie wiem jak to zrobić skutecznie


oo a co się zmieniło?
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post śro, 15 lut 2012 - 21:16
Post #7

CYTAT(pppiecykk @ Wed, 15 Feb 2012 - 21:14) *
witam, czy coś zmieniło się w prawie od czasu gdy Wy wpowiadaliście? w związku z tym że POlsat zmienia ofertę chciałbym skorzystać z możliwości wypowiedzenie i nie wiem jak to zrobić skutecznie


oo a co się zmieniło?

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
makler
sob, 18 lut 2012 - 12:42
W polskim prawie nic się nie zmieniło, jak zmienia się oferta lub ceny na niekorzyść użytkownika można wypowiedzieć umowę i nie płacić kary umownej, abonament przez okres wypowiedzenia płacimy normalnie
makler


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 28
Dołączył: śro, 13 lut 08 - 17:07
Nr użytkownika: 18,182




post sob, 18 lut 2012 - 12:42
Post #8

W polskim prawie nic się nie zmieniło, jak zmienia się oferta lub ceny na niekorzyść użytkownika można wypowiedzieć umowę i nie płacić kary umownej, abonament przez okres wypowiedzenia płacimy normalnie
Gość_ppiecykk_*

Go??







post pon, 20 lut 2012 - 13:29
Post #9

A ma ktoś może darmowy druk wypowiedzenia? bo za ten z linku trzeba płacić
brukselka

Go??







post pon, 20 lut 2012 - 23:57
Post #10

teraz w cyfrowym polsacie można wypowiedzieć umowę bez konsekwencji, bo coś grzebali przy regulaminie. okres wypowiedzenia z tego co pamiętam to 3 miesiące, a wypowiedzieć można jakoś do końca tego miesiąca, a jako że luty ma 29 dni to mamy jeden dzień dłużej niż zazwyczaj hehehehe
Dorott
wto, 21 lut 2012 - 08:38
CYTAT(brukselka @ Mon, 20 Feb 2012 - 23:57) *
teraz w cyfrowym polsacie można wypowiedzieć umowę bez konsekwencji, bo coś grzebali przy regulaminie. okres wypowiedzenia z tego co pamiętam to 3 miesiące, a wypowiedzieć można jakoś do końca tego miesiąca, a jako że luty ma 29 dni to mamy jeden dzień dłużej niż zazwyczaj hehehehe


wie ktoś coś więcej?
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post wto, 21 lut 2012 - 08:38
Post #11

CYTAT(brukselka @ Mon, 20 Feb 2012 - 23:57) *
teraz w cyfrowym polsacie można wypowiedzieć umowę bez konsekwencji, bo coś grzebali przy regulaminie. okres wypowiedzenia z tego co pamiętam to 3 miesiące, a wypowiedzieć można jakoś do końca tego miesiąca, a jako że luty ma 29 dni to mamy jeden dzień dłużej niż zazwyczaj hehehehe


wie ktoś coś więcej?


--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
fycifyci
wto, 21 lut 2012 - 10:14
CYTAT(brukselka @ Mon, 20 Feb 2012 - 23:57) *
teraz w cyfrowym polsacie można wypowiedzieć umowę bez konsekwencji, bo coś grzebali przy regulaminie. okres wypowiedzenia z tego co pamiętam to 3 miesiące, a wypowiedzieć można jakoś do końca tego miesiąca, a jako że luty ma 29 dni to mamy jeden dzień dłużej niż zazwyczaj hehehehe

nie grzebali nic w regulaminie tylko zmieniła sie oferta i wycofali BBC. beznadzieja, czas na zmiany nawet jeżeli chodzi o telewizje;/ ale może wraz z wiosną przyjdą nowe lepsze kanały:D
fycifyci


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: wto, 21 lut 12 - 09:33
Nr użytkownika: 39,497




post wto, 21 lut 2012 - 10:14
Post #12

CYTAT(brukselka @ Mon, 20 Feb 2012 - 23:57) *
teraz w cyfrowym polsacie można wypowiedzieć umowę bez konsekwencji, bo coś grzebali przy regulaminie. okres wypowiedzenia z tego co pamiętam to 3 miesiące, a wypowiedzieć można jakoś do końca tego miesiąca, a jako że luty ma 29 dni to mamy jeden dzień dłużej niż zazwyczaj hehehehe

nie grzebali nic w regulaminie tylko zmieniła sie oferta i wycofali BBC. beznadzieja, czas na zmiany nawet jeżeli chodzi o telewizje;/ ale może wraz z wiosną przyjdą nowe lepsze kanały:D
fycifyci
wto, 21 lut 2012 - 10:21
CYTAT(Dorott @ Tue, 21 Feb 2012 - 08:38) *
wie ktoś coś więcej?

wiem, że ta możliwość odejścia wynika z ustawy. Jeżeli sie zmiania regulamin usługi której świadczą. wypowiedzenie jest chyba 3 miesięczne i należy je wysłać listem
fycifyci


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: wto, 21 lut 12 - 09:33
Nr użytkownika: 39,497




post wto, 21 lut 2012 - 10:21
Post #13

CYTAT(Dorott @ Tue, 21 Feb 2012 - 08:38) *
wie ktoś coś więcej?

wiem, że ta możliwość odejścia wynika z ustawy. Jeżeli sie zmiania regulamin usługi której świadczą. wypowiedzenie jest chyba 3 miesięczne i należy je wysłać listem
pppiecykk
śro, 22 lut 2012 - 19:19
dobrze icon_smile.gif dostaliśmy dziś inormację o zarejestrowaniu wypowiedzenia
pppiecykk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: sob, 14 sty 12 - 20:30
Nr użytkownika: 39,069




post śro, 22 lut 2012 - 19:19
Post #14

dobrze icon_smile.gif dostaliśmy dziś inormację o zarejestrowaniu wypowiedzenia
bazyliusz

Go??







post czw, 23 lut 2012 - 07:23
Post #15

w takim razie możesz zacząć szukać czegoś nowego, nim dobiegnie końca okres wypowiedzenia będziesz mieć rozeznanie w rynku
Dorott
czw, 23 lut 2012 - 08:19
CYTAT(pppiecykk @ Wed, 22 Feb 2012 - 19:19) *
dobrze icon_smile.gif dostaliśmy dziś inormację o zarejestrowaniu wypowiedzenia

a jaki powód podaliście?
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post czw, 23 lut 2012 - 08:19
Post #16

CYTAT(pppiecykk @ Wed, 22 Feb 2012 - 19:19) *
dobrze icon_smile.gif dostaliśmy dziś inormację o zarejestrowaniu wypowiedzenia

a jaki powód podaliście?


--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
seniorita

Go??







post czw, 23 lut 2012 - 11:25
Post #17

CYTAT(bazyliusz @ Thu, 23 Feb 2012 - 07:23) *
w takim razie możesz zacząć szukać czegoś nowego, nim dobiegnie końca okres wypowiedzenia będziesz mieć rozeznanie w rynku


ja sie skusiłam na N i nie żałuje;) umowa na 12 miesięcy, a 3 miesiące z tego masz gratis. Płacisz za 9 miesięcy, więc się mega opłaca;)
yesh

Go??







post czw, 23 lut 2012 - 11:28
Post #18

CYTAT(Dorott @ Thu, 23 Feb 2012 - 08:19) *
a jaki powód podaliście?


Powodem może być brak akceptacji nowych warunków, nowego regulaminu.
Gość_stella_*

Go??







post czw, 23 lut 2012 - 21:59
Post #19

my z mężem też teraz wypowiedzielismy umowę, znowu jakies kanaly zniknęly... chyba pora sie rozejrzeć gdzie indziej
rogatyaniołek

Go??







post piÄ…, 24 lut 2012 - 01:36
Post #20

my to samo, poszlismy do konkurencji. bez przesady, zabrali nam TVN HD+1 i BBC, a nie wiadomo ile kanałow nam uciekło a my tego nie zauywazylismy...;/
> cyfrowy polsat - rozwiÄ…zanie umowy, potrzebujÄ™ napisać wypowiedzenie umowy
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 11:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama