Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

po szczepieniu

, odczyn?
> , odczyn?
Orinoko
czw, 12 maj 2011 - 22:13
Dwa tygodnie temu Emi miała pierwsze szczepienie błonica-krztusiec-tężec szczepionką nieskojarzoną.
Wkłucia były w związku z tym 3. Na jednej rączce do tej pory ma lekkie zaczerwienienie (raczej jest w kolorze ciemnoczerwonym, przygaszonym) i można wyczuć lekką wypukłość.
Ten obrzęk zmniejszył się, ale nadal można go wyczuć. Nie wiem, czy jechać z tym do lekarza czy to jest raczej normalne?
NOP to chyba nie jest zgodnie z tym
https://www.forumpediatryczne.pl/specjalist...iwko-krztuscowi

Ten post edytował Orinoko czw, 12 maj 2011 - 22:29
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post czw, 12 maj 2011 - 22:13
Post #1

Dwa tygodnie temu Emi miała pierwsze szczepienie błonica-krztusiec-tężec szczepionką nieskojarzoną.
Wkłucia były w związku z tym 3. Na jednej rączce do tej pory ma lekkie zaczerwienienie (raczej jest w kolorze ciemnoczerwonym, przygaszonym) i można wyczuć lekką wypukłość.
Ten obrzęk zmniejszył się, ale nadal można go wyczuć. Nie wiem, czy jechać z tym do lekarza czy to jest raczej normalne?
NOP to chyba nie jest zgodnie z tym
https://www.forumpediatryczne.pl/specjalist...iwko-krztuscowi

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
weda
piÄ…, 13 maj 2011 - 07:46
Adaś po tej szczepionce do tej pory ma lekkie zgrubienie w nóżce
nie jest zaczerwienione to miejsce,jednak przejeżdżając ręką można wyczuć taką kulkę
weda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,850
Dołączył: śro, 31 gru 04 - 14:59
SkÄ…d: z drugiej strony lustra
Nr użytkownika: 1,299

GG:


post piÄ…, 13 maj 2011 - 07:46
Post #2

Adaś po tej szczepionce do tej pory ma lekkie zgrubienie w nóżce
nie jest zaczerwienione to miejsce,jednak przejeżdżając ręką można wyczuć taką kulkę

--------------------
WEDA i Kubba & Bubba :

Żona pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy i opiekuje się dziećmi,
mąż wbija gwoździe, pilnuje domostwa przed niedźwiedziami i zombie
oraz zdobywa żywność na polowaniu.
As-ia
piÄ…, 13 maj 2011 - 07:57
W poniedziałek Luiza miała szczepienie błonnica,tężec ,krztusiec +polio. Na lewej rączce ma spory odczyn poszczepienny ,to miejsce jest zaognione ,twarde i b. ciepłe.Od wczoraj zaczęło się zmniejszać,ale cały czas smarujemy zmianę altacetem (w żelu).
Makary pamiętam po infanrixie też raz miał taki odczyn i wtedy altacet poszedł w ruch .
Orinoko myślę,że nie ma potrzeby,żebyś odwiedzała lekarza,po prostu obserwuj rączkę,ale jeśli zauważyłaś,że odczyn się zmniejsza to wydaje mi się,że jest w porządku icon_wink.gif

edit lit.

Ten post edytował As-ia pią, 13 maj 2011 - 07:59
As-ia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,981
Dołączył: czw, 07 lut 08 - 11:56
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 18,050




post piÄ…, 13 maj 2011 - 07:57
Post #3

W poniedziałek Luiza miała szczepienie błonnica,tężec ,krztusiec +polio. Na lewej rączce ma spory odczyn poszczepienny ,to miejsce jest zaognione ,twarde i b. ciepłe.Od wczoraj zaczęło się zmniejszać,ale cały czas smarujemy zmianę altacetem (w żelu).
Makary pamiętam po infanrixie też raz miał taki odczyn i wtedy altacet poszedł w ruch .
Orinoko myślę,że nie ma potrzeby,żebyś odwiedzała lekarza,po prostu obserwuj rączkę,ale jeśli zauważyłaś,że odczyn się zmniejsza to wydaje mi się,że jest w porządku icon_wink.gif

edit lit.

--------------------
pierworodna 13.04.2006r.
drugorodny 05.10.2008r. trzeciorodna 03.07.2015.


Dziecko jest chodzÄ…cym cudem, jedynym, wyjÄ…tkowym i niezastÄ…pionym.
aisha1111
piÄ…, 13 maj 2011 - 11:08
mój damian też miał coś takiego. jakby rączka spuchła, zaogniła się czy coś to sodą oczyszczoną potraktuj (łyżeczka sody na szklankę ciepłej wody i takim okładem rączkę okładaj). poradziła mi to teściowa i faktycznie pomogło. ale jeśli nie zacznie schodzić do dwóch dni to idź do lekarza - szkoda dziecka męczyć
aisha1111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,292
Dołączył: nie, 19 wrz 10 - 11:43
SkÄ…d: z krainy deszczu
Nr użytkownika: 34,334




post piÄ…, 13 maj 2011 - 11:08
Post #4

mój damian też miał coś takiego. jakby rączka spuchła, zaogniła się czy coś to sodą oczyszczoną potraktuj (łyżeczka sody na szklankę ciepłej wody i takim okładem rączkę okładaj). poradziła mi to teściowa i faktycznie pomogło. ale jeśli nie zacznie schodzić do dwóch dni to idź do lekarza - szkoda dziecka męczyć

--------------------
Kruszynek 21 marca 2008 (8 tc)



Orinoko
piÄ…, 13 maj 2011 - 11:23
Dzięki
Rozmawiałam właśnie z naszą pediatrą, powiedziała, że tak może być, to jest jakaś torbiel okołotkankowa itd. Kazała smarować maścią (homeopatia, bo ona homeopatka), może się długo wchłaniać. 32.gif
Mam nadzieję, że ją to nie boli, bo ostatnio wszystko - gdzie nie dotknę, to jest "ała". Na wet przy zmianie pieluchy. 21.gif
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post piÄ…, 13 maj 2011 - 11:23
Post #5

Dzięki
Rozmawiałam właśnie z naszą pediatrą, powiedziała, że tak może być, to jest jakaś torbiel okołotkankowa itd. Kazała smarować maścią (homeopatia, bo ona homeopatka), może się długo wchłaniać. 32.gif
Mam nadzieję, że ją to nie boli, bo ostatnio wszystko - gdzie nie dotknę, to jest "ała". Na wet przy zmianie pieluchy. 21.gif

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
As-ia
piÄ…, 13 maj 2011 - 18:15
CYTAT(Orinoko @ Fri, 13 May 2011 - 12:23) *
Mam nadzieję, że ją to nie boli, bo ostatnio wszystko - gdzie nie dotknę, to jest "ała". Na wet przy zmianie pieluchy. 21.gif

W Naszym przypadku Młodą nie bolało,tylko czasami troszkę swędziało
As-ia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,981
Dołączył: czw, 07 lut 08 - 11:56
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 18,050




post piÄ…, 13 maj 2011 - 18:15
Post #6

CYTAT(Orinoko @ Fri, 13 May 2011 - 12:23) *
Mam nadzieję, że ją to nie boli, bo ostatnio wszystko - gdzie nie dotknę, to jest "ała". Na wet przy zmianie pieluchy. 21.gif

W Naszym przypadku Młodą nie bolało,tylko czasami troszkę swędziało

--------------------
pierworodna 13.04.2006r.
drugorodny 05.10.2008r. trzeciorodna 03.07.2015.


Dziecko jest chodzÄ…cym cudem, jedynym, wyjÄ…tkowym i niezastÄ…pionym.
magdosz
piÄ…, 13 maj 2011 - 20:17
CYTAT(Orinoko @ Fri, 13 May 2011 - 12:23) *
Dzięki
Rozmawiałam właśnie z naszą pediatrą, powiedziała, że tak może być, to jest jakaś torbiel okołotkankowa itd. Kazała smarować maścią (homeopatia, bo ona homeopatka), może się długo wchłaniać. 32.gif
Mam nadzieję, że ją to nie boli, bo ostatnio wszystko - gdzie nie dotknę, to jest "ała". Na wet przy zmianie pieluchy. 21.gif



U mnie pielęgniarka za każdym razem, gdyby coś takiego zaczęło się dziać, jakieś plamy, czy zgrubienia to okłady z sody robić.
Marcel też miał na nóżce takiego a'la siniaka po szczepieniu
magdosz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 20:56
SkÄ…d: tu i tam
Nr użytkownika: 5,706

GG:


post piÄ…, 13 maj 2011 - 20:17
Post #7

CYTAT(Orinoko @ Fri, 13 May 2011 - 12:23) *
Dzięki
Rozmawiałam właśnie z naszą pediatrą, powiedziała, że tak może być, to jest jakaś torbiel okołotkankowa itd. Kazała smarować maścią (homeopatia, bo ona homeopatka), może się długo wchłaniać. 32.gif
Mam nadzieję, że ją to nie boli, bo ostatnio wszystko - gdzie nie dotknę, to jest "ała". Na wet przy zmianie pieluchy. 21.gif



U mnie pielęgniarka za każdym razem, gdyby coś takiego zaczęło się dziać, jakieś plamy, czy zgrubienia to okłady z sody robić.
Marcel też miał na nóżce takiego a'la siniaka po szczepieniu

--------------------


karolaSz
wto, 31 maj 2011 - 13:52
Po szczepionkach często pojawiają się obrzęki, u mojej Martynki utrzymywał się 3 dni, później nie było już śladu
karolaSz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: wto, 31 maj 11 - 13:43
Nr użytkownika: 36,784




post wto, 31 maj 2011 - 13:52
Post #8

Po szczepionkach często pojawiają się obrzęki, u mojej Martynki utrzymywał się 3 dni, później nie było już śladu
> po szczepieniu, odczyn?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 09:19
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama