Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

jaki materac do łóżka

, dla dziecka
> , dla dziecka
cydorka
czw, 01 maj 2008 - 16:05
łózko już mamy, kupiliśmy bez materaca bo zwykły gąbkowy mi nie pasował
sporo jest opinii, jedni, ze dla takiego przedszkolaka/uczniaka to lateks, inni , ze piankowo/kokosowy
jakie macie doświadczenia w tej materii
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post czw, 01 maj 2008 - 16:05
Post #1

łózko już mamy, kupiliśmy bez materaca bo zwykły gąbkowy mi nie pasował
sporo jest opinii, jedni, ze dla takiego przedszkolaka/uczniaka to lateks, inni , ze piankowo/kokosowy
jakie macie doświadczenia w tej materii
cyd
Tuni
czw, 01 maj 2008 - 21:17
U nas kokos-pianka-kokos.
Sam kokos zdecydowanie zbyt twardy , sama pianka zbyt miękka.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post czw, 01 maj 2008 - 21:17
Post #2

U nas kokos-pianka-kokos.
Sam kokos zdecydowanie zbyt twardy , sama pianka zbyt miękka.
myszka
czw, 01 maj 2008 - 21:31
Cyd, ciekawość mnie zżera, więc zapytam - jakie w końcu? Piętrowe?

Ad rem - mi ostatnio mówili, że lateks niby uczula. Ale w sumie potencjalnie uczulać może wszystko...
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post czw, 01 maj 2008 - 21:31
Post #3

Cyd, ciekawość mnie zżera, więc zapytam - jakie w końcu? Piętrowe?

Ad rem - mi ostatnio mówili, że lateks niby uczula. Ale w sumie potencjalnie uczulać może wszystko...

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
Ewelinek
piÄ…, 02 maj 2008 - 08:05
CYTAT(Tuni @ Thu, 01 May 2008 - 20:17) *
U nas kokos-pianka-kokos.
Sam kokos zdecydowanie zbyt twardy , sama pianka zbyt miękka.


u nas tak samo.

Strasznie podobał mi się też taki z gryką - sama bym na nim chętnie pospała ale niestety zabrakło nam grosza icon_sad.gif
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
SkÄ…d: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post piÄ…, 02 maj 2008 - 08:05
Post #4

CYTAT(Tuni @ Thu, 01 May 2008 - 20:17) *
U nas kokos-pianka-kokos.
Sam kokos zdecydowanie zbyt twardy , sama pianka zbyt miękka.


u nas tak samo.

Strasznie podobał mi się też taki z gryką - sama bym na nim chętnie pospała ale niestety zabrakło nam grosza icon_sad.gif
cydorka
piÄ…, 02 maj 2008 - 10:23
CYTAT(myszka @ Thu, 01 May 2008 - 20:31) *
Cyd, ciekawość mnie zżera, więc zapytam - jakie w końcu? Piętrowe?

Ad rem - mi ostatnio mówili, że lateks niby uczula. Ale w sumie potencjalnie uczulać może wszystko...

tak ale poszliśmy po bandzie znaczy na lenia i jest z ikei, albowiem mój małż powiedział, że ja ciuchy to sobie mogę w necie ale mebel to on pomacać musi osobiście a że czasu u niego nie ma na te " osobiste macanie" i uprzejmy byl zaliczyć ze mną raptem dwa sklepy, które wynalazłam
a ja jak to ciężarna wijąca gnizado chciałam mebel już, zeby wszytsko było gotowe jak skończą remonciarze to aktualnie stoi w garażu KURA i czeka na koniec remontu:
o taka kura https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80123993

generalnie jest jakie chciałam bo ja nie chciałam wysokiej antresoli

a jak siÄ™ sprawdzi, zobaczymy
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post piÄ…, 02 maj 2008 - 10:23
Post #5

CYTAT(myszka @ Thu, 01 May 2008 - 20:31) *
Cyd, ciekawość mnie zżera, więc zapytam - jakie w końcu? Piętrowe?

Ad rem - mi ostatnio mówili, że lateks niby uczula. Ale w sumie potencjalnie uczulać może wszystko...

tak ale poszliśmy po bandzie znaczy na lenia i jest z ikei, albowiem mój małż powiedział, że ja ciuchy to sobie mogę w necie ale mebel to on pomacać musi osobiście a że czasu u niego nie ma na te " osobiste macanie" i uprzejmy byl zaliczyć ze mną raptem dwa sklepy, które wynalazłam
a ja jak to ciężarna wijąca gnizado chciałam mebel już, zeby wszytsko było gotowe jak skończą remonciarze to aktualnie stoi w garażu KURA i czeka na koniec remontu:
o taka kura https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80123993

generalnie jest jakie chciałam bo ja nie chciałam wysokiej antresoli

a jak siÄ™ sprawdzi, zobaczymy
cydorka
piÄ…, 02 maj 2008 - 10:24
CYTAT(Tuni @ Thu, 01 May 2008 - 20:17) *
U nas kokos-pianka-kokos.
Sam kokos zdecydowanie zbyt twardy , sama pianka zbyt miękka.


no właśnie o takim myślimy jak piszecie chyba się na taki zdecydujemy
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post piÄ…, 02 maj 2008 - 10:24
Post #6

CYTAT(Tuni @ Thu, 01 May 2008 - 20:17) *
U nas kokos-pianka-kokos.
Sam kokos zdecydowanie zbyt twardy , sama pianka zbyt miękka.


no właśnie o takim myślimy jak piszecie chyba się na taki zdecydujemy
cyd
szantrapa
piÄ…, 02 maj 2008 - 10:26
My dla Olki mamy gryka/pianka/kokos. Kokos extra ale gryka...jakoś nie mogę się przekonać
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post piÄ…, 02 maj 2008 - 10:26
Post #7

My dla Olki mamy gryka/pianka/kokos. Kokos extra ale gryka...jakoś nie mogę się przekonać

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
myszka
piÄ…, 02 maj 2008 - 10:42
Magda, ale czemu kokos dobry, a gryka nie?

Tak pytam, bo my teraz mamy kokosowo-gryczany i tak naprawdę, to nawet nie orientuję się do końca, która strona jest jaka - już mi się pomerdało. Ot, od czasu do czasu, przy okazji zmiany pościeli, przerzucam w tą albo drugą stronę i finito. Ale nie umiem odpowiedzieć, co lepsze w praktyce (kokos / pianka / gryka / lateks) - natomiast moim zdaniem warto zainwestować w odpowiednio gruby i twardy materac.

Mam przykład z naszym łóżkiem w sypialni - mąż tak narzekał na materac (ciągle bolał go kręgosłup), że w końcu zmieniliśmy, mimo że nie był specjalnie jeszcze styrany. Bóle kręgosłupa minęły, a i ja zauważam teraz różnicę (np. jak śpię gdzieś na innym łóżku i mam miękki materac, albo jakoś dziwnie wyprofilowany).

PS. Cyd, zazdroszczę, że masz problem z głowy. Ja nadal w powijakach, czyli nie umiem się zdecydować. No ale cóż - to takie charakterystyczne dla mnie... icon_confused.gif

Ten post edytował myszka pią, 02 maj 2008 - 10:42
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post piÄ…, 02 maj 2008 - 10:42
Post #8

Magda, ale czemu kokos dobry, a gryka nie?

Tak pytam, bo my teraz mamy kokosowo-gryczany i tak naprawdę, to nawet nie orientuję się do końca, która strona jest jaka - już mi się pomerdało. Ot, od czasu do czasu, przy okazji zmiany pościeli, przerzucam w tą albo drugą stronę i finito. Ale nie umiem odpowiedzieć, co lepsze w praktyce (kokos / pianka / gryka / lateks) - natomiast moim zdaniem warto zainwestować w odpowiednio gruby i twardy materac.

Mam przykład z naszym łóżkiem w sypialni - mąż tak narzekał na materac (ciągle bolał go kręgosłup), że w końcu zmieniliśmy, mimo że nie był specjalnie jeszcze styrany. Bóle kręgosłupa minęły, a i ja zauważam teraz różnicę (np. jak śpię gdzieś na innym łóżku i mam miękki materac, albo jakoś dziwnie wyprofilowany).

PS. Cyd, zazdroszczę, że masz problem z głowy. Ja nadal w powijakach, czyli nie umiem się zdecydować. No ale cóż - to takie charakterystyczne dla mnie... icon_confused.gif

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
szantrapa
piÄ…, 02 maj 2008 - 11:17
Myszko nie umiem Ci odpowiedzieć, czemu dobry, musiałabys mój pomacać icon_smile.gif a tego nie jestem w stanie zaoferować wirtualnie. Po prostu nasza gryka (to mój pierwszy więc nie wiem czy wszystkie tak mają) znajduje się w takich przepikowanych kieszonkach, co sprawia, że całość jest dość nierówna i stanowczo za miękka dla Olisi, niedobrze jej się śpi, to byłoby dobre dla lekkiego niemowlaka ale nie dla 15-kilowej Olki. Natomiast kokos jest dość twardy i równomierny, dlatego dobrze jej się na tym spi. Nie wiem, może my po prostu kiepskiej jakości materac kupiliśmy. Nasz ma chyba 11 cm grubości o ile pamiętam, jestem w stanie znaleźć go na allegro w razie potrzeby.
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post piÄ…, 02 maj 2008 - 11:17
Post #9

Myszko nie umiem Ci odpowiedzieć, czemu dobry, musiałabys mój pomacać icon_smile.gif a tego nie jestem w stanie zaoferować wirtualnie. Po prostu nasza gryka (to mój pierwszy więc nie wiem czy wszystkie tak mają) znajduje się w takich przepikowanych kieszonkach, co sprawia, że całość jest dość nierówna i stanowczo za miękka dla Olisi, niedobrze jej się śpi, to byłoby dobre dla lekkiego niemowlaka ale nie dla 15-kilowej Olki. Natomiast kokos jest dość twardy i równomierny, dlatego dobrze jej się na tym spi. Nie wiem, może my po prostu kiepskiej jakości materac kupiliśmy. Nasz ma chyba 11 cm grubości o ile pamiętam, jestem w stanie znaleźć go na allegro w razie potrzeby.

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
Nika_S77
czw, 30 paź 2008 - 11:35
A co myślicie o materacu sprężynowym ok 13 cm?
Nika_S77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: śro, 29 paź 08 - 22:51
Nr użytkownika: 23,225

GG:


post czw, 30 paź 2008 - 11:35
Post #10

A co myślicie o materacu sprężynowym ok 13 cm?
Kasiusia
czw, 30 paź 2008 - 11:46
My zakupiliśmy lateksowy - rehabilitacyjny - niby, jest wygodny to trzeba przyznać. Jednak jest tak ciężki że sama nie jestem w stanie go podnieść. Do naszej sypialni tez sie zastanawiamy nad lateksowym, bo do tej pory mamy sprężynowy i powiem Wam niech go .... trafi, zresztą już go trafił. Nika_S77 dla dziecka to chyba nie jest odpowiedni, choćby ze względu na to że dzieci strasznie lubią skakać po łóżkach, a co za tym idzie to nie chciałabym żeby moje dziecko nadziało sie na jakąś sprężynkę. Mimo ze teraz są te sprężyny chowane w jakichś kieszonkach i maja mnóstwo jakichś dupereli to ja i tak im tam nie dowierzam.
Kasiusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,349
Dołączył: czw, 07 wrz 06 - 12:58
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 7,383




post czw, 30 paź 2008 - 11:46
Post #11

My zakupiliśmy lateksowy - rehabilitacyjny - niby, jest wygodny to trzeba przyznać. Jednak jest tak ciężki że sama nie jestem w stanie go podnieść. Do naszej sypialni tez sie zastanawiamy nad lateksowym, bo do tej pory mamy sprężynowy i powiem Wam niech go .... trafi, zresztą już go trafił. Nika_S77 dla dziecka to chyba nie jest odpowiedni, choćby ze względu na to że dzieci strasznie lubią skakać po łóżkach, a co za tym idzie to nie chciałabym żeby moje dziecko nadziało sie na jakąś sprężynkę. Mimo ze teraz są te sprężyny chowane w jakichś kieszonkach i maja mnóstwo jakichś dupereli to ja i tak im tam nie dowierzam.

--------------------
PiotruÅ› 2008 i Ania 2005


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post nie, 02 lip 2017 - 11:20
Post #12

A lateksowy się nie odkształca?
madamart
pon, 11 gru 2017 - 21:12
Sensitive polecam , nie odksztalca się i jest przeznaczony dla alergików, a dzięki temu mozna pokrowiec prać w wysokiej temperaturze a wkłąd wyciągnąć i przemrozić w zamrażarce żeby wybić alergeny czy wirusy albo bakterie Materac Sensitive
madamart


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 39
Dołączył: śro, 11 lip 12 - 12:03
Nr użytkownika: 40,684




post pon, 11 gru 2017 - 21:12
Post #13

Sensitive polecam , nie odksztalca się i jest przeznaczony dla alergików, a dzięki temu mozna pokrowiec prać w wysokiej temperaturze a wkłąd wyciągnąć i przemrozić w zamrażarce żeby wybić alergeny czy wirusy albo bakterie Materac Sensitive
sylwia92_
śro, 24 sty 2018 - 11:31
w materacach z gryką dość często pojawiają się robaki
firma babyzone ma dość szeroki wybór materacy
nasze maleństwo śpi na materacu z pianki wysokoelastycznej i kokosie
sylwia92_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: wto, 26 wrz 17 - 10:06
Nr użytkownika: 50,534




post śro, 24 sty 2018 - 11:31
Post #14

w materacach z gryką dość często pojawiają się robaki
firma babyzone ma dość szeroki wybór materacy
nasze maleństwo śpi na materacu z pianki wysokoelastycznej i kokosie
Mięta
wto, 10 mar 2020 - 13:08
Moim zdaniem wybór materaca jest ważniejszy nawet niż wybór odpowiedniej ramy. Wiele osób zwraca o wiele większa uwagę na to jak wyglada sama rama ale już nie obchodzi ich czy materac jest do nich dobrze dopasowany W łóżku spędza się sporo czasu oraz dobrze jest się zastanowić nad odpowiednim rodzajem:
czy wygodniej będzie nam na miękkim czy na twardym
jaka będzie dobra wielkość materaca
oraz jakie preferencje ma partner.

Wcale nie musicie kupować sobie z partnerem jednego materaca ale na przykląd dwa podwójne ( jeden materac na Twojej połowce, drugi na jego połówce). https://witek.pl/materace/balet-materac-spr...nteractive.html Zobacz sobie na ten materac.

Ten post edytował Mięta pon, 16 mar 2020 - 07:28
Mięta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 391
Dołączył: śro, 13 mar 19 - 14:37
Nr użytkownika: 52,823




post wto, 10 mar 2020 - 13:08
Post #15

Moim zdaniem wybór materaca jest ważniejszy nawet niż wybór odpowiedniej ramy. Wiele osób zwraca o wiele większa uwagę na to jak wyglada sama rama ale już nie obchodzi ich czy materac jest do nich dobrze dopasowany W łóżku spędza się sporo czasu oraz dobrze jest się zastanowić nad odpowiednim rodzajem:
czy wygodniej będzie nam na miękkim czy na twardym
jaka będzie dobra wielkość materaca
oraz jakie preferencje ma partner.

Wcale nie musicie kupować sobie z partnerem jednego materaca ale na przykląd dwa podwójne ( jeden materac na Twojej połowce, drugi na jego połówce). https://witek.pl/materace/balet-materac-spr...nteractive.html Zobacz sobie na ten materac.
śrubka
wto, 14 kwi 2020 - 11:23
Może warto byłoby poczytać o materacach w sieci?
śrubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: czw, 27 gru 12 - 12:25
Nr użytkownika: 41,343




post wto, 14 kwi 2020 - 11:23
Post #16

Może warto byłoby poczytać o materacach w sieci?
> jaki materac do łóżka, dla dziecka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 02:09
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama