Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

maszynka do mięsa; krajalnica

> 
bolka
czw, 13 wrz 2007 - 11:23
Przymierzam się do zakupu takich sprzętów kuchennych jak maszynka do mięsa i krajalnica. Co macie, co polecacie, co odradzacie, na co zwrócić uwagę?
https://www.rtvagd.sklep.pl/maszynki_do_mie...m=b&sort=ca Jakiś Zelmer chyba, co? W sumie wykorzystanie będzie tylko do mielenia mięsa, żadnych kiełbas, ciastek, maku nie potrzebuję tam mielić, zwłaszcza, że nie chcę przesadzać z ceną.
Jeśli chodzi o krajalnicę, to wolę metalową, bo ma długo służyć, i chyba z tymi specjalnymi nożami do sera i wędlin, chociaż myślałam, że takim standardowym jak się posłużę też będą plastry? https://www.rtvagd.sklep.pl/?m=b&q=krajalnica&sort=ca
Jeśli chodzi o ceny to będę negocjować z mężem, myślę że maszynka do mięsa ok 200-300zł i krajalnica też 200-300zł.
JakieÅ› praktyczne rady?

Ten post edytował bolka czw, 13 wrz 2007 - 11:24
bolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,323
Dołączył: wto, 07 lis 06 - 15:46
Nr użytkownika: 8,359




post czw, 13 wrz 2007 - 11:23
Post #1

Przymierzam się do zakupu takich sprzętów kuchennych jak maszynka do mięsa i krajalnica. Co macie, co polecacie, co odradzacie, na co zwrócić uwagę?
https://www.rtvagd.sklep.pl/maszynki_do_mie...m=b&sort=ca Jakiś Zelmer chyba, co? W sumie wykorzystanie będzie tylko do mielenia mięsa, żadnych kiełbas, ciastek, maku nie potrzebuję tam mielić, zwłaszcza, że nie chcę przesadzać z ceną.
Jeśli chodzi o krajalnicę, to wolę metalową, bo ma długo służyć, i chyba z tymi specjalnymi nożami do sera i wędlin, chociaż myślałam, że takim standardowym jak się posłużę też będą plastry? https://www.rtvagd.sklep.pl/?m=b&q=krajalnica&sort=ca
Jeśli chodzi o ceny to będę negocjować z mężem, myślę że maszynka do mięsa ok 200-300zł i krajalnica też 200-300zł.
JakieÅ› praktyczne rady?

--------------------
skanna
czw, 13 wrz 2007 - 11:50
Mam Dianę Zelmera i od lat sprawdza się znakomicie, trzeba tylko raz na jakiś czas kupić nowy nożyk.

Co do krajalnicy - mam zwykłą, plastikową, kupioną 10 lat temu i mimo codziennej eksploatacji nadal jest w doskonałym stanie. Moja mama ma taką samą (znaczy poprzedni model) kupiony 16 lat temu i też niczego jej nie brakuje. Kupowałam chyba najtańszą, jaką można było kupić w niemieckim Quelle, marka Privileg, czyli taka tylko dla tej sieci, ostatnio okazało się, że koleżanka ma identyczną krajalnicę jak moja (tylko przyciski niebieskie a nie białe) i robił toto siemens. Widzę tam na liście Boscha i Siemensa za niecałe 200 zł (notabene wyglądają identycznie) i te mi się bardzo podobają. I po moich doświadczeniach z krajalnicami sądzę, że trwałe będą icon_smile.gif
Ale krajalnic zelmera nie polecam, jakieś takie niewygodne w użyciu i mniej trwałe, niż te nasze no-name'y.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post czw, 13 wrz 2007 - 11:50
Post #2

Mam Dianę Zelmera i od lat sprawdza się znakomicie, trzeba tylko raz na jakiś czas kupić nowy nożyk.

Co do krajalnicy - mam zwykłą, plastikową, kupioną 10 lat temu i mimo codziennej eksploatacji nadal jest w doskonałym stanie. Moja mama ma taką samą (znaczy poprzedni model) kupiony 16 lat temu i też niczego jej nie brakuje. Kupowałam chyba najtańszą, jaką można było kupić w niemieckim Quelle, marka Privileg, czyli taka tylko dla tej sieci, ostatnio okazało się, że koleżanka ma identyczną krajalnicę jak moja (tylko przyciski niebieskie a nie białe) i robił toto siemens. Widzę tam na liście Boscha i Siemensa za niecałe 200 zł (notabene wyglądają identycznie) i te mi się bardzo podobają. I po moich doświadczeniach z krajalnicami sądzę, że trwałe będą icon_smile.gif
Ale krajalnic zelmera nie polecam, jakieś takie niewygodne w użyciu i mniej trwałe, niż te nasze no-name'y.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
bolka
czw, 13 wrz 2007 - 12:39
Czyli nie ma co wydziwiać tylko kupować i korzystać. Dzięki za odpowiedź.
bolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,323
Dołączył: wto, 07 lis 06 - 15:46
Nr użytkownika: 8,359




post czw, 13 wrz 2007 - 12:39
Post #3

Czyli nie ma co wydziwiać tylko kupować i korzystać. Dzięki za odpowiedź.

--------------------
agabr
czw, 13 wrz 2007 - 22:11
Tez lubie moja diane , dokupilam do niej jeszcze tarki i jeszcze bardziej sobie chwale.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post czw, 13 wrz 2007 - 22:11
Post #4

Tez lubie moja diane , dokupilam do niej jeszcze tarki i jeszcze bardziej sobie chwale.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
Kocurek
czw, 13 wrz 2007 - 22:35
CYTAT(agnieszkabryndza @ czw, 13 wrz 2007 - 22:11) *
Tez lubie moja diane , dokupilam do niej jeszcze tarki i jeszcze bardziej sobie chwale.b


Też miałam napisać o tarkach do Diany - rewelacja icon_smile.gif
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post czw, 13 wrz 2007 - 22:35
Post #5

CYTAT(agnieszkabryndza @ czw, 13 wrz 2007 - 22:11) *
Tez lubie moja diane , dokupilam do niej jeszcze tarki i jeszcze bardziej sobie chwale.b


Też miałam napisać o tarkach do Diany - rewelacja icon_smile.gif

--------------------
monte
czw, 13 wrz 2007 - 22:50
Diana - moja miłość. 04.gif Krajalnicy nie posiadam.
monte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,789
Dołączył: wto, 13 cze 06 - 19:09
Nr użytkownika: 6,254




post czw, 13 wrz 2007 - 22:50
Post #6

Diana - moja miłość. 04.gif Krajalnicy nie posiadam.

--------------------
Małgoś.dz
sob, 15 wrz 2007 - 08:13
Acha, u mnie tez Diana + tarki w ciągłym użyciu.

Krajalnica u mnie to typowy nieprzydaś. Stoi od lat i jakoś nie mam do czego jej używać (chleb kupuję krojony, sery i wędliny takowoż).
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post sob, 15 wrz 2007 - 08:13
Post #7

Acha, u mnie tez Diana + tarki w ciągłym użyciu.

Krajalnica u mnie to typowy nieprzydaś. Stoi od lat i jakoś nie mam do czego jej używać (chleb kupuję krojony, sery i wędliny takowoż).

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
bolka
nie, 16 wrz 2007 - 22:40
Jestem posiadaczką maszynki do mięsa Zelmer Diana 886.8 i krajalnicy też Zelmer Alexis 493.5 SL. Krajalnica to wynik niekonsultowanej decyzji męża, bo chciał 'porządną' i metalową. Jutro na śniadanie pokroję sobie szynkę w cienkie plastry, a we wtorek mały będzie miał pulpety na obiad. Teraz pozostaje tylko używać.
Dzięki za porady.
bolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,323
Dołączył: wto, 07 lis 06 - 15:46
Nr użytkownika: 8,359




post nie, 16 wrz 2007 - 22:40
Post #8

Jestem posiadaczką maszynki do mięsa Zelmer Diana 886.8 i krajalnicy też Zelmer Alexis 493.5 SL. Krajalnica to wynik niekonsultowanej decyzji męża, bo chciał 'porządną' i metalową. Jutro na śniadanie pokroję sobie szynkę w cienkie plastry, a we wtorek mały będzie miał pulpety na obiad. Teraz pozostaje tylko używać.
Dzięki za porady.

--------------------
> maszynka do miÄ™sa; krajalnica
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 21:30
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama