Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

PESEL dla dziecka urodzonego za granicÄ…

, w kontekście ubiegania się o paszport
> , w kontekÅ›cie ubiegania siÄ™ o paszport
Ciocia Magda
wto, 15 cze 2010 - 16:36
Moja siostra mieszka w Szwajcarii i ma małego synka. Chciałaby przyjechać z nim do Polski więc potrzebuje paszportu. Ja zajmuję się formalnościami w Polsce. Pierwszy krok to akt urodzenia, zagraniczny trzeba wpisać do polskich akt - to już jest zrobione, za dwa dni odbieram odpis. I schody zaczęły się przy kolejnym kroku - PESEL (potrzebny do paszportu). Pani w infolinii powiedziała mi, że aby dostać PESEL trzeba się zameldować, i że tak małe dziecko musi być zameldowane z matką. Mogę zameldować ich u siebie, ale po co tworzyć taką fikcję?

Siostra w internecie znalazła informację, że PESEL nadawany jest automatycznie razem z aktem urodzenia.

Pani w USC poinformowała mnie, że w przypadku dziecka urodzonego i mieszkającego za granicą o nadanie numeru PESEL występuje konsul, po złożeniu wniosku paszportowego.

Kto mi powie, która z tych odpowiedzi jest prawidłowa? Czy może jest jeszcze jakaś inna wersja?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post wto, 15 cze 2010 - 16:36
Post #1

Moja siostra mieszka w Szwajcarii i ma małego synka. Chciałaby przyjechać z nim do Polski więc potrzebuje paszportu. Ja zajmuję się formalnościami w Polsce. Pierwszy krok to akt urodzenia, zagraniczny trzeba wpisać do polskich akt - to już jest zrobione, za dwa dni odbieram odpis. I schody zaczęły się przy kolejnym kroku - PESEL (potrzebny do paszportu). Pani w infolinii powiedziała mi, że aby dostać PESEL trzeba się zameldować, i że tak małe dziecko musi być zameldowane z matką. Mogę zameldować ich u siebie, ale po co tworzyć taką fikcję?

Siostra w internecie znalazła informację, że PESEL nadawany jest automatycznie razem z aktem urodzenia.

Pani w USC poinformowała mnie, że w przypadku dziecka urodzonego i mieszkającego za granicą o nadanie numeru PESEL występuje konsul, po złożeniu wniosku paszportowego.

Kto mi powie, która z tych odpowiedzi jest prawidłowa? Czy może jest jeszcze jakaś inna wersja?

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet

Posty w temacie
Magda EZ   PESEL dla dziecka urodzonego za granicÄ…   wto, 15 cze 2010 - 16:36
April.   Magda, wg informacji które znalazÅ‚am tutaj : www...   wto, 15 cze 2010 - 17:02
~just~   1. Rodzice mieszkajacy za granica wystepuja o pasz...   wto, 15 cze 2010 - 19:00
sylwia65   1. Rodzice mieszkajacy za granica wystepuja o pasz...   wto, 31 sie 2010 - 07:36
~just~   Nie wiem czy to do konca prawda, bo Karim owszem, ...   wto, 31 sie 2010 - 09:06
oliwia02445   1. Rodzice mieszkajacy za granica wystepuja o pasz...   sob, 26 sty 2013 - 13:02
Gremi   tez potwierdzam ze paszport zalatwia sie w konsula...   wto, 15 cze 2010 - 21:08
Magda EZ   dziÄ™ki dziewczyny!   wto, 15 cze 2010 - 21:09
Kingus   Pani w infolinii powiedziaÅ‚a mi, że aby dostać ...   wto, 24 sie 2010 - 17:31
~just~   Tak na marginiesie wszystkim "zagranicznym...   wto, 24 sie 2010 - 22:30
sylwia65   Dla mnie ciagle te przepisy troche dziwne. Mojej k...   wto, 31 sie 2010 - 21:20
beata_77   Temat stary dość ale może komuÅ› siÄ™ kiedyÅ› j...   wto, 23 sie 2011 - 21:17
bb   c) zgÅ‚osić o nadanie numeru PESEL. (ja to zrobiÅ...   wto, 23 sie 2011 - 21:28
Leni   a gdzie konkretnie? Mam dwojke dzieci: jedno z PE...   pon, 24 paź 2011 - 08:45
beata_77   Ja zaÅ‚atwiÅ‚am w UrzÄ™dzie Gminy gdzie jest zame...   czw, 25 sie 2011 - 11:41
Martalka   Moja koleżanka jest na etapie wyrabiania paszport...   pon, 24 paź 2011 - 01:45
Alergria   Wiem, że temat stary, ale może kolejnej osobie k...   sob, 26 sty 2013 - 12:45
Martalka   Moja kolejna koleżanka skÅ‚adaÅ‚a podanie o drugi...   nie, 17 mar 2013 - 09:48
> PESEL dla dziecka urodzonego za granicÄ…, w kontekÅ›cie ubiegania siÄ™ o paszport
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 19:06
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama