Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Czy ser biały, twaróg, da się zamrozić..?

, czyli wyjazd,gdzie takiego sera nie ma...
> , czyli wyjazd,gdzie takiego sera nie ma...
tyczka
wto, 29 lip 2008 - 10:05
Więc? Można zamrozić biały ser na tyle, żeby mieć potem z niego użytek..?
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post wto, 29 lip 2008 - 10:05
Post #1

Więc? Można zamrozić biały ser na tyle, żeby mieć potem z niego użytek..?

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
justapl
wto, 29 lip 2008 - 11:38
Raczej mozna , osobiscie nie mroziłam , teściowa mrozi i jest ok.
justapl


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,278
Dołączył: wto, 24 kwi 07 - 22:29
Skąd: ok. wrocławia
Nr użytkownika: 13,311




post wto, 29 lip 2008 - 11:38
Post #2

Raczej mozna , osobiscie nie mroziłam , teściowa mrozi i jest ok.

--------------------
Olgierd , 25.09.2003 i MaciuÅ› 11.06.2005
Fragosia
wto, 29 lip 2008 - 11:51
Moja mama tez mrozi i jest ok. Moze bardziej kruchy po rozmrożeniu niz przed zamrożeniem
Fragosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,876
Dołączył: pią, 23 cze 06 - 12:27
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,387

GG:


post wto, 29 lip 2008 - 11:51
Post #3

Moja mama tez mrozi i jest ok. Moze bardziej kruchy po rozmrożeniu niz przed zamrożeniem

--------------------
Mama Asi 20.11.2003 i Arusia 06.09.2001
Gremi
wto, 29 lip 2008 - 12:34
Tyczka - ja mieszkam w kraju w ktorym bialego sera nie ma i oczywiscie go mroze. Wlasnie wcinam serniczek zrobiony z takiego sera i jest to najpyszniejsza rzecz jaka ostatnio jadlam.
Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post wto, 29 lip 2008 - 12:34
Post #4

Tyczka - ja mieszkam w kraju w ktorym bialego sera nie ma i oczywiscie go mroze. Wlasnie wcinam serniczek zrobiony z takiego sera i jest to najpyszniejsza rzecz jaka ostatnio jadlam.

--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
tyczka
wto, 29 lip 2008 - 13:50
Uch, to dobrze... nabiorę sobie duży zapas..icon_wink.gif
Nie wyobrażam sobie jedzenia bez białego sera,twarogu etc...
I serniczka właśnie!
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post wto, 29 lip 2008 - 13:50
Post #5

Uch, to dobrze... nabiorę sobie duży zapas..icon_wink.gif
Nie wyobrażam sobie jedzenia bez białego sera,twarogu etc...
I serniczka właśnie!

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
Abotak
wto, 29 lip 2008 - 14:03
bialy ser to akurat latwo zrobic. 03.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 29 lip 2008 - 14:03
Post #6

bialy ser to akurat latwo zrobic. 03.gif
tyczka
wto, 29 lip 2008 - 14:45
Ohhh,jaaaaasne... każda z moich przedmówczyń tutaj jest specjalistką w robieniu białego sera.. 03.gif

Ten post edytował tyczka wto, 29 lip 2008 - 14:45
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post wto, 29 lip 2008 - 14:45
Post #7

Ohhh,jaaaaasne... każda z moich przedmówczyń tutaj jest specjalistką w robieniu białego sera.. 03.gif

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
Abotak
wto, 29 lip 2008 - 14:58
CYTAT(tyczka @ Tue, 29 Jul 2008 - 14:45) *
Ohhh,jaaaaasne... każda z moich przedmówczyń tutaj jest specjalistką w robieniu białego sera.. 03.gif


No nie przesadzajmy. Jesli ktos bardzo chce i teskni to problemu nie wiedze i specjalista tez byc nie trzeba. icon_rolleyes.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 29 lip 2008 - 14:58
Post #8

CYTAT(tyczka @ Tue, 29 Jul 2008 - 14:45) *
Ohhh,jaaaaasne... każda z moich przedmówczyń tutaj jest specjalistką w robieniu białego sera.. 03.gif


No nie przesadzajmy. Jesli ktos bardzo chce i teskni to problemu nie wiedze i specjalista tez byc nie trzeba. icon_rolleyes.gif
tyczka
wto, 29 lip 2008 - 15:06
Więc słucham- moze więc wniesiesz konkretne wiadomości do tego wątku,a nie tylko się wtrącasz nie mając nic do powiedzenia? Bez urazy, ale po prostu napisz, jeśli jest to takie proste..
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post wto, 29 lip 2008 - 15:06
Post #9

Więc słucham- moze więc wniesiesz konkretne wiadomości do tego wątku,a nie tylko się wtrącasz nie mając nic do powiedzenia? Bez urazy, ale po prostu napisz, jeśli jest to takie proste..

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
tissaia
wto, 29 lip 2008 - 17:31
Tyczka, ale naprawdę łatwo jest zrobić biały ser...
Wystarczy zsiadłe mleko podgrzewać tak długo, aż wytrąci się spora ilość serwatki ( takiej wody ) a potem to co zostało wyłożyć np. na durszlak, lnianą ściereczkę lub sitko. Poczekać, żeby odciekło izjeść icon_smile.gif Ja też mieszkałam przez 2 lata na Wyspach i też bardzo lubię biały ser icon_smile.gif
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post wto, 29 lip 2008 - 17:31
Post #10

Tyczka, ale naprawdę łatwo jest zrobić biały ser...
Wystarczy zsiadłe mleko podgrzewać tak długo, aż wytrąci się spora ilość serwatki ( takiej wody ) a potem to co zostało wyłożyć np. na durszlak, lnianą ściereczkę lub sitko. Poczekać, żeby odciekło izjeść icon_smile.gif Ja też mieszkałam przez 2 lata na Wyspach i też bardzo lubię biały ser icon_smile.gif

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
Abotak
wto, 29 lip 2008 - 17:38
Ale po co te nerwy?
Jak sie okazuje nie wpadlas na to ze produkcja sera prosta jak swinski ogon 06.gif wiec ewidentnie cos wnioslam do dyskusji. wink.gif
A ze podforum kulinarne, to wszechobecne OTy, zwlaszcza zwiazane tematycznie, uwazam za jak najbardziej na miejscu a nie za dopust bozy wink.gif .

Jesli sie Tobie nie spodobaly to miej na wzgledzie ze moze ktos inny skorzysta. 08.gif

A jak sie ser robi? Prosze, chocby tutaj uzywajac google wink.gif :
https://serwisy.gazeta.pl/tokfm/1,58941,2611596.html


przy czym za granica mleko sie albo zsiadzie albo i nie bywa ze nie samo z siebie ale po dodaniu flory bakteryjnej i owszem ( o i te przed wyjazdem warto zakupic jesli w kraju docelowym nie ma) albo po prostu paru lyzek jogurtu naturalnego.
Dalej jak w linku (choc ja cale mleko zakwaszam i tez jest OK)
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 29 lip 2008 - 17:38
Post #11

Ale po co te nerwy?
Jak sie okazuje nie wpadlas na to ze produkcja sera prosta jak swinski ogon 06.gif wiec ewidentnie cos wnioslam do dyskusji. wink.gif
A ze podforum kulinarne, to wszechobecne OTy, zwlaszcza zwiazane tematycznie, uwazam za jak najbardziej na miejscu a nie za dopust bozy wink.gif .

Jesli sie Tobie nie spodobaly to miej na wzgledzie ze moze ktos inny skorzysta. 08.gif

A jak sie ser robi? Prosze, chocby tutaj uzywajac google wink.gif :
https://serwisy.gazeta.pl/tokfm/1,58941,2611596.html


przy czym za granica mleko sie albo zsiadzie albo i nie bywa ze nie samo z siebie ale po dodaniu flory bakteryjnej i owszem ( o i te przed wyjazdem warto zakupic jesli w kraju docelowym nie ma) albo po prostu paru lyzek jogurtu naturalnego.
Dalej jak w linku (choc ja cale mleko zakwaszam i tez jest OK)
Abotak
wto, 29 lip 2008 - 17:50
Tiss, a wiesz, teraz na rzeczonych wyspach to nawet twarog -gotowiec Presidenta, juz zmielony i z polskimi napisami w ASDA jest 06.gif , ze o polskich sklepach licznych nie wspomne.
Ale byly, byly czasy ze wiedza w temacie produkcji sera bialego (zreszta u babuni nabyta wink.gif ) przydala sie, oj przydala.
Bo ilez miejsca w tej zamrazarce mozna w koncu miec? icon_wink.gif
Nie no, dobra, przyznaje ze zamrazac nie zamrazalam chyba o ile mnie pamiec nie zawodzi, a przywieziony z Polski na pniu zuzywany byl. Z czasem Quark i Ricotta swietnie sie sprawdzily jako zamienniki do sernika (nadal sie sprawdzaja i mielic nie trzeba). Cottage cheese, tudziez curd cheese uszly z powodzeniem do chleba, no ale to w swoim czasie, zanim rynek zglebilam. wink.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 29 lip 2008 - 17:50
Post #12

Tiss, a wiesz, teraz na rzeczonych wyspach to nawet twarog -gotowiec Presidenta, juz zmielony i z polskimi napisami w ASDA jest 06.gif , ze o polskich sklepach licznych nie wspomne.
Ale byly, byly czasy ze wiedza w temacie produkcji sera bialego (zreszta u babuni nabyta wink.gif ) przydala sie, oj przydala.
Bo ilez miejsca w tej zamrazarce mozna w koncu miec? icon_wink.gif
Nie no, dobra, przyznaje ze zamrazac nie zamrazalam chyba o ile mnie pamiec nie zawodzi, a przywieziony z Polski na pniu zuzywany byl. Z czasem Quark i Ricotta swietnie sie sprawdzily jako zamienniki do sernika (nadal sie sprawdzaja i mielic nie trzeba). Cottage cheese, tudziez curd cheese uszly z powodzeniem do chleba, no ale to w swoim czasie, zanim rynek zglebilam. wink.gif
tissaia
wto, 29 lip 2008 - 18:03
Bogusia- ja to jeszcze z tych przed-unijnych emigrantów, więc za moich czasów na Wyspach nie było. Tzn. może i był w Londynie czy innym Liverpoolu, ale ja mieszkałam w Cornwalii, na wsi, na samiutkim końcu Anglii - a tam ni dudu sera białego nie było. Ale mleko się zsiadało - samoczynnie lub przy pomocy jogurtu.
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post wto, 29 lip 2008 - 18:03
Post #13

Bogusia- ja to jeszcze z tych przed-unijnych emigrantów, więc za moich czasów na Wyspach nie było. Tzn. może i był w Londynie czy innym Liverpoolu, ale ja mieszkałam w Cornwalii, na wsi, na samiutkim końcu Anglii - a tam ni dudu sera białego nie było. Ale mleko się zsiadało - samoczynnie lub przy pomocy jogurtu.

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
Abotak
wto, 29 lip 2008 - 18:52
No te zmiany to pounijne wlasnie, zw. z gwaltownym naplywem rodakow. icon_smile.gif
Ale Quark, ricotta i cottage cheese i curd cheese w czasach mocno przedunijnych w Tesco i innych takich byly. Nie wiem jak w Kornawlii ale w Walii pdn ( no fakt, w samej stolycy i okolycach icon_smile.gif ) w wiejskim malym supermarkecie nawet uchwytne. A w Cardiff to nawet twarog polski w delikatesach wschodnich 06.gif No ale tam sporo Polakow i wtedy (powojennych jeszcze nawet) wiec i zapotrzebowanie spore. A w obecnych okolicach polskiego sklepu (nawet kilku) dopiero w czasach pounijnych sie doczekalam. A i stoisk polskich w s-marketach. Nawet karpia w tesco przed swietami mozna ponoc kupic wink.gif A ptasie mleczko tansze niz w samej Polsce wiec niektorzy planuja w przeciwnym kierunku je wozic. 06.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 29 lip 2008 - 18:52
Post #14

No te zmiany to pounijne wlasnie, zw. z gwaltownym naplywem rodakow. icon_smile.gif
Ale Quark, ricotta i cottage cheese i curd cheese w czasach mocno przedunijnych w Tesco i innych takich byly. Nie wiem jak w Kornawlii ale w Walii pdn ( no fakt, w samej stolycy i okolycach icon_smile.gif ) w wiejskim malym supermarkecie nawet uchwytne. A w Cardiff to nawet twarog polski w delikatesach wschodnich 06.gif No ale tam sporo Polakow i wtedy (powojennych jeszcze nawet) wiec i zapotrzebowanie spore. A w obecnych okolicach polskiego sklepu (nawet kilku) dopiero w czasach pounijnych sie doczekalam. A i stoisk polskich w s-marketach. Nawet karpia w tesco przed swietami mozna ponoc kupic wink.gif A ptasie mleczko tansze niz w samej Polsce wiec niektorzy planuja w przeciwnym kierunku je wozic. 06.gif
tyczka
śro, 30 lip 2008 - 19:25
Tyle,że ja na wyspy nie jadę.. A tam białego sera nie ma i tyle. Bo kremowa"philadelfia" mnie akurat nie interesuje..icon_sad.gif
Aaa,przy okazji- ile serka z litra mleka mozna mieć..?
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post śro, 30 lip 2008 - 19:25
Post #15

Tyle,że ja na wyspy nie jadę.. A tam białego sera nie ma i tyle. Bo kremowa"philadelfia" mnie akurat nie interesuje..icon_sad.gif
Aaa,przy okazji- ile serka z litra mleka mozna mieć..?

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
minka.
śro, 30 lip 2008 - 23:09
Tyczka:) Polskie delikatesy powstaja jak grzyby po deszczu. Jeszcze niedawno moglam obejsc sie smakiem a dzis np pierogi wcinalam:) Gdzie konkretnie jedziesz?
minka.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,622
Dołączył: wto, 30 maj 06 - 01:03
SkÄ…d: Szwecja
Nr użytkownika: 6,069

GG:


post śro, 30 lip 2008 - 23:09
Post #16

Tyczka:) Polskie delikatesy powstaja jak grzyby po deszczu. Jeszcze niedawno moglam obejsc sie smakiem a dzis np pierogi wcinalam:) Gdzie konkretnie jedziesz?

--------------------

I HAVE THE BODY OF A GOD. (Unfortunately it's Buddha)
> Czy ser biaÅ‚y, twaróg, da siÄ™ zamrozić..?, czyli wyjazd,gdzie takiego sera nie ma...
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 21:16
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama