Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Jak to jest z piwem Karmi na laktacje?

> 
Asik 75
śro, 14 mar 2007 - 10:18
Mam ciągle mało pokarmu. Jak to jest z piwem karmi? Podobno jest dobre na zwiększenie ilości pokarmu.
Czy jest bezpieczne dla dziecka? Podobno polecają je położne.
Czy rzeczywiście działa? Czy nie powoduje kolek? (po odstaniu i odgazowaniu).
Jestem na diecie bezmlecznej z powodu dużych wzdęć i nie wiem czy mogłabym spróbować pić te piwo.
Napiszcie czy u was działało na pokarm i jak na dziecko.
Inne sposoby na zwiększenie pokarmu na mnie nie działają ( zioła, dużo wody, częste przystawianie dziecka itp.).
Asik 75


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,227
Dołączył: nie, 19 lis 06 - 10:45
SkÄ…d: Tychy
Nr użytkownika: 8,562

GG:


post śro, 14 mar 2007 - 10:18
Post #1

Mam ciągle mało pokarmu. Jak to jest z piwem karmi? Podobno jest dobre na zwiększenie ilości pokarmu.
Czy jest bezpieczne dla dziecka? Podobno polecają je położne.
Czy rzeczywiście działa? Czy nie powoduje kolek? (po odstaniu i odgazowaniu).
Jestem na diecie bezmlecznej z powodu dużych wzdęć i nie wiem czy mogłabym spróbować pić te piwo.
Napiszcie czy u was działało na pokarm i jak na dziecko.
Inne sposoby na zwiększenie pokarmu na mnie nie działają ( zioła, dużo wody, częste przystawianie dziecka itp.).

--------------------


.kasiula.
śro, 14 mar 2007 - 14:31
no ja na karmi pozwalam sobie dopiero od niedawna, ale z tego względu że nie przepadam za gazowanymi napojami a po odgazowaniu jakoś mi nie podchodzi, co do laktacji to nie wiem czy to tylko mity czy prawda, w każdym bądź razie mnie pomogły zioła mlekopędne z herbapolu kupione w aptece, bardzo smaczne a poza tym dobrze służyły i maluszkowi bo są z dodatkiem rumianku i anyżku, początkowo kupiłam też sobie łuski kakaowe i również pomagały icon_smile.gif
.kasiula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,577
Dołączył: śro, 17 maj 06 - 12:43
SkÄ…d: Åšl.
Nr użytkownika: 5,873




post śro, 14 mar 2007 - 14:31
Post #2

no ja na karmi pozwalam sobie dopiero od niedawna, ale z tego względu że nie przepadam za gazowanymi napojami a po odgazowaniu jakoś mi nie podchodzi, co do laktacji to nie wiem czy to tylko mity czy prawda, w każdym bądź razie mnie pomogły zioła mlekopędne z herbapolu kupione w aptece, bardzo smaczne a poza tym dobrze służyły i maluszkowi bo są z dodatkiem rumianku i anyżku, początkowo kupiłam też sobie łuski kakaowe i również pomagały icon_smile.gif

--------------------

Asik 75
śro, 14 mar 2007 - 14:55
Mnie te zioła nie pomagają, ale też piję dla maluszka na kolki.
Asik 75


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,227
Dołączył: nie, 19 lis 06 - 10:45
SkÄ…d: Tychy
Nr użytkownika: 8,562

GG:


post śro, 14 mar 2007 - 14:55
Post #3

Mnie te zioła nie pomagają, ale też piję dla maluszka na kolki.

--------------------


monte
czw, 15 mar 2007 - 10:18
Asik, z tego co czytam masz podobny problem do mnie. Jak się okazało u mnie potrzeba było czasu bo na początku też NIC nie skutkowało. Piłam i piję Fitomix 4, litrami wodę niegazowaną, czasem sok jabłkowy rozcieńczony i nic. Karmiłam bardzo często i niektóre karmienia trwały po kilka godzin, nigdy krócej niż 40 minut, a córeczka płakała, że jej mało. Zaparłam się, nie dokarmiałam (bo ładnie przybierała na wadze), przystawiałam ciągle. I dopiero koło 6 tygodnia laktacja mi się unormowała i teraz jest już super. Sonia najada się "pod korek" po 15-20 minutach. Dla mnie jeszcze kilka tygodni temu nie do uwierzenia...

A o karmi też słyszałam, ale spróbowałam raz i mnie smak odrzucił icon_confused.gif . Pewnie mała ilość nie zaszkodzi, tyle dziewczyn to pije, ale nie sądzę, żeby jakoś szaleńczo pomogło.

Powodzenia! icon_biggrin.gif
monte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,789
Dołączył: wto, 13 cze 06 - 19:09
Nr użytkownika: 6,254




post czw, 15 mar 2007 - 10:18
Post #4

Asik, z tego co czytam masz podobny problem do mnie. Jak się okazało u mnie potrzeba było czasu bo na początku też NIC nie skutkowało. Piłam i piję Fitomix 4, litrami wodę niegazowaną, czasem sok jabłkowy rozcieńczony i nic. Karmiłam bardzo często i niektóre karmienia trwały po kilka godzin, nigdy krócej niż 40 minut, a córeczka płakała, że jej mało. Zaparłam się, nie dokarmiałam (bo ładnie przybierała na wadze), przystawiałam ciągle. I dopiero koło 6 tygodnia laktacja mi się unormowała i teraz jest już super. Sonia najada się "pod korek" po 15-20 minutach. Dla mnie jeszcze kilka tygodni temu nie do uwierzenia...

A o karmi też słyszałam, ale spróbowałam raz i mnie smak odrzucił icon_confused.gif . Pewnie mała ilość nie zaszkodzi, tyle dziewczyn to pije, ale nie sądzę, żeby jakoś szaleńczo pomogło.

Powodzenia! icon_biggrin.gif

--------------------
Asik 75
czw, 15 mar 2007 - 12:32
dzięki monte, mam nadzieje, że u mnie też to się ustabilizuje.
Asik 75


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,227
Dołączył: nie, 19 lis 06 - 10:45
SkÄ…d: Tychy
Nr użytkownika: 8,562

GG:


post czw, 15 mar 2007 - 12:32
Post #5

dzięki monte, mam nadzieje, że u mnie też to się ustabilizuje.

--------------------


Kaszanka
czw, 15 mar 2007 - 12:49
Nie wiem czy samo Karmi mi pomogło czy bardziej wiara że pomaga ale pamiętam, że za każdym razem jak je wypiłam dosłownie mnie zalewało (stawiam na wiarę icon_wink.gif)
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post czw, 15 mar 2007 - 12:49
Post #6

Nie wiem czy samo Karmi mi pomogło czy bardziej wiara że pomaga ale pamiętam, że za każdym razem jak je wypiłam dosłownie mnie zalewało (stawiam na wiarę icon_wink.gif)
myszka
czw, 15 mar 2007 - 13:11
Mnie po Karmi też zalewało. Podpijałam sobie w chwilach kryzysu, jak wróciłam do pracy (czyli kolki już na pewno były przeszłością).
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post czw, 15 mar 2007 - 13:11
Post #7

Mnie po Karmi też zalewało. Podpijałam sobie w chwilach kryzysu, jak wróciłam do pracy (czyli kolki już na pewno były przeszłością).

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
Tobatka
czw, 15 mar 2007 - 14:16
Na mnie i moją laktacje nic nie pomagało - ani ziółka, ani wiara, ani odciąganie na pobudzenie, ani Karmi...
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post czw, 15 mar 2007 - 14:16
Post #8

Na mnie i moją laktacje nic nie pomagało - ani ziółka, ani wiara, ani odciąganie na pobudzenie, ani Karmi...
odynka

Go??







post czw, 28 cze 2007 - 13:46
Post #9

ja po karmi mam taki nawał pokarmu że po nocy piersi twarde;) nowe malinkowe jest pyyyyyyyyycha:D

a na herbatkę hippa z koperkiem mała reagowała zaparciami i ja zresztą też...
Mika
czw, 28 cze 2007 - 13:49
piwo na mnie nigdy nie działało,za to herbatka Hipp na laktację i owszem icon_biggrin.gif
czasem wspomagana granulkami homeo na laktacjÄ™ wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 28 cze 2007 - 13:49
Post #10

piwo na mnie nigdy nie działało,za to herbatka Hipp na laktację i owszem icon_biggrin.gif
czasem wspomagana granulkami homeo na laktacjÄ™ wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Tusiol
piÄ…, 29 cze 2007 - 00:39
Fitomix, Karmi - działało.
Dobre było to i działać musiało 08.gif .
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post piÄ…, 29 cze 2007 - 00:39
Post #11

Fitomix, Karmi - działało.
Dobre było to i działać musiało 08.gif .

--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
catterina
pon, 02 lip 2007 - 16:39
Ja równiez traciłam pokarm po chwilowym nie-karmieniu. Tak musiało być.
Walczyłam 3 tygodnie - nie dokarmiałam mieszanką tylko bardzoooo często przystawiłąm do piersi Córeczkę, która ssała niemalże non stop....i takim oto sposobem pokam wrócił i karmie szczęsliwie już 9 miesiąc. Do tego pij duzo wodu to naprawdę działa. A karmi jest pyszne....przy nim się zrelaksujesz więc mimowolnie pokarm napłynie icon_smile.gif
ZyczÄ™ Ci powodzenia.
catterina


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 183
Dołączył: czw, 31 sie 06 - 14:26
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 7,294




post pon, 02 lip 2007 - 16:39
Post #12

Ja równiez traciłam pokarm po chwilowym nie-karmieniu. Tak musiało być.
Walczyłam 3 tygodnie - nie dokarmiałam mieszanką tylko bardzoooo często przystawiłąm do piersi Córeczkę, która ssała niemalże non stop....i takim oto sposobem pokam wrócił i karmie szczęsliwie już 9 miesiąc. Do tego pij duzo wodu to naprawdę działa. A karmi jest pyszne....przy nim się zrelaksujesz więc mimowolnie pokarm napłynie icon_smile.gif
ZyczÄ™ Ci powodzenia.

--------------------
user posted image
mamami
śro, 04 lip 2007 - 23:07
Piwo jest zalecane przy karmieniu dlatego że zwiera dużo cukrów prostych, które bardzo szybko przetwarzają sie na laktoze i powodują zwiększoną produkcję pokarmu (to tak w wielkim skrócie). Ciemne piwo zawiera więcej cukrów dlatego jest lepsze. A Karmi dlatego ze zawiera znikome ilości akloholu.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post śro, 04 lip 2007 - 23:07
Post #13

Piwo jest zalecane przy karmieniu dlatego że zwiera dużo cukrów prostych, które bardzo szybko przetwarzają sie na laktoze i powodują zwiększoną produkcję pokarmu (to tak w wielkim skrócie). Ciemne piwo zawiera więcej cukrów dlatego jest lepsze. A Karmi dlatego ze zawiera znikome ilości akloholu.
m_iska
piÄ…, 23 wrz 2016 - 16:03
Szukałam jakichś informacji o tym karmi i trafiłam tutaj. Wątek stary ale chciałam odświeżyć bo opinie są podzielone i teraz nie wiem czy próbować żeby trochę tą laktację zwiększyć czy to jednak niebezpieczne dla zdrowia maluszka
m_iska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: wto, 16 lut 16 - 14:40
Nr użytkownika: 47,140




post piÄ…, 23 wrz 2016 - 16:03
Post #14

Szukałam jakichś informacji o tym karmi i trafiłam tutaj. Wątek stary ale chciałam odświeżyć bo opinie są podzielone i teraz nie wiem czy próbować żeby trochę tą laktację zwiększyć czy to jednak niebezpieczne dla zdrowia maluszka
vionia
czw, 29 wrz 2016 - 10:45
właśnie słyszałam od niektórych dziewczyn że to karmi im poleca położna i jest to trochę przerażające. Jakakolwiek ilość alkoholu jest dla dziecka niebezpieczna, a to nie jest tak że to karmi jest całkowicie bezalkoholowe. Chodzi w nim zresztą o słód jęczmienny a jego znajdziesz też po prostu w preparatach dla karmiących mam
vionia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: pią, 04 mar 16 - 13:54
Nr użytkownika: 47,226




post czw, 29 wrz 2016 - 10:45
Post #15

właśnie słyszałam od niektórych dziewczyn że to karmi im poleca położna i jest to trochę przerażające. Jakakolwiek ilość alkoholu jest dla dziecka niebezpieczna, a to nie jest tak że to karmi jest całkowicie bezalkoholowe. Chodzi w nim zresztą o słód jęczmienny a jego znajdziesz też po prostu w preparatach dla karmiących mam
LiLQa
czw, 29 wrz 2016 - 13:31
No dokladnie, z tym karmi nigdy nie masz pewnosci czy nie zaszkodzi w zaden sposob dzieciaczkowi a jak kupujesz cos na laktacje w aptece to przynajmniej wiesz ze bedzie ok i dla ciebie i dziecka
LiLQa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: sob, 30 sty 16 - 13:11
Nr użytkownika: 47,092




post czw, 29 wrz 2016 - 13:31
Post #16

No dokladnie, z tym karmi nigdy nie masz pewnosci czy nie zaszkodzi w zaden sposob dzieciaczkowi a jak kupujesz cos na laktacje w aptece to przynajmniej wiesz ze bedzie ok i dla ciebie i dziecka
m_iska
piÄ…, 30 wrz 2016 - 15:04
Trochę mnie nastraszyłyście, dobrze że nie próbowałam w takim razie. A gdzie w takim razie ten słód jęczmienny znajdę?
m_iska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: wto, 16 lut 16 - 14:40
Nr użytkownika: 47,140




post piÄ…, 30 wrz 2016 - 15:04
Post #17

Trochę mnie nastraszyłyście, dobrze że nie próbowałam w takim razie. A gdzie w takim razie ten słód jęczmienny znajdę?
vionia
piÄ…, 30 wrz 2016 - 15:49
dziewczyny polecają femaltiker. Sama nie stosowałam ale podobno się sprawdza. Generalnie przy takich problemach najlepiej się w miarę możliwości wyluzować bo stres zdecydowanie nie pomaga
vionia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: pią, 04 mar 16 - 13:54
Nr użytkownika: 47,226




post piÄ…, 30 wrz 2016 - 15:49
Post #18

dziewczyny polecają femaltiker. Sama nie stosowałam ale podobno się sprawdza. Generalnie przy takich problemach najlepiej się w miarę możliwości wyluzować bo stres zdecydowanie nie pomaga
cremecaramel
pon, 18 wrz 2017 - 21:49
też piłam icon_biggrin.gif a czy to coś dawało to nie wiem, mi ono ni ebardzo smakowało i na pewno nie powtórzę tego w kolejnej ciąży, piłam też herbatki na laktację, ciężko powiedzieć czy był efekt, podobno mama coffee pomaga w laktacji? Ktoś potwierdza?
cremecaramel


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 38
Dołączył: sob, 16 wrz 17 - 14:59
Nr użytkownika: 50,463




post pon, 18 wrz 2017 - 21:49
Post #19

też piłam icon_biggrin.gif a czy to coś dawało to nie wiem, mi ono ni ebardzo smakowało i na pewno nie powtórzę tego w kolejnej ciąży, piłam też herbatki na laktację, ciężko powiedzieć czy był efekt, podobno mama coffee pomaga w laktacji? Ktoś potwierdza?
misia.xs
piÄ…, 29 gru 2017 - 13:17
Nie mam pojęcia, w ciąży i karmiąc piłam tylko zborzówkę, na pewno pomaga prolaktan to sprawdziłam icon_smile.gif Nie zapomnij o tym, żeby dużo wody pić, w miarę możliwości się zrelaksować.
misia.xs


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 109
Dołączył: nie, 06 lis 11 - 21:54
Nr użytkownika: 38,287




post piÄ…, 29 gru 2017 - 13:17
Post #20

Nie mam pojęcia, w ciąży i karmiąc piłam tylko zborzówkę, na pewno pomaga prolaktan to sprawdziłam icon_smile.gif Nie zapomnij o tym, żeby dużo wody pić, w miarę możliwości się zrelaksować.
> Jak to jest z piwem Karmi na laktacje?
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 18:20
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama