Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

O spadku i długach

, pilne, proszę dziś nie przenosić
> , pilne, proszÄ™ dziÅ› nie przenosić
As-ia
wto, 28 sie 2012 - 13:10
Kilka miesięcy temu zmarła moja babcia ,przed śmiercią kupiła sobie kilka rzeczy na raty i teraz trzeba to wszystko uporządkować, spłata z ubezpieczenia nie wchodzi w grę ponieważ jeden kredyt nie był w ogóle ubezpieczony,a jeśli chodzi o drugi ubezpieczyciel odmówił spłaty kredytu,ponieważ śmierć nie była wynikiem wypadku.
Babcia nie posiadała majątku prócz jakiegoś drobnego sprzętu,dom już ponad 20 lat jest własnością mojej mamy ,jeszcze za życia dziadka został przepisany na Nią.
Mama napisała pisma do banków i poprosiła o umorzenie odsetek ,bank odpisał ,aby przesłała dokument poświadczający o dziedziczeniu ,szczerze powiem ,że nie wiemy skąd taki dokument uzyskać ? .Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady

edit styl.

Ten post edytował As-ia wto, 28 sie 2012 - 13:11
As-ia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,981
Dołączył: czw, 07 lut 08 - 11:56
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 18,050




post wto, 28 sie 2012 - 13:10
Post #1

Kilka miesięcy temu zmarła moja babcia ,przed śmiercią kupiła sobie kilka rzeczy na raty i teraz trzeba to wszystko uporządkować, spłata z ubezpieczenia nie wchodzi w grę ponieważ jeden kredyt nie był w ogóle ubezpieczony,a jeśli chodzi o drugi ubezpieczyciel odmówił spłaty kredytu,ponieważ śmierć nie była wynikiem wypadku.
Babcia nie posiadała majątku prócz jakiegoś drobnego sprzętu,dom już ponad 20 lat jest własnością mojej mamy ,jeszcze za życia dziadka został przepisany na Nią.
Mama napisała pisma do banków i poprosiła o umorzenie odsetek ,bank odpisał ,aby przesłała dokument poświadczający o dziedziczeniu ,szczerze powiem ,że nie wiemy skąd taki dokument uzyskać ? .Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady

edit styl.

--------------------
pierworodna 13.04.2006r.
drugorodny 05.10.2008r. trzeciorodna 03.07.2015.


Dziecko jest chodzÄ…cym cudem, jedynym, wyjÄ…tkowym i niezastÄ…pionym.
Anielka
wto, 28 sie 2012 - 13:20
Wydaje mi się,że dokument poświadczający o dziedziczeniu to testament lub wyrok sądu. Co do zadłużenia to spadek można przyjąć w całości, z dobrodziejstwem inwentarza lub odmówić przyjęcia. Ale jeśli minęło więcej niż 6 miesięcy od śmierci babci to uważa się,że spadek został przyjęty.
Anielka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 760
Dołączył: czw, 05 maj 05 - 23:48
Nr użytkownika: 3,086

GG:


post wto, 28 sie 2012 - 13:20
Post #2

Wydaje mi się,że dokument poświadczający o dziedziczeniu to testament lub wyrok sądu. Co do zadłużenia to spadek można przyjąć w całości, z dobrodziejstwem inwentarza lub odmówić przyjęcia. Ale jeśli minęło więcej niż 6 miesięcy od śmierci babci to uważa się,że spadek został przyjęty.

--------------------
Kobieta, żona i matka ;-)


As-ia
wto, 28 sie 2012 - 13:37
Anielka babcia nie zostawiła testamentu,gdyż tak naprawdę nie miała co zapisywać.Gdy dom stał się własnością mojej mamy,dziadkowie jakoś na tym skorzystali (chodziło chyba o wysokość emerytur) ,było to ponad 20 lat temu.
Od śmierci babci nie minęło jeszcze pół roku , moja mama chciała odrzucić spadek,ale Jej siostra jest przeciwna,bo wg.Niej z babci zrobi się bankruta 37.gif Zresztą teraz to same cuda się u Nas dzieją,bo siostra mamy uważa,że mimo przepisania domu już tyle lat temu na moją mamę ,Jej też się coś należy icon_rolleyes.gif Stąd te problemy z odrzuceniem spadku .
A jeśli odrzuci się spadek to na jakiej podstawie określana jest jego wartość ?
As-ia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,981
Dołączył: czw, 07 lut 08 - 11:56
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 18,050




post wto, 28 sie 2012 - 13:37
Post #3

Anielka babcia nie zostawiła testamentu,gdyż tak naprawdę nie miała co zapisywać.Gdy dom stał się własnością mojej mamy,dziadkowie jakoś na tym skorzystali (chodziło chyba o wysokość emerytur) ,było to ponad 20 lat temu.
Od śmierci babci nie minęło jeszcze pół roku , moja mama chciała odrzucić spadek,ale Jej siostra jest przeciwna,bo wg.Niej z babci zrobi się bankruta 37.gif Zresztą teraz to same cuda się u Nas dzieją,bo siostra mamy uważa,że mimo przepisania domu już tyle lat temu na moją mamę ,Jej też się coś należy icon_rolleyes.gif Stąd te problemy z odrzuceniem spadku .
A jeśli odrzuci się spadek to na jakiej podstawie określana jest jego wartość ?


--------------------
pierworodna 13.04.2006r.
drugorodny 05.10.2008r. trzeciorodna 03.07.2015.


Dziecko jest chodzÄ…cym cudem, jedynym, wyjÄ…tkowym i niezastÄ…pionym.
mim0za
wto, 28 sie 2012 - 14:01
As-ia, mama może odrzucić spadek, a jej siostra przyjąć.
mim0za


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,560
Dołączył: czw, 14 gru 06 - 14:34
Nr użytkownika: 9,076




post wto, 28 sie 2012 - 14:01
Post #4

As-ia, mama może odrzucić spadek, a jej siostra przyjąć.
Lizia
wto, 28 sie 2012 - 14:07
CYTAT(mim0za @ Tue, 28 Aug 2012 - 15:01) *
As-ia, mama może odrzucić spadek, a jej siostra przyjąć.


Ja też tak bym doradzała. Nie widzę powodu dla którego twoja mama miałaby spłacać raty kredytów zaciągniętych przez babcię tylko dlatego, że jej siostra ma takie widzimisię. Jeżeli ma taką fanaberię niech sama spłaca (siostra znaczy się), a argument o bankrucie zupełnie do mnie nie trafia.
Lizia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 838
Dołączył: czw, 26 lut 04 - 15:02
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,495

GG:


post wto, 28 sie 2012 - 14:07
Post #5

CYTAT(mim0za @ Tue, 28 Aug 2012 - 15:01) *
As-ia, mama może odrzucić spadek, a jej siostra przyjąć.


Ja też tak bym doradzała. Nie widzę powodu dla którego twoja mama miałaby spłacać raty kredytów zaciągniętych przez babcię tylko dlatego, że jej siostra ma takie widzimisię. Jeżeli ma taką fanaberię niech sama spłaca (siostra znaczy się), a argument o bankrucie zupełnie do mnie nie trafia.

--------------------


gosiagosia
wto, 28 sie 2012 - 14:16
dlaczego dom zostal przepisany tylko na Twoja mame ?
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post wto, 28 sie 2012 - 14:16
Post #6

dlaczego dom zostal przepisany tylko na Twoja mame ?

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
skanna
wto, 28 sie 2012 - 14:32
Niedawno tu męczyłam rudą-kasię, więc mogę się pomądrzyć.

Jeśli Twoja mama odrzuci spadek, jej część spadku przejdzie na jej dzieci - czyli Ciebie i rodzeństwo, jeśli je posiadasz. Wtedy kwestia odrzucenia zostaje w Twoich rękach - jeśli nie chcesz dziedziczyć długu - również odrzucasz, po czym spadek przechodzi na Twoje dzieci - wtedy albo również odrzucasz albo one dziedziczą - wtedy, jeśli się nie mylę (jakby co, pewnie ruda mnie zbeszta i poprawi) - dzieci i tak dziedziczą do wysokości inwentarza.

Twoja mama może przyjąć spadek do wysokości inwentarza - co oznacza w praktyce, że sąd wyznaczy komornika, który zrobi spis tego inwentarza, czyli spisze to, co babcia posiadała oraz jej długi, zapewne zajmie posiadane ruchomości, spienięży, spłaci bank, a jeśli coś zostanie, wtedy odziedziczą to babcine dzieci.

Tylko uwaga - jeśli Twoja mama zdecyduje się na przyjęcie spadku do wysokości inwentarza, a jej siostra nie złoży żadnego oświadczenia w tej sprawie, automatycznie zostanie przyjęte, że siostra też przyjmuje do wysokości inwentarza. Jeśli jej decyzja jest inna, musi to sformalizować.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 28 sie 2012 - 14:32
Post #7

Niedawno tu męczyłam rudą-kasię, więc mogę się pomądrzyć.

Jeśli Twoja mama odrzuci spadek, jej część spadku przejdzie na jej dzieci - czyli Ciebie i rodzeństwo, jeśli je posiadasz. Wtedy kwestia odrzucenia zostaje w Twoich rękach - jeśli nie chcesz dziedziczyć długu - również odrzucasz, po czym spadek przechodzi na Twoje dzieci - wtedy albo również odrzucasz albo one dziedziczą - wtedy, jeśli się nie mylę (jakby co, pewnie ruda mnie zbeszta i poprawi) - dzieci i tak dziedziczą do wysokości inwentarza.

Twoja mama może przyjąć spadek do wysokości inwentarza - co oznacza w praktyce, że sąd wyznaczy komornika, który zrobi spis tego inwentarza, czyli spisze to, co babcia posiadała oraz jej długi, zapewne zajmie posiadane ruchomości, spienięży, spłaci bank, a jeśli coś zostanie, wtedy odziedziczą to babcine dzieci.

Tylko uwaga - jeśli Twoja mama zdecyduje się na przyjęcie spadku do wysokości inwentarza, a jej siostra nie złoży żadnego oświadczenia w tej sprawie, automatycznie zostanie przyjęte, że siostra też przyjmuje do wysokości inwentarza. Jeśli jej decyzja jest inna, musi to sformalizować.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Mafia
wto, 28 sie 2012 - 14:35
A nie można się jakoś zrzec spadku na kogoś? Moja mama i jej siostry "przekazały" spadek na syna jednej z nich. Nie wiem jak to zrobiły, ale ja jako dziecko (pełnoletnie) nie miałam żadnego kontaktu z tą operacją, wiec nie dziedziczyłam po odrzuceniu spadku przez mamę. Może jest jeszcze jakaś taka opcja?
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post wto, 28 sie 2012 - 14:35
Post #8

A nie można się jakoś zrzec spadku na kogoś? Moja mama i jej siostry "przekazały" spadek na syna jednej z nich. Nie wiem jak to zrobiły, ale ja jako dziecko (pełnoletnie) nie miałam żadnego kontaktu z tą operacją, wiec nie dziedziczyłam po odrzuceniu spadku przez mamę. Może jest jeszcze jakaś taka opcja?

--------------------
Mafia
malgosia1968
wto, 28 sie 2012 - 14:39
podobną sytuację miał mój M gdy zmarl jego ojciec
ojciec M miał kilka pożyczek do spłacenia w tym jakaś bez ubezpieczenia była
poszli do kancelarii adwokackiej (Twoja mama może też powinna iść)
kancelaria wystosowała wniosek do sądu "Wniosek o stwierdzenie nabycia prawa do spadku na podstawie ustawy z jednoczesnym przyjęciem oświadczeń o odrzuceniu spadku"
uczestnikami postępowania są żona/mąż (zmarłego), dzieci zmarłego i wnuki (czyli Ty też) oraz trzeba wybrać osobę wnioskującą (tu może być Twoja mama)
do wniosku zostały dołączone oświadczenia o odrzuceniu spadku
w związku z tym, że tylko mój Mikołaj był niepełnoletni M musiał złożyć wniosek o zezwolenie na odrzucenie spadku przez jego małoletniego syna
co do informacji w sprawie testamentu w wniosku do sądu napisali, że spadkodawca nie pozostawił testamentu a dowodem było zapewnienie uczestników złożone na rozprawie

edit skanna bardziej przejrzyście to napisała icon_smile.gif
edit palnęłam głupotę którą już poprawiłam

Ten post edytował malgosia1968 wto, 28 sie 2012 - 22:20
malgosia1968


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,471
Dołączył: pią, 04 wrz 09 - 21:23
SkÄ…d: P.T.
Nr użytkownika: 28,966

GG:


post wto, 28 sie 2012 - 14:39
Post #9

podobną sytuację miał mój M gdy zmarl jego ojciec
ojciec M miał kilka pożyczek do spłacenia w tym jakaś bez ubezpieczenia była
poszli do kancelarii adwokackiej (Twoja mama może też powinna iść)
kancelaria wystosowała wniosek do sądu "Wniosek o stwierdzenie nabycia prawa do spadku na podstawie ustawy z jednoczesnym przyjęciem oświadczeń o odrzuceniu spadku"
uczestnikami postępowania są żona/mąż (zmarłego), dzieci zmarłego i wnuki (czyli Ty też) oraz trzeba wybrać osobę wnioskującą (tu może być Twoja mama)
do wniosku zostały dołączone oświadczenia o odrzuceniu spadku
w związku z tym, że tylko mój Mikołaj był niepełnoletni M musiał złożyć wniosek o zezwolenie na odrzucenie spadku przez jego małoletniego syna
co do informacji w sprawie testamentu w wniosku do sądu napisali, że spadkodawca nie pozostawił testamentu a dowodem było zapewnienie uczestników złożone na rozprawie

edit skanna bardziej przejrzyście to napisała icon_smile.gif
edit palnęłam głupotę którą już poprawiłam

--------------------
Marek urodzony 02.06.1990 3300g 53cm
Mateusz urodzony 23.05.1991 4150g 59cm
Iza urodzona 04.04.1992 3100g 51cm

Mikołaj urodzony 27.11.2009 2740g 50cm

Franek mój pierwszy wnuczek urodzony 29.09.2011 4100g 58cm
Julek mój drugi wnuczek urodzony 05.08.2015 3900 g 55 cm

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.. "
tato tak bardzo tęsknię za Tobą [*] 23.09. minie 11 lat :(

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake
monilka
wto, 28 sie 2012 - 16:01
CYTAT(skanna @ Tue, 28 Aug 2012 - 13:32) *
Niedawno tu męczyłam rudą-kasię, więc mogę się pomądrzyć.

Jeśli Twoja mama odrzuci spadek, jej część spadku przejdzie na jej dzieci - czyli Ciebie i rodzeństwo, jeśli je posiadasz. Wtedy kwestia odrzucenia zostaje w Twoich rękach - jeśli nie chcesz dziedziczyć długu - również odrzucasz, po czym spadek przechodzi na Twoje dzieci - wtedy albo również odrzucasz albo one dziedziczą - wtedy, jeśli się nie mylę (jakby co, pewnie ruda mnie zbeszta i poprawi) - dzieci i tak dziedziczą do wysokości inwentarza.

Twoja mama może przyjąć spadek do wysokości inwentarza - co oznacza w praktyce, że sąd wyznaczy komornika, który zrobi spis tego inwentarza, czyli spisze to, co babcia posiadała oraz jej długi, zapewne zajmie posiadane ruchomości, spienięży, spłaci bank, a jeśli coś zostanie, wtedy odziedziczą to babcine dzieci.

Tylko uwaga - jeśli Twoja mama zdecyduje się na przyjęcie spadku do wysokości inwentarza, a jej siostra nie złoży żadnego oświadczenia w tej sprawie, automatycznie zostanie przyjęte, że siostra też przyjmuje do wysokości inwentarza. Jeśli jej decyzja jest inna, musi to sformalizować.

Dokładnie tak jak Skanna pisze.
Poza tym, żeby się zrzec spadku, najpierw trzeba złożyć do Sądu o stwierdzenie nabycia spadku, dopiero po tym można spadku się zrzec.
monilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,306
Dołączył: pią, 18 maj 07 - 00:18
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 14,364




post wto, 28 sie 2012 - 16:01
Post #10

CYTAT(skanna @ Tue, 28 Aug 2012 - 13:32) *
Niedawno tu męczyłam rudą-kasię, więc mogę się pomądrzyć.

Jeśli Twoja mama odrzuci spadek, jej część spadku przejdzie na jej dzieci - czyli Ciebie i rodzeństwo, jeśli je posiadasz. Wtedy kwestia odrzucenia zostaje w Twoich rękach - jeśli nie chcesz dziedziczyć długu - również odrzucasz, po czym spadek przechodzi na Twoje dzieci - wtedy albo również odrzucasz albo one dziedziczą - wtedy, jeśli się nie mylę (jakby co, pewnie ruda mnie zbeszta i poprawi) - dzieci i tak dziedziczą do wysokości inwentarza.

Twoja mama może przyjąć spadek do wysokości inwentarza - co oznacza w praktyce, że sąd wyznaczy komornika, który zrobi spis tego inwentarza, czyli spisze to, co babcia posiadała oraz jej długi, zapewne zajmie posiadane ruchomości, spienięży, spłaci bank, a jeśli coś zostanie, wtedy odziedziczą to babcine dzieci.

Tylko uwaga - jeśli Twoja mama zdecyduje się na przyjęcie spadku do wysokości inwentarza, a jej siostra nie złoży żadnego oświadczenia w tej sprawie, automatycznie zostanie przyjęte, że siostra też przyjmuje do wysokości inwentarza. Jeśli jej decyzja jest inna, musi to sformalizować.

Dokładnie tak jak Skanna pisze.
Poza tym, żeby się zrzec spadku, najpierw trzeba złożyć do Sądu o stwierdzenie nabycia spadku, dopiero po tym można spadku się zrzec.
monilka
wto, 28 sie 2012 - 16:29
CYTAT(gosiagosia @ Tue, 28 Aug 2012 - 13:16) *
dlaczego dom zostal przepisany tylko na Twoja mame ?

gosiugosiu, a ja siÄ™ zastanawiam do czego Ci ta wiedza jest potrzebna?
monilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,306
Dołączył: pią, 18 maj 07 - 00:18
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 14,364




post wto, 28 sie 2012 - 16:29
Post #11

CYTAT(gosiagosia @ Tue, 28 Aug 2012 - 13:16) *
dlaczego dom zostal przepisany tylko na Twoja mame ?

gosiugosiu, a ja siÄ™ zastanawiam do czego Ci ta wiedza jest potrzebna?
As-ia
wto, 28 sie 2012 - 21:56
Dopiero wróciłam do domu . Dziewczyny bardzo mocno Wam dziękuje za wszystkie rady ,Jesteście nieocenione icon_wink.gif
Muszę teraz porozmawiać z mamą i rozjaśnić Jej całą sprawę.

edit.:

CYTAT(gosiagosia @ Tue, 28 Aug 2012 - 15:16) *
dlaczego dom zostal przepisany tylko na Twoja mame ?

Taka była decyzja moich dziadków, musieli dom przepisać ,a mama zawsze była blisko ,więc Ona została jego właścicielem.


CYTAT(monilka @ Tue, 28 Aug 2012 - 17:29) *
gosiugosiu, a ja siÄ™ zastanawiam do czego Ci ta wiedza jest potrzebna?

też mnie to zastanawia icon_rolleyes.gif

Ten post edytował As-ia wto, 28 sie 2012 - 22:01
As-ia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,981
Dołączył: czw, 07 lut 08 - 11:56
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 18,050




post wto, 28 sie 2012 - 21:56
Post #12

Dopiero wróciłam do domu . Dziewczyny bardzo mocno Wam dziękuje za wszystkie rady ,Jesteście nieocenione icon_wink.gif
Muszę teraz porozmawiać z mamą i rozjaśnić Jej całą sprawę.

edit.:

CYTAT(gosiagosia @ Tue, 28 Aug 2012 - 15:16) *
dlaczego dom zostal przepisany tylko na Twoja mame ?

Taka była decyzja moich dziadków, musieli dom przepisać ,a mama zawsze była blisko ,więc Ona została jego właścicielem.


CYTAT(monilka @ Tue, 28 Aug 2012 - 17:29) *
gosiugosiu, a ja siÄ™ zastanawiam do czego Ci ta wiedza jest potrzebna?

też mnie to zastanawia icon_rolleyes.gif

--------------------
pierworodna 13.04.2006r.
drugorodny 05.10.2008r. trzeciorodna 03.07.2015.


Dziecko jest chodzÄ…cym cudem, jedynym, wyjÄ…tkowym i niezastÄ…pionym.
ruda_kasia
wto, 28 sie 2012 - 22:38
poprawię - a raczej uzupełnię - skannę tylko o tyle, że macie na operację 6 miesięcy od śmierci babci.
Małgosiu, nieodmiennie mnie przeraża, że ludzie płacą adwokatom - jak mniemam niemałą kasę - za tego typu wnioski icon_sad.gif
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post wto, 28 sie 2012 - 22:38
Post #13

poprawię - a raczej uzupełnię - skannę tylko o tyle, że macie na operację 6 miesięcy od śmierci babci.
Małgosiu, nieodmiennie mnie przeraża, że ludzie płacą adwokatom - jak mniemam niemałą kasę - za tego typu wnioski icon_sad.gif
malgosia1968
wto, 28 sie 2012 - 22:46
CYTAT(ruda_kasia @ Tue, 28 Aug 2012 - 23:38) *
poprawię - a raczej uzupełnię - skannę tylko o tyle, że macie na operację 6 miesięcy od śmierci babci.
Małgosiu, nieodmiennie mnie przeraża, że ludzie płacą adwokatom - jak mniemam niemałą kasę - za tego typu wnioski icon_sad.gif

to brat M poszedł do adwokata, widocznie nie czuł się na siłach (ani nikt z jego rodziny) aby samemu napisać taki wniosek
malgosia1968


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,471
Dołączył: pią, 04 wrz 09 - 21:23
SkÄ…d: P.T.
Nr użytkownika: 28,966

GG:


post wto, 28 sie 2012 - 22:46
Post #14

CYTAT(ruda_kasia @ Tue, 28 Aug 2012 - 23:38) *
poprawię - a raczej uzupełnię - skannę tylko o tyle, że macie na operację 6 miesięcy od śmierci babci.
Małgosiu, nieodmiennie mnie przeraża, że ludzie płacą adwokatom - jak mniemam niemałą kasę - za tego typu wnioski icon_sad.gif

to brat M poszedł do adwokata, widocznie nie czuł się na siłach (ani nikt z jego rodziny) aby samemu napisać taki wniosek


--------------------
Marek urodzony 02.06.1990 3300g 53cm
Mateusz urodzony 23.05.1991 4150g 59cm
Iza urodzona 04.04.1992 3100g 51cm

Mikołaj urodzony 27.11.2009 2740g 50cm

Franek mój pierwszy wnuczek urodzony 29.09.2011 4100g 58cm
Julek mój drugi wnuczek urodzony 05.08.2015 3900 g 55 cm

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.. "
tato tak bardzo tęsknię za Tobą [*] 23.09. minie 11 lat :(

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake
OLA77
śro, 29 sie 2012 - 07:32
CYTAT(monilka @ Tue, 28 Aug 2012 - 17:29) *
gosiugosiu, a ja siÄ™ zastanawiam do czego Ci ta wiedza jest potrzebna?

faktycznie jest to bardzo istotne.
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post śro, 29 sie 2012 - 07:32
Post #15

CYTAT(monilka @ Tue, 28 Aug 2012 - 17:29) *
gosiugosiu, a ja siÄ™ zastanawiam do czego Ci ta wiedza jest potrzebna?

faktycznie jest to bardzo istotne.

--------------------
dumiczowa
czw, 30 sie 2012 - 19:35


Ruda Kasia, dokładnie, szkoda kasy, to wszystko reguluje prosta ustawa, a ja poprawię Skannę tylko w tym aspekcie, że spis inwentarza dokonuje urząd skarbowy.

pozdr.

Ten post edytował dumiczowa czw, 30 sie 2012 - 19:36
dumiczowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,129
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 21:23
Skąd: z Wałbrzycha
Nr użytkownika: 269




post czw, 30 sie 2012 - 19:35
Post #16



Ruda Kasia, dokładnie, szkoda kasy, to wszystko reguluje prosta ustawa, a ja poprawię Skannę tylko w tym aspekcie, że spis inwentarza dokonuje urząd skarbowy.

pozdr.

--------------------
Czy ja tu byłam z pieskiem czy bez pieska?

Moje nieznośne miłości- Paweł 2004 i Kacper 2002
skanna
czw, 30 sie 2012 - 19:38
Jesteś pewna? Informacja o komorniku pochodzi od notariusza. Takie same informacje znalazłam w necie.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post czw, 30 sie 2012 - 19:38
Post #17

Jesteś pewna? Informacja o komorniku pochodzi od notariusza. Takie same informacje znalazłam w necie.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
dumiczowa
czw, 30 sie 2012 - 19:50
CYTAT(skanna @ Thu, 30 Aug 2012 - 20:38) *
Jesteś pewna? Informacja o komorniku pochodzi od notariusza. Takie same informacje znalazłam w necie.

Sylwia, Sąd z urzędu o spis inwentarza zwraca się do US - po przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Teraz to mnie zaciekawiłaś i nie wiem dokładnie kto fizycznie dokonuje tego spisu. Moze faktycznie US zleca to pracwonikom kancelarii komorniczych. Nie wiem, jutro sie dowiem więc kto spisuje inwentarz.

pozdr.
dumiczowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,129
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 21:23
Skąd: z Wałbrzycha
Nr użytkownika: 269




post czw, 30 sie 2012 - 19:50
Post #18

CYTAT(skanna @ Thu, 30 Aug 2012 - 20:38) *
Jesteś pewna? Informacja o komorniku pochodzi od notariusza. Takie same informacje znalazłam w necie.

Sylwia, Sąd z urzędu o spis inwentarza zwraca się do US - po przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Teraz to mnie zaciekawiłaś i nie wiem dokładnie kto fizycznie dokonuje tego spisu. Moze faktycznie US zleca to pracwonikom kancelarii komorniczych. Nie wiem, jutro sie dowiem więc kto spisuje inwentarz.

pozdr.

--------------------
Czy ja tu byłam z pieskiem czy bez pieska?

Moje nieznośne miłości- Paweł 2004 i Kacper 2002
skanna
czw, 30 sie 2012 - 19:55
Tak dopytuję, bo akurat sprawa mnie też dotyczy, a w tych informacjach znalazłam wzmiankę o konieczności opłacenia pracy tegoż komornika. Nie ukrywam, że nie cieszy mnie perspektywa ponoszenia takich kosztów, aczkolwiek perspektywa odziedziczenia długów cieszy jeszcze mniej icon_smile.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post czw, 30 sie 2012 - 19:55
Post #19

Tak dopytuję, bo akurat sprawa mnie też dotyczy, a w tych informacjach znalazłam wzmiankę o konieczności opłacenia pracy tegoż komornika. Nie ukrywam, że nie cieszy mnie perspektywa ponoszenia takich kosztów, aczkolwiek perspektywa odziedziczenia długów cieszy jeszcze mniej icon_smile.gif

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
dumiczowa
czw, 30 sie 2012 - 20:00
CYTAT(skanna @ Thu, 30 Aug 2012 - 20:55) *
Tak dopytuję, bo akurat sprawa mnie też dotyczy, a w tych informacjach znalazłam wzmiankę o konieczności opłacenia pracy tegoż komornika. Nie ukrywam, że nie cieszy mnie perspektywa ponoszenia takich kosztów, aczkolwiek perspektywa odziedziczenia długów cieszy jeszcze mniej icon_smile.gif


eee nie podoba mi się ta wzmianka o konieczności opłacenia komornika, nie nie nie.... jutro się wszystkiego dowiem Sylwuś, ja niestety teraz wydział karny, więc muszę odświezyc cywilne wiadomości icon_wink.gif
pozdr.
dumiczowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,129
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 21:23
Skąd: z Wałbrzycha
Nr użytkownika: 269




post czw, 30 sie 2012 - 20:00
Post #20

CYTAT(skanna @ Thu, 30 Aug 2012 - 20:55) *
Tak dopytuję, bo akurat sprawa mnie też dotyczy, a w tych informacjach znalazłam wzmiankę o konieczności opłacenia pracy tegoż komornika. Nie ukrywam, że nie cieszy mnie perspektywa ponoszenia takich kosztów, aczkolwiek perspektywa odziedziczenia długów cieszy jeszcze mniej icon_smile.gif


eee nie podoba mi się ta wzmianka o konieczności opłacenia komornika, nie nie nie.... jutro się wszystkiego dowiem Sylwuś, ja niestety teraz wydział karny, więc muszę odświezyc cywilne wiadomości icon_wink.gif
pozdr.

--------------------
Czy ja tu byłam z pieskiem czy bez pieska?

Moje nieznośne miłości- Paweł 2004 i Kacper 2002
> O spadku i dÅ‚ugach, pilne, proszÄ™ dziÅ› nie przenosić
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 10:59
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama