Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

czy należy nam sie poporodowe z Zus czy z MOPS?

> 
salamandra.79
piÄ…, 03 lis 2006 - 20:58
chcialam sie zapytac czy w ZUSIE wypłacane jest jeszcze poporodowe? znajoma mi mowila ze płacą okolo 400 zł, ale jak byłam w Zusie pani odeslala mnie do MOPS, czy ktos wie cos na ten temat?

bede matka samotnie wychowujÄ…cÄ… dziecko, tzn mieszkam z ojcem dziecka ale nie mamy slubu, czy nalezy mi sie 1000zl becikowego- spcjalnego? i czy moge sie ubiegac o jakies dodatki?
salamandra.79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,317
Dołączył: śro, 12 kwi 06 - 21:51
SkÄ…d: Kujawy
Nr użytkownika: 5,553

GG:


post piÄ…, 03 lis 2006 - 20:58
Post #1

chcialam sie zapytac czy w ZUSIE wypłacane jest jeszcze poporodowe? znajoma mi mowila ze płacą okolo 400 zł, ale jak byłam w Zusie pani odeslala mnie do MOPS, czy ktos wie cos na ten temat?

bede matka samotnie wychowujÄ…cÄ… dziecko, tzn mieszkam z ojcem dziecka ale nie mamy slubu, czy nalezy mi sie 1000zl becikowego- spcjalnego? i czy moge sie ubiegac o jakies dodatki?

--------------------



MARTYNKA ; Moja córeczka jest calą miłością mojego świata, kazdy dzień jest jak nieodkryty ląd na ktorym stąpam razem z nią... każdy kolejny uśmiech czy wypowiedziane słowo" mama" jest jak granat ktory wybucha w moim sercu i roztrzaskuje się na setki milionów czasteczek naszej miłosci... córeczko chce płonąć od tych wystrzałow.. bo ciągle mi malo!!!...







Mat Ko Ma
sob, 04 lis 2006 - 23:01
O wszelkie świadczenia z tytułu urodzenia dziecka musisz starać się w wydziale świadczeń rodzinnych,w zależności od wielkości miejscowości zajmuje się tym urząd miasta,gminy lub MOPS.Trzeba pobrać wniosek i wypełnić,dołączyć akt urodzenia dziecka,ksero dowodu,zaświadczenie ze skarbówki za rok 2005.
Należy Ci się becikowe "dla wszystkich",tj.1000 zł.Oprócz tego - jeżeli nie przekraczasz 504 zł m-cznie na osobę w rodzinie przysługuje Ci rodzinne na dziecko,zasiłek z tyt.urodzenia (tzw.drugie becikowe-o które pytasz).Jeżeli ojciec uzna dziecko (tzn.w akcie urodzenia dziecka będzie nazwisko ojca i on podpisze dokumenty w USC podczas rejestracji dziecka) musisz podać go do składu rodziny(Ty+ojciec+dziecko) i dołączyć jego zaświadczenie ze skarbówki za rok 2005.Jeśli ojciec dziecka nie uzna (brak danych ojca w akcie urodzenia,brak jego podpisu na oświadczeniu)i nie będziesz z nim mieszkała przysługuje Ci jeszcze dodatek z tytułu samotnego wychowywania 170 zł.
Mat Ko Ma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 434
Dołączył: pią, 08 wrz 06 - 00:26
SkÄ…d: Szubin
Nr użytkownika: 7,400




post sob, 04 lis 2006 - 23:01
Post #2

O wszelkie świadczenia z tytułu urodzenia dziecka musisz starać się w wydziale świadczeń rodzinnych,w zależności od wielkości miejscowości zajmuje się tym urząd miasta,gminy lub MOPS.Trzeba pobrać wniosek i wypełnić,dołączyć akt urodzenia dziecka,ksero dowodu,zaświadczenie ze skarbówki za rok 2005.
Należy Ci się becikowe "dla wszystkich",tj.1000 zł.Oprócz tego - jeżeli nie przekraczasz 504 zł m-cznie na osobę w rodzinie przysługuje Ci rodzinne na dziecko,zasiłek z tyt.urodzenia (tzw.drugie becikowe-o które pytasz).Jeżeli ojciec uzna dziecko (tzn.w akcie urodzenia dziecka będzie nazwisko ojca i on podpisze dokumenty w USC podczas rejestracji dziecka) musisz podać go do składu rodziny(Ty+ojciec+dziecko) i dołączyć jego zaświadczenie ze skarbówki za rok 2005.Jeśli ojciec dziecka nie uzna (brak danych ojca w akcie urodzenia,brak jego podpisu na oświadczeniu)i nie będziesz z nim mieszkała przysługuje Ci jeszcze dodatek z tytułu samotnego wychowywania 170 zł.
> czy należy nam sie poporodowe z Zus czy z MOPS?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 14:57
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama