Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

wrastający paznokieć?

, u czteromiesięczniaka????
> , u czteromiesiÄ™czniaka????
flotka

Go??







post śro, 20 lut 2008 - 11:08
Post #1

Witam.

Nie wiem, co mam zrobić. Zauważyłam u mojego Pawełka zaczerwienienie przy paznokciu u dużego palca u nóżki. I to u obydwu nóżek. Wygląda jakby mu paznokietki wrastały. Jest zaczerwienione i spuchnięte. Ranek żadnych nie widać.
Co z tym zrobić?
juscia26
sob, 23 lut 2008 - 04:14
Ja bym sama nic przy paznokietkach niegrzebala jesli paluszki sa zaczerwienione i spuchniete mysle ze powinnas isc do pediatry z maluszkiem ale miedzyczasie mozesz przemywac mu paluszki szalwia ma dzialanie sciagajace tak jak rumianek moze to cos pomoze. Powodzenie
juscia26


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 58
Dołączył: wto, 17 kwi 07 - 16:18
SkÄ…d: Tarnobrzeg obecnie New York
Nr użytkownika: 13,009

GG:


post sob, 23 lut 2008 - 04:14
Post #2

Ja bym sama nic przy paznokietkach niegrzebala jesli paluszki sa zaczerwienione i spuchniete mysle ze powinnas isc do pediatry z maluszkiem ale miedzyczasie mozesz przemywac mu paluszki szalwia ma dzialanie sciagajace tak jak rumianek moze to cos pomoze. Powodzenie
zajka

Go??







post sob, 23 lut 2008 - 09:44
Post #3

Flotka mój synek również miał wrastające paznokietki u stópek. Ponieważ to było w pierwszym mies. życia poleciałam do pediatry - i bardzo dobrze, bo paulszek zaczął ropieć. A co na to? Okłady z rivanolu. Na zmianę z kwasem bornym - tego mimo zaleceń lekarza nie używałam długo, bo nie zaleca sie dzieciom przed 11 rokiem życia. Generalnie wyleczyliśmy rivanolem, właściwie zmieniałam okłady przy każdej zmianie pieuszki, paluszek nie mógł za mocno wyschnąć, bo zaraz robił się czerwony i opuchnięty. Długo to trwało, bo chyba ze dwa czy trzy miesiące ale teraz synek nie ma problemu. No i najważniejsze, że obeszło się bez zabiegu, czym straszył mnie chiurg.
Także szałwia ani rumianek nie zdadzą tu egzaminu, bo ma właściwości ściągające.
oliver
sob, 23 lut 2008 - 11:52
Też słyszałam,że rivanol pomaga przy tym problemie. Ale idź do lekarza, niech obejrzy to fachowym okiem.
oliver


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 61
Dołączył: nie, 10 lut 08 - 09:30
Nr użytkownika: 18,107




post sob, 23 lut 2008 - 11:52
Post #4

Też słyszałam,że rivanol pomaga przy tym problemie. Ale idź do lekarza, niech obejrzy to fachowym okiem.
Erima
sob, 23 lut 2008 - 20:47
Moi obaj synowie mieli taki problem o którym piszesz od samego urodzenia, mieli jakieś kanciaste paznokcie icon_smile.gif i trwało to dość długo, były okresy łagodzenia i nasilania stanu zapalnego paznokcia u obu nóżek. Pediatra oglądał wielokrotnie - jeśli problem jest u tak małego dziecka nie wchodzi w grę chirurgiczne grzebanie się, bo to wrodzone - odpowiednia pielęgnacja i samo się wyleczy - tak mi mówił mój pediatra.
Stosowaliśmy RIWANOL w czasie zaostrzenia i maść z antybiotykiem UNGUENTUM NEOMYCINI (bez recepty), do tego obcinanie paznokietka na prosto i nieprzyjemne dla dziecka ale konieczne odchylanie, odsuwanie skórki, żeby paznokieć odsłaniać - mijało, wracało, mijało. Przyznam, ze trwały te stany dosyć długo, bo u młodszego do około 2 roku życia powracało, u starszego krócej. Będzie dobrze, minie, ale musisz zadbać, żeby ulżyć dziecku i najlepiej nie dopuścić do ropienia, bo wtedy bardzo boli. Pozdrawiam

ps. jak nie jest bardzo ostry stan to ja do lekarza bym na razie nie szła (on cudownie nie uzdrowi), okłady z rivanolu, ew. tą maść i ze dwa trzy dni poobserwować czy jest poprawa, teraz (jak zwykle zresztą) przychodnia to siedlisko chorób i pójdziesz ze zdrowym dzieckiem, a jak coś tam załapie to wrócisz z chorym i dopiero może się zacząć (chyba, ze przez dzieci zdrowe masz możliwość), ale zrób jak czujesz, Ty jako mama będziesz wiedziała najlepiej.

Ten post edytował Erima sob, 23 lut 2008 - 20:48
Erima


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 432
Dołączył: pią, 15 wrz 06 - 15:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,504

GG:


post sob, 23 lut 2008 - 20:47
Post #5

Moi obaj synowie mieli taki problem o którym piszesz od samego urodzenia, mieli jakieś kanciaste paznokcie icon_smile.gif i trwało to dość długo, były okresy łagodzenia i nasilania stanu zapalnego paznokcia u obu nóżek. Pediatra oglądał wielokrotnie - jeśli problem jest u tak małego dziecka nie wchodzi w grę chirurgiczne grzebanie się, bo to wrodzone - odpowiednia pielęgnacja i samo się wyleczy - tak mi mówił mój pediatra.
Stosowaliśmy RIWANOL w czasie zaostrzenia i maść z antybiotykiem UNGUENTUM NEOMYCINI (bez recepty), do tego obcinanie paznokietka na prosto i nieprzyjemne dla dziecka ale konieczne odchylanie, odsuwanie skórki, żeby paznokieć odsłaniać - mijało, wracało, mijało. Przyznam, ze trwały te stany dosyć długo, bo u młodszego do około 2 roku życia powracało, u starszego krócej. Będzie dobrze, minie, ale musisz zadbać, żeby ulżyć dziecku i najlepiej nie dopuścić do ropienia, bo wtedy bardzo boli. Pozdrawiam

ps. jak nie jest bardzo ostry stan to ja do lekarza bym na razie nie szła (on cudownie nie uzdrowi), okłady z rivanolu, ew. tą maść i ze dwa trzy dni poobserwować czy jest poprawa, teraz (jak zwykle zresztą) przychodnia to siedlisko chorób i pójdziesz ze zdrowym dzieckiem, a jak coś tam załapie to wrócisz z chorym i dopiero może się zacząć (chyba, ze przez dzieci zdrowe masz możliwość), ale zrób jak czujesz, Ty jako mama będziesz wiedziała najlepiej.

--------------------
Anio?ki - 18.11.2000, 22.03.2001, 07.06.2002 i URWISY: Erwinek 27.08.2003, Marcinek 11.10.2005

flotka

Go??







post sob, 23 lut 2008 - 22:57
Post #6

Dziekuję Wam za odpowiedzi. Już się bałam, że nikt nie zareaguje, bo trochę na Was czekałam icon_biggrin.gif
Też mi się wydawało, że rivanol może pomóc. Stan nie jest ostry i - dokładnie tak, jak napisała Erima - nie chciałabym iść do przychodni, bo licho wie, co Mały tam złapie. Z drugiej strony boję się, że każą to wycinać (radosna twórczość niektórych lekarzy), ale nie sądzę, żeby to rozwiązało problem na dłuższą metę. Myślę, że to genetyczne, bo występuje jednocześnie u obydwu nóżek. Będziemy moczyć w rivanolu. Nie rozumiem jednak dokładnie, jak mam odsuwać skórkę? Aha, i jeszcze jedno: czy taki umoczony i obłożony wacikiem paluszek można zawinąć folijką, żeby nie wysychało?
zajka

Go??







post nie, 24 lut 2008 - 11:57
Post #7

Flotka foliią to raczej nie, bo możesz odparzyć skórkę. Waty też nie polecam, bo jak przyschnie, to będzie Ci trudno odkleić od skóry maluszka. Ja robiłam takie małe opatrunki z jałowego kompresu z gazy (kosztują kilka groszy po 3 szt. w opakowaniu, wielkości są różne, ja kupowałam 5x5) namoczonego w rivanolu, a potem zaklejałam plastrem (z opatrunkiem, bo było mi wygodniej). Na to oczywiście zakładałm skrpetkę, żeby nie spadało. Później jak byłam z małym u chirurga (na nasze nieszczęście bo tylko wystraszył mnie tym zabiegiem, brrrrr...) to pielęgniarka zrobiła dokładnie taki sam opatrunek.
Erima
nie, 24 lut 2008 - 17:53
Ja tak samo do opatrunku używałam gaziki jałowe moczyłam rivanolem (taki już gotowy płynny w aptece kupowałam) i zawijałam wąskim bandażem , zwykły opatrunek, na to skarpetka i dopiero śpiochy czy rajstopki, bo skarpeta musi przylegać, żeby machając nóżką opatrunek nie spadł. Nie owijaj folią, bo odparzysz skórę i będzie nowa bieda. Ja moczyłam tak 3 - 4 razy nadzień i na noc zakładałam mokre, a w czasie karmienia czy zmiany nocnej pieluchy zdejmowałam i do rana dawałam nóżce odpocząć. Nie umiem za bardzo wyjaśnić inaczej odsuwania skórki, po prostu tak jakbyś chciała odsłonić paznokietek ukryty pod bocznymi fałdkami skóry wokół paznokcie, nie za mocno, ale zdecydowanymi ruchami. Jakbyś widziała, ze się zaczerwienia mocniej, zaognia to posmaruj tą maścią, ona nie powinna dopuścić do ropienia, a jakby Ci się mocno nie podobało to jednak pokaż lekarzowi, ale obawiam sie, ze nic innego Ci nie powie. (na pewno nic chirurgicznie bym nie dała robić)

Ten post edytował Erima nie, 24 lut 2008 - 17:54
Erima


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 432
Dołączył: pią, 15 wrz 06 - 15:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,504

GG:


post nie, 24 lut 2008 - 17:53
Post #8

Ja tak samo do opatrunku używałam gaziki jałowe moczyłam rivanolem (taki już gotowy płynny w aptece kupowałam) i zawijałam wąskim bandażem , zwykły opatrunek, na to skarpetka i dopiero śpiochy czy rajstopki, bo skarpeta musi przylegać, żeby machając nóżką opatrunek nie spadł. Nie owijaj folią, bo odparzysz skórę i będzie nowa bieda. Ja moczyłam tak 3 - 4 razy nadzień i na noc zakładałam mokre, a w czasie karmienia czy zmiany nocnej pieluchy zdejmowałam i do rana dawałam nóżce odpocząć. Nie umiem za bardzo wyjaśnić inaczej odsuwania skórki, po prostu tak jakbyś chciała odsłonić paznokietek ukryty pod bocznymi fałdkami skóry wokół paznokcie, nie za mocno, ale zdecydowanymi ruchami. Jakbyś widziała, ze się zaczerwienia mocniej, zaognia to posmaruj tą maścią, ona nie powinna dopuścić do ropienia, a jakby Ci się mocno nie podobało to jednak pokaż lekarzowi, ale obawiam sie, ze nic innego Ci nie powie. (na pewno nic chirurgicznie bym nie dała robić)

--------------------
Anio?ki - 18.11.2000, 22.03.2001, 07.06.2002 i URWISY: Erwinek 27.08.2003, Marcinek 11.10.2005

> wrastajÄ…cy paznokieć?, u czteromiesiÄ™czniaka????
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 09:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama