Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

antyperspiranty

, jak to z nimi jest
> , jak to z nimi jest
lena.
czw, 04 kwi 2013 - 14:00
tak się od jakiegoś czasu nad tym zastanawiam, może rozjaśnicie mi trochę w głowie

otóż:

jakie antyperspiranty mamy na rynku to mniej więcej wiadomo, są te kosmetyczne i takie dostępne wyłącznie w aptekach. Ich skuteczność to jedna strona medalu, a druga to ich działanie w kwestii zdrowotnej. No i tu się właśnie spotkałam już z różnymi opiniami, np. że są bardzo szkodliwe bo to czysta chemia podawana na węzły chłonne itp. Kompletnie nie znam się na składzie kosmetyków i nigdy nie wiem, czy niektóre składniki to dobrze, że są czy raczej powinny mnie zniechęcić do zakupu

Oświećcie mnie jak to jest. Jakie macie zdanie na temat antyperspirantów, czy są zdrowsze i szkodliwsze? A może macie dla nich jakieś alternatywy?
lena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 01 lut 09 - 17:24
SkÄ…d: wlkp.
Nr użytkownika: 25,172




post czw, 04 kwi 2013 - 14:00
Post #1

tak się od jakiegoś czasu nad tym zastanawiam, może rozjaśnicie mi trochę w głowie

otóż:

jakie antyperspiranty mamy na rynku to mniej więcej wiadomo, są te kosmetyczne i takie dostępne wyłącznie w aptekach. Ich skuteczność to jedna strona medalu, a druga to ich działanie w kwestii zdrowotnej. No i tu się właśnie spotkałam już z różnymi opiniami, np. że są bardzo szkodliwe bo to czysta chemia podawana na węzły chłonne itp. Kompletnie nie znam się na składzie kosmetyków i nigdy nie wiem, czy niektóre składniki to dobrze, że są czy raczej powinny mnie zniechęcić do zakupu

Oświećcie mnie jak to jest. Jakie macie zdanie na temat antyperspirantów, czy są zdrowsze i szkodliwsze? A może macie dla nich jakieś alternatywy?

--------------------

Marta M
wto, 09 kwi 2013 - 22:36
nie powinno sie smarować pach antyperspirantem bezpośrednio po goleniu,aluminium zawarte w "przeciętnym" anty.. jest szkodliwe,używam antyperspirantu bez aluminium ,bez parabenów i bez alkoholu,chyba 76% składników jest pochodzenia roślinnego,może nie jest on super bezpieczny,ale bezpieczniejszy od tych "przeciętnych",u mnie wcześniej stosowane anty.. spowodowały powiększenie węzłów
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post wto, 09 kwi 2013 - 22:36
Post #2

nie powinno sie smarować pach antyperspirantem bezpośrednio po goleniu,aluminium zawarte w "przeciętnym" anty.. jest szkodliwe,używam antyperspirantu bez aluminium ,bez parabenów i bez alkoholu,chyba 76% składników jest pochodzenia roślinnego,może nie jest on super bezpieczny,ale bezpieczniejszy od tych "przeciętnych",u mnie wcześniej stosowane anty.. spowodowały powiększenie węzłów
Ludek
śro, 10 kwi 2013 - 08:58
Tez jestem żywo zaineresowana jak to jest.

Nie moge sie bez nich obyć. Mam schizę na punkcie zapachu.

Ten post edytował Ludek śro, 10 kwi 2013 - 11:13
Ludek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,093
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:10
Skąd: Warszawa - Bródno
Nr użytkownika: 247

GG:


post śro, 10 kwi 2013 - 08:58
Post #3

Tez jestem żywo zaineresowana jak to jest.

Nie moge sie bez nich obyć. Mam schizę na punkcie zapachu.

--------------------
Pozdrawiam,Ludek
Duża Panna :) 10.02.2001
Gaja
śro, 10 kwi 2013 - 10:16
Przyszedł mi na myśl swego czasu krążący po necie tzw. "łańcuszek internetowy" mówiący o szkodliwości antyperspirantów. Ale... hmm... to chyba nieprawda, że są szkodlie...
Fakt faktem, mocno nie grzebałam w necie.

Warto poczytać tu na temat tego łańcuszka.
https://www.atrapa.net/chains/antypersp.htm

(przy okazji jest to fajna stronka obalająca wiele krążących po necie emaili/informacji)
Gaja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,200
Dołączył: wto, 20 lip 04 - 20:33
SkÄ…d: ... gdzieÅ› w Puszczy Kampinoskiej
Nr użytkownika: 1,946




post śro, 10 kwi 2013 - 10:16
Post #4

Przyszedł mi na myśl swego czasu krążący po necie tzw. "łańcuszek internetowy" mówiący o szkodliwości antyperspirantów. Ale... hmm... to chyba nieprawda, że są szkodlie...
Fakt faktem, mocno nie grzebałam w necie.

Warto poczytać tu na temat tego łańcuszka.
https://www.atrapa.net/chains/antypersp.htm

(przy okazji jest to fajna stronka obalająca wiele krążących po necie emaili/informacji)

--------------------
Kasia i Michał (03.03.2005.)
jaAga*
śro, 10 kwi 2013 - 10:22
Ostatnio oglądałamna tvn style program o antyperspirantach- podobno ich szkodliwość jest mitem. Dzielono je na: dezodoranty, antyperspiranty i naturalny ałun- podział miał na celu długość ich działania i żywotność (w sensie na jak długo wystarczają).
Najbardziej mnie zdziwiło, że antyperspirantem powinno się smarować wieczorem po kąpieli....
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post śro, 10 kwi 2013 - 10:22
Post #5

Ostatnio oglądałamna tvn style program o antyperspirantach- podobno ich szkodliwość jest mitem. Dzielono je na: dezodoranty, antyperspiranty i naturalny ałun- podział miał na celu długość ich działania i żywotność (w sensie na jak długo wystarczają).
Najbardziej mnie zdziwiło, że antyperspirantem powinno się smarować wieczorem po kąpieli....

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
ana84
śro, 10 kwi 2013 - 16:44
jeśli chodzi o antyperspiranty to ja używam bloker firmy Ziaja. Początkowo stosujemy go właśnie po kąpieli wieczorem chyba przez 4 dni pod rząd a następnie wystarczy raz w tygodniu.
Jak dla mnie jest rewelacyjny.
ana84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,709
Dołączył: śro, 16 sie 06 - 12:37
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 7,023

GG:


post śro, 10 kwi 2013 - 16:44
Post #6

jeśli chodzi o antyperspiranty to ja używam bloker firmy Ziaja. Początkowo stosujemy go właśnie po kąpieli wieczorem chyba przez 4 dni pod rząd a następnie wystarczy raz w tygodniu.
Jak dla mnie jest rewelacyjny.

--------------------

[/url]

09.11.2006


23.10.2013
Tuni
śro, 10 kwi 2013 - 17:16
Dziewczyny , żeby nie było icon_smile.gif stosuję bo obracam się wśród ludzi i trudno brzydko pachnieć.
Nie mniej wciąż mam obawy. Przecież w sumie pocenie jest naturalną sprawą, fizjologiczną a zatykając ujścia gruczołów robimy to wbrew naturze i nie jest to obojętne dla organizmu.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post śro, 10 kwi 2013 - 17:16
Post #7

Dziewczyny , żeby nie było icon_smile.gif stosuję bo obracam się wśród ludzi i trudno brzydko pachnieć.
Nie mniej wciąż mam obawy. Przecież w sumie pocenie jest naturalną sprawą, fizjologiczną a zatykając ujścia gruczołów robimy to wbrew naturze i nie jest to obojętne dla organizmu.
lena.
czw, 11 kwi 2013 - 10:06
CYTAT(Tuni @ Wed, 10 Apr 2013 - 18:16) *
Dziewczyny , żeby nie było icon_smile.gif stosuję bo obracam się wśród ludzi i trudno brzydko pachnieć.
Nie mniej wciąż mam obawy. Przecież w sumie pocenie jest naturalną sprawą, fizjologiczną a zatykając ujścia gruczołów robimy to wbrew naturze i nie jest to obojętne dla organizmu.

u mnie jest dokładnie tak samo i takie też są moje obawy. Nie wyobrażam sobie nie stosować ale mimo to chciałabym zachować maksimum bezpieczeństwa i stąd moje zainteresowanie tematem.

No dobra, a jak już sobie zanurkujecie w skład, to czy są takie mniej lub bardziej nafaszerowane chemią? Teoretycznie te mineralne powinny być "zdrowsze" ale czy przy tych minerałach nie są wrzucone jeszcze gorsze świństwa byleby było skutecznie? A nazwa ma zamydlić oczy? A może właśnie bezpieczniej sięgnąć po jakieś apteczne?
lena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 01 lut 09 - 17:24
SkÄ…d: wlkp.
Nr użytkownika: 25,172




post czw, 11 kwi 2013 - 10:06
Post #8

CYTAT(Tuni @ Wed, 10 Apr 2013 - 18:16) *
Dziewczyny , żeby nie było icon_smile.gif stosuję bo obracam się wśród ludzi i trudno brzydko pachnieć.
Nie mniej wciąż mam obawy. Przecież w sumie pocenie jest naturalną sprawą, fizjologiczną a zatykając ujścia gruczołów robimy to wbrew naturze i nie jest to obojętne dla organizmu.

u mnie jest dokładnie tak samo i takie też są moje obawy. Nie wyobrażam sobie nie stosować ale mimo to chciałabym zachować maksimum bezpieczeństwa i stąd moje zainteresowanie tematem.

No dobra, a jak już sobie zanurkujecie w skład, to czy są takie mniej lub bardziej nafaszerowane chemią? Teoretycznie te mineralne powinny być "zdrowsze" ale czy przy tych minerałach nie są wrzucone jeszcze gorsze świństwa byleby było skutecznie? A nazwa ma zamydlić oczy? A może właśnie bezpieczniej sięgnąć po jakieś apteczne?

--------------------

loveislove
sob, 13 kwi 2013 - 12:20
Ziaja bloker faktycznie jest skuteczna icon_smile.gif ja stosuję ją wiosną i latem tak 2 razy w tygodniu, a w resztę dni zwykły antyperspirant.
loveislove


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 35
Dołączył: pon, 28 sty 13 - 11:55
Nr użytkownika: 41,564




post sob, 13 kwi 2013 - 12:20
Post #9

Ziaja bloker faktycznie jest skuteczna icon_smile.gif ja stosuję ją wiosną i latem tak 2 razy w tygodniu, a w resztę dni zwykły antyperspirant.
ana
sob, 13 kwi 2013 - 17:13
równiez oglądałam program na TVN Style i mam pytanie: stosujecie antyperspirant na noc? tłumaczono że tego typu kosmetyk ma przesunięty czas reakcji. rano też wchodzę pod prysznic i więc mam go nakładać 2 razy dziennie?
ana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,413
Dołączył: czw, 16 gru 04 - 12:06
SkÄ…d: ^
Nr użytkownika: 2,421




post sob, 13 kwi 2013 - 17:13
Post #10

równiez oglądałam program na TVN Style i mam pytanie: stosujecie antyperspirant na noc? tłumaczono że tego typu kosmetyk ma przesunięty czas reakcji. rano też wchodzę pod prysznic i więc mam go nakładać 2 razy dziennie?

--------------------
mama Wiktora (ur. 21.10.04)
Orinoko
śro, 17 kwi 2013 - 12:25
CYTAT(Marta M @ Tue, 09 Apr 2013 - 23:36) *
nie powinno sie smarować pach antyperspirantem bezpośrednio po goleniu,aluminium zawarte w "przeciętnym" anty.. jest szkodliwe,używam antyperspirantu bez aluminium ,bez parabenów i bez alkoholu,chyba 76% składników jest pochodzenia roślinnego,może nie jest on super bezpieczny,ale bezpieczniejszy od tych "przeciętnych",u mnie wcześniej stosowane anty.. spowodowały powiększenie węzłów



Marta M, możesz podać, jakiego antyperspirantu używasz, który nie zawiera aluminium itd.?
Jak ze skutecznością jest?
Ja chyba raz kupiłam z Alterry - bez parabenów i, niestety, nie dawał rady 32.gif
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post śro, 17 kwi 2013 - 12:25
Post #11

CYTAT(Marta M @ Tue, 09 Apr 2013 - 23:36) *
nie powinno sie smarować pach antyperspirantem bezpośrednio po goleniu,aluminium zawarte w "przeciętnym" anty.. jest szkodliwe,używam antyperspirantu bez aluminium ,bez parabenów i bez alkoholu,chyba 76% składników jest pochodzenia roślinnego,może nie jest on super bezpieczny,ale bezpieczniejszy od tych "przeciętnych",u mnie wcześniej stosowane anty.. spowodowały powiększenie węzłów



Marta M, możesz podać, jakiego antyperspirantu używasz, który nie zawiera aluminium itd.?
Jak ze skutecznością jest?
Ja chyba raz kupiłam z Alterry - bez parabenów i, niestety, nie dawał rady 32.gif

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
mlovea
śro, 17 kwi 2013 - 12:59
CYTAT(ana84 @ Wed, 10 Apr 2013 - 17:44) *
jeśli chodzi o antyperspiranty to ja używam bloker firmy Ziaja. Początkowo stosujemy go właśnie po kąpieli wieczorem chyba przez 4 dni pod rząd a następnie wystarczy raz w tygodniu.
Jak dla mnie jest rewelacyjny.


Ana84, czy po nim szczypią pachy? Mam Antidral, to chyba coś na podobę. Używam go na noc, aby jak najszybciej zasnąć, bo szczypie okropnie (mimo że nie stosuję po goleniu).
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
SkÄ…d: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post śro, 17 kwi 2013 - 12:59
Post #12

CYTAT(ana84 @ Wed, 10 Apr 2013 - 17:44) *
jeśli chodzi o antyperspiranty to ja używam bloker firmy Ziaja. Początkowo stosujemy go właśnie po kąpieli wieczorem chyba przez 4 dni pod rząd a następnie wystarczy raz w tygodniu.
Jak dla mnie jest rewelacyjny.


Ana84, czy po nim szczypią pachy? Mam Antidral, to chyba coś na podobę. Używam go na noc, aby jak najszybciej zasnąć, bo szczypie okropnie (mimo że nie stosuję po goleniu).

--------------------


horcia
czw, 18 kwi 2013 - 21:43
A ten antidral to blokuje pot czy jakoś inaczej działa?
horcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 32
Dołączył: pon, 12 wrz 11 - 15:03
Nr użytkownika: 37,721




post czw, 18 kwi 2013 - 21:43
Post #13

A ten antidral to blokuje pot czy jakoś inaczej działa?
Pilawianka
czw, 18 kwi 2013 - 21:48
CYTAT(mlovea @ Wed, 17 Apr 2013 - 12:59) *
Ana84, czy po nim szczypią pachy? Mam Antidral, to chyba coś na podobę. Używam go na noc, aby jak najszybciej zasnąć, bo szczypie okropnie (mimo że nie stosuję po goleniu).

Ja używałam blokera latem (czas do niego wrócić). Szczypało tylko gdy się zapomniałam i użyłam po goleniu.
Antidral tez kiedyś miałam i najczęściej konczyło się tak, że po 15 min szłam go zmyć tak piekło.
Pilawianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,937
Dołączył: pią, 14 lis 08 - 17:47
Nr użytkownika: 23,594




post czw, 18 kwi 2013 - 21:48
Post #14

CYTAT(mlovea @ Wed, 17 Apr 2013 - 12:59) *
Ana84, czy po nim szczypią pachy? Mam Antidral, to chyba coś na podobę. Używam go na noc, aby jak najszybciej zasnąć, bo szczypie okropnie (mimo że nie stosuję po goleniu).

Ja używałam blokera latem (czas do niego wrócić). Szczypało tylko gdy się zapomniałam i użyłam po goleniu.
Antidral tez kiedyś miałam i najczęściej konczyło się tak, że po 15 min szłam go zmyć tak piekło.

--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

KrzyÅ› 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im Å‚atwiej, bo sÄ… razem,
i jest im trudniej, bo sÄ… razem."
mlovea
piÄ…, 19 kwi 2013 - 08:26
CYTAT(młodziutka @ Thu, 18 Apr 2013 - 22:48) *
Ja używałam blokera latem (czas do niego wrócić). Szczypało tylko gdy się zapomniałam i użyłam po goleniu.
Antidral tez kiedyś miałam i najczęściej konczyło się tak, że po 15 min szłam go zmyć tak piekło.

W takim razie żałuję, że kupiłam tydzień temu nową buteleczkę Antidralu icon_sad.gif Szkoda wyrzucać, bo dość droga. Następnym razem kupię bloker.

Horcia, tak, to blokuje pocenie.

O proszę, kolejny raz przekonałam się, że w necie jest wszystko icon_wink.gif Wrzuciłam w google Antidral, żeby nie wprowadzić Horci w błąd i oto co znalazłam: https://makeuphunter.blox.pl/2011/07/Bloker...l-recenzja.html
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
SkÄ…d: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post piÄ…, 19 kwi 2013 - 08:26
Post #15

CYTAT(młodziutka @ Thu, 18 Apr 2013 - 22:48) *
Ja używałam blokera latem (czas do niego wrócić). Szczypało tylko gdy się zapomniałam i użyłam po goleniu.
Antidral tez kiedyś miałam i najczęściej konczyło się tak, że po 15 min szłam go zmyć tak piekło.

W takim razie żałuję, że kupiłam tydzień temu nową buteleczkę Antidralu icon_sad.gif Szkoda wyrzucać, bo dość droga. Następnym razem kupię bloker.

Horcia, tak, to blokuje pocenie.

O proszę, kolejny raz przekonałam się, że w necie jest wszystko icon_wink.gif Wrzuciłam w google Antidral, żeby nie wprowadzić Horci w błąd i oto co znalazłam: https://makeuphunter.blox.pl/2011/07/Bloker...l-recenzja.html

--------------------


agrafkaa
piÄ…, 19 kwi 2013 - 13:00
Kupiłam bloker ziaja i ziaja soft. Używam już miesiąc. Jak dla mnie rewaelację a ja z tych co bardzo się pocą.No i cena w porównaniu z jakością dość niska.
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post piÄ…, 19 kwi 2013 - 13:00
Post #16

Kupiłam bloker ziaja i ziaja soft. Używam już miesiąc. Jak dla mnie rewaelację a ja z tych co bardzo się pocą.No i cena w porównaniu z jakością dość niska.

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
ana
sob, 20 kwi 2013 - 07:40
używam Rossmannowego naturalnego dezodorantu w kamieniu (ałun) Crystal. nie zawiera barwników, parabenów, soli aluminium. dla mnie efekt dobry. nie brudzi co jest dla mnie ważne bo sporo ubrań miałam już zniszczonych talkiem, nie kłóci się z zapachem perfum. efekt tez dobry ale czekam na cieplejsze dni bo nie pracuję fizycznie i w zimą nie miałam okazji porządnie się spocić żeby stwierdzić czy deo trzyma poziom
ana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,413
Dołączył: czw, 16 gru 04 - 12:06
SkÄ…d: ^
Nr użytkownika: 2,421




post sob, 20 kwi 2013 - 07:40
Post #17

używam Rossmannowego naturalnego dezodorantu w kamieniu (ałun) Crystal. nie zawiera barwników, parabenów, soli aluminium. dla mnie efekt dobry. nie brudzi co jest dla mnie ważne bo sporo ubrań miałam już zniszczonych talkiem, nie kłóci się z zapachem perfum. efekt tez dobry ale czekam na cieplejsze dni bo nie pracuję fizycznie i w zimą nie miałam okazji porządnie się spocić żeby stwierdzić czy deo trzyma poziom

--------------------
mama Wiktora (ur. 21.10.04)
Pilawianka
sob, 20 kwi 2013 - 11:02
Ałuny testowałam i to nie dla mnie. Ja się niestety mocno pocę przez cały rok, ałun likwidował zapach ale nie radził sobie z mokrymi plamami a właśnie to jest moim nawiększym problemem.
Pilawianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,937
Dołączył: pią, 14 lis 08 - 17:47
Nr użytkownika: 23,594




post sob, 20 kwi 2013 - 11:02
Post #18

Ałuny testowałam i to nie dla mnie. Ja się niestety mocno pocę przez cały rok, ałun likwidował zapach ale nie radził sobie z mokrymi plamami a właśnie to jest moim nawiększym problemem.

--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

KrzyÅ› 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im Å‚atwiej, bo sÄ… razem,
i jest im trudniej, bo sÄ… razem."
Migra
sob, 20 kwi 2013 - 12:54
też mam bloker z zaji:)
a antyperspirany to zmieniam sobie praktycznie co opakowanie to nowy, szukam poprostu Å‚adnego zapaszku:)
Migra


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: sob, 20 kwi 13 - 12:42
Nr użytkownika: 42,053




post sob, 20 kwi 2013 - 12:54
Post #19

też mam bloker z zaji:)
a antyperspirany to zmieniam sobie praktycznie co opakowanie to nowy, szukam poprostu Å‚adnego zapaszku:)
Marta M
wto, 23 kwi 2013 - 18:36
Orinoko używam z Sanoflore,w kulce,u mnie daje radę,nie muszę się codziennie nim smarować
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post wto, 23 kwi 2013 - 18:36
Post #20

Orinoko używam z Sanoflore,w kulce,u mnie daje radę,nie muszę się codziennie nim smarować
> antyperspiranty, jak to z nimi jest
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 16:39
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama