Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Czy we Wrocławiu nie ma dobrych psychologów dziecięcych???

-
Potwora
post Fri, 11 Jan 2008 - 12:50
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 569

Problem jest taki: mam w rodzinie takie dziecko ( 5 lat), które ewidentnie ma problemy z integracją sensomotoryczną i kurcze blade - znalezienie dla niego psychologa, albo terapeuty graniczy z cudem. Mamy we Wrocławiu jeden gabinet SI - ale prowadzący go pan nikogo już nie przyjmuje bo nie ma czasu, w przychodniach psychologicznych nigdy nie słyszeli o takim problemie, jedna pani psycholog twierdzi, że z tego wyrośnie ( literatura podaje zupełnie co innego) jedynie cenreum rehabilitacyjne dla niewidomych prowadzi diagnostyke i terapię podobnych problemów ale nie przyjmuje dzieci widzących. Potrzebujemy kogoś kto go zdiagnozuje i podejmie się terapii - okazuje się, że to wyprawa z motyka na księżyc. Pomocy help!

--------------------
Ola mama Maksia (luty 2002)

liberała goń, goń, goń...

Moherowy świat...
Go to the top of the page PM

Quote Post
fascia
post Fri, 11 Jan 2008 - 13:03
Post #2

Nr użytkownika: 5,503

nie wiem czy Ci pomogę, moze juz znasz tego lekarza. Bedąc dzis na wizycie u neurologa dostalam namiary na panią psycholog: p. Niewiarowska tel 600 387 389.
Nie wiem czym dokladnie sie zajmuje, bo bedize to tez piewszy psycholog z jakim sie bedę kontaktowac.
Powodzenia

--------------------

Quote Post
lunarex
post Mon, 05 May 2008 - 15:20
Post #3

Nr użytkownika: 5,908

Witaj.
Ja chodzilam ze swoim synkiem do psycholog na ul.Braniborska2/10 tel.(071)3556719
To jest specjalistyczny osrodek diagnozy dla dzieci z wada sluchu ale my mielismy inne problemy i tam znalezlismy bardzo fajna Pania psycholog.Z tego co wiem to sa dwie my chodzilismy do Sabiny Wacławik.
Nam ta Pani naprawde bardzo pomogła i widac ze ma podejscie do dzieci.Mozecie sprobowac.

Zycze powodzenia

--------------------

Quote Post
Potwora
post Tue, 06 May 2008 - 13:17
Post #4

Nr użytkownika: 569

Lunarex - my dzwoniliśmy do tego ośrodka, nie przyjmują dzieci bez orzeczonej wady słuchu a panie psycholog zajmują się wyłącznie tymi dziećmi.

Dziecko, o którym pisałam ma uszkodzony błędnik, trudności z zachowaniem równowagi oraz duże problemy emocjonalne. Na razie albo są odsyłani od lekarza do lekarza ( pediatra, laryngolog, okulista, neurolog) jak piłeczka pinpongowa. Nigdzie nie udało się uzyskać konkretnej doagnozy, oprócz tego błędnika ( uwaga ale tu poszli prywatnie i zdecydowanie odpłatnie), dziecko zostało skierowane do poradni kwalifikującej dzieci do szkoły, ciekawe po co? Znaleźli jakś tam panią psycholog - prywatnie ale na razie nic z tego nie wynikło. Jest we Wrocławiu jeden specjalista od IS ( adres ze strony Polskiego Towarzystwa Psychologicznego) ale nie przyjmuje nowych pacjentów.

--------------------
Ola mama Maksia (luty 2002)

liberała goń, goń, goń...

Moherowy świat...

Quote Post
Magdawro
post Wed, 09 Sep 2009 - 04:19
Post #5

Nr użytkownika: 28,163

GG:

Nie wiem, czy to dla Was jeszcze aktualny temat ale znam przypadek gdy zdesperowana psycholog szkolna ściagnęla go prywatnie do domu ucznia - no, chyba, że barierą jest kwestia finansowa.
To jest wyskospecjalistyczna pomoc i "zwykły" psychog to pudło. Jeśli mówimy o tym samym terapeucie, to małe dzieci( na pewno nie szkolne) przyjmuje w poradni psychologiczno - pedagogicznej na Krakowskiej. Taka prywatna wizyta to tylko diagnoza, podaje wtedy zalecenia do pracy rodziców

--------------------
Iga 16, Filip 13

"You can be anything you want to be" F. Mercury

Quote Post
sylwia4012
post Wed, 15 Apr 2015 - 19:37
Post #6

Gość

Bardzo dobrego psychologa dziecięcego znajdziesz tutaj, w poradnii Psychologiczno-Psychiatrycznej Magdaleny Senderowskiej na Legnickiej. Chodziłam tam z córka i tylko tam nam pomogli. W innych miejscach albo rozkładali ręce, albo wprowadzali jakieś totalnie bezskuteczne terapie.

Quote Post
megajza
post Wed, 15 Feb 2017 - 18:09
Post #7

Nr użytkownika: 48,866

Również polecam poradnię pani Senderowskiej, tylko placówka dla dzieci jest aktualnie na ul Szybowcowej, więcej informacji jest na stronie bezpośrednio http://psycholog-ms.pl/poradnia/:)

Quote Post
zbigniew
post Thu, 15 Jun 2017 - 17:10
Post #8

Nr użytkownika: 49,796

Witam, ja jestem bardzo zadowolony z efektów działań Pana Piotra. Pomógł nie tylko prowadząc terapię, ale też jako negocjator pomiędzy mną a przedszkolem. Pana Piotra polecił mi znajomy: http://www.piotrjanoszka.pl 608-815-393

Quote Post
dobramama
post Thu, 27 Jul 2017 - 01:44
Post #9

Nr użytkownika: 46,927

Warto zwrócić się do Kliniki Psychomedic. Tam diagnozują autyzm. Dzieckiem zajmuje się tam zespół lekarzy, którzy znają się na tego typu zaburzeniach. Tel. do rejestracji to 22 253 88 88 . Czas oczekiwania na wizytę jest bardzo krótki, więc bardzo szybko można mieć informację czy nasze dziecko ma zaburzenia czy też nie.

Quote Post
> Czy we Wrocławiu nie ma dobrych psychologów dziecięcych???

Start new topic Reply to this topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sun, 24 Sep 2017 - 08:54
lista postów tego wątku
© 2002 - 2017  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe