Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Jak się pozbyć moli?

> 
Maska
pon, 07 kwi 2014 - 23:25
Jak pozbyć siè moli z domu i nie wytruć przy okazji domowników?
Maska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 51
Dołączył: pon, 08 kwi 13 - 22:19
Nr użytkownika: 41,990




post pon, 07 kwi 2014 - 23:25
Post #1

Jak pozbyć siè moli z domu i nie wytruć przy okazji domowników?
tyczka
wto, 08 kwi 2014 - 12:41
Chodzi o mole spożywcze, czy siedzące ubraniowe ?

Bo jeśli o te, które "zżerają" dziury w ubraniach, to w sklepach z chemią gospodarczą można kupić wiele środków chemicznych, kulek itd. które mają za zadanie odstraszenie moli. Do tego jakiś lep na mole, coś podobnego.. I w żaden sposób nie "wytrujesz" domowników icon_wink.gif
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post wto, 08 kwi 2014 - 12:41
Post #2

Chodzi o mole spożywcze, czy siedzące ubraniowe ?

Bo jeśli o te, które "zżerają" dziury w ubraniach, to w sklepach z chemią gospodarczą można kupić wiele środków chemicznych, kulek itd. które mają za zadanie odstraszenie moli. Do tego jakiś lep na mole, coś podobnego.. I w żaden sposób nie "wytrujesz" domowników icon_wink.gif

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
Tigerek
wto, 08 kwi 2014 - 13:32
Płytka "Globol", na spożywcze lepy, na odzieżowe - przejrzeć dokładnie szafę, umyć, każdy ciuch najlepiej uprać i do "odhaczonej" szafy czy szuflady zawieszki zapachowe. No i niestety usunięcię gniazda jest absolutnie konieczne.
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post wto, 08 kwi 2014 - 13:32
Post #3

Płytka "Globol", na spożywcze lepy, na odzieżowe - przejrzeć dokładnie szafę, umyć, każdy ciuch najlepiej uprać i do "odhaczonej" szafy czy szuflady zawieszki zapachowe. No i niestety usunięcię gniazda jest absolutnie konieczne.

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
jaAga*
wto, 08 kwi 2014 - 15:03
Też znowu walczę, mam spożywcze, ale z kuchni przeniosły się do pokoju i nie mogę zlokalizować ich siedziby. Aktualnie są w fazie wylęgu i co jakiś czas zabijam pełzającą larwę 29.gif ...najczęściej suną w pobliże chomika.... Płytka stoi, przylepiec wisi, a one mają się dobrze icon_sad.gif.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post wto, 08 kwi 2014 - 15:03
Post #4

Też znowu walczę, mam spożywcze, ale z kuchni przeniosły się do pokoju i nie mogę zlokalizować ich siedziby. Aktualnie są w fazie wylęgu i co jakiś czas zabijam pełzającą larwę 29.gif ...najczęściej suną w pobliże chomika.... Płytka stoi, przylepiec wisi, a one mają się dobrze icon_sad.gif.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
Evii
wto, 08 kwi 2014 - 17:10
Tez miałam "przyjemność" ze spozywczymi 43.gif Przylatywały przez okno z kuchni sąsiadki (starsza pani). W zeszly roku załozylismy moskitiery i chwilowo nie widze dziadostwa. Ale ciiiii, żeby nie zapeszyć.
Evii


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: pią, 13 sie 10 - 17:34
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 34,003




post wto, 08 kwi 2014 - 17:10
Post #5

Tez miałam "przyjemność" ze spozywczymi 43.gif Przylatywały przez okno z kuchni sąsiadki (starsza pani). W zeszly roku załozylismy moskitiery i chwilowo nie widze dziadostwa. Ale ciiiii, żeby nie zapeszyć.

--------------------
Specjalistka od rodzenia synów ;)
Pierwszy

Drugi
ania.m
wto, 08 kwi 2014 - 17:35
Mi się kiedyś zalęgały - w przyprawie grillowej, suszonej skórce pomarańczowej i kostce rosołowej (oczywiście nie wszędzie naraz). I faktycznie jedynym skutecznym sposobem ich pozbycia było znalezienie i usunięcia ich gniazda.
ania.m


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,411
Dołączył: czw, 01 wrz 11 - 14:45
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 37,612




post wto, 08 kwi 2014 - 17:35
Post #6

Mi się kiedyś zalęgały - w przyprawie grillowej, suszonej skórce pomarańczowej i kostce rosołowej (oczywiście nie wszędzie naraz). I faktycznie jedynym skutecznym sposobem ich pozbycia było znalezienie i usunięcia ich gniazda.

--------------------
D.(uża) 2011 i M.(ały) 2013
Maska
czw, 10 kwi 2014 - 20:16
Mam starą boazerię i do tej pory nie widziałam moli ale ostatnio zauważyłam włwśnie siedzące na deskach. Mam obawy, ze coś może siedzieć za nią. Nie planuję na razie zrywać boazderii ale nie wiem jak wybić mole jeźeli zalęgłyby się właśnwie tam. A o trucie domowników pytam bo np od zapachu lawendy bardzo boli mnie głlowa, czyli nie każdwgo środka mogę użyć. Dlatego szukam czegoś bezpiecznego dla ludzi a wybijającego mole.
Maska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 51
Dołączył: pon, 08 kwi 13 - 22:19
Nr użytkownika: 41,990




post czw, 10 kwi 2014 - 20:16
Post #7

Mam starą boazerię i do tej pory nie widziałam moli ale ostatnio zauważyłam włwśnie siedzące na deskach. Mam obawy, ze coś może siedzieć za nią. Nie planuję na razie zrywać boazderii ale nie wiem jak wybić mole jeźeli zalęgłyby się właśnwie tam. A o trucie domowników pytam bo np od zapachu lawendy bardzo boli mnie głlowa, czyli nie każdwgo środka mogę użyć. Dlatego szukam czegoś bezpiecznego dla ludzi a wybijającego mole.
mariola233
czw, 10 kwi 2014 - 21:04
U mnie na klatce schodowej latajÄ…
mariola233


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 569
Dołączył: śro, 02 lut 05 - 14:58
Skąd: chełm/Żyrardów
Nr użytkownika: 2,619

GG:


post czw, 10 kwi 2014 - 21:04
Post #8

U mnie na klatce schodowej latajÄ…
Tigerek
czw, 10 kwi 2014 - 22:05
CYTAT(Maska @ Thu, 10 Apr 2014 - 21:16) *
Mam starą boazerię i do tej pory nie widziałam moli ale ostatnio zauważyłam włwśnie siedzące na deskach. Mam obawy, ze coś może siedzieć za nią. Nie planuję na razie zrywać boazderii ale nie wiem jak wybić mole jeźeli zalęgłyby się właśnwie tam. A o trucie domowników pytam bo np od zapachu lawendy bardzo boli mnie głlowa, czyli nie każdwgo środka mogę użyć. Dlatego szukam czegoś bezpiecznego dla ludzi a wybijającego mole.

Ja bym tymczasowo pozalepiała szczelnie wszelkie szczeliny choćby i taśmą klejącą, wątpię, żeby tałatajstwo długo bez powietrza przeżyło, a za jakiś czas taśmę usunąć.
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post czw, 10 kwi 2014 - 22:05
Post #9

CYTAT(Maska @ Thu, 10 Apr 2014 - 21:16) *
Mam starą boazerię i do tej pory nie widziałam moli ale ostatnio zauważyłam włwśnie siedzące na deskach. Mam obawy, ze coś może siedzieć za nią. Nie planuję na razie zrywać boazderii ale nie wiem jak wybić mole jeźeli zalęgłyby się właśnwie tam. A o trucie domowników pytam bo np od zapachu lawendy bardzo boli mnie głlowa, czyli nie każdwgo środka mogę użyć. Dlatego szukam czegoś bezpiecznego dla ludzi a wybijającego mole.

Ja bym tymczasowo pozalepiała szczelnie wszelkie szczeliny choćby i taśmą klejącą, wątpię, żeby tałatajstwo długo bez powietrza przeżyło, a za jakiś czas taśmę usunąć.

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
Evii
piÄ…, 11 kwi 2014 - 13:52
Mole spożywcze podobno lubią siedzieć w starych deskach.Myślę, że pomysł Tigerka jest wart rozważenia. A skoro już są, to przyklej lep na mole spożywcze w szafce z mąką tak na wszelki wypadek. Tam chyba lawendy nie ma, ale glowy nie dam.
Evii


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: pią, 13 sie 10 - 17:34
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 34,003




post piÄ…, 11 kwi 2014 - 13:52
Post #10

Mole spożywcze podobno lubią siedzieć w starych deskach.Myślę, że pomysł Tigerka jest wart rozważenia. A skoro już są, to przyklej lep na mole spożywcze w szafce z mąką tak na wszelki wypadek. Tam chyba lawendy nie ma, ale glowy nie dam.

--------------------
Specjalistka od rodzenia synów ;)
Pierwszy

Drugi
malgog
piÄ…, 11 kwi 2014 - 16:23
CYTAT(Evii @ Fri, 11 Apr 2014 - 14:52) *
Mole spożywcze podobno lubią siedzieć w starych deskach.Myślę, że pomysł Tigerka jest wart rozważenia. A skoro już są, to przyklej lep na mole spożywcze w szafce z mąką tak na wszelki wypadek. Tam chyba lawendy nie ma, ale glowy nie dam.


miałam mole spożywcze w poprzednim mieszkaniu
stosowałam wszystko co było dostępne na rynku, areozole, przylepce,
nic nie działałao, żadne usuwanie gniazd...widziałam larwy wykluwające się na krawędzi sufitu i ścian...walczyliśmy bardzo długo...to było obrzydliwe
jedyny sposób który odniósł skutek to wyrzucenie WSZYSTKIEGO z szafek kuchennych
opróżniłam je do zera, wyczyściłam cifem i jakimiś preparatami, wczesniej odkurzyłam wszystkie krawędzie i mozliwe miejsca

malgog


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,852
Dołączył: pią, 25 sie 06 - 18:44
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,202




post piÄ…, 11 kwi 2014 - 16:23
Post #11

CYTAT(Evii @ Fri, 11 Apr 2014 - 14:52) *
Mole spożywcze podobno lubią siedzieć w starych deskach.Myślę, że pomysł Tigerka jest wart rozważenia. A skoro już są, to przyklej lep na mole spożywcze w szafce z mąką tak na wszelki wypadek. Tam chyba lawendy nie ma, ale glowy nie dam.


miałam mole spożywcze w poprzednim mieszkaniu
stosowałam wszystko co było dostępne na rynku, areozole, przylepce,
nic nie działałao, żadne usuwanie gniazd...widziałam larwy wykluwające się na krawędzi sufitu i ścian...walczyliśmy bardzo długo...to było obrzydliwe
jedyny sposób który odniósł skutek to wyrzucenie WSZYSTKIEGO z szafek kuchennych
opróżniłam je do zera, wyczyściłam cifem i jakimiś preparatami, wczesniej odkurzyłam wszystkie krawędzie i mozliwe miejsca



--------------------
user posted image
user posted image
ana84
piÄ…, 11 kwi 2014 - 17:01
one lubią ciepłe, ciemne miejsca. U mnie zalęgły się w pudełku z paterą, ponieważ tam była tektura falista i właśnie między tymi rowkami pełno było larw.
ana84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,709
Dołączył: śro, 16 sie 06 - 12:37
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 7,023

GG:


post piÄ…, 11 kwi 2014 - 17:01
Post #12

one lubią ciepłe, ciemne miejsca. U mnie zalęgły się w pudełku z paterą, ponieważ tam była tektura falista i właśnie między tymi rowkami pełno było larw.

--------------------

[/url]

09.11.2006


23.10.2013
Dagmarax4
pon, 04 lip 2016 - 12:49
Ja ostatnio używałam produktów tej firmy www.molomit.pl/produkt/kulki-na-mole-130-g/
I byłam całkiem zadowolona z efektów, po molach ani śladu na razie
Dagmarax4


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 29 cze 16 - 10:27
Nr użytkownika: 47,780




post pon, 04 lip 2016 - 12:49
Post #13

Ja ostatnio używałam produktów tej firmy www.molomit.pl/produkt/kulki-na-mole-130-g/
I byłam całkiem zadowolona z efektów, po molach ani śladu na razie
evik
pon, 20 lis 2017 - 08:22
Ja też od dłuższego czasu walczę z molami Próbowałam już różnych sposobów jak cytryna ,liście laurowe, a znalazłam w sklepie coś takiego https://www.sklepogrodniczy.pl/pulapka-fero...spozywcze-bros/ Jest to produkt przeznaczony do zwalczania moli spożywczych w pomieszczeniach takich jak kuchnie i spiżarnie oraz bezpośrednio w szafach z produktami spożywczymi. Zakupiłam położyłam i się łapią Po tygodniu kartonik był czarny.
evik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 47
Dołączył: nie, 15 maj 16 - 16:07
Nr użytkownika: 47,552




post pon, 20 lis 2017 - 08:22
Post #14

Ja też od dłuższego czasu walczę z molami Próbowałam już różnych sposobów jak cytryna ,liście laurowe, a znalazłam w sklepie coś takiego https://www.sklepogrodniczy.pl/pulapka-fero...spozywcze-bros/ Jest to produkt przeznaczony do zwalczania moli spożywczych w pomieszczeniach takich jak kuchnie i spiżarnie oraz bezpośrednio w szafach z produktami spożywczymi. Zakupiłam położyłam i się łapią Po tygodniu kartonik był czarny.
> Jak siÄ™ pozbyć moli?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 00:53
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama