Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Wielowodzie

> 
użytkownik usunięty

Go??







post sob, 03 maj 2008 - 10:17
Post #21

Ja miałam niby Api 30 a okazało się, że wcale tych wód dużo nie było, tylko dziecko spore. Może tak wyglądają te USG jak dziecko duże, skoro i Bogusia miała podobnie. Bardzo mądry lekarz powiedział mi jeszcze, że wielowodzie widać gołym okiem- duży brzuch, przeźroczysta skóra, w dotyku jakby napełniona wodą reklamówka. Mówił, że bycie lekarzem to nie tylko zaglądanie w badania, ale holistyczne podejście do pacjenta i nie można sugerować się jakimś wynikiem, jeśli wszystko inne przeczy takiej diagnozie.

Wiem, że AnnieLo już po szczśliwym porodzie, ale piszę na zaś dla innych icon_smile.gif
cytryna
czw, 12 mar 2009 - 20:02
Przeczytałam, co tu napisałyście i trochę się uspokoiłam. Jutro ląduję w szpitalu na obserwacji. Brzuchol zrobił mi się spory i napięty od dwóch dni mam takie uczucie rozpierania. Mam nadzieję, że dotrwam chociaż do początków kwietnia i mały urodzi się bezpiecznie zdrowy.
cytryna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 686
Dołączył: sob, 16 sie 08 - 22:34
Nr użytkownika: 21,242




post czw, 12 mar 2009 - 20:02
Post #22

Przeczytałam, co tu napisałyście i trochę się uspokoiłam. Jutro ląduję w szpitalu na obserwacji. Brzuchol zrobił mi się spory i napięty od dwóch dni mam takie uczucie rozpierania. Mam nadzieję, że dotrwam chociaż do początków kwietnia i mały urodzi się bezpiecznie zdrowy.

--------------------


jinxi
sob, 05 wrz 2009 - 09:19
Hej dziewczyny
Ja też mam wielowodzie -AFI 26,4. cztery tyg temu miałam 20,5. Nie wiem czy ten przyrost jest szybki lekarz powiedział że nie za szybki ale mimo wszystko ide do szpitala . Mówił coś o leczeniu farmakologicznym które ma wpływ na serduszko dziecka i trzeba je kontrolować leżąć w szpitalu. Pytałam czy nie łatwiej byloby upuścić wody przez aminoredukcje ale odpowiedział że takie coś narusza macice i może wywołać np. poród, wspomne jeszcze ze jestem w 31 tyg. Martwie się bo jak tak czytam to zazwyczaj lekarze nie podejmują leczenia do 30 AFI a potem wody upuszczają. Czy nikt nie byl leczony lekami przy wielowodziu? Ile trzeba lerzec w szpitalu?
jinxi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: sob, 05 wrz 09 - 08:54
Nr użytkownika: 28,970




post sob, 05 wrz 2009 - 09:19
Post #23

Hej dziewczyny
Ja też mam wielowodzie -AFI 26,4. cztery tyg temu miałam 20,5. Nie wiem czy ten przyrost jest szybki lekarz powiedział że nie za szybki ale mimo wszystko ide do szpitala . Mówił coś o leczeniu farmakologicznym które ma wpływ na serduszko dziecka i trzeba je kontrolować leżąć w szpitalu. Pytałam czy nie łatwiej byloby upuścić wody przez aminoredukcje ale odpowiedział że takie coś narusza macice i może wywołać np. poród, wspomne jeszcze ze jestem w 31 tyg. Martwie się bo jak tak czytam to zazwyczaj lekarze nie podejmują leczenia do 30 AFI a potem wody upuszczają. Czy nikt nie byl leczony lekami przy wielowodziu? Ile trzeba lerzec w szpitalu?
Fiefiora
sob, 05 wrz 2009 - 09:31
Miałam wielowodzie, ale nie byłam leczona.
Lekarze mówili mi, że zaczyna się działać dopiero jak z powodu wielowodzi matka ma problemy z oddychaniem.
Może skonsultuj się z innym lekarzem.


Mam pytanie do mam po wielowodziu po jakim czasie Wasz brzuch zaczął wracać do normalnych rozmiarów?
Bo ja cały czas wyglądam jak w zaawansowanej ciąży 32.gif
Fiefiora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,707
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 08:04
Skąd: Krakow
Nr użytkownika: 14,126




post sob, 05 wrz 2009 - 09:31
Post #24

Miałam wielowodzie, ale nie byłam leczona.
Lekarze mówili mi, że zaczyna się działać dopiero jak z powodu wielowodzi matka ma problemy z oddychaniem.
Może skonsultuj się z innym lekarzem.


Mam pytanie do mam po wielowodziu po jakim czasie Wasz brzuch zaczął wracać do normalnych rozmiarów?
Bo ja cały czas wyglądam jak w zaawansowanej ciąży 32.gif

--------------------
Łobuz lipiec 2009
Młoda Gniewna wrzesień 2012
cytryna
czw, 10 wrz 2009 - 23:09
CYTAT(Fiefiora @ Sat, 05 Sep 2009 - 10:31) *
Miałam wielowodzie, ale nie byłam leczona.
Lekarze mówili mi, że zaczyna się działać dopiero jak z powodu wielowodzi matka ma problemy z oddychaniem.
Może skonsultuj się z innym lekarzem.


Mam pytanie do mam po wielowodziu po jakim czasie Wasz brzuch zaczął wracać do normalnych rozmiarów?
Bo ja cały czas wyglądam jak w zaawansowanej ciąży 32.gif


W zaawansowanej to może nie, tak na 3 miesiąc jak się niczym w ryzy nie wezmę. Ale skóra fatalna. Jak u staruszki 32.gif . I nie wiem, gdzie sie podziały moje mięśnie. Fiefiora Ty CC miałaś czy sn?
cytryna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 686
Dołączył: sob, 16 sie 08 - 22:34
Nr użytkownika: 21,242




post czw, 10 wrz 2009 - 23:09
Post #25

CYTAT(Fiefiora @ Sat, 05 Sep 2009 - 10:31) *
Miałam wielowodzie, ale nie byłam leczona.
Lekarze mówili mi, że zaczyna się działać dopiero jak z powodu wielowodzi matka ma problemy z oddychaniem.
Może skonsultuj się z innym lekarzem.


Mam pytanie do mam po wielowodziu po jakim czasie Wasz brzuch zaczął wracać do normalnych rozmiarów?
Bo ja cały czas wyglądam jak w zaawansowanej ciąży 32.gif


W zaawansowanej to może nie, tak na 3 miesiąc jak się niczym w ryzy nie wezmę. Ale skóra fatalna. Jak u staruszki 32.gif . I nie wiem, gdzie sie podziały moje mięśnie. Fiefiora Ty CC miałaś czy sn?

--------------------


> Wielowodzie
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 15:42
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama