Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna  

Co na koszmarny ból gardła :(

, dwa antybiotyki, jest tak samo źle i ciąg dalszy poszukiwań przyczyny
> , dwa antybiotyki, jest tak samo źle i ciąg dalszy poszukiwań przyczyny
~Luna~
pon, 23 lip 2012 - 17:28
Dziękuję dziewczyny, sama chciałabym już mieć tą infekcję za sobą, cokolwiek to jest, byleby już tylko przestało boleć.

Wyniki będę miała w środę , a w czwartek pójdę do lekarza.
Wymaz, według wszystkich informacji jakie znalazłam, mogę zrobić nie wcześniej niż za 2 tygodnie.

wiewiórczak, a w jaki sposób wykryto u Twojego syna , że to zapalenie gardła to opryszczkowe jest ? , to można jakoś sprawdzić (test, wymaz) ?
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post pon, 23 lip 2012 - 17:28
Post #21

Dziękuję dziewczyny, sama chciałabym już mieć tą infekcję za sobą, cokolwiek to jest, byleby już tylko przestało boleć.

Wyniki będę miała w środę , a w czwartek pójdę do lekarza.
Wymaz, według wszystkich informacji jakie znalazłam, mogę zrobić nie wcześniej niż za 2 tygodnie.

wiewiórczak, a w jaki sposób wykryto u Twojego syna , że to zapalenie gardła to opryszczkowe jest ? , to można jakoś sprawdzić (test, wymaz) ?

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
IzaS
pon, 23 lip 2012 - 20:27
AQA - łączę się w bólu, wychodzę z anginy, mam tylko nadzieję, że nie wróci...
IzaS


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,238
Dołączył: nie, 27 kwi 03 - 10:59
Skąd: Krotoszyn
Nr użytkownika: 656

GG:


post pon, 23 lip 2012 - 20:27
Post #22

AQA - łączę się w bólu, wychodzę z anginy, mam tylko nadzieję, że nie wróci...

--------------------


wiewiórczak
pon, 23 lip 2012 - 20:27
Nasz dawny pediatra wezwany do domu, obejrzał i tyle. icon_wink.gif
wiewiórczak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,654
Dołączył: śro, 30 maj 07 - 17:51
Nr użytkownika: 14,671




post pon, 23 lip 2012 - 20:27
Post #23

Nasz dawny pediatra wezwany do domu, obejrzał i tyle. icon_wink.gif

--------------------
Uświadamiasz sobie, że jesteś w średnim wieku, kiedy wspomnienia stają się ważniejsze od marzeń.
~Luna~
pon, 23 lip 2012 - 21:40
No właśnie, najważniejsze to trafić na dobrego i doświadczonego lekarza.
Ja co rusz trafiam do innego lekarza, niby mam swoją lekarkę, ale bardzo trudno jest się do niej dostać , więc gdy muszę idę tam gdzie jest możliwość zapisania się na listę.

Nie wiem czy to ważne, ale dopatrzyłam się na języku, z tyłu, tam gdzie już przechodzi go gardła, widoczny jest biały nalot, coś co na wygląd przypomina pozostałości po białym serku - właśnie tam boli mnie gardło.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post pon, 23 lip 2012 - 21:40
Post #24

No właśnie, najważniejsze to trafić na dobrego i doświadczonego lekarza.
Ja co rusz trafiam do innego lekarza, niby mam swoją lekarkę, ale bardzo trudno jest się do niej dostać , więc gdy muszę idę tam gdzie jest możliwość zapisania się na listę.

Nie wiem czy to ważne, ale dopatrzyłam się na języku, z tyłu, tam gdzie już przechodzi go gardła, widoczny jest biały nalot, coś co na wygląd przypomina pozostałości po białym serku - właśnie tam boli mnie gardło.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
Kingus
wto, 24 lip 2012 - 10:36
W czasach licealnych miotalam sie z angina ze trzy miesiace. Dopiero po tym czasie i chyba 4 seriach antybioli trafilam do laryngologa, ktory niemalze padl, sluchajac o dotychczasowym leczeniu. Gardlo faktycznie na pierwszy rzut oka wygladalo jak poparzone, za to gdzies tam glebiej siedzialo cos afto lub grzybopodobnego-efekt ''leczenia'' antybiotykiem. Pamietam, ze dostalam wtedy przeciwgrzybiczny zestaw i jakies paskudztwo do plukania.
Kingus


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,132
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 23:56
Skąd: Berlin
Nr użytkownika: 704




post wto, 24 lip 2012 - 10:36
Post #25

W czasach licealnych miotalam sie z angina ze trzy miesiace. Dopiero po tym czasie i chyba 4 seriach antybioli trafilam do laryngologa, ktory niemalze padl, sluchajac o dotychczasowym leczeniu. Gardlo faktycznie na pierwszy rzut oka wygladalo jak poparzone, za to gdzies tam glebiej siedzialo cos afto lub grzybopodobnego-efekt ''leczenia'' antybiotykiem. Pamietam, ze dostalam wtedy przeciwgrzybiczny zestaw i jakies paskudztwo do plukania.

--------------------
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń. Jest tylko zupełnie inne...





~Luna~
wto, 24 lip 2012 - 12:43
Szukałam w necie informacji, co to może być to na języku i też mi wyszło, że może to być "bonus" do leczenia antybiotykami 21.gif
Jakby nie patrzeć, połknęłam tych antybiotyków trochę, nigdy dotąd nie brałam takiej serii jednej za drugą, w ogóle bardzo rzadko leczę się antybiotykami, więc może stąd to "coś".
No nic, byle do czwartku - może wyniki badań i kolejna wizyta u lekarza coś wyjaśnią .
Dziś ból gardła bardziej znośny, albo może już się zaczęłam do niego przyzwyczajać po tylu tygodniach.
Biały "kożuch" w tyle języka widoczny nadal, na szczęście nie powiększa się , a przynajmniej nie w stronę ust - zapobiegawczo ssę chlorchinaldin.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post wto, 24 lip 2012 - 12:43
Post #26

Szukałam w necie informacji, co to może być to na języku i też mi wyszło, że może to być "bonus" do leczenia antybiotykami 21.gif
Jakby nie patrzeć, połknęłam tych antybiotyków trochę, nigdy dotąd nie brałam takiej serii jednej za drugą, w ogóle bardzo rzadko leczę się antybiotykami, więc może stąd to "coś".
No nic, byle do czwartku - może wyniki badań i kolejna wizyta u lekarza coś wyjaśnią .
Dziś ból gardła bardziej znośny, albo może już się zaczęłam do niego przyzwyczajać po tylu tygodniach.
Biały "kożuch" w tyle języka widoczny nadal, na szczęście nie powiększa się , a przynajmniej nie w stronę ust - zapobiegawczo ssę chlorchinaldin.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
malgosia1968
śro, 25 lip 2012 - 22:57
AQA potrzymam kciuki żeby jak najszybciej przeszło
polecam do płukania proszek Gargarin (pół łyżeczki na pół szklanki wody) a do ssania Angin-Heel
malgosia1968


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,471
Dołączył: pią, 04 wrz 09 - 21:23
Skąd: P.T.
Nr użytkownika: 28,966

GG:


post śro, 25 lip 2012 - 22:57
Post #27

AQA potrzymam kciuki żeby jak najszybciej przeszło
polecam do płukania proszek Gargarin (pół łyżeczki na pół szklanki wody) a do ssania Angin-Heel

--------------------
Marek urodzony 02.06.1990 3300g 53cm
Mateusz urodzony 23.05.1991 4150g 59cm
Iza urodzona 04.04.1992 3100g 51cm

Mikołaj urodzony 27.11.2009 2740g 50cm

Franek mój pierwszy wnuczek urodzony 29.09.2011 4100g 58cm
Julek mój drugi wnuczek urodzony 05.08.2015 3900 g 55 cm

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.. "
tato tak bardzo tęsknię za Tobą [*] 23.09. minie 11 lat :(

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake
ana
czw, 26 lip 2012 - 00:03
żaden rozsądny lekarz po leczeniu antybiotykiem nie zaleca niczego wiecej (typuGargarin, Angin Heel) a te białe czopy same znikną po ok 3 miesiącach. wiem to od swojego laryngologa bo angina dopadła mnie już ze dwa razy
ana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,413
Dołączył: czw, 16 gru 04 - 12:06
Skąd: ^
Nr użytkownika: 2,421




post czw, 26 lip 2012 - 00:03
Post #28

żaden rozsądny lekarz po leczeniu antybiotykiem nie zaleca niczego wiecej (typuGargarin, Angin Heel) a te białe czopy same znikną po ok 3 miesiącach. wiem to od swojego laryngologa bo angina dopadła mnie już ze dwa razy

--------------------
mama Wiktora (ur. 21.10.04)
Mafia
czw, 26 lip 2012 - 07:46
AQA, lekarka jest fajna to super, ale dlaczego trzymasz sie kurczowo tej przychodni, skoro leczy Cię akurat ta lekarka czysto teoretycznie, bo nie jesteś w stanie dostać się do niej. Może warto zmienić jednak lekarza lub nawet przychodnię.
Dla mnie możliwość dostania się do lekarza, sposób rejestracji to jedne z ważniejszych kryteriów. Nie choruję przewlekle, więc nie potrzebuję regularnych wizyt zaplanowanych, tylko wlasnie wizyt doraźnych.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post czw, 26 lip 2012 - 07:46
Post #29

AQA, lekarka jest fajna to super, ale dlaczego trzymasz sie kurczowo tej przychodni, skoro leczy Cię akurat ta lekarka czysto teoretycznie, bo nie jesteś w stanie dostać się do niej. Może warto zmienić jednak lekarza lub nawet przychodnię.
Dla mnie możliwość dostania się do lekarza, sposób rejestracji to jedne z ważniejszych kryteriów. Nie choruję przewlekle, więc nie potrzebuję regularnych wizyt zaplanowanych, tylko wlasnie wizyt doraźnych.

--------------------
Mafia
IzaS
nie, 29 lip 2012 - 18:10
Wróciła, taka jej mać... icon_evil.gif
IzaS


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,238
Dołączył: nie, 27 kwi 03 - 10:59
Skąd: Krotoszyn
Nr użytkownika: 656

GG:


post nie, 29 lip 2012 - 18:10
Post #30

Wróciła, taka jej mać... icon_evil.gif

--------------------


Rybkanitka
nie, 29 lip 2012 - 20:48
Ja to zawsze stosuję syrop z cebuli, na śniadanie kanapka z białym serem i czosnkiem drobno posiekanym, a na wieczór hardcore: eliksir z herbaty i rumu (ale to nadaje się tylko 1 dnia jak dopiero się czuje że choroba nadciąga)
Rybkanitka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: sob, 28 lip 12 - 18:02
Nr użytkownika: 40,738




post nie, 29 lip 2012 - 20:48
Post #31

Ja to zawsze stosuję syrop z cebuli, na śniadanie kanapka z białym serem i czosnkiem drobno posiekanym, a na wieczór hardcore: eliksir z herbaty i rumu (ale to nadaje się tylko 1 dnia jak dopiero się czuje że choroba nadciąga)

--------------------
Lubię życie:)
~Luna~
pon, 27 sie 2012 - 12:19
Mijają dwa miesiące, a ja nadal borykam się z bólem gardła.

W czwartek byłam u lekarza rodzinnego, lekarka stwierdziła, że i owszem, gardło nadal czerwone , ale orzekła - "kolejnego antybiotyku to ja Pani już nie dam."
Dała mi za to skierowanie do laryngologa.

Badanie laryngologiczne miałam dzisiaj, no i powiem, że rozczarowana tą wizytą jestem, a może za wiele sobie obiecywałam.

Jeszcze dziś rano wyobrażałam sobie, że w końcu odpowiednia osoba zajmie się moim gardłem, że zbada i obejrzy je dogłębnie, że użyje do tego odpowiednich sprzętów i że w końcu dowiem się co mi jest.

A jak było ?

Było tak samo jak na wizycie u zwykłego lekarza - otworzyć usta, szpatułka, dziękuję, nic tu nie widzę , gardło czyste, uszy i nos też.
- No ale jak to , to wszystko, to już, po badaniu, a co z zapaleniem 23.gif
- Nie ma Pani żadnego zapalenia, gardło nie jest nawet zaczerwienione .
- 23.gif , jak nie jest jak jest, a przynajmniej było jeszcze w czwartek , poza tym nadal boli, cały czas stosuję płukanki i leki przeciwzapalne, trwa to już dwa miesiące.
- No to proszę płukać dalej i kupić sobie coś do ssania .
- Ale to nie pomaga.
- Pobiorę Pani próbkę na wymaz z gardła, z wynikiem proszę przyjść za miesiąc , bo na urlop idę.
- Do widzenia .
- Do widzenia.

Zanosząc próbkę na posiew, na własny koszt poprosiłam o wykonanie badania CRP w celu upewnienia się , czy mam jakiś stan zapalny czy nie.
Lekarze zaczynają patrzeć na mnie jak na hipochondryczkę , ja po dzisiejszej wizycie też zastanawiam się, czy ten mój ból gardła to jakiś wyimaginowany nie jest, o ale przecież ja go fizycznie czuję .

Jeśli nie laryngolog, to kto może mi pomóc ?

Ten post edytował AQA pon, 27 sie 2012 - 13:31
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post pon, 27 sie 2012 - 12:19
Post #32

Mijają dwa miesiące, a ja nadal borykam się z bólem gardła.

W czwartek byłam u lekarza rodzinnego, lekarka stwierdziła, że i owszem, gardło nadal czerwone , ale orzekła - "kolejnego antybiotyku to ja Pani już nie dam."
Dała mi za to skierowanie do laryngologa.

Badanie laryngologiczne miałam dzisiaj, no i powiem, że rozczarowana tą wizytą jestem, a może za wiele sobie obiecywałam.

Jeszcze dziś rano wyobrażałam sobie, że w końcu odpowiednia osoba zajmie się moim gardłem, że zbada i obejrzy je dogłębnie, że użyje do tego odpowiednich sprzętów i że w końcu dowiem się co mi jest.

A jak było ?

Było tak samo jak na wizycie u zwykłego lekarza - otworzyć usta, szpatułka, dziękuję, nic tu nie widzę , gardło czyste, uszy i nos też.
- No ale jak to , to wszystko, to już, po badaniu, a co z zapaleniem 23.gif
- Nie ma Pani żadnego zapalenia, gardło nie jest nawet zaczerwienione .
- 23.gif , jak nie jest jak jest, a przynajmniej było jeszcze w czwartek , poza tym nadal boli, cały czas stosuję płukanki i leki przeciwzapalne, trwa to już dwa miesiące.
- No to proszę płukać dalej i kupić sobie coś do ssania .
- Ale to nie pomaga.
- Pobiorę Pani próbkę na wymaz z gardła, z wynikiem proszę przyjść za miesiąc , bo na urlop idę.
- Do widzenia .
- Do widzenia.

Zanosząc próbkę na posiew, na własny koszt poprosiłam o wykonanie badania CRP w celu upewnienia się , czy mam jakiś stan zapalny czy nie.
Lekarze zaczynają patrzeć na mnie jak na hipochondryczkę , ja po dzisiejszej wizycie też zastanawiam się, czy ten mój ból gardła to jakiś wyimaginowany nie jest, o ale przecież ja go fizycznie czuję .

Jeśli nie laryngolog, to kto może mi pomóc ?

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
agnese
pon, 27 sie 2012 - 13:22
AQA oby laryngolog znalazł przyczynę
miejscowo możesz sobie kupić septolete w spray - uśmierzy trochę ból, ale jak ci antybiotyki nie pomogły to tym sie nie wyleczysz raczej
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post pon, 27 sie 2012 - 13:22
Post #33

AQA oby laryngolog znalazł przyczynę
miejscowo możesz sobie kupić septolete w spray - uśmierzy trochę ból, ale jak ci antybiotyki nie pomogły to tym sie nie wyleczysz raczej

--------------------
F. 2008
A. 2011
Ika
pon, 27 sie 2012 - 13:25
CYTAT(AQA @ Mon, 27 Aug 2012 - 11:19) *
Lekarze zaczynają patrzeć na mnie jak na hipochondryczkę , ja po dzisiejszej wizycie też zastanawiam się, czy ten mój ból gardła to jakiś wyimaginowany nie jest, o ale przecież ja go fizycznie czuję .

Hipochondryk też czuje fizycznie swoje dolegliwości.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 27 sie 2012 - 13:25
Post #34

CYTAT(AQA @ Mon, 27 Aug 2012 - 11:19) *
Lekarze zaczynają patrzeć na mnie jak na hipochondryczkę , ja po dzisiejszej wizycie też zastanawiam się, czy ten mój ból gardła to jakiś wyimaginowany nie jest, o ale przecież ja go fizycznie czuję .

Hipochondryk też czuje fizycznie swoje dolegliwości.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
~Luna~
pon, 27 sie 2012 - 13:30
agnese, laryngolog nie znalazł przyczyny.
Opisałam badanie, zbadał mnie pobieżnie, badanie to nie różniło się niczym od wizyty u lekarza rodzinnego.
Nie zajrzał głębiej w gardło, nie zbadał migdałków .
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post pon, 27 sie 2012 - 13:30
Post #35

agnese, laryngolog nie znalazł przyczyny.
Opisałam badanie, zbadał mnie pobieżnie, badanie to nie różniło się niczym od wizyty u lekarza rodzinnego.
Nie zajrzał głębiej w gardło, nie zbadał migdałków .

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
lena77
czw, 06 wrz 2012 - 10:51
aqa i jak z Twoim gardlem?
nie wiem co jest ale mnie gardlo boli juz 2 tydzien. nie jest ropne nie mam temperatury. lekarka nic mi nie zalecila, stwierdzila, ze to wirusowe i dlatego tak dlugo to trwa. ale mi sie zdaje, ze boli mnie bardziej niz na poczatku.pomagal mi na poczatku orofar max, teraz juz nic nie pomaga.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post czw, 06 wrz 2012 - 10:51
Post #36

aqa i jak z Twoim gardlem?
nie wiem co jest ale mnie gardlo boli juz 2 tydzien. nie jest ropne nie mam temperatury. lekarka nic mi nie zalecila, stwierdzila, ze to wirusowe i dlatego tak dlugo to trwa. ale mi sie zdaje, ze boli mnie bardziej niz na poczatku.pomagal mi na poczatku orofar max, teraz juz nic nie pomaga.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
mamcia79
wto, 26 mar 2013 - 18:56
Znacie tabletki do ssania Prenalen GARDŁO? widziałam je ostatnio w aptece, o takie.
mamcia79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 115
Dołączył: pon, 09 cze 08 - 11:09
Nr użytkownika: 20,211




post wto, 26 mar 2013 - 18:56
Post #37

Znacie tabletki do ssania Prenalen GARDŁO? widziałam je ostatnio w aptece, o takie.


--------------------
Migra
sob, 20 kwi 2013 - 12:49
i mnie coś pobiera:( i gardło boli, i coś podłamuje. Nie żeby zaraz tak mocno, ale jednak czuję, że coś się dzieje. W aptece babeczka mi dała prenalen - syrop i pastylki, mam nadzieję że pomoże bo niechcę się rozłożyć całkowicie.
Migra


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: sob, 20 kwi 13 - 12:42
Nr użytkownika: 42,053




post sob, 20 kwi 2013 - 12:49
Post #38

i mnie coś pobiera:( i gardło boli, i coś podłamuje. Nie żeby zaraz tak mocno, ale jednak czuję, że coś się dzieje. W aptece babeczka mi dała prenalen - syrop i pastylki, mam nadzieję że pomoże bo niechcę się rozłożyć całkowicie.
mamcia79
nie, 21 kwi 2013 - 21:39
Ja syrop znam sama w ciąży używałam ale tabletek do ssania na gardło nie. Stąd moje pytanie o nie. jak już zwalczysz infekcję daj znać jak się zestaw sprawdził.
mamcia79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 115
Dołączył: pon, 09 cze 08 - 11:09
Nr użytkownika: 20,211




post nie, 21 kwi 2013 - 21:39
Post #39

Ja syrop znam sama w ciąży używałam ale tabletek do ssania na gardło nie. Stąd moje pytanie o nie. jak już zwalczysz infekcję daj znać jak się zestaw sprawdził.

--------------------
Migra
pon, 22 kwi 2013 - 17:08
no już śmigam icon_smile.gif to było takie chwilowe załamanie więc i szybko się wykaraskałam. Zestaw się sprawdził, gardło już na drugi dzień mi znacznie mniej dokuczało:)
Migra


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: sob, 20 kwi 13 - 12:42
Nr użytkownika: 42,053




post pon, 22 kwi 2013 - 17:08
Post #40

no już śmigam icon_smile.gif to było takie chwilowe załamanie więc i szybko się wykaraskałam. Zestaw się sprawdził, gardło już na drugi dzień mi znacznie mniej dokuczało:)
> Co na koszmarny ból gardła :(, dwa antybiotyki, jest tak samo źle i ciąg dalszy poszukiwań przyczyny
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 19 kwi 2024 - 21:41
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama