Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

soczewki kontaktowe

> 
Arwena.
piÄ…, 19 kwi 2013 - 19:55
Mnie się zdarza nosić jedną - na jedno oko mam zaledwie pół dioptrii na minusie - na drugie sporo więcej i szczerze powiem, że jak nie założę tej połówki to nie widzę specjalnej różnicy.

Nessi - na soczewkach powinno być oznaczenie "przód - tył". Mnie soczewka założona na lewą stroną uwiera - nie muszę patrzeć nawet na oznaczenie.

Mamami - a Tobie polecam przymierzenie soczewki torycznej u okulisty - dla mnie wszystkie mają zbyt duży promień krzywizny (8,6 podczas gdy ja muszę mieć 8,4).
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post piÄ…, 19 kwi 2013 - 19:55
Post #21

Mnie się zdarza nosić jedną - na jedno oko mam zaledwie pół dioptrii na minusie - na drugie sporo więcej i szczerze powiem, że jak nie założę tej połówki to nie widzę specjalnej różnicy.

Nessi - na soczewkach powinno być oznaczenie "przód - tył". Mnie soczewka założona na lewą stroną uwiera - nie muszę patrzeć nawet na oznaczenie.

Mamami - a Tobie polecam przymierzenie soczewki torycznej u okulisty - dla mnie wszystkie mają zbyt duży promień krzywizny (8,6 podczas gdy ja muszę mieć 8,4).

--------------------
everybody lies
Nessi
piÄ…, 19 kwi 2013 - 19:58
Jakie to oznaczenie?
Nosząc soczewki je "czuję" i nie wiem czy to dlatego, że jestem początkująca, czy dlatego, że źle je nałożyłam.
Nessi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,332
Dołączył: pon, 15 cze 09 - 11:19
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 27,789




post piÄ…, 19 kwi 2013 - 19:58
Post #22

Jakie to oznaczenie?
Nosząc soczewki je "czuję" i nie wiem czy to dlatego, że jestem początkująca, czy dlatego, że źle je nałożyłam.

--------------------


start-22.02.2014


Mądrość rodzi się z dobrze przemyślanych porażek.
Arwena.
piÄ…, 19 kwi 2013 - 20:18
Nessi, na moich (J&J Acuvue Oasys) są to po prostu cyferki 123. Jeśli są odwrócone(lustrzane odbicie), to soczewka jest na lewej stronie. Poza tym - charakterystyczny wgląd soczewki - tak jak na grafice



Czy tobie te soczewki dobierał okulista?

Ten post edytował Arwena. pią, 19 kwi 2013 - 20:19
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post piÄ…, 19 kwi 2013 - 20:18
Post #23

Nessi, na moich (J&J Acuvue Oasys) są to po prostu cyferki 123. Jeśli są odwrócone(lustrzane odbicie), to soczewka jest na lewej stronie. Poza tym - charakterystyczny wgląd soczewki - tak jak na grafice



Czy tobie te soczewki dobierał okulista?

--------------------
everybody lies
e_Ena
sob, 20 kwi 2013 - 06:17
CYTAT(Arwena. @ Fri, 19 Apr 2013 - 21:18) *
Nessi, na moich (J&J Acuvue Oasys) są to po prostu cyferki 123. Jeśli są odwrócone(lustrzane odbicie), to soczewka jest na lewej stronie.

Połóż soczewkę na lekko zwilżonym palcu wskazującym i oglądaj pod światło. Inaczej te cyferki trudno dojrzeć. I nie wszystke soczewki je mają, ja pierwszą parę miałam dobraną przez optometrystę, nie pamiętam jakie ale zdecydowanie droższe było od tych których teraz używam (teraz J&J) i nie miały tego znacznika. Próbowałam po kształcie rozpoznać, ale było to dla mnie dość trudne i zdarzało mi się włożyć na lewą stronę icon_wink.gif.
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post sob, 20 kwi 2013 - 06:17
Post #24

CYTAT(Arwena. @ Fri, 19 Apr 2013 - 21:18) *
Nessi, na moich (J&J Acuvue Oasys) są to po prostu cyferki 123. Jeśli są odwrócone(lustrzane odbicie), to soczewka jest na lewej stronie.

Połóż soczewkę na lekko zwilżonym palcu wskazującym i oglądaj pod światło. Inaczej te cyferki trudno dojrzeć. I nie wszystke soczewki je mają, ja pierwszą parę miałam dobraną przez optometrystę, nie pamiętam jakie ale zdecydowanie droższe było od tych których teraz używam (teraz J&J) i nie miały tego znacznika. Próbowałam po kształcie rozpoznać, ale było to dla mnie dość trudne i zdarzało mi się włożyć na lewą stronę icon_wink.gif.
rysa154
sob, 20 kwi 2013 - 07:11
A jak sie dobiera soczewki?
Bo ją usłyszałam od okulisty,że mam sobie iść i kupić zgodnie z wadą.
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post sob, 20 kwi 2013 - 07:11
Post #25

A jak sie dobiera soczewki?
Bo ją usłyszałam od okulisty,że mam sobie iść i kupić zgodnie z wadą.

--------------------


Nessi
sob, 20 kwi 2013 - 09:02
CYTAT(Arwena. @ Fri, 19 Apr 2013 - 21:18) *
Nessi, na moich (J&J Acuvue Oasys) są to po prostu cyferki 123. Jeśli są odwrócone(lustrzane odbicie), to soczewka jest na lewej stronie. Poza tym - charakterystyczny wgląd soczewki - tak jak na grafice



Czy tobie te soczewki dobierał okulista?

Dziękuję dziewczyny. Już chyba wiem co robiłam źle.... Wyciągałam soczewkę palcem, była tak mokra, że rozpłaszczała mi się na palcu i cały czas był tzw "talerz" a nie miska ( a jednodniowe dodatkowo są bardziej delikatne).

Badanie robiłam w Vision Express, uczyłam się na J&J, ale, ze nie było na stanie babka dała mi Dailies.


edit - u mnie nie ma żadnych oznaczeń 48.gif

Ten post edytował Nessi sob, 20 kwi 2013 - 09:31
Nessi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,332
Dołączył: pon, 15 cze 09 - 11:19
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 27,789




post sob, 20 kwi 2013 - 09:02
Post #26

CYTAT(Arwena. @ Fri, 19 Apr 2013 - 21:18) *
Nessi, na moich (J&J Acuvue Oasys) są to po prostu cyferki 123. Jeśli są odwrócone(lustrzane odbicie), to soczewka jest na lewej stronie. Poza tym - charakterystyczny wgląd soczewki - tak jak na grafice



Czy tobie te soczewki dobierał okulista?

Dziękuję dziewczyny. Już chyba wiem co robiłam źle.... Wyciągałam soczewkę palcem, była tak mokra, że rozpłaszczała mi się na palcu i cały czas był tzw "talerz" a nie miska ( a jednodniowe dodatkowo są bardziej delikatne).

Badanie robiłam w Vision Express, uczyłam się na J&J, ale, ze nie było na stanie babka dała mi Dailies.


edit - u mnie nie ma żadnych oznaczeń 48.gif

--------------------


start-22.02.2014


Mądrość rodzi się z dobrze przemyślanych porażek.
Paula.
sob, 20 kwi 2013 - 09:20
CYTAT(rysa154 @ Sat, 20 Apr 2013 - 08:11) *
A jak sie dobiera soczewki?
Bo ją usłyszałam od okulisty,że mam sobie iść i kupić zgodnie z wadą.



Trochę dziwne podejście ma ten okulista, bo wg tego co ja wiem szkła zwykle nosi się słabsze niż okulary.

Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post sob, 20 kwi 2013 - 09:20
Post #27

CYTAT(rysa154 @ Sat, 20 Apr 2013 - 08:11) *
A jak sie dobiera soczewki?
Bo ją usłyszałam od okulisty,że mam sobie iść i kupić zgodnie z wadą.



Trochę dziwne podejście ma ten okulista, bo wg tego co ja wiem szkła zwykle nosi się słabsze niż okulary.



--------------------
Paula
TAQILLA
śro, 24 kwi 2013 - 12:58
ja od lat wierna jestem CooperVision dwutygodniowym, będę jednak musiała zmienić bo wycofali produkcję "moich" soczewek. I przyznam się że mam zgryz - J&J mnie uczulają, BL (miałam tylko płyn i to wystarczyło icon_sad.gif ) również i nie wiem co dalej? Zostanę pewnie dalej przy CV tylko jakimś innym modelu.
Do tej pory płaciłam 80 zł za 3 pary.

PÅ‚yn od lat niezmiennie Re-Nu.


i yyy.... naprawdę niektóre soczewki maja oznaczone prawą i lewą stronę?
całe życie człowiek się uczy.

Paula. odnośnie mocy szkieł - ja mam wręcz na odwrót - okulary słabsze niż soczewki, o 0.5 dioptrii. Kontakty mam dobrane wg wady, okulary specjalnie trochę słabsze bo noszę je okazjonalnie bardzo - a ta rozbieżnośc miała na celu wyhamowanie szybko postępującej wady. I się udało. I tak juz zostało.
Przy czym u mnie te 0.5 dioptrii rozbieżności nie robi żadnej różnicy na wizję. icon_wink.gif

p.s. literówki

Ten post edytował TAQILLA śro, 24 kwi 2013 - 22:30
TAQILLA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,713
Dołączył: pon, 31 lip 06 - 22:38
Skąd: z drugiej strony świata...
Nr użytkownika: 6,799




post śro, 24 kwi 2013 - 12:58
Post #28

ja od lat wierna jestem CooperVision dwutygodniowym, będę jednak musiała zmienić bo wycofali produkcję "moich" soczewek. I przyznam się że mam zgryz - J&J mnie uczulają, BL (miałam tylko płyn i to wystarczyło icon_sad.gif ) również i nie wiem co dalej? Zostanę pewnie dalej przy CV tylko jakimś innym modelu.
Do tej pory płaciłam 80 zł za 3 pary.

PÅ‚yn od lat niezmiennie Re-Nu.


i yyy.... naprawdę niektóre soczewki maja oznaczone prawą i lewą stronę?
całe życie człowiek się uczy.

Paula. odnośnie mocy szkieł - ja mam wręcz na odwrót - okulary słabsze niż soczewki, o 0.5 dioptrii. Kontakty mam dobrane wg wady, okulary specjalnie trochę słabsze bo noszę je okazjonalnie bardzo - a ta rozbieżnośc miała na celu wyhamowanie szybko postępującej wady. I się udało. I tak juz zostało.
Przy czym u mnie te 0.5 dioptrii rozbieżności nie robi żadnej różnicy na wizję. icon_wink.gif

p.s. literówki

--------------------
Olivia 2007
mlovea
śro, 24 kwi 2013 - 14:19
CYTAT(Paula. @ Sat, 20 Apr 2013 - 10:20) *
Trochę dziwne podejście ma ten okulista, bo wg tego co ja wiem szkła zwykle nosi się słabsze niż okulary.

Mam własnie receptę nową, soczewki każą mi kupić 0,25 mocniejsze niż szkła.
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
SkÄ…d: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post śro, 24 kwi 2013 - 14:19
Post #29

CYTAT(Paula. @ Sat, 20 Apr 2013 - 10:20) *
Trochę dziwne podejście ma ten okulista, bo wg tego co ja wiem szkła zwykle nosi się słabsze niż okulary.

Mam własnie receptę nową, soczewki każą mi kupić 0,25 mocniejsze niż szkła.

--------------------


Paula.
czw, 25 kwi 2013 - 21:15
Zdziwiłyście mnie tym, że macie soczewki mocniejsze niż szkła.
Ja przez te prawie 20 lat byłam u kilku okulistów, zawsze soczewki miałam dopierane słabsze niż okulary.
Moja siostra, która ma mocniejszą wadę niż ja też.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post czw, 25 kwi 2013 - 21:15
Post #30

Zdziwiłyście mnie tym, że macie soczewki mocniejsze niż szkła.
Ja przez te prawie 20 lat byłam u kilku okulistów, zawsze soczewki miałam dopierane słabsze niż okulary.
Moja siostra, która ma mocniejszą wadę niż ja też.


--------------------
Paula
Agnieszka_82
sob, 27 kwi 2013 - 20:14
CYTAT(rysa154 @ Sat, 20 Apr 2013 - 08:11) *
A jak sie dobiera soczewki?
Bo ją usłyszałam od okulisty,że mam sobie iść i kupić zgodnie z wadą.


A ja wracam do soczewek icon_smile.gif

Rysa - dziwne podejście okulisty. Bo ja byłam i w Fielmannie i w Vision Express i w obu salonach kazali się umówić u nich z okulistą, który dobierze prawidłowe soczewki. Czas badania między 1 a 1,5 h więc myślę, że to będzie badanie wzroku + dobór soczewek i szkolenie.
Agnieszka_82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,804
Dołączył: czw, 25 cze 09 - 23:02
Skąd: Chorzów
Nr użytkownika: 27,969




post sob, 27 kwi 2013 - 20:14
Post #31

CYTAT(rysa154 @ Sat, 20 Apr 2013 - 08:11) *
A jak sie dobiera soczewki?
Bo ją usłyszałam od okulisty,że mam sobie iść i kupić zgodnie z wadą.


A ja wracam do soczewek icon_smile.gif

Rysa - dziwne podejście okulisty. Bo ja byłam i w Fielmannie i w Vision Express i w obu salonach kazali się umówić u nich z okulistą, który dobierze prawidłowe soczewki. Czas badania między 1 a 1,5 h więc myślę, że to będzie badanie wzroku + dobór soczewek i szkolenie.

--------------------
Nasze Małe Wielkie Szczęście 06/08/2010 r, 18:10 -> 3250 gr, 55 cm


Nasz Drugi Cud 02/02/2015 r, 9:00 -> 3490 gr, 52 cm
Agnieszka_82
piÄ…, 10 maj 2013 - 07:26
Soczewki zamówione powinny być za tydzień icon_smile.gif Okulistka wybrała dla mnie iWear Xr Toric Supreme - miesięczne, pakowane po 3 szt. Koszt na 3 miesiace to ok 166 zł icon_smile.gif
Dzieki Wam miałam motywacje i w końcu będe mogła cieszyć się w pełni okularami słonecznymi icon_smile.gif 2 czerwca wyruszamy na 3 tyg do Chorwacji więc motywacja była mocna ! Aha, okulistka kazała zwrócić uwagę, żeby nie kąpać się w basenie czy morzu w soczewkach (albo kupić po 1 op. soczewek 1-dniowych i wieczorem wyrzucać) ponieważ bywają przypadki zakażenia amebą icon_sad.gif Poczytałam trochę na ten temat i rzeczywiście bardzo to groźne i lepiej nie ryzykować.
Agnieszka_82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,804
Dołączył: czw, 25 cze 09 - 23:02
Skąd: Chorzów
Nr użytkownika: 27,969




post piÄ…, 10 maj 2013 - 07:26
Post #32

Soczewki zamówione powinny być za tydzień icon_smile.gif Okulistka wybrała dla mnie iWear Xr Toric Supreme - miesięczne, pakowane po 3 szt. Koszt na 3 miesiace to ok 166 zł icon_smile.gif
Dzieki Wam miałam motywacje i w końcu będe mogła cieszyć się w pełni okularami słonecznymi icon_smile.gif 2 czerwca wyruszamy na 3 tyg do Chorwacji więc motywacja była mocna ! Aha, okulistka kazała zwrócić uwagę, żeby nie kąpać się w basenie czy morzu w soczewkach (albo kupić po 1 op. soczewek 1-dniowych i wieczorem wyrzucać) ponieważ bywają przypadki zakażenia amebą icon_sad.gif Poczytałam trochę na ten temat i rzeczywiście bardzo to groźne i lepiej nie ryzykować.

--------------------
Nasze Małe Wielkie Szczęście 06/08/2010 r, 18:10 -> 3250 gr, 55 cm


Nasz Drugi Cud 02/02/2015 r, 9:00 -> 3490 gr, 52 cm
emce
piÄ…, 10 maj 2013 - 21:45
CYTAT(TAQILLA @ Wed, 24 Apr 2013 - 12:58) *
ja od lat wierna jestem CooperVision dwutygodniowym, będę jednak musiała zmienić bo wycofali produkcję "moich" soczewek. I przyznam się że mam zgryz - J&J mnie uczulają, BL (miałam tylko płyn i to wystarczyło icon_sad.gif ) również i nie wiem co dalej? Zostanę pewnie dalej przy CV tylko jakimś innym modelu.
Do tej pory płaciłam 80 zł za 3 pary.

PÅ‚yn od lat niezmiennie Re-Nu.
i yyy.... naprawdę niektóre soczewki maja oznaczone prawą i lewą stronę?
całe życie człowiek się uczy.

Paula. odnośnie mocy szkieł - ja mam wręcz na odwrót - okulary słabsze niż soczewki, o 0.5 dioptrii. Kontakty mam dobrane wg wady, okulary specjalnie trochę słabsze bo noszę je okazjonalnie bardzo - a ta rozbieżnośc miała na celu wyhamowanie szybko postępującej wady. I się udało. I tak juz zostało.
Przy czym u mnie te 0.5 dioptrii rozbieżności nie robi żadnej różnicy na wizję. icon_wink.gif

p.s. literówki


Też własnie po latach wróciłam do soczewek zdopingowana stanem agonalnym okularów.

I też mam CooperVision, tyle, że miesięczne, do noszenia ciągłego (ja zdejmuje na noc mimo to). Tq, CooperVision wystepują pod kilkoma nazwami handlowymi (np. Vision Express sprzedaje je jako IWear) - moze więc jednak znajdziesz jakos swoje icon_smile.gif

Teraz szukam tanich źródel dystrybucji icon_wink.gif Zna ktoś?

Co do mocy soczewek to sprawa nie jest chyba taka oczywista. Bo ja np. przy "swojej" wadzie widze idealnie dal, ale trudniej mi czytać. A poniewaz gros czasu spędzam przy książkach i przed komputerem - mam ciut słabsze soczewki, dla kompromisu tak jakby. Tak mi dobrała okulistka.
emce


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,342
Dołączył: pon, 02 cze 03 - 13:06
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 793

GG:


post piÄ…, 10 maj 2013 - 21:45
Post #33

CYTAT(TAQILLA @ Wed, 24 Apr 2013 - 12:58) *
ja od lat wierna jestem CooperVision dwutygodniowym, będę jednak musiała zmienić bo wycofali produkcję "moich" soczewek. I przyznam się że mam zgryz - J&J mnie uczulają, BL (miałam tylko płyn i to wystarczyło icon_sad.gif ) również i nie wiem co dalej? Zostanę pewnie dalej przy CV tylko jakimś innym modelu.
Do tej pory płaciłam 80 zł za 3 pary.

PÅ‚yn od lat niezmiennie Re-Nu.
i yyy.... naprawdę niektóre soczewki maja oznaczone prawą i lewą stronę?
całe życie człowiek się uczy.

Paula. odnośnie mocy szkieł - ja mam wręcz na odwrót - okulary słabsze niż soczewki, o 0.5 dioptrii. Kontakty mam dobrane wg wady, okulary specjalnie trochę słabsze bo noszę je okazjonalnie bardzo - a ta rozbieżnośc miała na celu wyhamowanie szybko postępującej wady. I się udało. I tak juz zostało.
Przy czym u mnie te 0.5 dioptrii rozbieżności nie robi żadnej różnicy na wizję. icon_wink.gif

p.s. literówki


Też własnie po latach wróciłam do soczewek zdopingowana stanem agonalnym okularów.

I też mam CooperVision, tyle, że miesięczne, do noszenia ciągłego (ja zdejmuje na noc mimo to). Tq, CooperVision wystepują pod kilkoma nazwami handlowymi (np. Vision Express sprzedaje je jako IWear) - moze więc jednak znajdziesz jakos swoje icon_smile.gif

Teraz szukam tanich źródel dystrybucji icon_wink.gif Zna ktoś?

Co do mocy soczewek to sprawa nie jest chyba taka oczywista. Bo ja np. przy "swojej" wadzie widze idealnie dal, ale trudniej mi czytać. A poniewaz gros czasu spędzam przy książkach i przed komputerem - mam ciut słabsze soczewki, dla kompromisu tak jakby. Tak mi dobrała okulistka.
Gocha222
piÄ…, 08 lis 2013 - 23:50
Nosząc soczewki codziennie mi wysychały oczy. Wiem ze to nie tylko moj problem więc chciałam Wam polecić [edit: moderacja], które likwidują takie objawy. Działają inaczej niż kropelki, działają cały czas a nie kilka chwil jak krople. przetestowane.... możecie kupować 06.gif
Gocha222


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: śro, 23 lut 11 - 17:59
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 35,927




post piÄ…, 08 lis 2013 - 23:50
Post #34

Nosząc soczewki codziennie mi wysychały oczy. Wiem ze to nie tylko moj problem więc chciałam Wam polecić [edit: moderacja], które likwidują takie objawy. Działają inaczej niż kropelki, działają cały czas a nie kilka chwil jak krople. przetestowane.... możecie kupować 06.gif
Inanna
wto, 12 lis 2013 - 20:59
CYTAT(TAQILLA @ Wed, 24 Apr 2013 - 12:58) *
odnośnie mocy szkieł - ja mam wręcz na odwrót - okulary słabsze niż soczewki, o 0.5 dioptrii. Kontakty mam dobrane wg wady, okulary specjalnie trochę słabsze bo noszę je okazjonalnie bardzo - a ta rozbieżnośc miała na celu wyhamowanie szybko postępującej wady. I się udało. I tak juz zostało.Przy czym u mnie te 0.5 dioptrii rozbieżności nie robi żadnej różnicy na wizję. icon_wink.gif


Intryguje mnie pogrubione. Na jakiej zasadzie tak dobrane szkła/soczewki wyhamowują wadę?
Inanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,551
Dołączył: wto, 12 lut 08 - 16:36
Nr użytkownika: 18,156




post wto, 12 lis 2013 - 20:59
Post #35

CYTAT(TAQILLA @ Wed, 24 Apr 2013 - 12:58) *
odnośnie mocy szkieł - ja mam wręcz na odwrót - okulary słabsze niż soczewki, o 0.5 dioptrii. Kontakty mam dobrane wg wady, okulary specjalnie trochę słabsze bo noszę je okazjonalnie bardzo - a ta rozbieżnośc miała na celu wyhamowanie szybko postępującej wady. I się udało. I tak juz zostało.Przy czym u mnie te 0.5 dioptrii rozbieżności nie robi żadnej różnicy na wizję. icon_wink.gif


Intryguje mnie pogrubione. Na jakiej zasadzie tak dobrane szkła/soczewki wyhamowują wadę?

--------------------





Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 18 sty 2017 - 06:21
Post #36

Sama przez lata byłam pewna,ze nie jestem w stanie nosić soczewek. Z racji tego, że mam wadę wzroku astygmatyzm. Okazało się jednak,ze przy tej wadzie również można nosić soczewki. Tylko soczewki toryczne, które powinny byc dobrane przez lekarza okulistę:
https://astygmatyzm.org.pl/soczewki-na-astygmatyzm/

Chodzi o to,ze soczewka taka musi być nieruchoma oraz dobrze leżeć na oku. Tak aby odpowiednio skupiać światło.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post sob, 18 lut 2017 - 20:51
Post #37

A widzialas soczewki roczne? Tez na poczatku bylam sceptycznie do nich nastawiona - w koncu to rok i koszt kilka stowek, ale przeliczajac jednodniowe/miesieczne/roczne - te ostatnie wychodza najtaniej. Jest ich duzy wybor np tutaj: https://optiland.pl/soczewki-roczne/1 - co o nich sadzicie? Ma ktoras z Was?
Madara
czw, 11 maj 2017 - 22:13
Ja osobiście korzystam z soczewek https://www.acuvue.pl/, które są bardzo przyjemne w użytkowaniu. Nawet nie czuję, że mam je na sobie i muszę ustawiać sobie alarm w telefonie, żeby nie zapomnieć ich zdjąć. Fajną rzeczą jest też to, że można zamówić bezpłatne soczewki na próbę, żeby przetestować przed zakupem icon_smile.gif
Madara


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: wto, 18 kwi 17 - 20:31
Nr użytkownika: 49,351




post czw, 11 maj 2017 - 22:13
Post #38

Ja osobiście korzystam z soczewek https://www.acuvue.pl/, które są bardzo przyjemne w użytkowaniu. Nawet nie czuję, że mam je na sobie i muszę ustawiać sobie alarm w telefonie, żeby nie zapomnieć ich zdjąć. Fajną rzeczą jest też to, że można zamówić bezpłatne soczewki na próbę, żeby przetestować przed zakupem icon_smile.gif
Peggie
piÄ…, 19 maj 2017 - 18:36
ja nie lubiÄ™ soczewek, oczy mnie od nich szczypiÄ… dlatego wolÄ™ okulary.
Peggie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 363
Dołączył: czw, 23 mar 17 - 13:11
Nr użytkownika: 49,066




post piÄ…, 19 maj 2017 - 18:36
Post #39

ja nie lubiÄ™ soczewek, oczy mnie od nich szczypiÄ… dlatego wolÄ™ okulary.
isabelle
sob, 27 maj 2017 - 19:18
przy soczewkach to trzeba dbać o odpowiednie nawilżenie oczu, żeby nie załatwić się na dobre, bo można łatwo dostać stanu zapalnego, w lecie noszę często soczewki ale też pamiętam żeby przynajmniej raz dzennie zakroplić oczy hialeye free, mogę wtedy spokojnie cały dzięń ponosić i nic nie szczypie
isabelle


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: pią, 26 maj 17 - 13:29
Nr użytkownika: 49,650




post sob, 27 maj 2017 - 19:18
Post #40

przy soczewkach to trzeba dbać o odpowiednie nawilżenie oczu, żeby nie załatwić się na dobre, bo można łatwo dostać stanu zapalnego, w lecie noszę często soczewki ale też pamiętam żeby przynajmniej raz dzennie zakroplić oczy hialeye free, mogę wtedy spokojnie cały dzięń ponosić i nic nie szczypie
> soczewki kontaktowe
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 01:55
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama