Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

jakieÅ› zmiany w piersiach

, jeżeli budowa ,to dlaczego boli?
> , jeżeli budowa ,to dlaczego boli?
LidiaMama
nie, 20 gru 2009 - 22:02
Hej dziewczyny...od trzech miesięcy pobolewała mnie lewa pierś ,i wyczuwałam w niej zmiany ,wkącu zmobilizowałam się i poszłam do ginekologa ,doktor oznajmił że to nie jest guzek,i żebym sie nie martwiła ,ale dla pewności skierował mnie na usg,więc poszłam wynik wyszedł ,,że piersi o budowie gruczołowej,że budowa mastopatyczna i reszta wszystko wporządku
bez zmian przewody mlekowe nieposzerzone
,zmian ogniskowych nie uwidoczniono
,węzły chłonne pachowe nie poszerzone,
ale martwie siÄ™ dlaczego boli ,
z tym wynikiem ide jeszcze raz do lekarza i zadam mu to samo pytanie ,chciałam sie z Wami podzielić,(kazali być spokojnym!!!)
LidiaMama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 150
Dołączył: wto, 21 mar 06 - 15:52
SkÄ…d: Nowy Sacz
Nr użytkownika: 5,311




post nie, 20 gru 2009 - 22:02
Post #1

Hej dziewczyny...od trzech miesięcy pobolewała mnie lewa pierś ,i wyczuwałam w niej zmiany ,wkącu zmobilizowałam się i poszłam do ginekologa ,doktor oznajmił że to nie jest guzek,i żebym sie nie martwiła ,ale dla pewności skierował mnie na usg,więc poszłam wynik wyszedł ,,że piersi o budowie gruczołowej,że budowa mastopatyczna i reszta wszystko wporządku
bez zmian przewody mlekowe nieposzerzone
,zmian ogniskowych nie uwidoczniono
,węzły chłonne pachowe nie poszerzone,
ale martwie siÄ™ dlaczego boli ,
z tym wynikiem ide jeszcze raz do lekarza i zadam mu to samo pytanie ,chciałam sie z Wami podzielić,(kazali być spokojnym!!!)

--------------------
MAMA
Aga78
piÄ…, 25 gru 2009 - 16:46
Witaj,
Ból piersi może wynikać ze zmian mastopatycznych, czyli zwyrodnienia prawidłowej gruczołowej tkanki piersi. Mastopatia może wynikać z zaburzeń hormonalnych, dlatego też myślę, że warto byłoby się pokusić o oznaczenie estradiolu, FSH, progestagenów oraz LH a także prolatyny. Wstępnie w leczeniu nadmiernej bolesności piersi można spróbować zastosować olejek z wiesołka (np. Oeparol), witaminę A+E, zrezygnować z mocnej kawy, herbaty, alkoholu.
Ważne jest także ustalenie, czy boli sama pierś czy ogólnie lewa połowa klatki piersiowej, czy ból ma charakter ciągły i czy nasila się przy zmianie pozycji ciała - gdyż ból może być nie tylko spowodowany tym o czym pisałam powyżej, ale może wynikać ze zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, zapalenia mięśni międzyżebrowych albo być zapowiedzią półpaścca.
Pozdrawiam serdecznie
Aga78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,256
Dołączył: pią, 10 mar 06 - 12:53
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk, kiedyÅ› nad morzem :)
Nr użytkownika: 5,195




post piÄ…, 25 gru 2009 - 16:46
Post #2

Witaj,
Ból piersi może wynikać ze zmian mastopatycznych, czyli zwyrodnienia prawidłowej gruczołowej tkanki piersi. Mastopatia może wynikać z zaburzeń hormonalnych, dlatego też myślę, że warto byłoby się pokusić o oznaczenie estradiolu, FSH, progestagenów oraz LH a także prolatyny. Wstępnie w leczeniu nadmiernej bolesności piersi można spróbować zastosować olejek z wiesołka (np. Oeparol), witaminę A+E, zrezygnować z mocnej kawy, herbaty, alkoholu.
Ważne jest także ustalenie, czy boli sama pierś czy ogólnie lewa połowa klatki piersiowej, czy ból ma charakter ciągły i czy nasila się przy zmianie pozycji ciała - gdyż ból może być nie tylko spowodowany tym o czym pisałam powyżej, ale może wynikać ze zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, zapalenia mięśni międzyżebrowych albo być zapowiedzią półpaścca.
Pozdrawiam serdecznie


--------------------
> jakieÅ› zmiany w piersiach, jeżeli budowa ,to dlaczego boli?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 12:15
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama